10 مرحله مهم برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده برتر وردپرس
مقاله

10 مرحله مهم برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده برتر وردپرس

توسعه دهنده وردپرس شدن کار سختی است، حتی شاید سخت تر از آن چیزی که فکر می کنید، باشد. برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده برتر باید وقت، تلاش، فداکاری و تمرکز زیادی داشته باشید. البته، برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده متوسط کار سختی نیاز نیست انجام دهید، به این ترتیب تقریباً به اندازه زمانی که صرف می کنید، نتیجه آن را نیز دریافت می کنید. اگر شما تلاش کافی برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده برتر وردپرس را نداشته باشید، قطعا به هدف خود نخواهید رسید.

مزایای توسعه دهنده برتر بودن بسیار بیشتر از توسعه دهنده های متوسط است. از طرف دیگر، بسیاری از توسعه دهندگان متوسط در اطراف ما وجود دارند، به طوری که تقریبا اشباع شده اند. آیا ترجیح نمی دهید از جمعیت کثیری از توسعه دهنده های متوسط متمایز باشید؟ همچنین از زاویه مالی نیز می توانید به این موضوع نگاه کنید، توسعه دهنده برتر بودن به معنای برخورد با مشتری های برتر است و این بدان معنا است که در مقایسه با این کار سود بالاتری نیز خواهید داشت. بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی ترجیح دهد متوسط بماند.

برای اینکه یک توسعه دهنده برتر وردپرس باشید، در زیر ده مرحله برای رسیدن به آن معرفی شده است:

  1. شروع به خواندن کنید

شروع به خواندن همه مواردی کنید که به وردپرس مربوط می شود، ممکن است مطالعاتی که انجام می دهید لزوماً به توسعه ارتباط نداشته و نحوه کارکرد کل وردپرس باشد. چه کسی و به چه منظور وردپرس را ایجاد کرده است؟ چگونه تکامل یافته است؟ مردم برای چه هدفی از آن استفاده می کنند؟ چه چالش ها یا مشکلاتی وجود دارد که ممکن است نیاز به توجه داشته باشد؟ وردپرس بسیار بزرگ است. زمینه های وردپرس که ممکن است به آن علاقه داشته باشید کدامند؟ منابع زیادی برای مطالعات شما موجود است. در هیچ دوره ای از تاریخ ما به اندازه الان منابع آموزشی وجود نداشته است. با اختصاص دادن یک ساعت در هر روز برای مطالعه، با گذشت زمان تسلط کاملی بر بخش های مختلف وردپرس پیدا می کنید. 

  1. با افراد مناسب معاشرت کنید

نوع افرادی که با آنها معاشرت می کنید، تعیین می کند که در آینده به هدف خود خواهید رسید یا خیر. این موضوع بسیار مهم است. اگر می خواهید به یک توسعه دهنده برتر تبدیل شوید، ارتباط با توسعه دهندگان برتر را بیاموزید. وبلاگ های آنها را بخوانید، آنها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، به صحبت های آنها گوش دهید، کتاب های آنها را بخوانید و هر زمان که فرصت پیدا کردید در سمینارهای آنها شرکت کنید. شما چیزهای زیادی از آنها می آموزید و شروع به بهتر شدن می کنید. همچنین در صورت نیاز به کمک، آنها در دسترس شما خواهند بود.

  1. مهارت خود را توسعه دهید

اگر PHP و MySQL را نمی شناسید، وقت آن است که برخی از زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید. اگر قبلاً این کار را انجام داده اید، عالی است، اما همیشه جای پیشرفت وجود دارد. هزاران منبع برای یادگیری PHP و MYSQL برای شما در دسترس است. دانش پویا است، اگر دانش شما در مورد برنامه نویسی کمی قدیمی شده است، ممکن است لازم باشد آن را بروز کنید.

منابعی مانند WordPress Codex؛ که مخزنی شامل همه چیز در مورد وردپرس است توسط جامعه وردپرس ویرایش و توسعه یافته است. کتابهایی مانند WordPress for Dummies و وب سایتهایی مانند makewordpress.org می توانند در توسعه مهارت وردپرس به شما کمک کنند.

  1. دانش خود را عملی کنید

اکنون شما اطلاعات مربوطه را جمع آوری کرده و مهارت های مربوط به وردپرس را فرا گرفته اید. مرحله بعدی این است که این دانش را عملی کنید. الان زمان ساخت است. سعی کنید سایت وردپرسی خود را بسازید و دوباره آن را خراب کنید. در حالی که مشغول به این کار هستید، موارد مهم را یادداشت کنید.

  1. یک قدم به جلو بردارید

اکنون شما دانش نظری و عملی را جمع آوری کرده اید و این دانش را در محیط کنترل شده ای که دارید به کار می برید لذا قدرت خود را می دانید و از کمبودهای خود آگاه هستید. در این مرحله شما یک توسعه دهنده نسبتاً خوب هستید، درست مثل هزاران نفر دیگر که در سراسر جهان فعالیت می کنند. اما هنوز یک توسعه دهنده برتر نیستید. گام بعدی این است که یک پروژه مهم را دریافت و انجام دهید. ممکن است این پروژه را در مقابل دریافت هزینه و یا رایگان قبول کنید، اما آنچه مهم است داشتن یک تجربه واقعی از توسعه وردپرس است.

مشتریان، شما را در معرض سوالات و مشکلاتی قرار می دهند که هرگز به آنها فکر نکرده اید. آنان چالش های منحصر به فردی را پیش روی شما قرار می دهند. هرچه بیشتر در کار خود موفق شوید، در زندگی واقعی نیز بهتر خواهید شد. همچنین، هرچه زمان بیشتری را برای کار با وردپرس صرف کنید، تجربه شما بیشتر می شود. یک جمله مشهور می گوید برای اینکه در یک کار خاص متخصص شوید، باید 10 هزار ساعت را در آن صرف کنید. بنابراین، با کار بر روی پروژه مشتری، تجربیات با کیفیتی را برای خود بدست آورید.

  1. یک مساله حل کنید

اولین نکته در این مقاله بر لزوم جمع آوری دانش عمومی در مورد وردپرس تأکید کرده است. اینجا جایی است که مطالعات شما باعث موفقیت در حل مسئله می شود. در انجمن های وردپرسی مشکلی را بیابید و با تجربه و مهارت خود برای حل آن تلاش کنید. افزونه ای ایجاد کنید که یک مشکل را حل می کند، وقتی مشکلی را حل می کنید که افراد زیادی از انجام آن عاجز هستند، اعتماد به نفس پیدا می کنید.

  1.  یک patch کاربردی بنویسید

انجام چنین کاری می تواند دلهره آور باشد اما اگر می خواهید به عنوان یک توسعه دهنده برتر شناخته شوید، این یک ضرورت است. همانطور که در بالا بیان شد، یک چالش پیدا کنید، به خود باور داشته باشید که می توانید آن را حل کنید و در جستجوی راه حل برای آن بکوشید. نوشتن یک patch (وصله) برای مشکلاتی که در وردپرس وجود دارد و یا افزونه هایی که در مخزن وردپرس ارائه می شود می تواند به شما کمک کند تا سریعتر در جامعه توسعه دهنده گان برتر وردپرس پذیرفته شوید.

  1. اشکال‌زدایی کنید

اگر نتوانید کد بدون اشکال بنویسید، چه نوع توسعه دهنده ای خواهید بود؟ عمل اشکال زدایی را در وردپرس تمرین و کامل کنید. می توانید با Codex شروع کنید و راه خود را از آنجا ادامه دهید.

  1. آموزش بنویسید

چندی پیش شما یک تازه کار بودید که در حال جستجو برای یافتن منابع مرتبط در سراسر وب بود که به رشد شما در توسعه وردپرس کمک کند. هم اکنون به یک متخصص و توسعه دهنده تبدیل شده اید. فکر نمی کنید وقت آن رسیده است که به مشکلات کاربران مبتدی تر پاسخ دهید؟ شما می توانید با نوشتن آموزش در وبلاگ شخصی خود و یا پست میهمان در سایر وبلاگ های برجسته وردپرس شروع کنید. درباره مواردی بنویسید که هم به توسعه دهندگان مبتدی و هم متخصصین مربوط است. شما زمانی آماتور بودید، می دانید در مورد چه چیزی باید بنویسید و چه مشکلاتی پیش روی کاربران و توسعه دهندگان وردپرس است، اکنون خود را جای آن افراد بگذارید و مشکلات آنها را حل کنید. آموزش ها راهی برای جلب توجه دیگران به خود هستند. وقتی توسعه دهنده برتر باشید در حالی که هیچ کس از وجود شما اطلاع ندارد، چه فایده ای دارد؟

  1. پاسخ به سوالات

روش دیگری که می توانید به عنوان یک توسعه دهنده برتر وردپرس شناخته شوید و همچنین ارتباط خود را با کاربران مبتدی وردپرس بیشتر نمایید، پاسخ دادن به سوالات کاربران در انجمن وردپرس است. وارد تالار گفتگوی وردپرس شوید و به سوالات پاسخ دهید، برخی سوالات ممکن است بسیار آسان باشند و برخی کاملاً سخت و دشوار، اما با حوصله به آنها پاسخ دهید. ممکن است خوش شانس باشید و  مشتری نیز در این بین به شما مراجعه کنند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *