بهترین افزونه های Chrome در سال 2020 (قسمت 1)
مقاله

بهترین افزونه های Chrome در سال 2020 (قسمت 1)

شما می توانید برای ارتقای عملکرد مرورگر خود به بخش برنامه های افزودنی مرورگر Google Chrome وارد شوید. فروشگاه وب Google Chrome انواع مختلفی از ابزارهای مختلف را ارائه می دهد که به شما کمک می کنند فقط با یک کلیک به هدف خود نزدیک شوید. در ادامه مشاهده می کنید که این افزودنی ها به بخش های مختلفی تقسیم می شوند: 

 • بهره وری
 • امنیت
 • رسانه های اجتماعی
 • سئو
 • برگه جدید(New Tab)
 • محتوای منابع
 • وبلاگ نویسی

توجه داشته باشید همه این ابزارها رایگان هستند، اما برخی از خدمات ارائه شده از سوی آن ها دارای هزینه می باشند.

بهترین برنامه های افزودنی Chrome برای بهره وری

 • فروش HubSpot
 • تادوئیست
 • Rapportive
 • StayFocusd
 • LastPass
 • اضافه کردن به Trello
 • مدیر برنامه های افزودنی

1.   HubSpot Sale 

کاربران: 664 هزار

ابزار فروش HubSpot صندوق ورودی ایمیل شما را به CRM (مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) روشی است که شرکتها برای مدیریت تعامل با مشتریان از آن استفاده می کنند. CRM به سازمانها كمك می كند تا فرایندها را ساده تر كنند، با مشتریان ارتباط برقرار کنند، فروش و سود خود را افزایش دهند وخدمات مشتری را بهبود بخشند) متصل می کند. به شما این امکان را می دهد تا بتوانید اطلاعات مخاطب را از طریق ایمیل به طور مستقیم به CRM خود منتقل کنید. این باعث می شود کارمندان در جریان کار روزانه خود، اطلاعات ارزشمندی را در مورد مشتریان دریافت نمایند.

یکی دیگر از ویژگیهای جالبی که HubSpot Sales در اختیار شما قرار می دهد، پیگیری و ورود به سیستم ایمیل است. کاربران هنگام ارسال پیام، باز کردن آن  و کلیک بر روی آن، می توانند ایمیل ارسال نموده و هشدار دریافت کنند.

تصویر(1)

2. Todoist

کاربران: 634 هزار

ToDoist ابزاری برای مدیریت پروژه است که به شما این امکان را  می دهد تا لیست هایی  برای انجام کارها به صورت سازمان یافته ایجاد و در تمام دستگاههای خود اجرا کنید.

تصویر(2)

3. Rapportive

کاربران: 382 هزار

Rapportive از اطلاعات حساب LinkedIn برای ارائه جزئیات دریافت کننده ایمیلی که قصد ارسال آن را دارید، استفاده می کند. این یک روش عالی برای بدست آوردن جزئیات در مورد شخصی است که می خواهید با او ارتباط برقرار نموده و اطمینان حاصل کنید که با آدرس ایمیل صحیح افراد تماس گرفته اید.

تصویر(3)

4. StayFocusd

کاربران: 753 هزار

StayFocusd به شما امکان می دهد وقت خود را در وب سایت های خاص طبقه بندی کنید. شما می توانید محدودیت زمانی خود را برای 20 دقیقه در توییتر و فقط پنج دقیقه در فیس بوک تنظیم نمایید.

تصویر(4)

5. LastPass

کاربران: 7.8 میلیون

LastPass یک مدیر گذرواژه است که به طور خودکار کلمه عبور را برای همه حسابهای ذخیره شده، نگهداری می کند. فقط باید یک رمز عبور را به خاطر بسپارید و آن  گذرواژه LastPass است. این مورد باعث صرفه جویی در وقت و افزایش امنیت اطلاعات شخصی شما می شود. در زیر تصاویری از محیط افزونه و نحوه استفاده از آن را مشاهده میکنید.

تصویر(5)

تصویر(6)

تصویر(7)

تصویر(8)

6. Add to trello

کاربران: 10 هزار

اگر از Trello برای مدیریت پروژه، همکاری تیمی، تقویم محتوای خود یا لیست کارهای شخصی استفاده می کنید، این برنامه افزودنی به شما امکان می دهد تا به راحتی پیوندها را به عنوان کارت به صفحه های Trello خود اضافه کنید.

تصویر(9)

7. Extensions Manage

کاربران: 97 هزار

با استفاده از این ابزار، تمام برنامه های افزودنی خود را سازماندهی کنید تا نیمی از صفحه مرورگر شما را نگیرند. افزونه مذکور به شما این امکان را می دهد که برخی از نمادها را مخفی کنید تا مرورگر شما بهتر سازماندهی شود.

تصویر(10)

بهترین افزونه های امنیتی Chrome

بهترین افزونه های امنیتی مرورگر کروم به صورت زیر می باشند:

 • HTTPS Everywhere
 • Click&Clean
 • J2Team Security
 • Ghostery
 • Checkbot
 • Avast Online Security
 • FlowCrypt
 • Fair AdBlocker

 

1. HTTPS Everywhere

کاربران: 2.1 میلیون

"HTTPS" یک پروتکل وب سایت است که قبل از بازدید کاربر، امنیت سایت را تضمین می کند. گرچه ممکن است ابتدای اکثر وب سایتها این مورد را دیده باشید، اما در سراسر اینترنت کاملاً رایج نیست و همچنین تضمین نمی کند سایتی که مرور می کنید 100٪ ایمن باشد.

برنامه افزودنی HTTPS Everywhere، درخواستی را برای هر وب سایتی که قصد مشاهده آن را دارید، در Chrome بازنویسی می کند، بنابراین می توانید مطمئن باشید مرورگر شما نسخه مطمئن آن سایت را در اختیارتان قرار می دهد.

تصویر(11)

2 . Click&Clean

کاربران: 3.4 میلیون

اگر به طور مداوم در طول روز در حال جستجو و بارگیری مطالب کاری هستید، پاک کردن تاریخچه مرورگر شما می تواند یک کار خسته کننده باشد. شما وقت لازم را ندارید تا به طور دستی پاکسازی حافظه نهان یا گزارشات مربوط به دانلود را انجام دهید.

افزونه Click & Clean در Chrome به شما امکان می دهد حافظه نهان، جستجوی URL، کوکی وب سایت و تاریخچه بارگیری را با کلیک یک دکمه در نوار ابزار مرورگر خود پاک کنید. این برنامه همچنین می تواند رایانه شما را ویروس اسکن نماید.

تصویر(12)

3. J2TEAM Security

کاربران: 164 هزار

این برنامه افزودنی Chrome به شما امکان می دهد لیست وب سایت های بسته شده خود را سفارشی کنید و اطمینان حاصل نمایید که مرورگر Chrome از برچسب امنیتی "HTTPS" در سایت های وبلاگ نویسی استفاده می کند و همچنین مانع بازدید شما از وبلاگ هایی که ناامن تلقی می شوند، خواهد شد.

این برنامه افزودنی همچنین انواع تنظیمات حریم خصوصی مخصوص فیس بوک را ارائه می دهد، مانند مسدود کردن برچسب "seen" پس از خواندن پیام های خصوصی و مخفی کردن مدت زمان فعالیت در Facebook Messenger.

تصویر(13)

4. Ghostery

کاربران: 2.7 میلیون

Ghostery یک برنامه افزودنی مسدود کننده تبلیغات پیشرفته است که به منظور حذف تبلیغاتی که حواس شما را پرت نموده یا مزاحمت ایجاد می کند، طراحی شده است.

تصویر(14)

5. Checkbot

کاربران: 15 هزار

Checkbot سئو فنی را با امنیت مدرن ترکیب می کند تا با تحلیل این دو ثابت کند که یک  وب سایت چقدر برای موتورهای جستجو ایمن و بهینه است. از آنجا که موتورهای جستجوگر مانند گوگل علاوه بر کیفیت محتوا در رتبه بندی خود، امنیت وب سایت را نیز در اولویت قرار می دهند، این افزونه Chrome برای تولید کنندگان محتوا و توسعه دهندگان وب بسیار مفید است.

Checkbot می تواند سرعت صفحه، سئو و امنیت کلی بیش از 250 آدرس در هر دامنه را به صورت رایگان آزمایش کند.

تصویر(15)

6. Avast Security Online

کاربران: 10+ میلیون

Avast Online Security به عنوان یک "افزونه اعتبار وب" شناخته شده است و هر وب سایتی که به نظر دارای اطلاعات مشکوک می باشد را بررسی می کند. همچنین اگر سایتی که  از آن بازدید می کنید از اعتبار کافی برخوردار نباشد، به شما هشدار می دهد. به نوبه خود، می توانید وب سایت هایی که مشاهده می نمایید را  رتبه بندی کرده تا به Avast در بهتر کردن پرچم گذاری صفحات وب کمک کنید.

تصویر(16)

7. FlowCrypt

کاربران: 45 هزار

این افزونه امنیتی مخصوص ایمیل ها است و به شما این امکان را میدهد ایمیل های رمزگذاری شده را به همکارانتان ارسال نموده و دریافت کنید. این یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از این است که ایمیل شما هنگام انتقال به گیرنده، خصوصی و ایمن حفظ شوند.

FlowCrypt از رمزگذاری PGP استفاده می کند که مخفف عبارت "Pretty Good Privacy" - استاندارد رمزگذاری در اکثر مشتری های ایمیل- است. این ابزار کاملاً با Gmail ادغام می شود و دکمه "Secure Compose" را به صندوق ورودی شما اضافه می کند.

تصویر(17)

8. Fair AdBlocker

کاربران: 2.1 میلیون

Fair AdBlocker ویژگی مسدودکننده نرم افزارهای  مخرب و نرم افزارهای تبلیغاتی را در یک افزونه مرورگر ارائه می دهد. این ابزار از شما در برابر بدافزارها و همچنین ظاهر شدن تبلیغات و پاپ آپ ها محافظت می کند. پس از نصب، می توانید تنظیمات مسدود کردن خود را پیکربندی کنید تا انواع تبلیغاتی را که تمایلی به دیدن آنها ندارید، مخفی گردند.

تصویر(18)

تا به اینجا برخی از افزونه های پر کاربرد مرورگر کروم عنوان شد. سایر افزونه های اساسی که طی تحقیقات، فعال بودن آن بر روی مرورگر شما در سال 2020 الزامی است، در بخش دوم همین آموزش مطرح می گردد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *