کلمات کلیدی منفی چیست ؟
مقاله

کلمات کلیدی منفی چیست ؟

اگرچه نام "کلمات کلیدی منفی" در یک کمپین تبلیغاتی به نظر بسیار بد می رسد اما همین "کلمات کلیدی منفی" می تواند مقدار زیادی از هزینه تبلیغات را کاهش دهد. کلمات کلیدی منفی به موتور های جستجو می گویند که تبلیغات نباید برای کلمات مشخص شده، نمایش داده شوند. این قابلیت باعث کاهش هزینه در بخش تبلیغات خواهد شد.

با استفاده از کلمات کلیدی منفی، می توانید بیشترین بهره را از تبلیغات نمایش داده شده در نتایج موتور های جستجو ببرید. با این کار، از سرمایه گذاری در تبلیغات بیهوده جلوگیری می شود و تبلیغات خود را به سمت جستجوگرانی که به محتوای شما علاقه مند هستند، سوق می دهید.

پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵، کسب‌وکارها بیش از ۲۱۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار برای نمایش تبلیغات در نتایج موتور های جست و جوگر، هزینه کنند. متأسفانه مقدار زیادی از این هزینه ها هدر می رود. بر اساس داده‌های مشتریان آژانس بازاریابی Seer Interactive، حدود 5 الی 20 درصد از بودجه تبلیغات جستجو به کلمات کلیدی که عملکرد ضعیفی دارند، اختصاص می‌یابد. اگر به دنبال راه حلی برای کاهش هزینه صرف شده در تبلیغات موتورهای جستجو هستید، از "کلمات کلیدی منفی" استفاده کنید.

کلمات کلیدی منفی چیست؟

یک شبکه خصوصی مجازی یا VPN چگونه کار می کند
مقاله

یک شبکه خصوصی مجازی یا VPN چگونه کار می کند

به نظر می رسد این روزها تقریباً همه از VPN برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین خود استفاده می کنند اما VPN دقیقا چیست و چگونه کار می کند؟

در مقالات پیشین تا حدی به جایگاه VPN و تفاوت های آن با Proxy اشاره شد. می توان گفت که امروزه VPN ها با ایمن ماندن در اینترنت، مترادف شده اند. آنها با عبور ترافیک اینترنت از یک سرور امن، به شما کمک می کنند تا رمز عبور و سایر داده های شخصی ارزشمند خود را از چشمان کنجکاو، دور نگه دارید. این خصوصیات VPN ها را برای مرور وب به صورت ناشناس یا گشت و گذار در شبکه تورنت (به جای دانلود فایل ها از سرور مرکزی، تورنت بستر دانلود از دستگاه های کاربران دیگر شبکه را فراهم می کند) به صورت ایمن، بسیار مناسب کرده است. با این حال، VPN صرفا اتصال به یک سرور از راه دور نیست. 

حذف بک لینک های بد در 5 مرحله
مقاله

حذف بک لینک های بد در 5 مرحله

تنها چیزی که همه بازاریابان فعال در حوزه دیجیتال و صاحبان وب سایت آرزوی آن را دارند این است که وب سایت خود را در بالای نتایج موتورهای جستجو مشاهده کنند. برای دستیابی به این هدف نیز، وجود بک لینک های با کیفیت، ضروری می باشد. این بدان معنا است که باید بک لینک های خود را بررسی و بک لینک های بد و مضر را به طور مرتب حذف کنید.

 

در گذشته، صاحبان وب سایت برای دستیابی به رتبه های بالا در موتورهای جست و جو، صرفا به دریافت تعداد زیادی بک لینک تکیه می کردند. روش هایی مانند بک لینک های اسپانسری (لینک هایی که ماهیت تبلیغاتی دارند)، بک لینک های Toxic (از سایت‌هایی می‌آید که فقط به منظور لینک دهی راه‌اندازی شده‌اند) و هرزنامه ها، با تاکتیک های سئو کلاه سیاه کنار رفتند. امروزه وب سایت هایی که بک لینک های مشکوک و غیر طبیعی دارند، جریمه می شوند و اغلب به انتهای نتایج موتورهای جستجو می روند.

این بدان معنا است که باید بک لینک های بدی را که می توانند بر اعتبار و رتبه بندی سایت شما تأثیر منفی بگذارند، حذف کنید. قبل از اینکه در مورد نحوه حذف بک لینک های بد صحبت شود، لازم است تا اهمیت این فرآیند را متوجه شوید.

چرا حذف بک لینک های بد مهم است؟

7 مورد از مهم ترین ترفند های بهبود سئو سایت در سال 2022
مقاله

7 مورد از مهم ترین ترفند های بهبود سئو سایت در سال 2022

دنیای بهینه سازی سئو سایت برای موتورهای جستجو (SEO) همیشه در حال تغییر بوده و سال 2022 در حال تبدیل شدن به سالی هیجان انگیز برای این صنعت است. در سال 2021 بروز رسانی های متعددی در الگوریتم گوگل، از جمله بروز رسانی Core Web Vitals و Page Experience صورت گرفت و موارد بیشتری نیز در سال 2022 در راه می باشد.

روند بهینه سازی موتورهای جستجو در سال 2022 بر امکان دسترسی، سازگاری با موبایل، یادگیری ماشینی و به طور کلی تجربیات بهتر در جستجوی گوگل، تمرکز دارد.

تولید محتوای ضعیف چیست و چرا به سئو آسیب می رساند؟
مقاله

تولید محتوای ضعیف چیست و چرا به سئو آسیب می رساند؟

آیا تاکنون در صفحه نتایج جستجوی گوگل به یک سایت غیر مفید برخورد کرده اید که در واقع محتوای آن سودمند نبوده و به نظر برسد، توسط یک ربات نوشته شده است؟

این اتفاق قبل از سال 2011 بسیار رخ می داد زیرا افراد تصور می کردند که با ایجاد هر نوع محتوایی می توانند الگوریتم گوگل را دور بزنند. به همین دلیل در سال 2011 گوگل یک بروز رسانی در الگوریتم خود ارائه کرد تا تعداد سایت های رتبه بالایی که محتوای ضعیفی دارند را کاهش دهد.

متاسفانه تولید محتوای ضعیف هنوز هم وجود دارد. بعضی از افراد فکر می کنند استفاده از هر محتوایی بهتر از این است که هیچ مطلبی ارائه نکنند. بنابراین به امید کسب رتبه خوب، شروع به ایجاد محتوای کم ارزش، اتوماتیک وار و با کیفیت پایین می کنند.

اما مسئله این است که شاید هرگز رتبه بندی نشوند زیرا گوگل آن ها را در لیست محتوای ضعیف (thin content) قرار می دهد و وقتی این اتفاق بیفتد، خارج نمون آنها از این لیست دشوار خواهد بود. پس بهتر است از این گونه مطالب دوری کنید، البته این امکان وجود دارد که بدون اطلاع شما محتوای ضعیف در گوگل ایندکس شود. در ادامه توضیحات بیشتری ارائه شده است تا راحت تر بتوانید محتوای ضعیف را تشخیص دهید.