نحوه بررسی اشتباهات دستور زبان و املا در وردپرس با استفاده از Grammarly
مقاله

نحوه بررسی اشتباهات دستور زبان و املا در وردپرس با استفاده از Grammarly

یکی از بزرگترین شکایاتی که از مبتدیان وردپرس درباره ویرایشگر پست شنیده میشود این است که نمی تواند املای یک کلمه را بررسی کند. به همین دلیل برخی از کاربران ترجیح می دهند پیش نویس اولیه خود را با استفاده از برنامه هایی مانند Microsoft Word که دارای گزینه های بررسی املا و دستور زبان است، ایجاد کنند. برخی از کاربران حتی از ویژگی بررسی املای مرورگرشان استفاده می کنند. با این وجود، استفاده از این ابزارها به این معنی است که شما ممکن است هنگام ویرایش مقالات در وردپرس، اشتباهاتی را نادیده بگیرید.

برای کسانی که می خواهند مقالاتی بدون خطا ایجاد کنند، راه حل هایی وجود دارد. در این مقاله به نحوه بررسی اشتباهات مربوط به دستور زبان و املا در وردپرس پرداخته شده است.

تصویر (1)

اضافه کردن گزینه بررسی گرامر و املا در ویرایشگر پست وردپرس

بسیاری از افزونه های وردپرسی و همچنین ابزارهای آنلاین وجود دارند که به بهبود نحوه نوشتن مقاله شما کمک می کنند. تعدادی از ابزار های بررسی گرامر امتحان شد و در نهایت Grammarly به عنوان بهترین گزینه معرفی شده شده است.

Grammarly یک دستیار نویسنده مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما کمک می کند از اشتباهات دستور زبان و املا در نوشتار خودداری کنید. این ابزار به صورت خودکار املا و دستور زبان را هنگام نوشتن چک می کند و خطاها را نشان می دهد، بنابراین می توانید آن را برطرف کنید. این یک ابزار رایگان است که امکان ارتقای آن برای برخورداری از ویژگی های بیشتر نیز وجود دارد. با نسخه رایگان آن، شما قادر خواهید بود خطاهای نشانه گذاری، نگارشی و املایی را برطرف کنید. نسخه پولی آن همراه با گرامر پیشرفته، ساختار جمله و ویژگی های بصری برای بهبود بیشتر نوشته شما ارائه شده است. نسخه پولی همچنین دارای بررسی کننده سرقت مطالب است که بیش از 16 میلیارد صفحه وب را بررسی می کند.

چگونگی نصب Extension Grammarly در مرورگر وب

ساده ترین روش استفاده از Grammarly با وردپرس از طریق نصب افزونه مرورگر آن است. این برنامه دارای یک افزونه رایگان برای همه مرورگرهای اصلی وب است.

بهترین بخش استفاده از افزونه مرورگر Grammarly این است که در تمام وب سایت ها کار می کند. می توانید از آن برای ایمیل، پست های رسانه های اجتماعی، Google Docs ، Slack و موارد دیگر استفاده نمایید.

می توانید این برنامه را با مراجعه به وب سایت رسمی Grammarly نصب کنید. به طور خودکار مرورگر شما را شناسایی می کند و دکمه ای برای افزودن افزونه به شما نشان می دهد.

برای شروع می توانید بر روی دکمه "Add to Chrome" کلیک کرده و دستورالعمل های صفحه را دنبال کنید.

تصویر (2)

پس از اتمام مراحل، آیکون Grammarly را مشاهده خواهید کرد که به مرورگر شما اضافه شده است. با کلیک بر روی آن، یک پنجره کوچک با دکمه "Sign Up" ظاهر می شود. بر روی دکمه کلیک کنید تا فرایند تنظیم شروع گردد.

 

تصویر (3)

اکنون برای ایجاد یک حساب Grammarly یک تب جدید در مرورگر شما باز خواهد شد. می توانید با یک آدرس ایمیل یا با استفاده از حساب Facebook یا Google خود ثبت نام کنید.

 

تصویر (4)

در مرحله بعد باید یک رمز عبور جدید و نام خود را وارد کنید. سپس برای ادامه، روی دکمه "Sign Up" کلیک کنید.

تصویر (5)

در این مرحله Grammarly از شما خواهد پرسید که چرا می نویسید و سطح مهارت نویسندگی شما در چه حدی است. می توانید به این سوالات پاسخ دهید، یا از این مرحله بگذرید.

تصویر (6)

در مرحله بعد از شما خواسته می شود برای حساب خود پلنی را انتخاب کنید. می توانید با یک حساب کاربری رایگان شروع کنید یا یک طرح با پرداخت هزینه را انتخاب نمایید.

 

تصویر (7)

با استفاده از نسخه رایگان می توانید خطاهای مهم گرامری، نشانه گذاری و خطاهای املایی را برطرف کنید. نسخه پولی دارای بررسی های پیشرفته دستور زبان، سبک های پیشنهادی و سایر ویژگی هایی است که در طرح رایگان ارائه نشده است.

اگر نسخه رایگان را انتخاب کنید، شما را به صفحه حساب Grammarly هدایت می کند.

 

تصویر (8)

اما اگر می خواهید از نسخه برتر استفاده کنید، ابتدا باید مراحل پرداخت را تکمیل کنید. بعد از اتمام مراحل ثبت نام، افزونه مرورگر Grammarly شما در ویرایشگر پست WordPress و سایر متن های موجود در وب شروع به کار خواهد کرد.

بررسی اشتباهات دستور زبان و غلط املایی در وردپرس

اکنون که افزونه Grammarly را با موفقیت به مرورگر خود اضافه کرده اید، شروع به نوشتن پیشنهادات در ویرایشگر پست WordPress خواهد کرد. این ویرایشگر با هر دو، ویرایشگر جدید Gutenberg و ویرایشگر قدیمی classic کار می کند.

به سادگی ویرایشگر پست WordPress را باز کنید و نوشتن را شروع کنید. Grammarly شروع به تصحیح مقاله خواهد کرد و شما را در مورد اشتباهات املا و خطاهای گرامری مطلع می سازد.

تصویر (9)

همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، شما برای خطاهای مهم نوشتاری، تعدادی از موضوعات کلیدی و نمادها، در هر بلوک متن، یک خط قرمز رنگ مشاهده خواهید کرد. به سادگی روی کلمه ای که زیر آن خط کشیده شده، کلیک کنید تا بتوانید کلمه پیشنهادی را مشاهده نمایید.

 

تصویر (10)

اگر می خواهید کلمه پیشنهادی را بپذیرید و به جای کلمه قبلی شما قرار بگیرد، بر روی کلمه پیشنهادی با رنگ سبز کلیک کنید.

اگر می خواهید جمله شما دقیقاً مانند گذشته باشد، می توانید روی پیوند "Ignore" در کنار نماد سطل زباله کلیک کنید. با انجام این کار، پیشنهاد Grammarly حذف می شود.

در پایین، گزینه "See more in Grammarly" را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی آن، یک پنجره جدید Grammarly باز می شود که می توانید سایر پیشنهادات را برای پاراگراف خود مشاهده کنید.

 

تصویر (11)

همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است، می توانید اشکالات مهم متن خود را با رنگ قرمز و ایرادات پیشرفته را با رنگ زرد مشاهده کنید.

اکنون می توانید با کلیک کردن روی کلمه یا عبارتی که زیر آن خط کشیده شده، پیشنهادات را مرور کنید.

بعد از بررسی همه پیشنهادات، می توانید روی آیکون "Back to Edit Post" کلیک کنید. انجام این کار شما را به ویرایشگر پست وردپرس با رفع خطاهای نوشتاری باز می گرداند.

 

تصویر (12)

پس از تصحیح مقاله خود، اکنون می توانید پیش بروید و تغییرات خود را ذخیره کنید.

راه های دیگر استفاده از Grammarly

افزونه مرورگر Grammarly، رفع اشتباهات گرامری، املا و سایر خطاهای نوشتاری در ویرایشگر وردپرس را آسان می کند. با این وجود چند روش دیگر نیز برای استفاده از Grammarly وجود دارد. روش های دیگر استفاده از Grammarly به طور خلاصه در زیر توضیح داده شده است:

1. استفاده از Grammarly به عنوان یک اپلیکیشن وب

Grammarly یک اپلیکیشن وب ساده دارد که می توانید در مرورگر وب خود باز کنید. Grammarly این بستر را برای شما فراهم می کند که بتوانید یک متن را تایپ یا بارگذاری کنید.

Grammarly.com را در مرورگر خود باز کنید و وارد حساب خود شوید. به داشبورد حساب Grammarly خود خواهید رسید. از اینجا، می توانید یک متن جدید ایجاد کنید یا متنی را از رایانه خود بارگذاری نمایید.

تصویر (13)

با استفاده از ویرایشگر ابری Grammarly، می توانید درست مانند افزونه مرورگر آن بنویسید و تصحیح کنید.

 

تصویر (14)

 

پس از ویرایش، می توانید مقاله را کپی کرده و آن را در ویرایشگر پست وردپرس خود قرار دهید.

2. استفاده از Grammarly به عنوان افزونه مایکروسافت آفیس یا یک برنامه دسکتاپ

اگر نوشتن را در Microsoft Word ترجیح می دهید، می توانید از افزونه Grammarly Microsoft Office استفاده کرده و محتوای عالی ایجاد کنید. به همین ترتیب، شما می توانید یک برنامه دسکتاپ را روی رایانه خود نصب کنید.

تصویر (15)

می توانید افزونه Microsoft Office و برنامه دسکتاپ را از اپلیکیشن وب Grammarly خود نصب کنید. پس از نصب، باید وارد حساب Grammarly خود شوید و سپس دقیقاً مانند سایر سیستم عامل ها از آن استفاده کنید.

باشد که این مقاله به شما در بررسی اشتباهات املایی و دستور زبان پست های وردپرس کمک کند. 

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *