15 راه برای کسب فالوور بیشتر در اینستاگرام
مقاله

15 راه برای کسب فالوور بیشتر در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین رسانه های اجتماعی در بین کاربران جوان است. شما این امکان را دارید تا از میلیون ها کاربر اینستاگرام که روزانه از پروفایل های تخصصی کسب و کارهای مختلف بازدید می کنند، استفاده کنید تا گستره فعالیت های خود را افزایش دهید.

چه فاکتوری اینستاگرام را به ابزاری ارزشمند برای بازاریابی وب سایت شما تبدیل می کند؟

اینستاگرام سریعترین میزان رشد را در میان رسانه های اجتماعی داشته است و در بین نوجوانان محبوب تر از بزرگسالان است. در ادامه نگاهی به برخی از مزایای استفاده از برنامه Instagram به عنوان یک پلت فرم بازاریابی خواهد شد:

  • اینستاگرام بصری است. تقریبا همه این مورد را میدانند که "یک عکس به اندازه هزار کلمه ارزش دارد". این ویژگی تقریباً مختص به خود اینستاگرام است. تصاویر شما می توانند به دست میلیون ها نفر برسند و به سرعت پیام های بصری ارزشمندی در مورد تجارت شما ارائه دهند.
  • می توانید به صورت رایگان آغاز به کار کنید. برای راه اندازی حساب کاربری، بدون هزینه می توانید در عرض چند ثانیه در اینستاگرام حضور داشته باشید. در حالی که ویژگی های پیشرفته و تبلیغات اینستاگرام دارای برچسب قیمت هستند، اما شما می توانید از این پلتفرم برای ایجاد محتوا و ارسال مطالب مرتبط با برند خود استفاده کنید.
  • ادغام در آن آسان است. ادغام با سایر رسانه های اجتماعی (مانند فیس بوک) یک ویژگی مهم آن است. این بدان معنا است که شما می توانید مطالب خود را در چندین پلتفرم با حداقل کلیک منتشر کنید.

علاوه بر این، وقتی صحبت از ویژگی های اختصاصی تبلیغات می شود، می توانید از گزینه تبلیغات Stories محبوب Instagram نیز استفاده کنید. 

نحوه ایجاد استراتژی بازاریابی اینستاگرام

وقتی نوبت به بازاریابی در اینستاگرام می رسد، انجام دادن برخی از بهترین روش ها می تواند به پیشرفت نتایج شما کمک کند.

برخی از نقاط قوت برای یک شروع مفید در اینستاگرام عبارتند از:

  • درباره مخاطب مورد نظر خود تحقیق کنید. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان بالقوه خود داشته باشید، احتمال ارائه محتوای مورد علاقه آنها بیشتر است. ابزار Consumer Insights Google می تواند به شما در جمع آوری داده های تحقیقاتی ارزشمند مخاطبان کمک کند.
  • طرح زمینه اینستاگرام خود را تنظیم کنید. این مورد باید از نام و کل هدف و چشم انداز تجاری شما پشتیبانی کند. سپس تمام محتوای شما باید با آن مضمون مرتبط شود.
  • تاکتیک های رشد خود را انتخاب کنید. به روز بودن در مورد ترندهای اینستاگرام می تواند به شما کمک کند تا مراحل بعدی هدف خود را با این پلتفرم پیاده سازی کنید. 

15 راه برای کسب دنبال کننده بیشتر در اینستاگرام

اینستاگرام فرصت های بصری بی نظیری را ارائه می دهد که در سایر پلتفرم ها به اندازه کافی شایع نیست. در زیر 15 نکته برای کمک به شما در شروع بازاریابی با اینستاگرام آورده شده است:

1. از بهترین فیلترها استفاده کنید

فیلترهای اینستاگرام راهی برای اعمال طرح های هنری بر روی تصاویر شما بدون نیاز به استفاده از نرم افزار ویرایش تصویر هستند.

از فیلترها می توان برای ایجاد یک نگاه منسجم برای فید اینستاگرام استفاده کرد. با گنجاندن راهنمایی های داخلی در مورد اینکه کدام فیلترها توسط تیم بازاریابی شما قابل استفاده و یا غیرقابل استفاده است، فالوورها شروع به مرتبط سازی آن با نام تجاری شما می کنند.

2. به طور مداوم پست منتشر کنید

انتشار مداوم مطالب به دنبال کنندگان شما این امکان را می دهد که بدانند همیشه می توانند به محتوای تازه و به روز شما اعتماد کنند. این بدان معنا است که احتمالاً وقتی آنلاین می شوند اخبار شما آنها را جذب خود میکند. یکی از راه های انجام این کار، ایجاد تقویم محتوایی، مانند نمونه ای که اینستاگرام ارائه می دهد، است.

کسب فالوور بیشتر در اینستاگرام

تصویر(1)

وقتی صحبت از انتشار محتوا می شود، تداوم در این کار می تواند به ایجاد اعتماد در کاربران کمک کند. این یکی از روش های استفاده از اینستاگرام برای ایجاد و حفظ روابط با مشتریان خود است.

3. از هشتگهای مرتبط استفاده کنید

"هشتگ" که علامت "پوند" یا "octothorpe" نیز نامیده می شود، برای جستجوی عبارات یا کلمات خاص در یک پست استفاده می شود. این کاراکتر به دسته بندی مطالب کمک می کند که بازدیدکنندگان می توانند به کمک آنها محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. برای بکارگیری هشتگ های مناسب، استفاده مداوم از همان ها می تواند منجر به افزایش میزان تعامل با بازدید کنندگان شما شود.

علاوه بر این، اگر از حساب کاربری اینستاگرام استفاده می کنید، می توانید به داده های مربوط به هشتگ های خود دسترسی پیدا کنید و ببینید کدام یک بهترین عملکرد را دارند.

4. استوری های خود را به هایلایت پروفایل خود انتقال دهید.

Instagram Stories به شما امکان می دهد تا تصاویر و فیلم ها را با هم در یک نمایش اسلایدی پویا ترکیب کنید. اینستاگرام برای کنترل بیشتر شما بر استوری های خود و مشاهده آسان تر بینندگان از آنها، ویژگی "هایلایت ها" را معرفی کرده است.

کسب فالوور بیشتر در اینستاگرام

تصویر(2)

موارد هایلایت تا زمانی که آنها را حذف نکنید قابل مشاهده هستند، بنابراین شبیه پست های پین شده در سیستم عامل های دیگر می باشند.

این یک روش پویا برای اطمینان از این است که کاربرانی که در پروفایل شما تازه وارد هستند اطلاعات مهم را دریافت کنند. به عنوان مثال موارد برجسته مربوط به Storie یا اهداف نام تجاری شما می بایست در یک هایلایت مشخص باشند.

5. از ویدئو استفاده کنید

به طور کلی، اکثریت قریب به اتفاق بازاریاب ها موافقند که تبلیغات ویدئویی بازدهی قابل توجهی برای بازگشت (ROI) به آنها می دهد. همچنین می تواند به شما کمک کند که فروش خود را افزایش دهید. در حالی که فیلم های شما به 60 ثانیه محدود می شوند (به استثنای IGTV)، می توانید آنها را با فیلترها، هشتگ ها، متن و برچسب های مکان برجسته تر کنید.

اگرچه اینستاگرام کار خود را به عنوان یک پلت فرم اشتراک گذاری عکس آغاز کرد، اما به سرعت توانایی اشتراک ویدیوهای کوتاه را به کاربران خود هدیه داد. از این فیلم ها می توان برای استفاده از محتوایی مانند مصاحبه های تاثیرگذار یا نمایش محصولات به عنوان راهی برای تعامل با فالوورهای خود استفاده کرد.

6. عکسهای اینستاگرام خود را با برچسب جغرافیایی نشان دهید

اینستاگرام از فناوری موقعیت جغرافیایی استفاده می کند تا به کاربران امکان برچسب گذاری پست های خود را با موقعیت دقیق بدهد. این مورد می تواند برای ایجاد موارد زیر مفید باشد:

به عنوان مثال، اگر مشاغل شما مکانی در لیست اینستاگرام نداشته باشند، می توانید از حساب Facebook متصل خود برای ایجاد یک مکان استفاده کنید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، بازدید کنندگان مشاغل شما می توانند پست های خود را با مکان شما برچسب گذاری کنند.

7. انتشار پست در زمانهای مناسب

گفتن اینکه برای انتشار پست در اینستاگرام یک "بهترین زمان" مشخص وجود دارد، ساده نیست. داده های جمع آوری شده توسط شرکت های مختلف بازاریابی، طیف گسترده ای از زمان اوج مصرف را نشان می دهد. با این حال، جمع آوری برخی از داده های شخصی شما بهترین راه برای هدف قرار دادن زمان ایده آل برای مخاطبان است.

حساب های کسب و کار اینستاگرام می توانند اطلاعات آماری مربوط به حساب خود را در سه زمینه اصلی مشاهده کنند. این مورد شامل محتوا، فعالیت و مخاطب است. پیگیری این آمار می تواند به شما کمک کند بهترین زمان انتشار پست های خود را تعیین کنید تا به دنبال کنندگان بیشتری برسید. علاوه بر این، روزهایی که مطالب خود را نشر می دهید نیز در میزان دریافت پست ها و تبلیغات شما تاثیر دارد.

8. انتشار پست در سایر سیستم عامل ها

انتشار پست متقابل تکنیکی است که در آن به راحتی می توانید پستهای اینستاگرام خود را به سیستم عاملهای دیگر هدایت کنید.

به عنوان مثال، رابط برنامه نویسی برنامه (API) به شما امکان می دهد Instagram را به وب سایت وردپرس خود با استفاده از افزونه ای مانند Blog2Social متصل کنید.

کسب فالوور بیشتر در اینستاگرام

تصویر(3)

با این کار می توانید پست های وبلاگ خود را به اینستاگرام یا بالعکس ارسال کنید.

9. با فالوورهای خود معاشرت کنید

اینستاگرام راهی عالی برای برقراری ارتباط با دیگران به شما ارائه می دهد. 

مشتریان می خواهند برند ها با آنها ارتباط برقرار كنند. از سوی دیگر احتمال خرید افراد از برند های با حضور پررنگ تر در رسانه های اجتماعی، بیشتر است. در واقع، 76٪ از مردم اعلام کرده اند كه احتمالاً ماركي را كه احساس مي كنند با آن ارتباط دارند، نسبت به ساير گزينه ها انتخاب مي كنند.

10. از فالوورهای خود بخواهید تا پست های شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند

فالوورهای خود را تشویق کنید تا مطالب را به اشتراک بگذارند، اشتراک گذاری اجتماعی ابزاری قدرتمند است. عمدتا به این دلیل که، بر خلاف سایر اشکال تبلیغات، اشتراک گذاری اجتماعی می تواند رشد چشمگیری داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر یکی از دنبال کنندگان شما، که اتفاقاً هزار نفر فالوور دارد، پست شما را به اشتراک بگذارد، چه می شود؟ نیاز به بیان نمودن نیست که اگر هر یک از آن کاربران پست شما را نیز به اشتراک بگذارند، چه اتفاقی می افتد. این روش یک تکنیک افتخار آمیز است که برای رسانه های اجتماعی ساخته شده است. 

11. محتوای ایجاد شده توسط کاربر را به اشتراک بگذارید

این نوع تعامل می تواند برای مشتریان وفادار بسیار هیجان انگیز باشد و از هشتگ های ساده، فرم های ارسال و موارد دیگر استفاده کند.

یک نمونه از UGC (محتوای ایجاد شده توسط کاربر) که برگرفته از عبارت User-generated content می باشد، کمپین Wayfair #wayfairathome است.

کسب فالوور بیشتر در اینستاگرام

تصویر(4)

با بیش از 43،000 پست از کاربران، شما می توانید ببینید که چگونه UGC می تواند روشی موثر برای پر کردن تقویم محتوای شما و ایجاد شور و هیجان در کاربران برای تعامل با فید اینستاگرام شما باشد.

12. با سایر کاربران و برندهای تجاری در جایگاه خود همکاری کنید

هنگامی که برای همکاری با سایر کاربران و برندهای تجاری ارتباط برقرار میکنید، میتوانید چند هدف اصلی را به انجام برسانید.:

1- این یک روش خوب برای یافتن یک اینفلوئنسر موفق  در اینستاگرام است که ممکن است بخواهد تجارت شما را ارتقا دهد.

2- یافتن برندهایی در بازار که به طور مستقیم برای مشتری های مشابه رقابت نمی کنند، می تواند سودمند باشد. در واقع می توانید با پیوستن به یک برند تجاری مکمل، هر دو محصول را به طور مشترک  به بازار عرضه کنید.

13. با فالوورهای رقیب خود تعامل شوید

برخلاف آنچه شما فکر می کنید، استفاده از دنبال کنندگان رقیب کار اشتباهی نیست. ابتدا جایگاه خود را ایجاد کرده و برخی از داده های ارزشمند برای جستجو را جمع آوری کنید. برای این کار می توانید از ابزارهایی مانند Google's Keyword Planner یا Instagram Insights استفاده کنید.

ایده این است که به دنبال هشتگ های محبوبی که توسط طرفداران رقبای شما استفاده می شود، بگردید و سپس فیدهای آنها را دنبال کنید. 

14. یک Giveaway اجرا کنید

قبلاً به بخشهای تبلیغاتی اشاره شد، اما ارزش دارد که زمان بیشتری را به این ایده اختصاص دهید. برنامه های زیادی برای کمک به شما در ایجاد و اجرای giveaways در حساب اینستاگرام موجود است. بیشتر آنها علاوه بر دعوت از دوستان یا بازنشر مطالب، به کاربران نیاز دارند تا پست ها را به اشتراک بگذارند.

کسب فالوور بیشتر در اینستاگرام

تصویر(5)

در اینجا مراحل زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. قبل از انتخاب برنده، باید یک مهلت تعیین کنید و اقدامات لازم کاربر برای واجد شرایط بودن را مشخص کنید.

به طور کلی، این روش، یک تکنیک  پیشرفته برای افزایش تعامل و دید در بین کاربران شما است.

15. برای سنجش موفقیت از تجزیه و تحلیل استفاده کنید

فراموش نکنید که برای اندازه گیری موفقیت خود از داده هایی که در اختیار دارید، استفاده کنید و هدف را برای تعیین جایگاه خود تنظیم کنید.

از آنجا که پیاده سازی همه این تاکتیک ها به طور همزمان عملی نیست، شما ابتدا باید عملکرد خود را بسنجید و سپس مشاهده کنید که کدام یک از این روش ها مناسب تجارت شما بوده و نتیجه بهتری در راستای هدف تان به دنبال دارد. برای به دست آوردن داده های مورد نیازتان، می توانید از گزینه Insights داخلی استفاده کنید.

با یک استراتژی موفقیت آمیز در اینستاگرام، آگاهی از برند خود را ایجاد کنید.

همانطور که مشاهده کردید، روش های بسیاری در اینستاگرام برای جلب رضایت دنبال کنندگان  و همچنین رسیدن به هدف مورد نظرتان وجود دارد. ممکن است اجرا کردن این راهکارها کمی  طاقت فرسا به نظر برسد، اما اینستاگرام سرگرم کننده و جذاب است، همچنین ارزش تلاش در بازار برای کاربران را دارد.

یک موضوع منسجم در سراسر فید شما یکی از ارکان اصلی استراتژی است. علاوه بر این، به راحتی می توانید از مفاهیمی مانند UGC و همچنین همکاری با برندهای دیگر استفاده کنید تا فالوورهای بیشتری را بدست آورید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *