تبلیغات Google چیست و چگونه کار می کنند؟
مقاله

تبلیغات Google چیست و چگونه کار می کنند؟

در هر ثانیه، 2.3 میلیون جستجو در Google انجام می شود و اکثر صفحات نتایج جستجو شامل تبلیغات گوگل هستند. با پرداخت هزینه توسط کسب و کارهای مختلف، تبلیغات Google میتواند روشی بسیار موثر برای هدایت ترافیک مناسب و هدفمند به وب سایت شما باشد.

در این مقاله خواهید آموخت که تبلیغات Google چیست، چگونه کار می کنند و چرا باید درGoogle تبلیغات کنید.

تبلیغات Google چیست؟

Google با استفاده از Google AdWords یا تبلیغاتی که در وب سایت های دیگر از طریق شبکه نمایش و برنامه AdSense در Google نشان داده می شود، تبلیغات پولی را ارائه می دهد که در نتایج جستجو در google.com ظاهر می شوند.

صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) صفحاتی هستند که توسط موتورهای جستجو در پاسخ به پرس و جو توسط یک کاربر نمایش داده می شوند. مؤلفه اصلی SERP، لیست نتایجی است که توسط موتور جستجو در پاسخ به یک سوال بازگردانده می شود، اگرچه صفحات ممکن است حاوی نتایج دیگری مانند تبلیغات نیز باشند.

در زیر مثالی از صفحه نتایج موتور جستجوی(Google (SERP آورده شده است. دو بخش در تبلیغات پولی گوگل وجود دارد، یکی بالاتر از لینک های "عادی" یا ارگانیک و دیگری در انتهای صفحه نتایج.

تصویر(1)

نتایج حمایت شده یا تبلیغات (در کادر قرمز) با برچسب "تبلیغ" به صورت سبزرنگ مشخص می شوند. به نتایجی که در زیر آگهی ها ظاهر می شود (در کادر سبز) نتایج ارگانیک گفته می شود.

Google همچنین تبلیغات تصویری را نیز ارائه می دهد که در شبکه نمایش Google نمایان می شوند. شبکه Display مجموعه گسترده ای از وب سایت ها هستند که با Google همکاری کرده و موافقت خود را برای ارائه تبلیغات Google انجام داده اند. تبلیغات گوگل در شبکه نمایش می تواند با متن، تصویر، فیلم یا فرمت رسانه ای همراه باشد و گاهی هدف آن بازاریابی و تبلیغات بنر می باشد .

چرا Google Ads ظاهر می شود؟

تبلیغات Google AdWords در حول کلمات کلیدی متمرکز شده است. تبلیغ کنندگان لیستی از کلمات کلیدی را برای هدف گذاری انتخاب می کنند که به پیشنهادات تجاری آنها مرتبط باشد. لذا کلماتی را انتخاب کنید که مردم در جستجو های خود به احتمال زیاد از آنها استفاده می کنند. آنها بر اساس اینکه یک کاربر گوگل مایل به پرداخت چه میزان مبلغ برای تبلیغ خود می باشد پیشنهادات خود را ارائه و پایه گذاری می کنند. این پیشنهاد، همراه با امتیاز کیفیتی که توسط Google تبلیغ شما را ارزیابی میکند، تعیین می شود. در نهایت مشخص می شود که کدام تبلیغات Google در SERP ظاهر شود. هنگامی که کاربران روی تبلیغات کلیک می کنند، تبلیغ کننده هزینه خاصی (هزینه هر کلیک یا CPC) را پرداخت می کند که طبق فرمول زیر محاسبه می شود:

اینجاست که اصطلاح Pay-Per-Click) PPC) معرفی می گردد.

 

تصویر(2)

حراج AdWords

AdWords بر اساس سیستم حراج  یا مزایده  کار می کند، یعنی هر زمان که کاربر یک کلمه کلیدی را جستجو نماید این سیستم اجرا می شود.

برای "برنده شدن" در حراج های AdWords و دیدن تبلیغات Google برای کلمات کلیدی مربوطه، شما باید ارزش کیفی و مبلغ پیشنهادی خود را ارائه کنید. هرچه ارزش کیفی شما بالاتر باشد، در رابطه با مبلغ پیشنهادی شما، موقعیت تبلیغ شما بهتر خواهد بود. فاکتورهای زیر بر نمره کیفیت شما تاثیر می گذارد:

  • ارتباط اگهی Google شما با پرس و جو های جستجو شده 
  • ارتباط کلمه کلیدی Google با گروه تبلیغاتی شما
  • ارتباط آگهی شما با  صفحه فرود 
  • نرخ کلیک کلی از طریق تبلیغ (CTR) آگهی و گروه تبلیغاتی آن
  • عملکرد کلی حساب مبنی بر تاریخ 

داشتن امتیاز با کیفیت بالا مزایای زیر را دارد:

هزینه کمتر- Google با کاهش هزینه های هر کلیک (CPC)، به تبلیغ کننده ها با ارزش کیفی بالا امتیاز ویژه ای اختصاص می دهد و به بهبود ROI کمک می کند.

*بازده سرمایه گذاری(Return on investment) یا ROI، عبارت است از نسبت سود یا زیان حاصل از یک سال مالی که براساس یک سرمایه گذاری بیان شده است و به عنوان درصد افزایش یا کاهش ارزش سرمایه گذاری در طول سال مورد نظر نشان داده می شود.

در معرض دید قرار گرفتن - هنگامی که ارزش کیفی بالایی دارید، تبلیغات شما  در موقعیت بهتر SERP در بالا و پایین صفحه نمایش داده می شود. این امر به شما این امکان را می دهد بدون نیاز به افزایش پیشنهادات خود، کلیک و بازدید بیشتری دریافت کنید.

مهار کردن هدف - بزرگترین تفاوت بین افرادی که با Google AdWords به سمت شما جذب می شوند و افرادی که به سایر اشکال تبلیغاتی با محصول شما آشنایی پیدا میکنند، هدف آنها است.

به عنوان مثال، در رسانه های اجتماعی، افراد به دنبال تبلیغ نیستند. آنها به دنبال عکس ها و موضوعات مورد نظر خود هستند. زمانی که برای افرادی که تمایلی به دریافت تبلیغ ندارند، تبلیغ ارسال می شود احتمالا شانس خود را برای جذب آن ها از دست میدهید. 

در تبلیغات گوگل این امکان برای افراد مهیا شده تا با اختیار خود بر روی تبلیغات کلیک کرده و صفحه فرود خود را انتخاب نمایند .

تصویر(3)

چرا از Google AdWords استفاده می شود؟

این شبکه برای همه مشاغل با ابعاد، بودجه، اهداف تبلیغاتی و مخاطبان مختلف، راهکاری متفاوت در اختیار دارد. بیشتر افراد حداقل یکبار در زندگی خود از گوگل استفاده کرده اند تا پاسخ یک مشکل را پیدا کنند. بنابراین در دریایی از جستجوهای به ظاهر بی پایان، چرا شما نتوانید شانس خود را امتحان کرده تا ببینید چقدر می توانید درآمد کسب کنید؟
 

هزینه های تبلیغات Google

Google AdWords یک برنامه تبلیغاتی آنلاین گوگل است، این برنامه به شما این امکان را می دهد تبلیغات آنلاین ایجاد کنید تا به مخاطبینی که علاقه مند به محصولات و خدماتی هستند که ارائه می دهید، دسترسی پیدا کنید. پلتفرم AdWords با تبلیغات برای هر کلیک (PPC) اجرا می شود، یعنی شما باید هربار که یک بازدید کننده روی تبلیغ شما کلیک می کند مبلغی را پرداخت کنید.

هزینه تبلیغات Google با توجه به عوامل مختلفی از جمله کلمات کلیدی، موقعیت جغرافیایی شما، کیفیت کمپین های تبلیغاتی شما و موارد دیگر متفاوت است.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *