آیا اعلان ها برای وب سایت شما ضروری هستند؟
مقاله

آیا اعلان ها برای وب سایت شما ضروری هستند؟

یکی از سخت ترین قسمت های اجرای یک وب سایت زمانی است که مطلب جدیدی را منتشر کرده اید و قصد دارید دیگران را ترغیب به خواندن آن کنید. با توجه به اینکه تعداد زیادی وبسایت برای جلب توجه مخاطبان شما وجود دارند، به راهی نیاز دارید تا به کاربران خود یادآوری کنید که هنوز وب سایت شما دارای مطالب جالب است.

اعلان ها یک راه حل ساده برای این مشکل ارائه می دهند. آنها قبلاً فقط برای برنامه های گوشی های هوشمند در دسترس بودند، اما این روزها وب سایت ها نیز این شیوه را در پیش گرفته اند. تکنیک مذکور به شما این امکان را می دهد تا وقتی خبرهای هیجان انگیز را منتشر می کنید فوراً به کاربران خود در مورد آن اطلاع دهید. به این ترتیب می توانید در ذهن آنها بمانید و آنها را برای بازگشت به سایت خود، بیشتر ترغیب نمایید.

اعلان چیست؟

تصویر(1)

اعلان، پیامی است که از یک سرور به گیرنده ارسال می شود. در مثال بالا، می توانید یک اعلانی را که از یک برنامه ایمیل به تلفن هوشمند ارسال شده است، مشاهده کنید.

اعلان ها چیز جدیدی نیستند، اما این روزها همه گیر تر از همیشه مشاهده می شوند. بیشتر افراد  چندین بار در طول روز اعلان های گوناگونی در تلفن های هوشمند خود دریافت می کنند، بنابراین وقتی که اعلان ها شروع به ظهور در وب کردند واقعاً تعجب آور نبود.

خوشبختانه، وب سایتها را می توان به گونه ای تنظیم کرد که اعلان ها را فقط به خوانندگانی که موافق دریافت آنها هستند، ارسال کنند. در ادامه مشاهده می کنید که چرا این تکنیک بسیار مفید است:

  • شما می توانید بلافاصله اخبار را به کاربران اطلاع دهید. اگر نامه الکترونیکی به افراد ارسال می کنید، باید آنها را باز کنند تا بدانند چه چیز جدیدی در وب سایت شما وجود دارد. با یک اعلان، تمام اطلاعات حیاتی در داخل پیام ارسال خواهد شد.
  • اعلان، وب سایت شما را به دیگران یادآوری می کند. اعلان ها یک روش نسبتاً محبوب برای یادآوری وب سایت به بازدید کنندگان هستند.
  • آنها در چندین سیستم عامل کار می کنند. در اکثر موارد، اعلان ها بدون توجه به اینکه بازدید کنندگان شما از چه بستری استفاده می کنند، کار خود را به همان صورت انجام می دهند.
  • آنها نرخ تعامل فوق العاده بالایی را ارائه می دهند. مطالعات نشان می دهد که وب سایت هایی که از اعلان ها استفاده می کنند، قدرت تعاملی بیشتری دارند.

چه زمانی باید از اعلان ها استفاده کنید؟

تصویر(2)

تاکنون، در مورد مزایای استفاده از اعلان ها گفته شد. با این حال، توجه به این نکته بسیار مهم است که بسیاری از افراد آنها را آزار دهنده می دانند، به خصوص هنگامی که بیش از حد استفاده می شوند. بنابراین، هنگام استفاده از این تکنیک باید مراقب باشید. 

در زیر دو نکته برای اطمینان از اینکه همیشه اعلانهای شما به خوبی دریافت می شوند، وجود دارد:

1- رضایت بازدیدکنندگان را جلب کنید. اکثر خدمات اعلانها در وب، نیاز دارند که بطور پیش فرض این کار را انجام دهید. از این گذشته، بازدید کنندگانی که منتظر اعلان شما هستند، توقع بیشتری دارند که رضایت ایشان جلب شود.

2- اعلان ها را هر پنج دقیقه ارسال نکنید. احتمال دارد که به یک برنامه یا وب سایت دسترسی داشته باشید که اعلان ها زیادی را ارسال می کند. این مورد ممکن است آزار دهنده باشد. اگر نمی خواهید در این دسته قرار گیرید، اعلان های خود را برای به روزرسانی های مهم ارسال کنید.

معرفی دو ابزار برای فعال کردن اعلان ها در وب سایت شما

در این بخش شما با دو راه حل  برای اطلاع رسانی آشنا خواهید شد.

1. OneSignal

تصویر(3)

OneSignal یک سرویس اعلان  است که از مرورگرهای وب، Android و iOS پشتیبانی می کند. تعداد زیادی از نام های بزرگ مانند Adobe و Overstock برای اعلان خود به این ابزار اعتماد می کنند.

این سیستم عامل همچنین به لطف تنظیمات سریع و قابلیت ردیابی سریع، شما را قادر به نظارت بر تغییرات می کند.

قیمت:

OneSignal یک برنامه رایگان ارائه می دهد که از دستگاه ها و اطلاعیه های نامحدود پشتیبانی می کند، لذا گزینه عالی محسوب می شود. 

2. SendPulse

تصویر(4)

 یک سرویس "همه در یکی" است که شما را قادر می سازد تا تمام نیازهای بازاریابی وب خود را برطرف کنید. این نرم افزار قابلیت های بازاریابی ایمیل، ویژگی های پیام رسانی و البته اعلان ها را ارائه می دهد.

این پلتفرم همچنین ویژگی هایی را برای نظارت بر موفقیت کمپین های شما، مشاهده نحوه رفتار مشترکان و موارد دیگر فراهم می کند. اگر می خواهید از یک سرویس واحد برای مراقبت از تمام نیازهای بازاریابی خود استفاده کنید، این مورد یک انتخاب عالی است.

ویژگی های اصلی:

  • می توانید اعلان ها و پیام های متنی را برای مشترکین خود ارسال کنید.
  • می توانید لیست های بازاریابی ایمیل خود را مدیریت کنید.
  • می توانید برای ارسال کمپین های جدید و نظارت بر برنامه های موجود، از تلفن هوشمند خود استفاده کنید.
  • می تونید اعلانها  و کمپین های ایمیل را خودکار کنید.

قیمت:

SendPulse طرحی رایگان ارائه می دهد که حداکثر 2500 مشترک و 15،000 پیام در هر ماه را بطور رایگان پشتیبانی می کند. این مورد برای وب سایت های کوچک کافی است.

نتیجه:

اعلان ها این روزها تقریباً همه جا استفاده می شوند. اگر تلفن هوشمند دارید، احتمال دارد از چندین برنامه استفاده کنید که از این تکنیک بهره می برند. به یاد داشته باشید که روزانه ده ها اعلان را به بازدید کنندگان خود ارسال نکنید. 

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *