تعداد دفعات مجاز استفاده از لیست ایمیل جهت ارسال ایمیلهای بازاریابی
مقاله

تعداد دفعات مجاز استفاده از لیست ایمیل جهت ارسال ایمیلهای بازاریابی

یافتن این مهم که چه زمانی و تا چه حدی می توان ایمیل های بازاریابی را ارسال نمود، نکته ظریف و حساسی در بحث ایمیل مارکتینگ است، اگر آنها را بیش از حد و مکرر بفرستید، ممکن است مشترکان خود را از دست بدهید، اما برعکس آن نیز صادق است. بنابراین باید بدانید که چند بار با لیست ایمیل خود ارتباط برقرار کنید تا حداکثر کارایی را داشته باشد و از اثرات منفی نیز جلوگیری شود.

این مورد در شرایط مختلف کمی متفاوت است، اما شما میتوانید فقط با انجام چند مرحله، تعداد مناسب ایمیل ارسالی برای فعالیت های خود را پیدا کنید. 

تصویر(1)

مزایای بازاریابی ایمیلی

مانند اکثر بازاریابی ها، ارسال ایمیل، در معرفی خدمات یا محصولات شما نقش مهمی دارد. این مورد یک روش ارزان است و شما را قادر می سازد گروهی از افراد که برای تجارت شما مفید هستند را تحت تاثیر قرار دهید. همچنین یک راه عالی برای به اشتراک گذاری مطالب نیز می باشد.

اگر ایجاد ایمیل های منحصر به فرد برای هر مشترک، کار زیادی به نظر می رسد، نگران نباشید. ابزارهای زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا بخش اعظم این فرآیند را به صورت خودکار انجام دهید و حتی ایمیل را بصورت خودکار شخصی سازی کنید. 

4 نکته مهم برای ارسال ایمیل های بازاریابی

سوالی که ممکن است هنگام شروع کار خود با آن روبرو شوید، تصمیم گیری در مورد این است که تا چه میزان مجاز هستید از لیست ایمیل خود برای ارسال ایمیل های بازاریابی استفاده نمایید. از آنجا که شرایط هر بازار متفاوت است، هیچ تعداد خاصی مد نظر نمی باشد. با این گفته، روش های مختلفی وجود دارد که به وسیله آنان، می توانید تعیین کنید چه میزان ارسال ایمیل برای تجارت شما بهترین خواهد بود. در اینجا چهار نکته اصلی برای شروع کار آورده شده است.

1. بیش از حد ایمیل ارسال نشود

ارسال چندین ایمیل در روز و به حداکثر رساندن  ROI (بازده سرمایه گذاری یا (ROI) یک معیار مالی است که به طور گسترده برای اندازه گیری بازده یا سود حاصل از یک سرمایه گذاری استفاده می شود) می تواند وسوسه کننده باشد. متأسفانه ارسال بیش از حد ایمیل می تواند مشترکان شما را آزرده خاطر کرده و حتی آنها را به ترک کردن شما ترغیب نماید.

تصویر(2)

علاوه بر این، اگر همیشه مشغول ارسال ایمیل های جدید هستید، ممکن است کیفیت ارسال ایمیل های شما کاهش یابد. ارسال ایمیل هایی که ارزش محتوایی خاصی برای کاربران ندارند، خطر از دست دادن کاربران را به همان نسبت افزایش خواهند داد.

سعی کنید بر کیفیت ایمیل های ارسالی متمرکز شوید. برای شروع، یک بار در هفته ایمیل بفرستید و به میزان بازخوردی که بدست می آورید، تعداد ارسال ایمیل ها را کنترل کنید. سپس می توانید تعداد ارسال ایمیل های خود را در صورت لزوم افزایش دهید.

به عنوان یک قاعده کلی، ایده خوبی است که برای افرادی که به طور فعال با محتوای شما درگیر هستند، به طور مکرر ایمیل ارسال کنید و اگر افراد کمتر پاسخگوی ایمیل های ارسالی می شوند دقت کرده و پیام های کمتری برای آنها ارسال نمایید. این روش نه تنها باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود، بلکه  سبب می شود تا افرادی را که واقعا به تجارت شما علاقه مند هستند، جذب نمایید. خوشبختانه، اکثر ابزارهای بازاریابی ایمیل به شما این امکان را میدهند که با تقسیم لیست خود، به این هدف برسید.

2. میانگین صنعت خود را بشناسید

هر صنعتی هنگام ارسال ایمیل های بازاریابی، نقاط قوت متفاوتی دارد. دانستن میزان بازخورد ایمیل های ارسال شده برای بخش مارکتینگ شما مهم است. هنگامی که میزان بازخورد مد نظرتان از حد طبیعی نزول کند، ممکن است این یک هشدار باشد که باید استراتژی خود را تغییر دهید.

لذا برای پیدا کردن میانگین های مد نظر در کسب و کار خود، تجزیه و تحلیل های لازم را انجام داده و استاندارد های مهم صنعت خود را بشناسید. می توانید با دانلود گزارش معیار سالانه ایجاد شده توسط SendGrid، آنها را پیدا کنید. این شرکت سالانه بالغ بر 50 میلیارد ایمیل برای یافتن میانگین های صنعت را تجزیه و تحلیل می کند.

3. تعداد ایمیل های ارسالی خود را بر اساس کل محتوا تنظیم کنید

بسته به صنعت و تجهیزاتی که استفاده می کنید، ممکن است در نهایت ارسال ایمیل های مختلفی انجام دهید. به عنوان مثال، ممکن است ایمیل های بازاریابی عمومی، پیام های به روز رسانی وبلاگ، ایمیل های تبلیغاتی و یا پیشنهادات ارسال کنید.

زمان ارسال ایمیل ها بسیار مهم است و باید این نکته را در نظر بگیرید که با چه فواصل زمانی ایمیل ها را ارسال می کنید زیرا عدم توجه به این نکته می تواند باعث از دست دادن کاربران شما شود.

با این حساب تلاش کنید که محتوا را در یک قالب مناسب تجمیع نمایید تا از کلافه کردن مشترکان جلوگیری شود. برای مثال، ایمیل بازاریابی شما می تواند بهترین پیشنهادات روزانه شما را به دنبال داشته باشد و با یک به روزرسانی مختصر در مورد پست های جدید وبلاگ پایان یابد. اگر این مورد را به کار نمی گیرید می توانید به صورت هفتگی توضیحات مربوط را ارسال نمایید.

4- سازگار باشید

کلید موفقیت در هر بازاریابی ایمیلی، داشتن ثبات است. مشترکین می توانند با ورود به سیستم، در صورت تمایل ایمیل های شما را دریافت کنند. با این حال، اگر شما صندوق ورودی های آنها را از ایمیل های خود پر کنید، ممکن است آنها را دلزده  نمایید. در عین حال، کاهش ناگهانی ارسال ایمیل نیز می تواند فراموش کردن کامل شما را برای آنها به همراه داشته باشد.

بنابراین وقتی میزان ارسال  پیام های خود را تنظیم کردید، سعی کنید زمان و روزهای ارسال ایمیل های  خود را تا حد ممکن ثابت نگه دارید. مشترکان حتی ممکن است در روزهای خاصی انتظار ایمیل شما را داشته باشند. بنابراین، اگر در برخی شیوه های خود نیاز به تغییر دارید، بهتر است تا به جای تغییرات چشمگیر و ناگهانی از ترفند های کوچک بهره ببرید.

نتیجه 

هرچه زودتر بهترین مهارت را برای بازاریابی ایمیل خود پیدا کنید. با دانستن زمان مناسب ارسال ایمیل  و عدم انحراف از برنامه خود به طور غیر منتظره، مشترکان خود را به بهترین روش ممکن حفظ نمایید.

هنگام ارسال ایمیل، توجه به چهار نکته زیر برای شروع کار به شما کمک می کند:

1- ایمیل های زیادی ارسال نکنید.

2- میانگین های صنعت خود را بدانید.

3- فرکانس ارسال ایمیل خود را بر اساس کل محتوا تنظیم کنید.

4- همیشه سازگار باشید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *