اهمیت گزارش سئو ماهانه
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

چگونه باید یک گزارش سئو ماهانه ایجاد کرد؟

به عنوان یک کارشناس سئو پس از جذب اولین مشتری ها، باید راهی برای حفظ آنها پیدا کنید. اگر به دنبال استراتژی‌های حفظ مشتری باشید، توصیه‌های مختلفی را خواهید یافت اما می‌توان گفت که تمامی آنها در یک کلمه یعنی "ارتباط" خلاصه می شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای برقراری ارتباط با مشتریان و حفظ آنها، ثبت گزارش‌های ماهانه برای انجام فعالیت های سئو است تا تمامی آنچه که باید بدانید را در اختیارتان قرار دهند. در این مقاله نشان داده می شود که چگونه می توانید یک گزارش سئو ماهانه عالی ایجاد کنید تا مشتریان خود را حفظ نمایید.

آنچه که در ادامه پوشش داده می شود:

  • چرا گزارش ها برای هر استراتژی سئو ضروری هستند؟
  • چه مواردی باید در گزارش سئو ماهانه گنجانده شوند؟
  • نتیجه گیری

چرا گزارش ها برای هر استراتژی سئو ضروری هستند؟

ممکن است تلاش زیادی برای اجرای استراتژی سئوی خود انجام دهید اما باز هم به نتایج دلخواه دست پیدا نکنید. باید در نظر داشته باشید که یک استراتژی گزارش‌دهی خوب به اندازه یک استراتژی سئوی مناسب، مهم است.

نحوه ایجاد گزارش سئو ماهانه

تصویر(1)

مهم نیست که یک شرکت باشید یا اینکه صرفا سئو را برای کسب و کار خود انجام می‌دهید، گزارش‌ها برای ارائه اطلاعاتی در مورد عملکرد بخش های مختلف ضروری خواهند بود. قبل از اینکه در مورد چگونگی ایجاد یک گزارش سئو سایت صحبت شود، دلیل اهمیت گزارش ها برای هر استراتژی سئو مورد بررسی قرار می گیرد.

دلیل شماره 1: بهبود ارتباط با مشتریان

یکی از مزایای قابل توجه گزارش ها، بهبود ارتباط با مشتریان است. گزارش ها بستری را برای اشتراک گذاری اطلاعات و مهم تر از آن، نشان دادن پیشرفت استراتژی سئو ایجاد می کنند. آنها به مشتریان نشان می دهند که کار خود را به خوبی انجام می دهید و در جریان تغییرات قرار می گیرند. توسط این گزارش ها، مدیران سایت ها به راحتی می توانند مناطقی که کسب و کارشان در آنها عالی است و بخش هایی که نیاز به بهبود دارند را شناسایی کنند. گزارش ها ابزاری اساسی برای ایجاد شفافیت هستند که به نوبه خود باعث تقویت رابطه بین شما و مشتریانتان می شوند.

دلیل شماره 2: در مورد رتبه خود بروز بمانید

سئو یک استراتژی طولانی مدت است، بنابراین ضروری خواهد بود که به طور مرتب از پیشرفت رتبه سئو خود آگاه باشید. گزارش‌ها به شما امکان می‌دهند تغییرات رتبه را در یک دوره مشخص پیگیری کنید. با تجزیه و تحلیل این تغییرات، می توانید اطلاعات ارزشمندی در مورد دلیل تغییر رتبه، نحوه بهبود محتوای خود و سایر تنظیماتی که برای کسب رتبه بهتر ضروری است به دست آورید. بررسی این گزارش‌ها به کسب‌وکارها امکان می‌دهند تا درک بلندمدتی از استراتژی‌های خود داشته باشند و تصمیم‌گیری مبتنی بر داده‌ها را آسان‌تر می‌کنند.

دلیل شماره 3: مشتریان خود را در بلندمدت حفظ کنید

یکی دیگر از مزایای مهم گزارش ها این است که شما را قادر می سازند تا مشتریان خود را در طولانی مدت حفظ کنید. با بروزرسانی منظم، کسب و کارها می توانند ارزش سرمایه گذاری خود در سئو را به مشتریان نشان دهند. مشتریانی که بهبودهایی را در رتبه بندی کلی وب سایت مشاهده می کنند، احتمالا در بلندمدت به کسب و کار شما وفادار می مانند.

گزارش دهی منظم، ابزاری برای ایجاد اعتماد و مسئولیت پذیری بین کسب و کار و مشتریان شما است. به عبارت دیگر، اگر دوست دارید مشتری داشته باشید، باید اطمینان حاصل کنید که گزارش های منظمی برای آنها ارسال خواهید کرد.

مواردی که باید در گزارش سئو ماهانه گنجانده شوند

وقتی صحبت از سئو به میان می آید، فرآیند نظارت، بررسی و گزارش گیری بسیار مهم است. گزارش سئو ماهانه در این بخش کاربرد دارد. اگر واقعاً می‌خواهید رتبه‌های خود و نحوه تغییر آنها را بدانید، به اطلاعاتی بیشتر از یک بررسی رتبه سریع و روزانه نیاز خواهید داشت. گزارش‌های برنامه‌ریزی‌شده و منظمی که تغییرات رتبه شما را با جزئیات ثبت کنند، بسیار مناسب خواهند بود. بررسی و هضم اطلاعات این گزارش‌ها، کسب‌وکارهای موفق را از کسانی که گوگل فراموش کرده است، جدا می‌کند. مواردی که باید در برنامه گزارش ماهانه خود بگنجانید تا بیشترین سود را داشته باشید، در ادامه ذکر شده اند.

- تغییرات رتبه در ماه

یکی از دلایل اصلی نظارت بر عملکرد سئو، ردیابی هرگونه تغییر در رتبه بندی است زیرا بدون کسب رتبه برای کلمات کلیدی، ترافیک یا فروش نخواهید داشت. بنابراین، گنجاندن تغییرات رتبه ماهانه در گزارش شما حیاتی است. تغییرات مثبت و منفی را ثبت نمایید و دلیل آنها را شرح دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا عواملی مانند بروزرسانی‌های الگوریتم Google را که در تغییر رتبه نقش داشته‌اند، شناسایی کنید. علاوه بر این، ثبت هر گونه تغییر رتبه که در طول ماه رخ داده است به مشتریان فرصت می دهد تا تاثیر خدمات شما در بهبود عملکرد کلی سئو را مشاهده کنند.

- مقایسه با رقبا

اطلاع از عملکرد رقبا به اندازه تجزیه و تحلیل عملکرد خودتان مهم است. جدول مقایسه با رقبا را در گزارش خود بگنجانید تا معیاری برای پیشرفت شما ارائه شود. به عبارت دیگر، هدف اصلی شما در SERP شکست دادن رقبایتان است و گنجاندن این مقایسه‌ها در گزارش‌های ماهانه، به مشتریان امکان می‌دهد تا مزایای موجود را مشاهده کنند.

موارد موجود در گزارش سئو ماهانه

تصویر(2)

همچنین این مقایسه‌ها کمک خواهند کرد تا تغییرات استراتژی‌های حریفان خود را شناسایی کنید که می‌توانند در شناسایی مناطقی که نیاز به بهبود دارند موثر باشند.

- اطلاعات درخواستی مشتری

شاید باور این موضوع سخت باشد اما مشتریان صرفا به این دلیل که شما را دوست دارند، پول نمی پردازند بلکه برای دریافت نتیجه هزینه پرداخت می کنند. بنابراین مهم است که اطلاعات درخواستی مشتری را در گزارش خود لحاظ کنید. هر آنچه که مشتری شما نیاز دارد، باید در اسرع وقت به گزارش اضافه شود.

نتیجه گیری

گزارش سئو ماهانه جزئی ضروری در هر استراتژی است که به شما کمک می کند عملکرد خود را ردیابی کرده، آن را با رقبا مقایسه کنید و تأثیر خدمات خود را بر تجارت مشتریان به نمایش بگذارید. با پیروی از نکات ذکر شده در این مقاله، می‌توانید اثربخشی اقدامات سئوی خود را بهتر به مشتریان منتقل کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *