مراحل افزودن موسیقی به استوری
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

نحوه افزودن موسیقی به استوری در اینستاگرام

استوری‌های اینستاگرام به راحتی ساخته می‌ شوند اما اگر تمایل دارید آنها را واقعاً سرگرم كننده نمایید، به خلاقیت زیادی نیاز خواهید داشت. خوشبختانه، Meta برای سرگرم‌ کننده‌تر کردن استوری‌هایتان، ابزارهای مختلفی از جمله فیلترها و استیکر‌ها را ارائه می‌دهد. با این حال، استوری شما ممکن است هنوز یک عنصر مهم را کم داشته باشد و آن هم موسیقی خواهد بود.

اینستاگرام به شما امکان می‌دهد آهنگی را از کتابخانه اختصاصی خود یا سرویس‌های استریم موسیقی مورد علاقه‌تان مانند اسپاتیفای، ساندکلود و شازم اضافه کنید. در این‌ مقاله هر آنچه که باید در مورد افزودن موسیقی به استوری های اینستاگرام بدانید، توضیح داده می شود.

افزودن موسیقی به استوری در اینستاگرام

با استفاده از کتابخانه موسیقی اینستاگرام، می‌توانید مستقیماً به استوری خود موسیقی اضافه نمایید. برنامه اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید. در صفحه اصلی، روی علامت مثبت (+) پایین برنامه ضربه بزنید و سپس گزینه Story را در پایین صفحه انتخاب کنید. همچنین می‌توانید انگشت خود را روی Story نگه دارید، به "Add to Story" یا "Story" ضربه بزنید و سپس آیکون دوربین را انتخاب نمایید.

روش های افزودن موسیقی به استوری

تصویر(2)

در صفحه باز شده، می‌توانید با ضربه زدن روی دکمه‌ دوربین، عکس یا فیلم بگیرید یا با کشیدن انگشت به سمت بالا، وارد آرشیو تصاویر شوید و عکس موردنظر را انتخاب نمایید. هر فیلتر یا افکت ویژه‌ای که دوست دارید، روی عکس اعمال کنید. هنگامی که برای اضافه کردن آهنگ به استوریتان آماده شدید، روی آیکون موسیقی ضربه بزنید و سپس استیکر مربوطه را انتخاب نمایید.

نحوه افزودن موسیقی به استوری

تصویر(3)

در بخش موسیقی آهنگ موردنظر را پیدا کنید. همچنین می‌توانید از کادر جستجو در بالای صفحه برای یافتن موسیقی خاص بر اساس نام، خواننده یا آلبوم استفاده نمایید.

افزودن موسیقی به استوری اینستاگرام

تصویر(3)

جهت افزودن موسیقی به استوری، روی نام آن ضربه بزنید. حال می‌توانید انگشت خود را روی آهنگ نگه دارید و اسکرول کنید تا بخشی از موسیقی (تا ۱۵ ثانیه) را که می‌خواهید روی استوریتان پخش شود انتخاب نمایید.

موسیقی اینستاگرام

تصویر(4)

برخی آهنگ‌ها تصاویر مختلفی برای انتخاب دارند. برای تغییر آن، روی تصویر کوچک موسیقی ضربه بزنید. حتی در برخی از آنها، هنگام پخش موسیقی، متن آهنگ روی صفحه نمایش داده می‌شود. زمانی که تصویر مورد نظرتان را انتخاب کردید، روی "Done" ضربه بزنید تا آهنگ به صورت یک استیکر در استوری تان اضافه شود.

افزودن موسیقی به استوری با استیکر 

تصویر(5)

استیکر موسیقی را می‌توانید با انگشت خود روی صفحه حرکت دهید تا در جای دلخواه قرار گیرد. برای تغییر سایز استیکر، با دو انگشت روی آن ضربه بزنید و بکشید تا بزرگ یا کوچک شود. همچنین می‌توانید با دو انگشت آن را بچرخانید تا جهت استیکر تغییر کند. اگر از ظاهر استیکر خوشتان نمی‌آید، روی آن دو بار ضربه بزنید تا شکل ظاهری‌اش عوض شود. برای بازگشت به استوری، روی Done ضربه بزنید.

اگر ویدیویی ضبط کرده‌اید، قبل از انتشار استوری، می‌توانید کارهای بیشتری با استیکر موسیقی انجام دهید. استیکر را نگه دارید تا گزینه pin ظاهر شود. با این کار می‌توانید استیکر را به یک فرد یا شیء خاص در ویدیو بچسبانید. در این حالت استیکر با حرکت شیء در ویدیو حرکت می‌کند.

راهکارهای افزودن موسیقی به استوری

تصویر(6)

بعد از افزودن موسیقی به استوری، برای انتشار آن روی آیکون "Your Story" ضربه بزنید. همچنین، اگر می‌خواهید فقط افراد خاصی استوری شما را ببینند، روی آیکون "More" پایین صفحه ضربه بزنید. از منوی باز شده، گزینه "Send" را انتخاب کنید و افرادی که می‌خواهید استوری را برایشان بفرستید، انتخاب نمایید. در ضمن، می‌توانید تنظیمات دیگری را هم برای استوری خود اعمال کنید.

نتیجه نهایی پس از افزودن موسیقی به استوری اینستاگرام 

تصویر(7)

برای دیدن استوری خود، روی آیکون Your Story ضربه بزنید. استوری شما با پخش خودکار موسیقی ظاهر می‌شود. با ضربه زدن روی نام آهنگ، موسیقی متوقف و یک پنجره در پایین صفحه باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید قطعه موسیقی را برای فرد دیگری در اینستاگرام ارسال کنید. دنبال کنندگان شما نیز می‌توانند استوری شما را ببینند و به همین ترتیب موسیقی را پخش کنند.

افزودن موسیقی به استوری با برنامه Spotify

تصویر(8)

افزودن موسیقی به استوری از طریق برنامه Spotify

شما می‌توانید با استفاده از برخی برنامه‌ها، مانند اسپاتیفای، موسیقی خارجی را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید. زمانی که آهنگی در اسپاتیفای پخش می‌شود، روی آیکون اشتراک‌گذاری (Share) ضربه بزنید و گزینه "Stories" را انتخاب نمایید. با این کار به استوری اینستاگرام خود منتقل می‌شوید و آهنگ انتخابی شما همراه با کاور آن نمایش داده می‌شود. سپس می‌توانید متن، استیکر و سایر افکت‌ها را به استوری خود اضافه کنید.

افزودن موسیقی به استوری به همراه متن و افکت

تصویر(9)

برای انتشار استوری همراه با آهنگی که انتخاب کرده‌اید، روی "Your Story" ضربه بزنید. بعد از اینکه استوری شما منتشر شد، یک لینک Play on Spotify روی آن نمایش داده می‌شود. هر فردی که استوری شما را ببیند می‌تواند روی این لینک و سپس روی "Open Spotify" ضربه بزند تا آهنگ را در برنامه اسپاتیفای گوش دهد.

افزودن موسیقی به استوری از برنامه SoundCloud

تصویر(10)

شما همچنین می‌توانید موسیقی را از برنامه SoundCloud در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. آهنگی را در برنامه SoundCloud اجرا کنید، روی آیکون اشتراک‌گذاری (Share) ضربه بزنید و گزینه "Stories" را انتخاب نمایید تا آهنگ و تصویر مرتبط با آن به اینستاگرام منتقل شود.

نمایش موسیقی اینستاگرام در برنامه SoundCloud

تصویر(11)

در اینستاگرام، روی استوری شما لینکی با عنوان Play on SoundCloud نمایش داده می‌شود. هر کسی می‌تواند روی این لینک ضربه بزند و سپس گزینه "Open SoundCloud" را انتخاب کند تا آهنگ را به طور مستقیم در برنامه SoundCloud گوش دهد.

افزودن موسیقی به استوری از برنامه Shazam

تصویر(12)

افزودن موسیقی به استوری از برنامه Shazam

در حالی که Shazam عمدتا برای شناسایی آهنگ‌هایی که در حال حاضر به آنها گوش می‌دهید، استفاده می‌شود اما می‌توانید از این برنامه برای پخش موسیقی و ارسال آن به اینستاگرام نیز استفاده کنید. برنامه را باز کرده و اجازه دهید آهنگی را که در حال حاضر پخش می‌شود، شناسایی کند.

افزودن موسیقی به استوری در آیفون

تصویر(13)

با پخش شدن آهنگ در Shazam، روی آیکون اشتراک (Share) ضربه بزنید و اینستاگرام را انتخاب نمایید. اگر در آیفون یا آیپد، اینستاگرام را در لیست مشاهده نمی‌کنید، روی آیکون "More" ضربه بزنید و سپس آن را از لیست انتخاب نمایید. در اینستاگرام، با ضربه زدن روی آیکون "Your Story"، آهنگ و کاور آن را در استوری خود پست کنید.

پخش موسیقی در برنامه Shazam

تصویر(14)

بعد از اینکه استوری را منتشر کردید، می‌توانید از طریق اینستاگرام به برنامه Shazam برگردید. برای این کار، استوری را در اینستاگرام باز کرده و روی لینک "More on Shazam" ضربه بزنید تا آهنگ مجددا در برنامه پخش شود.

درج موسیقی در استوری اینستاگرام

تصویر(15)

سخن پایانی

امروزه استوری‌های اینستاگرام به ابزاری محبوب برای اشتراک‌گذاری لحظات روزمره و تعامل با فالوورها تبدیل شده‌اند. افزودن موسیقی به استوری ها یکی از راه‌های ساده و جذاب برای ارتقای کیفیت محتوا و افزایش توجه مخاطبان است. در این مقاله مراحل افزودن موسیقی به استوری از روش های مختلف توضیح داده شد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *