5 مرحله برای ساخت یک صفحه وبینار موفق
مقاله

5 مرحله برای ساخت یک صفحه وبینار موفق

در دنیای بازاریابی، وبینار می تواند یکی از قدرتمندترین ابزار ها جهت جذب مشتری باشد. وبینارها به شما این امکان را می دهند تا ارتباط مستقیمی با مخاطبان خود داشته باشید، اعتبار خود را در این زمینه افزایش دهید و تجارت خود را با آن موضوع در ذهن مشتریان احتمالی خود پیوند دهید.

با اجرای یک وبینار برای مخاطبان خود، سه کار را انجام می دهید.

  1. توجه مخاطبان خود را جلب می کنید
  2. به آنها در مورد صنعت خود آموزش می دهید 
  3. چشم اندازهای فعالیت خود را نشان می دهید

زمانی که محصول خود را به روشی شفاف ارائه می دهید، باعث ایجاد اعتماد می شود. پرکارترین میزبان وبینار جهان نیز به مخاطب احتیاج دارد. بدون مخاطب، وبینار ارزشی نخواهد داشت.

تصویر(1)

1. مخاطب هدف خود را تعریف کنید

تشخیص مخاطبان مورد نظر برای وبینار از طریق تحقیقات جمعیت شناختی قابل شناسایی است.

مواردی مانند:

- محدوده سنی که می خواهید هدف گذاری کنید، چیست؟

- آیا شاخصه خاصی وجود دارد که با آن شناخته شوند؟

- آنها کجا زندگی می کنند؟

- چه نکاتی برای شناخت مخاطبان خود دارید؟

- آیا نقطه نظر مشترکی بین مخاطبان شما وجود دارد؟

هنگامی که پاسخ این سوالات را  بدانید، می توانید با روشهای هدفمندتری به آنها دسترسی پیدا کنید.

یکی از استراتژی های مورد استفاده برای جلب توجه مخاطبان شما، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا SEO است، اما نتایج حاصل از بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر زمان بر خواهد بود.

اگر تمایل دارید افراد بیشتری به صفحه وبینار شما مراجعه کنند، اجرای تبلیغات پولی را از طریق فیس بوک یا Google در نظر بگیرید. این خدمات نه تنها محتوای شما را فوراً استخراج میکنند بلکه معیارهای هدفمند و پیشرفته ای به شما ارائه می کنند که این امکان را می دهد تا روی مخاطب مورد نظر خود تمرکز کنید. می توانید بر اساس سن، جنس، موقعیت جغرافیایی، علایق و موارد دیگر هدف گذاری نمایید.

تصویر(2)

2. هدرها یا عناوین خود را بهینه کنید

عناوین اصلی و عناوین فرعی در هر صفحه فرود برای موفقیت شما ضروری هستند. به خاطر داشته باشید که اگرچه 80٪ از افراد ممکن است عنوان مطالب شما را بخوانند، اما فقط 20٪ به خواندن مطالب ادامه می دهند.

این بدان معنی است که عنوان مطالب شما باید پویا باشد و زیرنویس های شما باید خواننده را به رفتن به ادامه صفحه ترغیب نماید.

بنابراین چگونه می توانید یک تیتر جذاب ایجاد کنید؟

پیشنهاد می شود در این خصوص برخی از نکات اثبات شده زیر را استفاده نمایید:

- اعداد را در عنوان خود وارد کنید. به "7 راز" یا "10 مورد برتر" یا حتی "5 قدم" مانند آنچه که در عنوان همین مقاله قرار داده شده است، فکر کنید.

- در مورد فروش بحث نکنید. مشکلی را که می خواهید حل کنید برجسته نمایید و دقیقاً همین کار را انجام دهید. هیچ کس برای شنیدن میزان فروش شما در وبینارتان شرکت نمی کند.

- تیتر خود را در قالب یک سوال طرح کنید. این مورد نه تنها برای نمایش جستجو عالی است بلکه توجه مخاطب را نیز به خود جلب می کند.

وقتی صحبت از زیرنویس ها می شود، مطمئن شوید که در مورد موضوع خود به صورت روشن توضیح داده اید.

3.نوشتن یک کپی با کیفیت 

اگر بتوانید افراد را به عنوان خود جذب کرده و آنها را به خواندن ادامه مطالب تشویق کنید، وظیفه شما هنوز به پایان نرسیده است. اگر نسخه صفحه فرود شما قدیمی، خشک یا پر از خطا باشد خواننده را از دست می دهید.

سعی کنید در کل صفحه یک پیام مشخص داشته باشید. مزایا و امتیازات فروش خود را در تمام صفحه وبینار یکسان نگه دارید. 

صفحه فرود وبینار همچنین مکان خوبی برای درج نکات اجتماعی است. اگر مشتریانی دارید که در گذشته در وبینارهای شما شرکت کرده اند و مایل هستند توصیفاتی در خصوص وبینارهای شما را ارائه دهند، حتما از آن استفاده کنید. 

به یاد داشته باشید استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی نه تنها مناسب نیست بلکه باعث جریمه شدن رتبه سئوی وب سایت شما توسط گوگل نیز می شود.

تصویر(3)

4- از تصاویر و فیلم ها استفاده کنید

هیچ کس نمی خواهد به یک متن حجیم و گسترده نگاه کند. شما باید در طراحی صفحه خود از برخی سبک های جدید استفاده کنید. رسانه ها، مانند تصاویر و فیلم های مناسب، می توانند کارهای زیادی را برای ترسیم یک صفحه انجام دهند.

همچنین صفحه خود را با یک دسته از تصاویر یا فیلم ها پر نکنید. هنگام ایجاد صفحه فرود، بهتر است آنها را محدود نگه دارید. با این حال، عکس ها یا فیلم هایی که شما استفاده می کنید باید برای جذب خواننده کافی باشند.

رسانه شما می بایست با خواسته ها و نیازهای مشتری مرتبط و متناسب باشد. ویدیویی از یک مجری که وبینار شما را توضیح می دهد نیز می تواند به صفحه شما کمک شایانی کند. 

در ادامه مثالی از تاثیر تصاویر بر روی صفحه وبینار شما ذکر می شود.

تصویر(4)

تصویر هدر توجه مخاطب را به سوی خود جلب میکند. از این گذشته، بررسی اطلاعات روی تبلت در هنگام نوشیدن قهوه چیزی است که بیشتر متخصصان مشاغل با آن ارتباط دارند. عکس های سیاه و سفید حرفه ای از نویسندگان به خواننده کمک میکنند تا درک بهتری از کل مطالب گفته شده توسط آنها داشته باشند .

این مثال از Network Marketing Pro نحوه استفاده موثر از فیلم را نشان می دهد.

تصویر(5)

همانطور که مشاهده می کنید، فیلم تیزر فضای زیادی را در صفحه اشغال می کند. از آنجا که مردم محتوای ویدئویی را راحت تر هضم می کنند، این یک رویکرد جسورانه و در عین حال موثر را ایجاد می کند.

5- یک فراخوان قوی برای اقدام

فراخوان برای اقدام یا CTA شاید مهمترین عنصر صفحه فرود وبینار شما باشد. دکمه CTA همان چیزی است که به شرکت کنندگان این امکان را می دهد تا به وبینار بپیوندند. CTA قوی برای افزایش نرخ کلیک شما ضروری است. به این ترتیب، شما باید اطمینان حاصل کنید که دکمه CTA به اندازه کافی مورد توجه و بزرگ بوده که بدون تسلط بر صفحه قابل مشاهده باشد. اگر شخصی ایده وبینار شما را دوست داشته باشد اما نتواند دکمه CTA را پیدا کند، شما به احتمال زیاد موفق نخواهید شد.

در نظر بگیرید که از رنگ متضاد برای Call To Action خود استفاده کنید تا در مقابل  سایر عناصر موجود در صفحه خود را نمایان کند. این کار توجه مشتری را به دکمه جلب می کند. همچنین ایده خوبی است که یک فرم ثبت نام را در صفحه درج کنید که قسمت های مورد نیاز فرم برجسته شده باشد.

با انجام این نکات و درک چگونگی مناسب بودن این مراحل در کنار یکدیگر، می توانید مخاطبان بیشتری را برای وبینار آینده خود و بهره گیری از رشد مثبت برای تجارت خود جلب کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *