چگونه باید از محصولات خود برای فروشگاه آنلاین عکس تهیه کنید
مقاله

چگونه باید از محصولات خود برای فروشگاه آنلاین عکس تهیه کنید

فروشگاه های آنلاین در سراسر جهان این چالش را دارند که تجربه ای درجه یک را برای خریداران خود به وجود آورند.

از آنجا که مصرف کنندگان نمی توانند محصولات را از نظر فیزیکی لمس کنند، عکس های شما باید در ارائه تجربه مشابه یا بهتر از خرید فیزیکی باشد. عکسهای محصول شما باید با استفاده از چندین زاویه و وسایل خلاقانه، ویژگی های منحصر به فرد هر محصول را ثبت کنند.

در زیر به 6 نکته مفید در مورد چگونگی به نمایش گذاشتن محصولات از طریق عکس اشاره خواهد شد:

1. موضوع محصول را ثبت کنید

هر محصولی موضوع یا دسته بندی خاص خود را دارد. هر تصویر محصول در فروشگاه آنلاین شما باید به طور دقیق تجربه مصرف کننده از کالا را توضیح دهد. به عنوان مثال، اگر قصد فروش عینک آفتابی را دارید، باید به این نکته توجه کنید که آیا خریدار از آن در ساحل شنی استفاده میکند و یا در تماشای یک بازی بیسبال زیر سایه ؟!

عکس های محصول باید دید واضحی از مصرف کنندگان و احساسات آنها در اختیار خریداران قرار دهند لذا این احساس به عکس های آن محصول بستگی خواهد داشت. برخی از تصاویر، شادی را به تصویر می کشند، در حالی که برخی دیگر راحتی و آسودگی ایجاد می کنند.

از آزمایش نترسید. خلاق باشید. در این راه برای به دست آوردن درک عمیق تر از مراحل، ممکن است چند اشتباه نیز مرتکب شوید. در هنگام تشریح محصول، امکانات بی پایان هستند. برای بدست آوردن فروش بیشتر، شروع به آزمایش ایده های مختلف با محصولات خود کنید.

2. نور مناسب را تنظیم کنید

عکس گرفتن از محصول برای جلب توجه مصرف کنندگان و همچنین به نمایش گذاشتن مزایای کالاهای شما ضروری است. بیش از 80٪ خریداران آنلاین هنگام تصمیم گیری در مورد خرید یک محصول، به عکس های محصول اعتماد می کنند.

نور مناسب هنگام تصویر برداری از محصولات مهم است. یک محصول با نور مناسب این فرصت را به خریدار می دهد تا تمام جزئیات فیزیکی را مشاهده کند. هیچ کس نمی خواهد هنگام خرید آنلاین به چشمانش فشار بیاورد یا اندازه مرورگر خود را تغییر دهد.

نور خورشید منبع خوبی برای روشنایی است، به ویژه هنگامی که می خواهید محصول را در مناظر طبیعی به نمایش بگذارید. از طرف دیگر، نور مصنوعی می تواند ثبات بیشتری به عکس های شما ارائه دهد.

تصویر برداری از محصولاتتصویر(1)

همچنین باید کیفیت و کمیت نور را در نظر بگیرید. سعی کنید نور را به محصول خود نزدیک یا دور کنید تا شدت آن تغییر کند. برای یافتن نور مناسب برای محصولات خود به تمرین ادامه دهید.

3. از سه پایه استفاده کنید

روش افراد تازه کار در عکاسی این است که گوشی هوشمند خود را بگیرند و بلافاصله شروع به عکس گرفتن از محصولات خود کنند. اما بهتر است تا مانند یک عکاس حرفه ای، از یک سه پایه برای کمک در تصویر برداری از محصولات استفاده کنید.

یک سه پایه به شما اطمینان می دهد که هر بار عکس های واضحی ثبت کنید. علاوه بر این، اگر صدها مورد در فروشگاه آنلاین خود داشته باشید، دیگر از گرفتن عکس محصول خسته نمی شوید.

هدف شما به دست آوردن عکسهای یکنواخت از محصول برای فروشگاه آنلاین است. بنابراین، قبل از شروع به کلیک کردن، از سایر اشیا ثابت مانند کتاب یا گیاه عکس بگیرید. به این ترتیب، وقتی زمان عکاسی فرا برسد، می دانید که سه پایه را کجا نصب کنید.

4- از زمینه سفید استفاده کنید

خریداران محصول شما می خواهند از نمای نزدیک محصولات را مشاهده نمایند. Meero گزارش می دهد که 78٪ از خریداران آنلاین می خواهند عکس هایی زنده و با کیفیت بالا از محصول را تماشا کنند. با پس زمینه سفید، می توانید محصول را بدون حواس پرتی های رنگارنگ به یک نقطه کانونی تبدیل کنید.

زمینه های سفید در کاتالوگ محصولات آنلاین شما سازگاری بیشتری ایجاد می کنند. پس زمینه های مختلف می توانند تجربه خرید را مختل کنند. زمانی که از پس زمینه سفید استفاده می شود، مصرف کنندگان مجبور نیستند هنگام مرور و بازبینی، چشمان خود را مرتب متمرکز کنند.

در مثال زیر، زمینه سفید به این کفشهای راحتی عمق می بخشد. به خوبی می توانید دوخت، رنگ و سگک را مشاهده کنید. این نوع عکس حواس مشتریان شما را به خود جلب می کند.

تصویر برداری از محصولاتتصویر(2)

بعلاوه، استفاده از پس زمینه سفید باعث کاهش زمان پردازش عکس می شود. هنگام عکاسی در پس زمینه سفید، نور به محصول شما منعکس می شود و نیاز به تنظیم روشنایی و کنتراست را کاهش می دهد.

5. لوازم جانبی خلاقانه اضافه کنید

تصور کنید که محصول شما بخشی از یک صحنه در یک فیلم است. شما نمی خواهید که محصول شما تصویر خسته کننده ای از خود جلوی دوربین ارائه دهد. اگر شخصیت های فرعی یا در این مورد لوازم جانبی خلاقانه بیاورید، می توانید هیجان بیشتری ایجاد کنید.

لوازم جانبی شخصیت بیشتری به عکس های محصول شما می بخشد. همچنین این مورد یک روش موثر برای بیان موضوع محصول است. 

بسته به محصول، ممکن است لوازم جانبی مانند گیاهان، قاب عکس یا حتی موارد دیگری را اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که لوازم جانبی شما بر محصول اصلی غلبه نکند.

6. از زوایای مختلف عکس بگیرید

اگر به عکس های مدرسه دهه 80 یا 90 میلادی مراجعه کنید، در تصویر هر دانش آموز یک الگوی تکراری را مشاهده خواهید کرد. همه آنها به همان شیوه ژست گرفته اند. مدارس در این شرایط خلاقیت زیادی خرج نمی کردند. برای عکس های محصول خود، از چندین زاویه عکس بگیرید تا 360 درجه آن نمایان شود.

تصاویر با کیفیت بالاتر اعتماد مشتری را بیش از تصاویر با کیفیت پایین جلب می کنند. ماکس تری، دانشجوی معماری که عاشق عکاسی است، می نویسد:

”برای نشان دادن محصول از طرق مختلف، از چند زاویه عکس بگیرید. برای مواردی مانند جواهرات یا محصولات غذایی، از نزدیک عکس بگیرید. عکس هایی را برای فروشگاه خود انتخاب نمایید که برای مواردی مانند کفش و بند یا تیشرت یا سویشرت از بالا و پایین مدل، عکس گرفته شده است. "

با عکاسی از محصول از زوایای مختلف، مصرف کنندگان می توانند محصول شما را با دقت بیشتری مشاهده کرده و این باعث می شود که آنها نسبت به تصمیم خرید خود اطمینان بیشتری داشته باشند.

برای فروشگاه آنلاین خود عکسهای با کیفیت بالا تهیه کنید

عکسهای محصولات نقشی اساسی در اغوای خریداران فروشگاه آنلاین شما دارند. برای جمع آوری عناصر مناسب، نورپردازی، سه پایه و لوازم جانبی وقت بگذارید و تصاویر جذابی را برای مشتریان خود تولید کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *