معرفی 10 افزونه عالی وردپرسی برای تست A/B
مقاله

معرفی 10 افزونه عالی وردپرسی برای تست A/B

آیا به دنبال بهترین ابزار و افزونه وردپرسی تست A/B برای بهبود عملکرد سایت خود هستید؟ با استفاده از این تست شما می توانید متوجه شوید که چه فرمی از سایت برای مخاطبان شما مناسب تر است و همچنین کمک می کند تا بتوانید برگه های سایت خود را برای جذب مشتری بیشتر بهینه کنید. در این مقاله 10 افزونه و ابزار مناسب تست A/B معرفی شده است.

چرا باید از تست A/B استفاده کرد؟

تست A/B که به عنوان split testing نیز شناخته شده است، به شما اجازه می دهد تا دو یا چند مدل از برگه های وردپرسی و یا سایر عناصر صفحه را با یکدیگر مقایسه کنید، تا متوجه شوید کدام یک کارایی بیشتری دارد. در این تست شما می توانید مدل های متفاوتی از وب سایت را با تغییر عناصری مانند عناوین، عکس ها، دکمه های call to action و… به کاربران مشابه به طور همزمان نشان دهید. سپس می توانید آنها را با یکدیگر مقایسه کنید و آن مدلی که بازدهی بیشتری داشته را مورد استفاده قرار دهید.

یکی از مهم ترین مزیت تست A/B این است که از تصمیم گیری کورکورانه در خصوص اینکه کدام مدل از عناصر سایت بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت، جلوگیری می کند. به جای آن شما می توانید بر روی نتایج تست A/B متمرکز شوید تا فرم ها و عناصر موجود در سایت را تقویت کنید.

تصویر(1)

چگونگی فعالسازی تست A/B

با استفاده از یک افزونه وردپرسی تست A/B، شما قادر خواهید بود تا با یک کلیک وردپرس خود را به دو نسخه تبدیل کنید و تغییرات لازم را با استفاده از عناصر فرم متفاوت در آن اعمال کنید.

بهترین افزونه های تست A/B کدامند؟

در ادامه مقاله 10 مورد از بهترین افزونه های وردپرسی برای تست A/B معرفی شده اند.

1. OptinMonster

OptinMonster بهترین افزونه موجود در بازار است که به شما اجازه می دهد تا فرم های جذاب و گوناگونی از جمله lightbox popups، دکمه اشتراک گذاری شناور، اسلایدها و غیره را ایجاد کنید. همچنین این افزونه شامل تعداد زیادی از ویژگی های مفید دیگر می شود از جمله:

 • تست A/B: شما می توانید عناصر متفاوت را در فرم های خود امتحان کنید تا ببینید کدام یک بهتر عمل می کند.
 • تکنولوژی Exit-intent: با استفاده از این تکنولوژی شما می توانید حرکات و رفتار های کاربران تان را در سایت ردیابی کنید و تشخیص دهید آنها چه زمانی سایت شما را بدون خرید محصول یا استفاده از اطلاعات ترک می کنند.
 • تجزیه و تحلیل ساختار: این افزونه همراه یک ابزار تجزیه و تحلیل ارائه می شود که با استفاده از آن به راحتی می توانید آنالیز کنید که کدام یک از فرم ها در سایت بهتر از بقیه عمل می کنند.
 • و موارد بسیار زیاد دیگر...

تصویر (2)

تست A/B با استفاده از افزونه OptinMonster

برای اجرای یک تست A/B نیاز است فرم های وردپرسی خود را به OptinMonster متصل کنید. زمانی که فرم های شما متصل شدند، می توانید از تمامی ویژگی های پیشرفته این افزونه از جمله تست A/B در فرم های وردپرس خود استفاده نمایید.

2. MonsterInsights

MonsterInsights یکی از بهترین افزونه های Google Analytics برای وردپرس است. این افزونه تنظیم ردیابی Google Analytics را برای شما بسیار آسان می کند. همچنین شما را قادر می سازد تا به سادگی وب سایت خود را به Google Optimize، تست A/B رایگان و ابزار های شخصی سازی Google متصل کنید. علاوه بر این موارد شما می توانید آمارها را به صورت زنده در داشبورد وردپرس مشاهده کنید، بنابراین همیشه مجبور نیستید برای مشاهده آمار های وب سایت وارد حساب Analytics خود در گوگل شوید.

از دیگر ویژگی های MonsterInsights می توان به ردیابی فرم ها، تبلیغات، فایل های دانلودی، و غیره اشاره کرد.

تصویر(3)

تست A/B با استفاده از افزونه MonsterInsights

این افزونه بررسی میزان رضایت از فرم ها را با اتصال فرم های شما به Google Analytics ساده تر می کند. تمام آنچه که نیاز است انجام دهید، فعالسازی این افزونه با چند کلیک است. سپس به راحتی می توانید همه آمار و رتبه های خود در Google Analytics را مشاهده کنید. بعد از فعالسازی این افزونه می توانید Google Optimize را در وردپرس خود تنظیم کرده و تست A/B را در وردپرس اجرا کنید.

3. Simple Page Tester

افزونه Simple Page Tester یکی از آسان ترین روش ها برای انجام تست A/B است. نسخه رایگان این افزونه در مخزن وردپرس موجود می باشد. همچنین این افزونه با اهداف Google Analytics سازگار است. 

تصویر (4)

تست A/B با استفاده از افزونه Simple Page Tester

به محض اینکه این افزونه را نصب کردید می توانید تست A/B را در عرض 60 ثانیه انجام دهید. تمام آنچه که نیاز است انجام دهید، این است که بر روی  Setup Split Test کلیک کرده، تغییرات مد نظرتان را اعمال کنید و سپس بر روی گزینه  Declare Winner کلیک نمایید.

4. Nelio A/B Testing

افزونه Nelio A/B Testing به شما کمک می کند تا به راحتی تست A/B را در سایت وردپرسی خود مدیریت و بررسی نمایید. دقیقا مانند افزونه قبلی (Simple Page Tester)، این افزونه نیز یک روش ساده برای اجرای تست A/B در وردپرس است. تفاوت اصلی آنها در این است که Nelio همه ی بار پردازش اجرای این تست را از سرور شما برداشته و به سرور ابری خود انتقال می دهد، بنابراین اجرای این تست تاثیری بر روی سرعت و کارایی سایت شما نخواهد گذاشت.

تصویر (5)

تست A/B با استفاده از افزونه Nelio A/B Testing

Nelio امکان اجرای انواع مختلفی از تست ها را ارائه می دهد:

 • تست A/B برای پست ها
 • تست A/B برای صفحات
 • تست A/B برای تیتر ها
 • تست A/B برای قالب
 • تست Widget 
 • تست Heatmap  برای هر پست یا صفحه

شما می توانید یک نوع تست را متناسب با مکانی که میخواهید فرم مدنظرتان را منتشر کنید، انتخاب نمایید. برای مثال، اگر می خواهید فرم خود را در صفحه منتشر کنید، میتوانید گزینه تست A/B برای صفحات را انتخاب کنید و تست را فعال نمایید.

5. AB Press Optimizer

یکی دیگر از افزونه های تست A/B در وردپرس AB Press Optimizer است که به شما امکان ایجاد ده ها مدل مختلف فرم وردپرسی و عناصر دیگر مانند عکس ها، پست ها، صفحات و غیره را ارائه می دهد. 

تست A/B با استفاده از افزونه AB Press Optimizer

این افزونه دارای یک رابط کاربری ساده است، بنابراین شما به راحتی می توانید با استفاده از آن، تست های خود را اجرا کنید. حتی می توانید زمان شروع و پایان تست را تنظیم، تغییرات نامحدود را اعمال و گزارشات آن را به صورت زنده مشاهده کنید.

6. VWO) Visual Website Optimizer)

VWO یا همان Visual Website Optimizer یک پلتفرم همه کاره است که تمامی ابزار های مورد نیاز برای اجرای تست A/B را ارائه می دهد. در این افزونه امکان اجرای تست های ساده، چند متغیره و حتی split URL یا همان تست URL وجود دارد. همچنین برای یکپارچگی راحت با وردپرس، VWO یک افزونه اختصاصی وردپرسی ارائه داده است.

تصویر (6)

تست A/B با استفاده از افزونه VWO

با استفاده از Visual Website Optimizer، می توانید از ویرایشگر ساده آن به نام WYSIWYG برای تنظیم و اجرای تست های پی در پی استفاده کنید. به علاوه می توانید نتایج تست را در داشبورد حرفه ای آن با اطلاعاتی نظیر موارد زیر مشاهده کنید:

 • برنده تست A/B
 • درآمد حاصل شده
 • مدت زمانی که تست اجرا شده
 • تعداد بازدیدکنندگان سایت
 • و موارد دیگر...

همچنین VWO همراه با heatmap ارائه می شود که با استفاده از آن می توانید متوجه شوید که کاربران بر روی چه قسمتی از سایت بیشتر کلیک کرده اند. علاوه بر این امکان ثبت تعداد بازدیدکنندگان را دارد که با استفاده از آن می توانید تفاوت ها را پس از اعمال تغییرات جدید بررسی کنید. این افزونه فایل دانلودی از گزارش نتیجه آنالیز را نیز ارائه می دهد.

7. Title Experiments

Title Experiments یکی از افزونه های فوق العاده آسان برای تست عناوین است که با استفاده از آن می توانید متوجه شوید که کدام یک از عناوین بیشتر جلب توجه می کند. برای مثال، با استفاده از این افزونه می توانید عناوینی که توجه کاربران را به خود جلب کرده و درآمد بیشتری کسب می کنند را پیدا کنید. سپس عناوین و سرتیترهای سایتتان را برای افزایش تعامل کاربران و بدست آوردن ترافیک بالاتر، بهینه کنید.

تست A/B با استفاده از افزونه Title Experiments

ممکن است فکر کنید که Title Experiments افزونه ای نیست که با استفاده از آن بتوانید فرم های خود را تست کنید، اما این گونه نیست. اگر برای کاربران سایت خود ایمیلی برای اطلاع رسانی ارسال می کنید برایتان مهم است که محتوای ایمیل شامل یکی از محبوب ترین مطالب سایتان باشد. از طریق تست کردن عناوین سایتتان و پی بردن به اینکه کاربران چه نوعی از محتوا را بیشتر می پسندند، می توانید آن محتوا را در لیست ایمیل های خود قرار دهید. تنها کاری که در استفاده از Title Experiments می بایست انجام دهید این است که، انواع عنوان های محتوای پست خود را تعریف کنید و ادامه کار را به افزونه بسپارید. زمانی که عناوین شروع به تغییر می کنند، افزونه به صورت خودکار عنوان هایی که پرطرفدار تر هستند را به افراد بیشتری نشان می دهد. با استفاده از این اطلاعات، شما می توانید کاربران بیشتری را جذب کنید.

8. WordPress Calls to Action

یکی دیگر از افزونه های مناسب برای تست WordPress Calls to Action ،A/B است. هر دکمه call to action که در سایتتان قرار دارد، مانند آنهایی که در فرم های تماس قرار دارند، میتوانند تست شوند. سپس مشخص می شود که کاربران بیشتر از کدام دکمه Calls to Action رضایت دارند، بنابراین می توانید از آن مدل در کلیه فرم های خود استفاده کنید تا کاربران بیشتری را جذب کنید.

 

تصویر(7)

تست A/B با استفاده از افزونه WordPress Calls to Action

این افزونه وردپرسی امکانات زیادی را ارائه می دهد: 

 • ایجاد دکمه های call to action بسیار زیبا برای ترغیب کاربران در کلیک
 • ویرایشگر ساده برای طراحی ساده تست A/B
 • امکان اجرای تست A/B چندگانه 
 • امکان بررسی آسان نرخ تبدیل دکمه های call to action
 • الگوهای پیش ساخته دکمه های call to action برای ایده دادن به شما

لینک ها، دکمه های شبکه های اجتماعی، آپلود فایل ها و موارد دیگر را تست کنید تا مطمئن شوید دکمه های calls to action شما بهینه هستند.

9. Marketing Optimizer

Marketing Optimizer یک افزونه رایگان و کامل برای تست A/B است که به شما کمک می کند تا همه چیز از جمله صفحه فرود، call to action، عناوین، page layouts، عکس ها، دکمه ها و موارد دیگر را تست کنید. همچنین شامل نمونه هایی از دکمه های call to action است که با استفاده از آن می توانید نرخ تبدیل، تعداد ارجاعات و فروش خود را افزایش دهید.

تصویر(8)

تست A/B با استفاده از افزونه Marketing Optimizer

با استفاده از این افزونه موارد زیادی را می توانید تست کنید. مانند:

 • سرتیتر ها
 • عکس ها
 • طرح ها
 • نماد های اعتماد
 • نوع، رنگ و مدل دکمه ها
 • محل قرار گیری 
 • call to action

تنها نیاز است به Marketing Optimizer اطلاع دهید که چه موردی را می خواهید بررسی کنید برای مثال فرم ثبت نام، فرم سفارش، فرم تماس ساده و سایر موارد، سپس اجازه دهید تا این افزونه بهترین فرم را به کاربران تان نمایش دهد.

10. Hotjar

افزونه Hotjar یکی از ابزار های جامع تست A/B است که به شما کمک می کند تا متوجه شوید چرا کاربران فرم های شما را ترک می کنند و از طریق آن می توانید فرم های خود را بهبود ببخشید. برای مثال، سعی کنید متوجه شوید که چه فرم هایی برای پر شدن زمان زیادی می برند، چه فیلد هایی معمولا خالی می مانند، چه فرم هایی اصلا استفاده نمی شوند.

 

تصویر (9)

 

تست A/B با استفاده از افزونه Hotjar

علاوه بر تجزیه و تحلیل فرم های سایت، افزونه Hotjar به شما قابلیت های دیگری را نیز ارائه می دهد:

 • رفتار کاربران سایت را از طریق کلیک کردن، پیمایش کردن، جابجایی و دانلود heatmaps شبیه سازی می کند
 • با استفاده از این ابزار می توانید دقیقا آنچه که کاربران می بینند را مشاهده کنید تا خطا ها را بیابید
 • برای اطلاع از زمان و مکانی که کاربران، سایت شما را ترک می کنند می توانید تست A/B را انجام دهید
 • دریافت بازخورد سریع از کاربران برای افزایش فرصت رشد وب سایت
 • بازدیدکنندگان سایت را وادار کنید تا تغییرات سایتتان را تست کنند و بازخورد آنها را مشاهده کنید

نتیجه گیری:

در این مقاله برخی از بهترین افزونه ها و ابزارهای تست A/B برای فرم های وردپرس شما معرفی شدند. قبل از انجام استاندارد های از پیش تعریف شده، ایده های تست مخصوص خود را بسازید، زیرا آنچه برای دیگران مناسب است ممکن است برای سایت شما مناسب نباشد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *