چگونه اولین آگهی گوگل خود را تنظیم کنید
مقاله

چگونه اولین آگهی گوگل خود را تنظیم کنید

اجرای تبلیغات دیجیتالی برای مشاغل، کار دشوار و یا گرانی نیست. فقط در چند دقیقه می توانید اولین کمپین Google Ads خود را تنظیم کنید و فقط چند دلار در روز هزینه نمایید. برای اینکه بیشترین تاثیر را در Google Ads خود مشاهده نمایید، چند نکته وجود دارد که باید قبل از شروع کار آن ها را بدانید. در این پست، مراحل تنظیم اولین تبلیغ Google از مرحله برنامه ریزی تا انتها آورده شده است.

انتخاب کلمات کلیدی رمز موفقیت در تبلیغات است

قبل از شروع ساخت اولین تبلیغ خود، به کلمات کلیدی بیندیشید که مردم برای یافتن وب سایت شما از آن استفاده می کنند. بهترین روش برای انتخاب، گروهی از کلمات کلیدی است که بیشترین ارتباط را با تجارت شما دارند. Google Ads به شما این امکان را می دهد تا در هر تبلیغ حداکثر از 10 عبارت کلیدی استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید از کدام کلمات کلیدی استفاده کنید، می توانید Google Keyword Planner را امتحان کنید. چند کلمه کلیدی را وارد کنید یا URL وب سایت خود را وارد کرده تا Google لیستی از پیشنهادات را به شما ارائه دهد.

تصویر (1)

بهتر است نام تجاری خود را نیز به عنوان یک کلمه کلیدی وارد کنید زیرا این امر به افراد کمک می کند، تجارت شما را در نتایج جستجو پیدا کنند. 

به سوالات Google Ads پاسخ دهید تا زمینه را برای اولین کمپین خود فراهم کنید

با کلمات کلیدی خود به ads.google.com بروید و با حساب Gmail خود وارد شوید یا یک حساب Google ایجاد کنید. Google با شروع کار چند سوال از شما خواهد پرسید.

هدف اصلی شما چیست؟

آیا می خواهید افراد بیشتری با تجارت شما تماس بگیرند و یا  از وب سایت شما بازدید کنند؟ ابتدا یک هدف انتخاب نمایید. در قدم بعدی می توانید تبلیغاتی با اهداف مختلف ایجاد کنید.

تصویر (2)

مشتریان شما کجا هستند؟

شما می توانید مکان های جغرافیایی را که می خواهید هدف قرار دهید، انتخاب کنید. این مورد  می تواند منطقه ای به اندازه یک کد پستی و یا به اندازه کل یک کشور باشد.

تصویر (3)

کلمات کلیدی شما چیست؟

اینجا جایی است که جستجوی کلمات کلیدی شما اهمیت دارد. روی «add keyword theme» کلیک کنید، کلمات کلیدی مورد نظر خود را تایپ کرده تا Google کلمات کلیدی مرتبط بیشتری را پیشنهاد کند.

تصویر (4)

در هر موضوع می توانید 10 کلمه کلیدی داشته باشید. هر موضوع به شما کمک می کند تا تبلیغات شما با جستجوهای مرتبط، مطابقت داشته باشد.

تصویر (5)

عنوان ها و توضیحات مربوط به تبلیغ خود را بنویسید

پس از تنظیم موضوع کلمه کلیدی خود، وقت آن است که به مرحله بعدی بروید؛ نوشتن عنوان ها و توضیحات برای اولین تبلیغ Google، اقدام بعدی شما خواهد بود.

تصویر (6)

تیترها

عناوین، بخشهای آبی رنگ قابل کلیک در تبلیغ شما هستند. تبلیغ شما می تواند دارای سه عنوان باشد که هر کدام حداکثر 30 کاراکتر دارند. یکی از این عناوین باید نام تجاری شما باشد.

توضیحات

بعد از عناوین، توضیحات وجود دارد که متن کوچکتری است. شما دو خط توضیحات با حداکثر 90 کاراکتر در اختیار دارید. این قابلیت ممکن است فضای زیادی برای پر کردن به نظر برسد اما ادامه دهید واز آن استفاده نمایید.

چرا؟ به این دلیل که هرچه فضای تبلیغات شما در یک صفحه بیشتر باشد، فضای تبلیغات رقبا کمتر خواهد بود.

یکی از راه های پر کردن توضیحات آگهی شما ارائه تبلیغات است، تبلیغی که انگیزه ای برای کلیک روی آگهی و بازدید از سایت شما را در مردم ایجاد کند. به عنوان مثال، "فقط 20٪ تخفیف در کل تی شرت های امروز."

URL ها

عنصر بعدی، URL نمایشگر شما است. تبلیغ شما به طور خودکار URL اصلی شما را به رنگ سبز نشان می دهد. این URL قابل کلیک نیست و نشان دهنده این مورد است که تبلیغ مد نظر به چه وب سایتی، کاربر را هدایت می کند. برای رفتن به وب سایت شما، آنها روی عناوین شما کلیک می کنند. برای این منظور، می توانید URL را در فیلدی با عنوان "URL نهایی"برای آنها ارسال کنید. این مورد ممکن است متفاوت از URL نمایشگر شما باشد.

به عنوان مثال، اگر تبلیغات شما روی یکی از محصولات یا خدمات شما متمرکز باشد، نشانی اینترنتی نهایی شما باید، صفحه فرود یا صفحه محصول باشد. این کمک می کند تا کوتاه ترین مسیر ممکن بین تبلیغ شما و آنچه مشتری به دنبال آن است ایجاد شود. 

استفاده از افزونه ها را در نظر داشته باشید

می توانید اطلاعاتی را که در هر آگهی گنجانده اید با افزونه ها توسعه دهید. این ابزارها را در فهرست سمت چپ در بخش تبلیغات و برنامه های افزودنی پیدا خواهید کرد. با افزونه های لینک دهی سایت می توانید لینک های بیشتری را در نسخه تبلیغات به صفحات مختلف سایت خود وارد کنید. با افزونه های Callout از معاملات یا خدمات ویژه ای استفاده می کنید. 

تصویر (7)

حداکثر بودجه تبلیغات روزانه خود را انتخاب کنید

Google براساس کلمات کلیدی، تعداد مخاطبان و اهداف شما، برخی از نرخ های متوسط روزانه را به شما پیشنهاد می دهد. برای هر ردیف بودجه، می توانید میزان بازدید و کلیک آگهی ماهانه را مشاهده کنید. اگر گزینه های پیشنهادی Google مورد پسند شما نیست، می توانید بودجه خود را تنظیم کنید.

تصویر (8)

تاریخ هایی را که می خواهید کمپین شما اجرا شود تنظیم کنید

می توانید تاریخ شروع و پایان کار خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید کمپین خود را متوقف کرده یا تاریخ پایان را پس از شروع کمپین خود تنظیم کنید.

قبل از ارسال، تبلیغ خود را بررسی کنید

پس از پر شدن همه موارد، خواهید دید که تبلیغ شما در نتایج جستجوی تلفن همراه و دسکتاپ و در وب سایت های Google Partner چگونه به نظر می رسد. اگر از شکل ظاهری آن راضی نیستید یا اگر اشتباه تایپی مشاهده کردید می توانید برگردید و تغییرات مد نظرتان را ایجاد کنید.

تصویر (9)

تبلیغ خود را برای تأیید ارسال کنید

تبلیغ شما فوراً پخش نمی شود. پس از ارسال آن، برای تایید در صف قرار می گیرد. در اینجا است که Google اطمینان حاصل می کند که آگهی با استانداردهای آنها مطابقت دارد و از خط مشی های Google Ads پیروی می کند یا خیر. معمولاً کمتر از 24 ساعت طول می کشد تا Google تبلیغ شما را تایید کند. اگر به هر دلیلی تبلیغ شما تایید نشد، به شما اطلاع می دهند که چرا این اتفاق رخ داده است و چگونه می توانید مشکل را برطرف کنید.

تبلیغات بیشتری را با همان موضوع ایجاد کنید و ببینید کدام یک از آنها بهترین عملکرد را دارند

پس از ایجاد و ارسال اولین تبلیغ، کار شما تمام نشده است. ایجاد سه تا پنج تبلیغ بر اساس کلمات کلیدی و جغرافیایی یکسان بهترین روش است، بنابراین می توانید عملکرد آنها را ردیابی و مقایسه کنید.

چطور؟ پس از شروع بازدید از تبلیغات، در نمای کلی یا داشبورد Google Ads خود، نرخ کلیک برای هر تبلیغ را تحت نظر داشته باشید. نرخ کلیک، درصد نمایش هایی است که منجر به کلیک می شود. پس از جمع آوری اطلاعات کافی در طی چند روز یا چند هفته، تبلیغاتی که نرخ کلیک بالاتری دارند، همان آگهی هایی هستند که می خواهید آنها را دنبال کنید. در نهایت اولین کمپین تبلیغات Google شما در حال اجرا است.

اشتراک گذاری:

نظرات

سلام حالا بخواهیم در گوگل آگهی برای الماس تراشخورده بدهیم چیکار باید کرد
با سلام لطفا در این خصوص از یک متخصص سئو کمک بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *