12 نکته در مورد سئو جهانی: نحوه رتبه بندی در سایر کشورها
مقاله

12 نکته در مورد سئو جهانی: نحوه رتبه بندی در سایر کشورها

نحوه رتبه بندی سایت در سایر کشورها

دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که شما را بر بهبود دید تجاری خود در موتورهای جستجو سوق دهد. شاید قصد داشته باشید تعداد بازدید از سایت خود را افزایش دهید یا مایل باشید برندسازی کنید. شاید هم قصد افزایش فروش آنلاین خود را داشته باشید...

دلایل شما هرچه باشند، احتمالاً فقط به فکر جذب بازدید کننده از کشور خود نیستید، حتما به فکر SEO خود در مقیاس جهانی نیز می باشید. در صورتی که به فکر جهانی شدن در تجارت خود هستید نباید صرفا به کشور و منطقه خود محدود شوید. شما می توانید از سرتاسر جهان مشتری جذب کنید و باعث افزایش تعداد بازدید ها، افزایش فروش و البته معروف شدن برند خود شوید. امروزه سئو صرفا مربوط به رتبه بندی در کشور خود یا حتی زبان شما نیست. در این راهنما، به SEO جهانی و چگونگی رتبه بندی سایت در سایر کشورها پرداخته می شود.

برای انجام این کار، موارد زیر بررسی می شود:

  • آیا هدف قرار دادن سایر کشورها هزینه بر است یا خیر
  • ابتدا باید هدف گذاری بر روی کدام کشورها باشد
  • چگونه محتوای خود را به زبان های دیگر ترجمه کنید
  • آیا ترجمه ساده محتوا کافی است یا خیر
  • و روش های دیگری که می توانید وب سایت و محتوای خود را برای رتبه بندی در کشورهای دیگر بهینه کنید

آیا قرار است برای هدف قرار دادن کشورهای دیگر هزینه و زمان زیادی صرف شود؟

ممکن است در حال حاضر مبلغ زیادی برای SEO سایت خود سرمایه گذاری کرده باشید، بنابراین برای شما بسیار مهم است که با هزینه ای که انجام می دهید بالاترین نتایج را کسب کنید. اما جالب اینجا است که سرمایه گذاری در سئو برای سایر کشورها مقرون به صرفه است. دلیل آن این است که رقابت کمتری برای کلمات کلیدی وجود دارد بنابراین ROI (نرخ بازگشت سرمایه) بهتر و اغلب در زمان کمتری بدست می آید.

مطمئناً، ایجاد یک استراتژی و کار در سطح بین المللی بیشتر وقت شما را می گیرد، اما وقتی شروع به ایجاد ترافیک کرده و نرخ تبدیل خود را در سراسر جهان مشاهده می کنید، به این نتیجه میرسید که ارزش تلاش کردن، هزینه کردن و وقت گذاشتن را دارد.

چگونه پی ببرید کدام کشورها در اولویت قرار بگیرند؟

با جستجوی محبوب ترین زبانها به غیر از انگلیسی، می توانید کشورهای هدف خود را محدود کنید. بیش از 1.1 میلیارد نفر در سراسر جهان به زبان چینی ماندارین صحبت می کنند، پس از آن 544 میلیون نفر به زبان هندی و 527 میلیون نفر به اسپانیایی صحبت می نمایند. این بررسی می تواند به شما نشان دهد که کدام زبانها را هدف قرار دهید، اما مطمئناً این زبانها در تعداد زیادی از کشورها صحبت می شوند، بنابراین شما همچنان باید آن را محدود کنید.

مهم این است که شما برای هر کمپین SEO اعم از داخلی یا بین المللی اهداف مشخصی تعیین کنید. اگرچه تلاش برای بررسی همه این زبانهای محبوب بسیار خوب است اما بسیار وقت گیر و پرهزینه خواهد بود. بهتر است فقط یک یا دو زبان / کشور را انتخاب کنید و بر روی آنها تمرکز کنید. ممکن است با انتخاب تعداد زیادی کشور و زبان با مشکل روبرو شوید و در نهایت به نتیجه مطلوب نیز نرسید.

 چگونه پی ببرید کدام کشورها در اولویت قرار بگیرند؟ 

با استفاده از Google Analytics (یا هر کدام از پلتفرم های ردیابی که برای سایت خود استفاده می کنید) می توانید بیشترین میزان بازدید خود را ببینید. اگر از کشورهایی که انگلیسی زبان نیستند، به عنوان مثال چین یا برزیل، ترافیک زیادی دریافت می کنید، نگاهی بیندازید که آیا آنها برای مدت طولانی در صفحات شما می مانند یا اینکه محصولات یا خدمات شما را خریداری می کنند. بعد از جمع آوری کشورهای با اولویت بالا، باید بررسی کنید که کدام زبانها در این مناطق بیشترین محبوبیت را دارند.

آیا ترجمه محتوا مهمترین مسئله است؟

اکنون که می دانید ابتدا کدام کشورها / زبانها را هدف قرار خواهید داد، مرحله بعدی چیست؟

در ابتدا ترجمه محتوای سایت به زبانهای انتخابی، یک مسئله کلیدی و مهم است. اما منظور این نیست که متن خود را به زبان دیگری ترجمه کنید و امیدوار باشید که رتبه خوبی کسب نمایید. هنوز عوامل دیگری وجود دارند که باید آنها را مورد توجه قرار دهید.

پس از شروع ترجمه مطالب خود، باید سه مرحله زیر را نیز انجام دهید:

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

فقط به این دلیل که می دانید کدام کلمات کلیدی در زبان انگلیسی رتبه خوبی دارند، این دلیل خوبی نیست که آن کلمات کلیدی در زبانهای دیگر نیز رتبه یکسانی داشته باشند. بنابراین، برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب و کسب رتبه در سایر کشورها، باید تحقیق در مورد کلمات کلیدی را با دقت انجام دهید. تعدادی ابزار وجود دارند که می توانید برای یافتن کلمات کلیدی استفاده کنید، به احتمال زیاد قبلاً از برخی از این ابزارها برای سئو سایت خود استفاده کرده اید. وقتی پی بردید کدام یک از کلمات کلیدی مرتبط در زبان انتخابی شما بیشترین محبوبیت را دارند، می بایست مطالب خود را براساس این کلمات تولید کرده و منتشر نمایید. علاوه بر این، می توانید محتوای تازه را نیز با در نظر داشتن این کلمات کلیدی ایجاد کنید.

بومی سازی

مهم است که محتوای خود را متناسب با مناطق / کشورهایی که قرار است هدف قرار دهید تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر مدیر سایت در یک پست از وبلاگ خود از عبارات خاص انگلیسی استفاده کند یا به مواردی که فقط مختص به یک کشور هستند اشاره کند، جالب به نظر نمی رسد. در این مرحله، استخدام مترجمان یا نویسندگانی که دانش زیادی در مورد کشور مورد نظر دارند و به زبان محلی صحبت می کنند، ممکن است مفید باشد. آنها می توانند به شما کمک کنند تا بهترین محتوای بهینه سازی شده برای کلمات کلیدی را تولید کنید.

لینک سازی

ایجاد لینک بخش مهمی از سئو است و خبر خوب این است که انجام این کار در سطح بین المللی بسیار آسان تر از انگلیسی است زیرا سئو در زبان های دیگر به آن اندازه رقابتی نیست. در سایر کشورها، عادت ندارند مطالب را به اشتراک بگذارند یا در خبرنامه شما عضو شوند. به همین ترتیب، دریافت لینک های امن و کسب رنک بسیار آسان تر است. فقط اطمینان حاصل کنید که از سایت های اسپم بک لینک نگرفته اید و یا برای دریافت بک لینک هزینه پرداخت نکنید.

روش های دیگر برای کسب رنک در کشورهای دیگر چیست؟

علاوه بر ترجمه محتوا، بومی سازی و ایجاد پیوند (همانطور که در بالا گفته شد)، اقدامات دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای کمک به رتبه بندی مطلوب محتوای خود در سایر کشورها انجام دهید. در زیر چند روش دیگر برای تقویت SEO سایت در کشورهای مورد نظر شما آورده شده است:

ساختار سایت خود را برای مخاطبان بین المللی تنظیم کنید

در وهله اول، به دو روش می توانید این کار را انجام دهید، فقط باید یکی از راه ها که مناسب شرکت شما است را انتخاب کنید. شما انتخابی بین استفاده از زیر دامنه ها یا زیر پوشه ها خواهید داشت، اما این دقیقاً به چه معنا است؟ به مثال های زیر توجه کنید:

زیر دامنه: uk.website.com یا de.website.com

زیر پوشه: website.com/uk یا website.com/de

انتخاب دامنه فرعی اساساً به معنی ایجاد یک سایت جدید است و ممکن است به هاست جداگانه ای نیاز داشته باشد، برخی معتقدند چنین کاری نگهداری از سایت ها را دشوارتر و هزینه بر تر می کند، در حالی که پوشه های فرعی در دامنه اصلی شما به عنوان یک صفحه مجزا یا بخشی از سایت اصلی قرار دارند. بحث در مورد اینکه کدام گزینه بهتر است همواره وجود داشته است، اما در نهایت، به کسب و کار، بودجه و مدت زمان شما برای معرفی برند خود به سایر کشورها ارتباط دارد.

تصویر(1)

Hreflang Tagging

خبر خوب در مورد Google این است که محتوای تکراری را وقتی به زبان دیگری باشد جریمه نمی کند. اما این بدان معنا نیست که شما فقط می توانید محتوا را ترجمه کرده و در صفحات سایت جدید خود قرار دهید. موتور جستجو باید بداند کدام نسخه را به بازدیدکنندگان در هر کشور نشان می دهد. نحوه شناخت آنها از طریق برچسب های hreflang است. این برچسب ها، از نوع page-level HTML هستند و می توانند با موتور جستجو ارتباط برقرار کنند و این مفهوم را ارائه دهند که کشور و زبان خاصی برای محتوای شما ایجاد شده است. نتیجه آن این است که نسخه مناسب تری از محتوای در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) به مخاطبان شما نشان داده می شود.

تصویر(2)

کاربران را ریدایرکت کنید

همانطور که Google Analytics به شما نشان می دهد بازدید کنندگان شما از کدام کشورها آمده اند، این اطلاعات نیز به سرور شما ارسال می شود. بنابراین، پس از ترجمه محتوای خود و افزودن برچسب های hreflang به سایت خود، باید ریدایرکت ها را برای مخاطبان خود تنظیم کنید. هدف از این کار هدایت خودکار بازدید کنندگان و نشان دادن محتوای متناسب با زبان کاربران است. با عدم ریدایرکت کاربران بر اساس مکان و زبان آنها، طول می کشد موتورهای جستجو محتوای شما را برای زبان / کشور انتخابی شما به جای انگلیسی رتبه بندی کنند.

صفحات شتاب دهنده تلفن همراه (AMP) مهم هستند

شتاب دهنده صفحات موبایل (AMP) با هدف بارگیری سریعتر صفحات وب شما برای مرور در موبایل ارائه شده است. AMP در واقع یک استاندارد کدنویسی برای وب‌سایت‌ها محسوب می‌شود و اساساً یک نسخه خلاصه شده از HTML است. طراحی AMP با هدف حذف کدهای سنگینی که مانع نمایش سریع وب‌سایت می‌شوند، انجام شده تا صفحات اینترنتی با سرعت هر چه بیشتری برای کاربر نمایش داده شوند.AMP ها برای بازارهای رقابتی تر مانند ایالات متحده آمریکا، تاثیر کمی بر افزایش ترافیک سایت ها دارند، اما در مناطقی که زیرساخت ها هنوز در حال توسعه هستند، AMP می تواند به افزایش بازدید از طریق تلفن همراه کمک کند. به عنوان مثال، در مناطقی مانند برزیل یا هند، مشاهده شده است كه AMP ها تا 32٪ باعث افزایش ترافیك می شوند. اگر تمایل دارید از AMP استفاده نکنید، مشکلی نیست، اما باید مطمئن شوید که همه صفحات سایت در تلفن های همراه به صورت بهینه و سریع لود می شوند. این کار می تواند به افزایش بازدید و فروش شما کمک کند.

تصویر(3)

ایجاد یک جامعه پیرامون محتوا تولید شده

بخشی از هر استراتژی خوب سئو، ایجاد برند و ایجاد جامعه پیرامون محتوای شما است، این کار در رویکرد شما بر سئو بین المللی نیز صادق است. با ساختن جامعه خود، محتوای شما مورد اعتمادتر بوده و بیشتر اشتراك گذاری شده و مورد تعامل قرار می گیرد كه به نوبه خود می تواند به شما در داشتن رتبه بالاتر در SERP ها كمك كند.

چندین روش اصلی برای انجام این کار وجود دارد.

رسانه های اجتماعی

در مرحله اول که راحت نیز به نظر می رسد، می توانید از تبلیغات در شبکه های اجتماعی برای هدف قرار دادن مخاطبان خود در کشورهای خاص استفاده کنید. به عنوان مثال، هنگامی که محتوای خود را ترجمه کردید یا حتی ممکن است تبلیغات جدیدی را به زبان انتخابی خود ایجاد نمودید، شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام به شما امکان می دهند پست های خود را در آن فضا ها انتشار داده و به مخاطبان بیشتری نمایش دهید.

اظهار نظر

اگر به هر یک از زبان های انتخابی خود صحبت می کنید یا شخصی را استخدام کرده اید، بهتر است به نظرات تمامی کاربران در وب سایت یا وبلاگ خود پاسخ دهید. اینکار تاثیر زیادی در تقویت برند شما و ایجاد جامعه دارد. اگر قبلاً این کار را نکرده اید، شاید ارزش داشته باشد افرادی را که به زبان مادری صحبت می کنند استخدام کنید. این کار می تواند به صورت همکاری از راه دور باشد، اما داشتن کسی که می تواند متفکرانه و منسجم به این نظرات پاسخ دهد، هزینه دارد. به خصوص اگر به زبان های انتخابی مسلط نیستید.

جمع بندی:

قابل مشاهده شدن در موتورهای جستجو بدون توجه به اینکه کدام کشورها را هدف قرار داده اید، یک شب اتفاق نمی افتد، اما اگر یک برنامه ریزی دقیق و موثر داشته باشید، می توانید به افزایش بازدید و ارتقا rank سایت خود در مقیاس جهانی کمک کنید. حتما یک بازه زمانی را در نظر بگیرید و بررسی کنید بازدید کنندگان / مشتریان شما از کجا می آیند، این مورد به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید کدام کشورها را ابتدا هدف قرار دهید. ترجمه محتوای سایت به زبان انتخابی، اولین نقطه برای شروع است، اما به هیچ وجه پایان کار نیست. همچنین باید مدتی را به انجام تحقیقات در خصوص کلمات کلیدی، محلی سازی محتوای خود و ایجاد پیوندها اختصاص دهید. سایر روش های کلیدی که می توانید در کشورهای دیگر رتبه بهتری داشته باشید شامل ساخت سایت برای مخاطبان بین المللی خود و افزودن برچسب گذاری hreflang و استفاده از ریدایرکت است. سرانجام، استفاده از شتاب دهنده صفحات در تلفن همراه (AMP) را مد نظر قرار دهید و مدتی را صرف ایجاد جامعه ای پیرامون محتوای ترجمه شده خود کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *