انواع سوئیچ شبکه و ویژگی های آنها
مقاله

آشنایی و شناخت انواع سوئیچ شبکه

زمانی که بخواهید یک کسب و کار شبکه محور را توسعه دهید، حتما نیاز دارید که انواع دستگاه های switch را بشناسید زیرا شناخت درست باعث انتخاب درست شده و در نتیجه یک شبکه پرسرعت را شکل خواهد داد. یک Ethernet switch در تعریف ساده به معنی دستگاهی است که یک شبکه محلی از سیستم های مختلف را ایجاد می کند اما شناخت انواع Ethernet switch، خود باعث استفاده بهتر از انواع سوئیچ شبکه می شود. در نتیجه می توانید کنترل بهتری روی داده ها، دستگاه ها، روتر ها و حتی نقاط دسترسی (access points) داشته باشید.

انواع رک شبکه و استانداردهای آن
مقاله

آشنایی با انواع رک شبکه

زمانی که می خواهید یک "دیتاسنتر" یا "اتاق سرور" طراحی و راه اندازی نمایید، به خاطر داشته باشید که انتخاب نوع رک و نحوه استقرار آنها را در ابتدای چک لیست خود قرار دهید. انتخاب رک برای راه اندازی دیتاسنتر، همانند انتخاب سطحی است که می خواهید یک خانه را روی آن بنا کنید. کیفیت زیرساخت مورد استفاده شما مرز بین موفقیت و شکست را تعیین خواهد کرد به همین دلیل شناخت انواع رک شبکه یکی از مستلزمات شروع کار در دیتاسنتر می باشد.

تخفیف ویژه نوروز 1402 برای خرید هاست و سرور
خبر

عید شما مبارک، تخفیف ویژه نوروز 1402

 با تقدیم شادباش به مناسبت فرا رسیدن نوروز باستانی ۱۴۰۲ و فصل بهار 
امیدواریم در سال پیش رو بتوانید تغییرات مثبت و بزرگی را در زندگی خود رقم بزنید که راز تکامل طبیعت، "تحول" است.
 در همین راستا، میهن وب هاست نیز هدیه نوروزی خود را همراه با آرزوی رونق بیشتر کسب و کارتان ارائه می دهد:
  •  ارائه انواع هاست و سرور با تخفیفات شگفت انگیز
  •  اشتراک طلایی میهن مانیتور
برای مشاهده جزئیات و دریافت کدتخفیف به لینک زیر مراجعه کنید:

انواع شبکه محلی مجازی یا VLAN
مقاله

هر آنچه که باید در مورد شبکه محلی مجازی یا VLAN بدانید

شبکه محلی مجازی یا VLAN، یک شبکه لایه بندی شده است که زیرمجموعه هایی از دستگاه های متصل به یک LAN فیزیکی را به صورت گروه های دارای ترافیک مجزا، ایجاد می نماید. یک LAN به گروهی از کامپیوتر های موجود در یک ساختمان یا مکان واحد اطلاق می شود که داده های خود را تحت یک شبکه فیزیکی، به اشتراک می گذارند. شبکه LAN همواره با یک Ethernet broadcast domain در ارتباط است. مجموعه ای از دستگاه ها که می توانند یک Ethernet broadcast packet (حاوی IP مقصد که در بخش host آن همه اعداد "یک" هستند) را دریافت کنند، Ethernet broadcast domain گفته می شود.

نکاتی مهم جهت راه اندازی سایت جدید با وردپرس
مقاله

26 نکته ضروری برای راه اندازی سایت جدید با وردپرس (قسمت اول)

آیا به تازگی طراحی سایت جدید خود را انجام داده‌اید؟ آیا می‌دانید طراحان حرفه ای برای اطمینان از اینکه سایتشان عملکرد صحیحی داشته باشد، چه مواردی را بررسی می‌کنند؟

نصب وردپرس اولین قدم برای راه اندازی سایت جدید با وردپرس است اما پس از آن می‌بایست اقداماتی را انجام دهید تا سایت شما به بهترین نحو ممکن برای کاربران نمایش داده شود. اگر یک چک لیست کامل داشته باشید و براساس آن اقدامات لازم را روی سایت خود انجام دهید، اطمینان پیدا خواهید کرد که سایت شما شانس بیشتری برای موفقیت دارد. بنابراین، چگونه می‌توان با استفاده از یک چک لیست، بهینه سازی سایت را انجام داد؟