آسانترین راه برای ایجاد عکس های پازلی در فید اینستاگرام
مقاله

آسانترین راه برای ایجاد عکس های پازلی در فید اینستاگرام

آیا تا به حال عکس هایی از نوع کلاژ یا پازل را در پروفایل اینستاگرام اشخاص دیده اید؟ در چند سال اخیر این روش انتشار عکس طرفداران زیادی پیدا کرده است، بسیاری از طراحان، فتوشاپ را برای ایجاد عکس های پازلی پیشنهاد داده اند.

تصویر(1)

اما بیشتر افراد علاقه ای به استفاده از فتوشاپ برای ایجاد عکس های پازلی ندارند. به همین دلیل در ادامه، توضیح داده می شود که چگونه فقط در 2 مرحله ساده می توانید بدون فتوشاپ، صفحه اینستاگرام خود را جذاب کنید. 

تصویر(2)

مرحله 1. یک کلاژ را در CANVA یا PICMONKEY ایجاد کنید

این مرحله خلاقانه ترین مرحله است. در این مرحله، شما به سادگی یک تصویر کلاژ واحد ایجاد خواهید کرد که در مرحله بعدی به چندین پست Instagram تقسیم می شود.

برای یک پازل مربعی، از ابعاد 3240*3240 پیکسل استفاده کنید که به شما یک پازل شامل 9 مربع تحویل می دهد.

برای یک پازل بزرگ، از ابعاد 3240*4320 پیکسل استفاده کنید. این مورد به شما یک پازل با 12 مربع می دهد.

برای یک پازل کوچک، می توانید از 3240*1080 پیکسل استفاده کنید. این اندازه به شما یک پازل با 3 مربع تحویل خواهد داد.

استفاده از این ابعاد به شما مربع های جداگانه ای در پازل می دهد که در نهایت هر کدام 1080 پیکسل در 1080 پیکسل هستند که یک موضوع مهم برای جلوگیری از تار شدن تصاویر در اینستاگرام است.

تصویر(3)

همانطور که میدانید، Canva یک نرم افزار رایگان برای کارهای گرافیکی و ویرایش عکس است. Canva یک برنامه رایگان است و به حساب آنلاین شما نیز لینک می شود. Canva را می توانید در iTunes و google play store نیز دریافت کنید. هنگام طراحی کلاژ خود، می توانید از عکس ها، رنگ ها، فونت ها و گرافیک های نام تجاری خود استفاده کنید. این مورد کمک می کند تا برند تجاری شما تداوم یابد و حتی بیشتر برجسته شود. 

تصویر(4)

مرحله 2. استفاده از برنامه تقسیم تصویر

 در این بخش به معرفی برنامه ای پرداخته می شود که می توانید با استفاده از آن به راحتی عکس های خود را به صورت پازل در آورده و در صفحه اینستاگرام خود منتشر نمایید. برای انجام اینکار ابتدا برنامه Instagrid را از اپل استور یا گوگل پلی دانلود کرده و پس از نصب و اجرای برنامه، آیکون مربوط به انتخاب عکس را کلیک نمایید. پس از انتخاب عکس مورد نظر خود، باید تصمیم بگیرید که تمایل دارید عکس خود را به چند قطعه تقسیم کنید. (3*2، 3*3 و ….)

در این مرحله می توانید سایز عکس خود را نیز تغییر دهید. پس از تقسیم کردن عکس و پازلی کردن آن گزینه DONE را انتخاب کنید.

در مرحله آخر می توانید از طریق همین برنامه عکس را مستقیما با کلیک بر روی Post To Instagram در اینستاگرام خود منتشر کنید و یا با انتخاب گزینه Save To Sdcard آن را در حافظه تلفن همراه خود ذخیره نمایید.

تصویر(5)

مواردی که باید هنگام ایجاد پازل برای اینستاگرام به خاطر بسپارید:

از خلاقیت نترسید شما می توانید فونت برند خود، حروف، تصاویر، رنگ ها و موارد دیگر را اضافه کنید. هنگام انتشار این موارد در فید اینستاگرام خود، به یاد داشته باشید که از پایین عکس شروع کنید و از راست به چپ حرکت کنید. معمولاً بهتر است 3 تصویر را همزمان یا نزدیک به هم منتشر کنید تا پازل دست نخورده باقی بماند و برای بازدیدکنندگان منطقی باشد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *