بهترین راهکارها برای کسب درآمد از یوتیوب در سال 2020
مقاله

بهترین راهکارها برای کسب درآمد از یوتیوب در سال 2020

روزانه بیش از 5 میلیارد فیلم از سراسر جهان در یوتیوب دیده می شود. یوتیوب به قدری در بین کاربران محبوب است که به طور متوسط هر شخص علاقمند به یوتیوب، با هر بازدید از این سایت حدود 40 دقیقه از وقت خود را به تماشای ویدئوهای آن اختصاص می دهد.

 

تصویر(1)

با تغییرات دیجیتالی در زندگی روزمره، شما به راحتی می توانید از این پلتفرم کسب درآمد نمایید. تمام آنچه شما نیاز دارید، یک نرم افزار ویرایش فیلم و کامپیوتر است. پس از آن  می توانید در YouTube شروع به کار کنید. کسب درآمد در YouTube، دیگر مختص افراد مشهور نیست. بلکه افراد عادی نیز فرصت های فراوانی برای درآمدزایی از آن دارند.

نحوه کسب درآمد در YouTube

اگرچه می توان از YouTube به عنوان یک شخص تولید کننده محتوا درآمد قابل توجهی کسب کرد، اما باید بدانید که کار آسانی نمی باشد. جالب است در نظر داشته باشید که  در هر دقیقه حدود چهارصد ساعت ویدیو داخل یوتیوب از سراسر دنیا بارگذاری می شود. در زیر استراتژی های قدرتمندی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا پتانسیل درآمدی خود را از YouTube افزایش دهید.

1. از لینک های affiliate در YouTube استفاده کنید.

معرفی لینک های affiliate می تواند برای کانال هایی که آموزش و همچنین بررسی های متنوعی در مورد محصولات ارائه می دهند، فرصتی بزرگ برای درآمدزایی باشد. به عنوان مثال، اگر یک محصول را پیشنهاد کنید و کاربر جهت خرید از لینک شما اقدام نماید، برای شما کمیسیونی در نظر گرفته خواهد شد. می توانید این لینک ها را در چند سطر اول توضیحات خود قرار داده و در مورد آن ها در محتوای ویدیوی خود صحبت کنید.

انتشار لینک های affiliate در YouTube همانند انتشار لینک های تبلیغاتی affiliate در وبلاگ است. بنابراین، شما نباید لینک های affiliate را در تمام محتوای YouTube خود صرفاً برای کسب درآمد درج کنید. فراموش نکنید که بینندگان زمانی آن لینک ها را دنبال می کنند که مطمئن شوند، شما یک منبع  قابل اطمینان هستید.

برای ایجاد اعتماد بین خود و بینندگان، به آنها کمک کنید تا مشکلاتشان را برطرف نمایند. به عنوان یک راهکار، می توانید از تجربیات خود در این زمینه ویدیو تهیه کرده و در اختیار آنها قرار دهید.

بهترین روش برای به حداکثر رساندن درآمد این است که یک  وبلاگ را همزمان با کانال YouTube خود راه اندازی کنید و لینک های affiliate را نیز به آن اضافه نمایید. به این ترتیب، شما از یوتیوب درآمد خود را خواهید داشت و همچنین یک وب سایت شخصی که مربوط به خودتان می باشد نیز در اختیار دارید.

تصویر(2)

2. شریک YouTube شوید و از تبلیغات درآمد زایی کنید.

برای بسیاری از علاقه مندان به یوتیوب، تبلیغات، اساسی ترین پایه کسب درآمد هستند. به عنوان یک شریک YouTube، می توان به روش های مختلفی درآمد کسب کرد. می توانید از تبلیغات پیش از شروع ویدئوهای خود، عضویت در کانالهایی با اعضای زیاد و یا تبلیغات بنری Google AdSense کسب درآمد کنید.

قبل از تبدیل شدن به یک شریک YouTube، رعایت برخی قوانین اساسی، پیش نیاز شروع کار میباشد. گذشته از رعایت قوانین تبلیغ YouTube ، لازم است که دارای آمار حداقل 4000 ساعت تماشای ویدیو در کانال خود طی 12 ماه گذشته و همچنین 1000 عضو نیز باشید.

هیچ جدول زمانی یا فرمت مشخصی برای بدست آوردن این 4000 ساعت وجود ندارد. می توانید 100 ساعت در 40 فیلم  به دست آورید و یا از هر ترکیب دیگری استفاده کنید تا به 4000 ساعت برسید.

پس از موفقیت در به دست آوردن 4000 ساعت و کسب جایگاه خود به عنوان شریک YouTube، میتوانید کسب  درآمد خود از طریق تبلیغات را آغاز کنید.

در Video Manager شما، یک نماد "$" سبز رنگ کنار فیلمهای نشان داده می شود که می توانید برای مشاهده  کسب درآمد YouTube به آن مراجعه نمایید.

با وجود اینکه بینندگان می توانند در YouTube Premium با پرداخت هزینه ماهانه نمایش تبلیغات را حذف نمایند، YouTube با پرداخت هزینه بر اساس درصد کل زمان تماشای ویدئو، از  سازندگان ویدیوها حمایت می کند.

تصویر(3)

3. با سرمایه گذاری بر روی طرفداران خود در YouTube درآمد کسب کنید.

اگر تعداد زیادی  طرفدار وفادار به دست آورده اید، تشویق کردن آنها به پیوستن به کانال شما می تواند در تأمین اعتبار فیلم های جدید و سودآوری بیشتر کمک کند.

کانال های بسیاری به طور مداوم در حال افزایش بودجه برای تولید محتوای بهتر از طریق مخاطبان خود هستند. تا زمانی که مطالب شما جالب و سرگرم کننده باشد، می توانید از وجود مخاطبان خود بهره ببرید.

تصویر(4)

4. به سئو YouTube خود تسلط پیدا کنید.

برای تولید کنندگانی که هنوز ویدیوی قابل توجهی عرضه نکرده اند، مهم است که تلاش خود را بیشتر کرده و سئوی YouTube را به حداکثر برسانند.

برای انجام این کار، تحقیقات بیشتری انجام دهید. برای نمونه روی کلمات کلیدی تمرکز کنید. در مرحله بعد، اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی با ارزش بالا در عنوان، توضیحات و برچسب های ویدیویی استفاده می کنید.

پس از آن، می توانید از طریق "Traffic Source: YouTube search" در YouTube خود بررسی انجام داده و متوجه شوید در زمانی که افراد با ویدیوی شما مواجه شده اند در حال جستجوی چه مواردی بوده اند.

تصویر(5)

 پنج عامل مهم جهت رتبه بندی YouTube SEO در نظر گرفته شده است:

  • تعداد نظرات
  • تعداد مخاطبان پس از تماشای ویدیو
  • ضریب جستجو
  • مدت زمان ویدیو
  • نرخ کلیک (CTR) در نتایج جستجوی YouTube

5. از بازاریابی YouTube خود نهایت استفاده را ببرید.

کانال YouTube خود را برای فروش بهینه کنید. موضوع خود را انتخاب کرده، شریک YouTube شوید و برنامه ریزی بازاریابی خود را آغاز نمایید.YouTube یکی از راه های انتشار پیام شما است، اما می توانید با استفاده از YouTube به صورت هماهنگ با یک وبلاگ، درآمد بیشتری کسب کنید. به این ترتیب شما آدرسهای ایمیل بیشتری جمع آوری می کنید و در نهایت محصولات خود را به مخاطبان مد نظر ارائه می دهید.

به عنوان مثال، اگر شما یک وبلاگ دارید، یک ویدئوی YouTube ایجاد نمایید و محتوای پست وبلاگ را در آن جایگذاری نمایید. سپس کاربران را از YouTube به وبلاگ خود فراخوانی کنید تا هم کمیسیون کسب کنید و هم خوانندگان وبلاگ خود را افزایش دهید.

تصویر(6)

6. تبدیل به یک Influencer آمازون شوید.

برنامه Amazon influencer در حال محبوب شدن در بین کاربران می باشد. این برنامه به شما اجازه می دهد تا از طریق توصیه های آمازون، درآمد YouTube خود را (به طور کلی رسانه های اجتماعی) بیشتر کنید.

تصویر(7)

پس از پیوستن به برنامه، می توانید محصولات را مرور و بینندگان خود را برای خرید از طریق لینک های affiliate به آمازون هدایت کنید. وقتی بینندگان شما از طریق آمازون کلیک و خرید میکنند، شما حدود 10-8% کمیسیون دریافت می نمایید. در نظر داشته باشید این ویژگی برای همه قابل استفاده نمی باشد.

7. در مورد افزایش درآمد از طریق مخاطبان  YouTube Red جستجو کنید.

تصویر(8)

 

YouTube Red به کاربران این امکان را می دهد تا با پرداخت 9.99 دلار از YouTube بدون تبلیغات استفاده کنند. حتی بدون تبلیغات، سازندگان محتوا هنوز هم می توانند بر اساس زمان مشاهده، درآمد کسب کنند.

با YouTube Red ، زمان تماشای ویدیوهای شما مهم است، بنابراین YouTube Analytics خود را بررسی نمایید تا آمارهای خود مانند ساعت تماشا و نرخ تعامل ویدیویی را مشاهده کنید.

8. با تدریس در یوتیوب، مبلغ بیشتری کسب کنید

تصویر(9)

شما در عصر دانش زندگی می کنید. حالا دیگر کسی منتظر نیست که هرگونه سردرگمی در ذهن خود را  توسط یک معلم حرفه ای و رو در رو حل کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که سؤال خود را Google کنید. متن، تصاویر و فیلم های زیادی در عرض یک ثانیه در دسترس شما خواهند بود.

اگر اشتیاق به تدریس دارید و فکر می کنید می توانید به دیگران مطلبی آموزش دهید، می توانید به راحتی در یوتیوب مشهور شوید. شما می توانید این کار را به صورت پاره وقت انجام دهید تا به صورت آنلاین درآمد کسب کنید. در مورد امتحانات فارغ التحصیلی، امتحانات بانکی، IT یا هرگونه دوره های درسی، آموزش ایجاد نمایید.

چقدر می توانید در YouTube درآمد کسب کنید؟

پاسخ کوتاه این است که : بستگی دارد.

تصویر(10)

از طریق کسب درآمد از آگهی، لینک های affiliate  و فروش محصولات اسپانسری در فیلمهای خود، می توانید میزان درآمد خود را افزایش دهید.

در YouTube می توانید از طریق تبلیغات درآمد کسب کنید. با توجه به cost per impression)CPM)، یک YouTuber معمولی در هر 1000 بازدید 7.60 دلار درآمد کسب می کند. شما همچنین می توانید در ویدیوهای خود از برند هایی که اسپانسر شما خواهند بود استفاده کنید و با گنجاندن نام آن ها و معرفی آن ها در بخشی از ویدیوی خود کسب درآمد کنید.

YouTubers چقدر پول کسب می کنند؟

برای هزاران نفر از YouTubers ، این پاسخ ممکن است هیچ و یا مقدار خیلی اندکی باشد. اما برای YouTubers محبوب و شناخته شده، این درآمد می تواند یک میلیون دلار یا بیشتر در سال باشد.

کسب درآمد در یوتیوب سخت است در حالتی که مبالغ دریافتی از طریق تبلیغ می تواند از 0.35 $ تا 5 دلار در هر بازدید باشد. زمانی که مبلغ دریافتی شما از تعداد بازدید ها به 100 دلار برسد، یوتیوب حق کسب درآمد شما را پرداخت خواهد کرد.

YouTuber با بالاترین درآمد کیست؟

ستارگان برتر YouTube مانند Logan Paul و PewDiePie از کانال های خود در سال، میلیون ها دلار درآمد کسب می کنند. در اینجا لیستی از پردرآمدترین YouTubers بر اساس درآمد سالانه در سال 2019 آورده شده است:

1. Ryan Kaji: $26 million.

2. Dude Perfect: $20 million.

3. Anastasia Radzinskaya: $18 million.

4. Rhett and Link: $17.5 million.

5. Jeffree Star: $17 million.

6. Preston: $14 million.

7. PewDiePie: $13 million.

8. Markiplier: $13 million.

8. DanTDM: $12 million.

جمع بندی:

کسب درآمد از خانه این روزها کار دشواری نیست، وقتی اینترنت پر از گزینه های مختلف برای کسب درآمد باشد. تمام آنچه شما نیاز دارید، اراده ای برای تکمیل مهارت خود و نشان دادن آنچه تاکنون آموخته اید به مردم است، پس این فرصت را از دست ندهید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *