مراحل ثبت کسب و کار آنلاین در Google Maps
مقاله

راهنمای گام به گام ثبت کسب و کار آنلاین در Google Maps

در این مقاله نحوه ثبت کسب و کار آنلاین در Google Maps توضیح داده شده است و از طریق یک آموزش گام به گام، با نحوه ثبت کسب و کار در Google Maps آشنا خواهید شد تا فروشگاه شما برای افراد محلی نمایش داده شود. ثبت و تایید کسب و کار شما برای بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) مهم است. زیرا بازدید آنلاین فروشگاه را افزایش داده و به جذب مشتری کمک خواهد کرد.

آموزش ثبت کسب و کار آنلاین در Google Maps

1. Google Maps را باز کنید

اولین قدم برای ثبت فروشگاه خود در Google Maps این است که به آدرس زیر مراجعه کنید:

روش های احیای مجدد لینک یا Link Reclamation
مقاله

هر آنچه باید از احیای مجدد لینک یا Link Reclamation بدانید

عملیات احیای مجدد لینک یا Link Reclamation، شامل یافتن لینک های حذف شده یا معیوب (ریدایرکت های اشتباه) سایت و جایگزین کردن آنها می باشد اما این عمل چقدر روی سئو سایت تاثیر گذار خواهد بود، آیا با توجه به امکان ایجاد لینک های جدید به جای جایگزینی لینک های حذف شده، Link Reclamation ارزش پیاده سازی دارد؟ پاسخ این سوال، "بله" است. در واقع احیای مجدد لینک یا Link Reclamation نقش مهمی در سئو سایت داشته و تاثیر بسزایی در حفظ یکپارچگی تجربه کاربری دارد اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که هر لینکی نباید احیا گردد.

احیای مجدد لینک یا Link Reclamation چیست؟

به فرآیند یافتن لینک های معیوب یا لینک های شکسته و جایگزینی آنها، احیای مجدد لینک یا Link Reclamation گفته می شود. به لینک های معیوب یا شکسته، "dead links" به معنی "لینک های مرده" نیز اطلاق می گردد و می توانند شامل لینک های داخلی یا بک لینک ها باشند.

راهکارهای رفع مشکل کندی وردپرس
مقاله

کاربردی ترین نکات و راهکارها جهت رفع مشکل کندی وردپرس (قسمت اول)

بررسی اینکه چرا وردپرس کند شده است، می تواند بسیار دشوار باشد. یک سایت وردپرسی شامل بخش های زیادی مانند وب سرور، تنظیمات مربوط به قالب ها و افزونه های مختلف است. همچنین کندی در وردپرس می توانید به دلیل عدم بهینه بودن تصاویر، ویدئوها و فایل های مورد استفاده در آن باشد. اما چگونه می توان متوجه شد که چه عواملی باعث ایجاد مشکل در عملکرد سایت وردپرسی شده اند؟

بیان سریع اینکه مشکل کندی سایت دقیقا از کدام بخش است، بسیار دشوار می باشد. احتمالات زیادی وجود دارد و تمام دلایلی که باعث ایجاد کندی در وردپرس می شوند در این مقاله آورده شده اند. همچنین علاوه بر بررسی عوامل کندی وردپرس، چندین راهکار برای افزایش سرعت سایت وردپرسی و رفع مشکل کندی وردپرس، در این مقاله بیان خواهد شد.

چرا وردپرس کند می شود؟

نحوه مرتب سازی متن در وردپرس با کمک افزونه
مقاله

آشنایی با نحوه مرتب سازی متن در وردپرس

Justify متن در نرم افزار های مختلف مانند Word ،Word Editor و Google Docs به سادگی کلیک روی یک دکمه می باشد. این اقدام قبلا در وردپرس نیز به همین سادگی بود اما از زمان انتشار نسخه 4.7، وردپرس گزینه Justify متن را از تمام نسخه های بعدی حذف نموده است.

پس از نسخه 4.7، دکمه Justify متن از ویرایشگر وردپرس حذف شد. دلیل این امر مشکل Justify متن در مرورگرهای مختلف عنوان گردید. متنی کاملا Justify شده در یک مرورگر، در مرورگری دیگر یا سایز صفحه نمایش متفاوت، به صورت یکسان نمایش داده نمی شود و موجب ایجاد مشکلاتی در نمایش متن خواهد شد. به همین دلیل، وردپرس این دکمه را از نوار ابزار خود حذف کرد. با این حال، همچنان با ترفندهایی، استفاده از Justify متن در وردپرس امکان پذیر است که در ادامه مقاله نحوه مرتب سازی متن در وردپرس بررسی می شود.

متن Justify شده چیست؟

ابزارهای نقشه حرارتی وب سایت یا Website heatmap
مقاله

نقشه حرارتی وب سایت یا Website heatmap چیست؟

نقشه حرارتی وب سایت یا Website heatmap ابزاری برای به نمایش درآوردن داده های آماری پیرامون سایت ها می باشد. این داده ها به کسب و کارها نشان خواهند داد که هر صفحه از وب سایت مورد نظر چه عملکردی داشته است.

به زبان ساده، Website Heatmap در واقع نمایی گرافیکی از داده های سایت در قالب یک نقشه رنگی است. این رنگ های نقشه، در واقع مجموعه ای از داده ها و مقادیر مختلف را نشان خواهند داد. در نقشه حرارتی وب سایت یا Website heatmap ها از نمایش رنگی گرم به سرد برای نشان دادن کارایی بخش های مختلف سایت استفاده می شود. جایی که رنگ های گرم نشان دهنده بخش های پربازدید و رنگ های سرد نیز نشان دهنده بخش های کم بازدید خواهند بود.