تفاوت های پلتفرم GitLab و GitHub
مقاله

بررسی و مقایسه پلتفرم GitLab و GitHub

وقتی صحبت از پلتفرم GitLab و GitHub می شود، به این سوال خواهید رسید که در سال 2022، بهترین پلتفرم برنامه نویسی برای تیم شما، کدام یک از این دو مورد می باشد؟

پلتفرم GitLab و GitHub هر دو پلتفرم های برنامه نویسی هستند که روی سیستم متن باز Git جهت کنترل نسخه توزیع شده، تمرکز دارند. 87.2 درصد از توسعه دهندگانی که مورد بررسی قرار گرفته اند، برای کنترل نسخه، همکاری و پیشرفت روان تر، به Git متکی هستند. Git به ابزاری اساسی برای توسعه دهندگان در استارتاپ ها، شرکت ها و حتی پست های دولتی تبدیل شده است. به همین دلیل انتخاب ابزار مناسب برای تیم شما، بسیار مهم خواهد بود.

مقایسه پایگاه داده MongoDB و MySQL
مقاله

بررسی مزایا و معایب پایگاه داده MongoDB و MySQL

با توجه به انواع پایگاه‌ داده های موجود در بازار، کاربران اغلب در خصوص اینکه بهترین گزینه بین پایگاه داده MongoDB و MySQL کدام است، به بحث و تبادل نظر می پردازند. سازمان‌هایی که از دیتابیس رابطه‌ای مانند MySQL استفاده می‌کنند، ممکن است در شرایط متغیر هنگام مدیریت و ذخیره داده‌ها، با مشکلات خاصی مواجه شوند. در عین حال، شرکت‌های جدید به این فکر می‌کنند که چه پایگاه‌داده‌ای را انتخاب کنند تا در روند توسعه خود با مشکل مواجه نشوند. 

توسعه‌دهندگانی که نرم افزارهای مالی می‌سازند، اغلب در مورد اینکه آیا باید به MySQL وفادار بمانند و با آن ادامه دهند یا استفاده از MongoDB را تجربه کنند، سردرگم می شوند. مقایسه پایگاه داده MongoDB و MySQL کمک می کند تفاوت هایی از قبیل، مزایا و معایب این دو دیتابیس را درک نموده و اینکه کدامیک برای چه هدفی بهتر است را شناسایی کنید. به طور خلاصه، در انتخاب دیتابیس مناسب برای پروژه، کمک خواهد کرد.

پایگاه داده MongoDB و MySQL چیست؟

بهبود رتبه سئو وردپرس و افزایش ترافیک ارگانیک
مقاله

61 نکته برای بهبود رتبه سئو وردپرس و افزایش ترافیک ارگانیک (قسمت ششم)

همانطور که در بخش پنجم این مقاله مطالعه نمودید، به طور کلی 45 نکته کاربردی جهت بهبود رتبه سئو مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه با نکات دیگری در این زمینه آشنا می شوید.

46. دسته بندی ها و طبقه بندی های محتوا را در نظر بگیرید

این استراتژی اختیاری است اما فهرست بندی دسته ها در گوگل، می تواند رابط کاربری محتوای شما را برای افزایش رتبه صفحه، افزایش ترافیک و بهبود رتبه سئو وردپرس، ارتقا بخشد. بسیاری از قالب های وردپرس به طور پیش فرض، توضیحات دسته را نمایش نمی دهند. دنبال کردن مراحل زیر به شما امکان می دهد دسته بندی های خود را فهرست کرده و در سایت نمایش دهید.

نحوه ایجاد ارزش پیشنهادی یا Value Proposition
مقاله

ارزش پیشنهادی یا Value Proposition چیست؟

آیا برای یافتن ارزش پیشنهادی خدمات یا محصولاتی که ارائه می کنید، وقت گذاشته اید؟ اگر کسی از شما بخواهد که مزیت رقابتی شرکت خود را در 10 ثانیه خلاصه کنید، آیا موفق خواهید شد؟ اگر نه، ممکن است لازم باشد روی ارزش پیشنهادی خود کار کنید.

یک ارزش پیشنهادی خوب به طور خلاصه بیان می‌کند که چرا مشتریان باید در کالاها و خدمات خاصی سرمایهگذاری کنند و به ایجاد تبدیل (تبدیل بازدیدکننده به خریدار) و در نهایت رشد کمک کنند. با وجود پتانسیل تغییر دهنده ارزش پیشنهادی، تنها 2.2 درصد از موضوعات مطرح شده در خصوص ارزش پیشنهادی یا Value Proposition موثر هستند.

ارائه یک پیشنهاد ارزشی که باعث شود مخاطبان به خرید محصولات و دریافت خدمات از شما ترغیب شوند، به زمان، تلاش و دانش بازاریابی زیادی نیاز دارد. خوشبختانه، در این مقاله یک راهنمای سریع گردآوری شده تا به شما کمک کند سبک نوشتاری خود را اصلاح و یک ارزش پیشنهادی مختصر و وسوسه‌انگیز ارائه دهید.

بررسی قابلیت های جدید وردپرس 6.0
مقاله

بررسی امکانات و قابلیت های جدید وردپرس 6.0

هنگامی که وردپرس 5.9 منتشر شد، ویژگی نوآورانه "Full Site Editing" یا ویرایش کامل سایت را معرفی نمود. اکنون، وردپرس فاز دوم پروژه گوتنبرگ را راه اندازی کرده که وردپرس 6.0 می باشد. قبل از اقدام برای بروزرسانی وردپرس به نسخه جدید، نیاز است بدانید که این بروز رسانی شامل چه مواردی می شود.  طی بررسی وردپرس 6.0، این بروزرسانی بهبودهایی در بخش ویرایشگر سایت داشته و همچنین بلوک‌ها، الگوها و ابزارهای طراحی جدید نیز به آن اضافه شده است. علاوه بر این، بسیاری از ویژگی های جدیدی که در وردپرس 5.9 ارائه شده بود، بهبود یافته اند. 

در این مقاله، ویژگی های جدید وردپرس 6.0 ملقب به Arturo (آرتورو) مورد بررسی قرار گرفته است. به این ترتیب، متوجه خواهید شد که هنگام راه اندازی این نسخه، باید چه انتظاری از آن داشته باشید.