معرفی SEO کلاه سفید و تکنیک های آن
مقاله

معرفی SEO کلاه سفید و تکنیک های آن

با توجه به اینکه 67٪ از بازاریابان دیجیتال، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را به عنوان کارآمدترین روش بازاریابی محتوایی که در سال گذشته اجرا کرده اند، ذکر می کنند، داشتن یک استراتژی موثر در سئو برای کل برنامه های بازاریابی دیجیتال شما مهم است.

دو روش مشترک برای سئو وجود دارد: تکنیک های کلاه سفید و کلاه سیاه. SEO کلاه سفید به عملکردهایی نسبت داده می شود که صرفا از طریق دستورالعمل های Google، جایگاه وب سایت را در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) بهبود می دهد. از طرف دیگر، SEO کلاه سیاه با جستجو و بهره برداری از خلاءهای موجود در الگوریتم Google، به صورت غیر قانونی نسبت به افزایش رنک سایت اقدام می کند. اگرچه هر دو هدف یکسانی را در ذهن دارند، اما برخی از تفاوتهای اساسی وجود دارد که در ادامه توضیح داده می شود. اهمیت این موضوع از آن جهت است که برخی از تاکتیکهای کلاه سیاه باعث مجازات شدن سایت توسط Google می شوند و سایت شما ممکن است در لیست پنالتی گوگل قرار گیرد.

در این مقاله، در مورد آنچه که کلاه سفید را از استراتژی های SEO کلاه سیاه متمایز می کند، بحث می شود. همچنین اصول اصلی تاکتیک های SEO کلاه سفید و اینکه چگونه آنها می توانند عوامل اصلی رتبه بندی را بهبود ببخشند، توضیح داده می شود.

در این مقاله با موارد زیر آشنا خواهید شد:

 • سئو کلاه سفید چیست؟
 • کلاه سفید در مقابل SEO کلاه سیاه: تفاوت آنها چیست؟
 • چرا سئو کلاه سفید مهم است؟
 • بررسی برخی از استراتژی های SEO کلاه سفید
 • آیا همیشه باید از سئو کلاه سفید استفاده کنید؟
 • تکنیک های SEO کلاه سفید کار را برای شما آسان می کنند

سئو کلاه سفید چیست؟

SEO کلاه سفید اصطلاحی است که برای اشاره به استراتژی های SEO استفاده می شود. این بخش از سئو به قوانین و انتظارات موتورهای جستجو و جستجوگران احترام می گذارد. این توضیح به معنای پیاده سازی تکنیک هایی برای بهبود رتبه بندی سایت در موتور جستجو است. در سئو کلاه سفید بدون اتکا به ترفندهایی که برای تضعیف الگوریتم موتور جستجو استفاده می شود، سعی در افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو می باشد. استراتژی های SEO کلاه سفید بر ارائه محتوای با کیفیت و مرتبط به خوانندگان تاکید دارد. این مورد بر خلاف سئو کلاه سیاه است که صرفا به تولید محتوای تکراری اما بهینه شده برای موتورهای جستجو می پردازند.

 

SEO کلاه سفید

تصویر(1)

کلاه سفید در مقابل SEO کلاه سیاه: تفاوت چیست؟

بازاریابان به دنبال بهبود رتبه خود در Google هستند. چرا استراتژیست های SEO برای جلب توجه الگوریتم Google تلاش های زیادی می کنند؟ زیرا رتبه خوب وب سایت شما در Google به معنای دستیابی به 86٪ از کاربران اینترنت در سراسر جهان است.

برای درک بهتر SEO کلاه سفید، در ادامه توضیحات تکمیلی ارائه می شود:

 • SEO کلاه سفید محتوای با کیفیت بالا و مطابق با هدف کاربر تولید می کند، در حالی که استراتژی کلاه سیاه براساس تولید محتوای بی کیفیت، تکراری یا صرفا برای گوگل بهینه شده می باشد.
 • یک استراتژی کلاه سفید شامل استفاده از تصاویر دارای برچسب خوب با متن alt مناسب است، در حالی که کلاه سیاه از روش های SEO قدیمی تر مانند پر کردن کلمات کلیدی و متن نامرئی استفاده می کند.
 • SEO کلاه سفید از کلمات کلیدی به صورت ارگانیک در یک صفحه استفاده می کند. در مقابل، SEO کلاه سیاه کلمه کلیدی مورد نظر را می گیرد و از آن در عناوین، برچسب های متا یا متن لینک دار غیر طبیعی در سراسر یک قسمت از سایت استفاده می کند.
 • محتوای کلاه سفید با دستورالعمل های موتور جستجو مطابقت دارند و با ارسال پست مهمان و استراتژی های ایجاد لینک معتبر پیوند ایجاد می کند، در حالی که استراتژی کلاه سیاه، خرید پیوند است.

لازم نیست که SEO کلاه سیاه به عنوان یک سرویس متقلب در SEO شناخته شود . با بررسی های انجام شده، مشخص شد برخی از استراتژی های آنها یکسان هستند. تفاوت دو نوع سئو ذکر شده این است که استراتژی های کلاه سیاه به جای افراد، دقیقاً برای موتورهای جستجو محتوا ایجاد و تولید می کنند، روشی که معمولاً "cloaking" نامیده می شود با این حال، هنوز هم بهترین راه این است که از چنین روشهایی دوری کنید و با استراتژیهای پایدار و طولانی مدت رتبه سایت خود را افزایش دهید.

cloaking چیست؟

تکنیکی در بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد که در آن محتوای ارائه شده به ربات های موتور جستجو، با چیزی که کاربر در مرورگر خود مشاهده می کند متفاوت است.

چرا سئو کلاه سفید مهم است؟

سئو کلاه سفید مهم است زیرا بدون آن، نتایج موتور جستجو به هرج و مرج کشیده می شود. بدون داشتن قوانینی برای هدایت اینترنت، دارندگان وب سایت ها برای رتبه بندی در صفحات جستجو به روشهای قدیمی تر SEO احتیاج دارند و کاربران باید از طریق بسیاری از سایت های بی ربط وقت خود را هدر دهند تا به نتیجه دلخواه برسند.

سئو کلاه سفید مهم می باشد زیرا به نفع همه است. گوگل اطمینان حاصل می کند که الگوریتم های آن فقط محتوای عالی را رتبه بندی می کند. صاحبان سایت نیز از مزایای آن بهره مند می شوند زیرا می توانند بدون استفاده از تاکتیک های غیر صادقانه، رتبه خود را افزایش دهند. در نهایت کاربران نیز از این موضوع سود می برند زیرا می توانند از طریق جستجوی ارگانیک آنچه را که به دنبال آن هستند به راحتی پیدا کنند.

برخی از استراتژی های SEO کلاه سفید چیست؟

کسب و کار و اعتبار وب سایت خود را بر روی یک استراتژی صادقانه و به دور از هر گونه سئو کلاه سیاه بنا کنید. استراتژی های کلاه سفید ممکن است زمان بر باشد، اما نتایج طولانی مدت ایجاد می کند. در زیر چند استراتژی SEO کلاه سفید وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

SEO کلاه سفید

تصویر(2)

محتوای ارزشمندی را ارائه دهید

پست های وبلاگ توسط 86٪ تیم های بازاریابی به عنوان فاکتور افزایش دهنده بازدید ها از سایت استفاده می شوند. محتوا بسیار مهم است. بنابراین، برای موتورهای جستجو محتوا تولید نکنید. برای افرادی که به دنبال اطلاعات هستند محتوا ایجاد کنید.

محتوای شما می بایست مرتبط و معتبر باشد تا دیگران از آن به عنوان مرجع استفاده کنند.

رضایت کاربر را جلب کنید

جلب رضایت کاربر، هدف شماره 1 گوگل است. بنابراین باید به عنوان یک مالک وب سایت، هدف شما همین باشد. کاربر از موتورهای جستجو و سایت ها انتظار دارد تا مطلب مرتبط با کلمات کلیدی جستجو شده را به او نمایش دهند. در غیر این صورت اعتماد خود را به سایت و موتور جستجو از دست می دهد.

SEO کلاه سفید

تصویر(3)

اگر شخصی به یک وب سایت لباس مراجعه کند، به راحتی می توان گفت که به دنبال خرید است و با عنوان تجاری و معاملاتی دسته بندی می شود. اگر کسی به دنبال "نحوه پرورش قارچ" باشد، به دنبال اطلاعات است.

چند استراتژی برای استفاده جهت جلب رضایت کاربر وجود دارد:

 • شناختن مخاطبان و آنچه که آنها به دنبال آن هستند
 • محتوای خود را بهینه کنید تا متناسب با کلمات کلیدی خاص باشد
 • قالب بندی محتوای خود را براساس عنوان ها و زیرعنوان ها تنظیم کنید و از فضای سفید سایت به خوبی استفاده کنید.
 • استفاده از فیلم و تصاویر

تصویر(4)

وب سایت خود را به صورت Mobile-Friendly ارائه کنید

در سال 2019، 52.2 درصد از ترافیک در سراسر جهان از تلفن های همراه برای دسترسی به اینترنت استفاده کرده اند. این بدان معنا است که اگر وب سایت شما برای مشاهده از طریق تلفن هوشمند بهینه نشده باشد، کاربران بالقوه خود را از دست می دهید. بازدیدکنندگان وب سایت اگر قادر به مشاهده کامل سایت نشوند، پس از مدت کوتاهی سایت شما را ترک می کنند.

URL خود را در Google’s mobile-friendly بررسی کنید. با انجام این بررسی می توانید متوجه شوید صفحات سایت شما برای موبایل بهینه شده اند یا خیر. همچنین از طریق لینک فوق می توانید به لیستی از توصیه ها برای بهینه سازی خود دسترسی داشته باشید.

آیا همیشه باید از سئو کلاه سفید استفاده کنید؟

پاسخ به این سوال عمدتا به هدف شما، کسب و کار و جایگاهی که در آن قرار دارید بستگی دارد. برخی کسب و کارها خودشان کلاه سیاه هستند، بنابراین تاکتیک های آنها بخشی از مدل کسب و کار آنهاست. برای ادامه رقابت در این بازارها، احتمالاً باید از برخی از استراتژی های کلاه سیاه مخلوط با استراتژی های کلاه سفید استفاده کنید، که برخی از آنها به عنوان "استراتژی کلاه خاکستری" یاد می کنند.

با این وجود، خطر جریمه شدن سایت شما توسط Google نیز وجود دارد که حتی در صورت ایجاد کسب و کار کاملا قانونی، ممکن است نتایج مخربی برای سایت شما داشته باشد. به همین دلیل است که توصیه می شود از روش های کلاه سفید برای سودآوری طولانی مدت استفاده کنید.

SEO کلاه سفید

تصویر(5)

تکنیک های SEO کلاه سفید کار را برای شما آسان می کنند

به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا برای رشد ترافیک در جستجوی گوگل و بهبود سیگنال های رتبه بندی خود، به تکنیک های سئو نیاز دارید. استراتژی های SEO کلاه سفید، یک روش موثر برای بهبود رتبه بندی شما بدون نگرانی در مورد مجازات شدن است. پیروی از قوانین ممکن است زمانبر و برای نشان دادن نتایج در موتور جستجو کند باشد، اما هنوز هم بهترین روش در ایجاد یک حضور معتبر و ماندگار در وب است.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *