11 روش کسب درآمد آنلاین با Google در سال 2021
مقاله

11 روش کسب درآمد آنلاین با Google در سال 2021

در این مقاله 10 مورد از روش هایی که می توانید از طریق آنها در سال 2021  از گوگل کسب درآمد نمایید ذکر شده است لذا پیشنهاد می گردد تا این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

1. Google Adsense

کسب در آمد از گوگل

تصویر(1)

Adsense ساده ترین راه برای شروع کسب درآمد آنلاین از طریق Google است زیرا شما فقط باید یک وبلاگ یا یک وب سایت راه اندازی کرده و برای نمایش تبلیغات، ترافیک دریافت کنید تا کاربران بتوانند روی تبلیغات کلیک نمایند. در زیر روش های دیگری برای کسب درآمد از وبلاگ آورده شده است.

هیچ هزینه ثابتی برای هر کلیک (CPC) جهت تبلیغات AdSense وجود ندارد. در هند، درآمد CPC از 0.01 تا 0.10 دلار متغیر است اما به طور متوسط عمدتا در حدود 0.03 دلار است.

با این حال، توصیه نمی شود با استفاده از Adsense کسب درآمد کنید زیرا اولاً خواننده را از موضوع وبلاگ دور می کند و ثانیا اینکه راه های بهتری برای کسب درآمد مانند افیلیت مارکتینگ (affiliate marketing)، بازاریابی از طریق ایمیل و حتی فروش کتاب های الکترونیکی و دوره های مجازی وجود دارد که می توان از طریق آنها کسب درآمد کرد.

2. Google Adword (Ads)

کسب در آمد از گوگل

تصویر(2)

Google Ads، تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) از طرف Google می باشد که می تواند با هدایت ترافیک به وب سایت، به کسب درآمد آنلاین کمک کند و به شما اجازه فروش محصولات را بدهد.

Google Ads به دانش کافی در خصوص کلمات کلیدی، زمان و هزینه نیاز دارد. از این طریق می توانید نتایج را ردیابی و اندازه گیری کنید. قبل از شروع پیشنهاد قیمت کلمات کلیدی، باید تحقیقات اولیه انجام دهید تا ارزش کلمات کلیدی خاص، حجم جستجو و رقابت کلمات کلیدی را بدانید.

3. Run Google Adsense

روش دیگر استفاده از Google Adsense این است که تبلیغات خود را در شبکه Google Adsense انجام دهید تا ترافیک هدفمند را به وب سایت خود هدایت کنید. محتوای تبلیغات، مشتریان بالقوه را به سمت وب سایت شما جذب می کند. سپس می توانید از ترافیک درآمد کسب کنید.

برای اجرای کمپین تبلیغاتی به یک سرمایه گذاری اولیه نیاز دارید.

اجرای Adsense به تخصص و سرمایه گذاری نیاز دارد که باید بازگشت سرمایه (ROI) حاصل از جذب و کسب درآمد از ترافیک را توجیه کند.

برای اجرای تبلیغات در وب سایت های مختلف، می توانید سایت را در یک حساب AdSense به لیست سایت های خود اضافه کنید.

برای انتخاب موضوع، دسته های مورد علاقه، سن و جنسیت افرادی که تبلیغات شما برای آنها نشان داده می شود یا هدف گذاری متنی که کلمات کلیدی را انتخاب می کند، می توانید از ابزارهای هدف یابی مخاطبان مانند تبلیغات Facebook و تبلیغات google استفاده کنید. Google بقیه کارها را انجام می دهد.

پس از اتمام، باید برای کلمات کلیدی مورد نظر CPC (هزینه هر کلیک) پیشنهاد دهید. اگر کلمات رقابتی بالا را هدف قرار دهید، CPC بالا می رود. زیرا بسیاری از افراد برای آن کلمات کلیدی پیشنهادات مشابهی ارائه می دهند.

4. Youtube Adsense

Youtube در سال 2006 توسط Google خریداری شد و اکنون به عنوان یکی از شرکت های تابع Google فعالیت می کند.

Youtube Adsense مانند Google Adsense روی خطوط مشابه کار می کند. شما کانال خود را ایجاد  کرده و سپس شروع به انتشار فیلم های منحصر به فرد می کنید.

تبلیغات را می توان با لینک کانال Youtube به حساب AdSense انجام داد تا بتوانید از ویدیوها درآمد کسب کنید.

کسب در آمد از گوگل

تصویر(3)

برای تایید درآمدزایی از Adsense ،Youtube عوامل مختلفی را در نظر می گیرد

 • تعامل با کاربر: به 4000 ساعت تماشا و حداقل 1000 مشترک نیاز دارد.
 • محتوای کیفی: بدون آن تعامل امکان پذیر نیست.
 • Copyrights: کلیه ویدیوهای کانال باید اصلی باشند.
 • دستورالعمل های انجمن: برای کنترل محتوای ممنوع یا محدود شده مانند فیلم های نامناسب کودکان، مصرف مواد مخدر.
 • تبلیغ کنندگان: باید تبلیغاتی وجود داشته باشد که تمایل به دیده  شدن داشته باشند.

براساس محتوای کانال، معمولاً ممکن است 15 روز تا 6 ماه طول بکشد تا ویدیو شما تایید شود.

در شروع کار، پیشنهاد می شود فیلم های با کیفیتی تولید و بارگذاری کنید. شما باید در ارسال فیلم های با محتوای اصلی و جلوگیری از قرار دادن لینک ها و ارسال هرزنامه بسیار منظم باشید.

کسب در آمد از گوگل

تصویر(4)

5. Youtube Adwords 

کسب در آمد از گوگل

تصویر(5)

Youtube Adwords برای فیلم های شما شبیه Google Adwords است. اما لازم است به یاد داشته باشید که کانال Youtube فقط در مواقعی که محتوای ویدئویی با کیفیت مناسب برای مخاطبان خود داشته باشید، ترافیک را جذب می کند.

کمپین های AdWords تعامل بیشتری دارند و رشد ارگانیک کانال شما را تقویت می کنند.

سپس می توانید یکی از دو هدف زیر را برای کمپین AdWords خود انتخاب کنید

 • آگاهی از برند و رسیدن به آن: وقتی آگاهی از برند و رسیدن به آن را انتخاب می کنید ، تبلیغ شما با پرداخت مبلغ کمی می تواند افراد زیادی را به خود جلب کند ، اما در نتایج جستجو نشان داده نمی شود.

این هدف برای بلاگر هایی که علاقه مند به معروف کردن کانال خود و دسترسی به بینندگان و مشترکان جدید هستند، توصیه می شود.

 • توجه به محصول و برند: استفاده از این هدف به این معنی است که وقتی افراد در حال تحقیق یا خرید محصولات هستند، تبلیغ شما در نتایج جستجوی Youtube نشان داده می شود.

این هدف برای تبلیغ یک محصول، ابزار یا خدمات به مصرف کنندگان مورد نظر توصیه می شود.

6.  Youtube Adsense  را اجرا کنید

درست مثل Google Adsense، می توانید Youtube Adsense را اجرا کرده تا به کانال Youtube خود مراجعه کنید. با هدف قرار دادن AdWords می توانید بینندگان را از کانال های مختلف جذب کنید.

برای درک اینکه مخاطبان هدف شما در چه کانال ها و محتوایی اشتراک دارند، می توانید با انجام تحقیقات شروع کنید. در مرحله بعدی، باید کانال Youtube خود را به حساب Adwords لینک دهید، یک آگهی ایجاد کنید، بودجه تعیین کرده و مخاطبان مورد نظر را هدف قرار دهید.

تبلیغات می توانند یکی از دو مورد زیر باشند:

 • تبلیغات در جریان که قبل یا بعد از ویدیو نشان داده می شوند
 • تبلیغات در نمایش که در کنار یک ویدیو یا در صفحه نتایج جستجوی Youtube نشان داده می شوند.

7. در Google Surveys شرکت کنید

نظرسنجی های Google را می توان از برنامه Google’s opinion rewards ایجاد کرد که توسط تیم Google Surveys تولید شده است.

می توانید برنامه Google’s opinion rewards را از google play store دانلود کنید.سپس باید در نظر سنجی شرکت کرده و نظر خود را اعلام نمایید. برای هر نظر، اعتبارات Google Play را کسب می کنید که می تواند برای خرید برنامه ها، کتاب ها، موسیقی آنلاین و بازی ها از فروشگاه Play استفاده شود.

شما می توانید شانس خود را از روش های زیر برای گرفتن نظرسنجی بهبود بخشید:

 • هر روز برنامه را اجرا کنید
 • روشن نگه داشتن GPRS تلفن همراه خود
 • به اشتراک گذاری تاریخچه مکان
 • مسافرت زیاد
 • صادق بودن به هنگام اخذ نظرسنجی

8. شروع بلاگ و درایو برای کسب ترافیک ارگانیک (SEO)

اگر محتوای معنی دار و با کیفیتی داشته باشید، Google این امکان را دارد که میلیون ها ترافیک ارگانیک را از طریق SEO به وبلاگ شما ارسال کند.

SEO (بهینه سازی موتور جستجو) راهی برای بهینه سازی محتوا است تا بتوان با جستجوی ارگانیک Google به راحتی محتوا را کشف کرد.

روشهای جستجوگرها به الگوریتم جستجوی گوگل کمک می کنند تا بفهمد چه محتوایی دارد کهGoogle بتواند محتوا را به خوانندگان مربوطه نشان دهد

با راه اندازی یک وبلاگ و هدایت ترافیک ارگانیک به وبلاگ از طریق سئو مناسب می توانید درآمد کسب کنید. بعداً می توانید از راه های مختلف مانند بازاریابی وابسته، Ad sense و ارائه محصولات و خدمات از وبلاگ خود کسب درآمد کنید.

دریافت ترافیک ارگانیک از Google همیشه مفید است زیرا با هدف و  آنچه مخاطب در جستجو آن است، مطابقت دارد. این مورد وقتی صحبت از درآمدزایی از تبلیغات و برنامه های وابسته می شود مفید است.

9. برنامه خود را در فروشگاه Google Play ثبت کنید

کسب در آمد از گوگل

تصویر(6)

می توانید برنامه خود را ایجاد کنید در فروشگاه Google Play ثبت کرده و از آن  درآمد کسب کنید.

Google همچنین "App Engine platform" مبتنی بر cloud را برای ساخت و انتشار برنامه ها در Google Store فراهم کرده است. در ابتدا، می توانید برای بررسی تعامل و به دست آوردن مشترکین، برنامه های رایگان بسازید. پس از داشتن مشترک کافی، می توانید از برنامه خود درآمدزایی کنید.

برنامه کسب درآمد می تواند به روش های زیر اتفاق بیفتد

 • برنامه رایگان با تبلیغات درون برنامه ای: در این مدل، شما یک برنامه را به صورت رایگان ارائه می دهید و برای درآمدزایی از تبلیغات درون برنامه ای تلفن همراه استفاده می کنید.
 • برنامه رایگان + خریدهای درون برنامه ای: در این مدل، برنامه خود را به صورت رایگان ارائه می دهید و برای درآمدزایی از خریدهای درون برنامه ای از موارد مجازی استفاده می کنید. این موارد میتواند برچسب، ارز، اسلحه، لوازم جانبی و ... باشد.
 • برنامه های پولی: این مدل برای استفاده از برنامه، شما را ملزم به پرداخت هزینه اولیه می کند. شما می توانید برنامه های پولی را در دسته هایی مانند بهره وری، سودمندی، آموزش و موسیقی بسازید.
 • مدل Freemium: در اینجا شما یک برنامه کاربردی در اختیار مخاطبان قرار می دهید که دارای ویژگی های اساسی به صورت رایگان است اما برای دسترسی به ویژگی های برتر و پیشرفته تر باید هزینه پرداخت کند.
 • Subscription: روش Subscription يعني به صورت ماهانه يا سالانه درآمدزايي دارد. شما اجازه می دهید مقدار محتوای از پیش تعیین شده به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار بگیرد و سپس کاربر جهت ارتقا یا محتوای بیشتر، اشتراک پولی تهیه می کند.
 • تبلیغات تشویقی: در اینجا می توانید به مخاطبان برای انجام عملی مانند کلیک بر روی آگهی، تماشای آگهی ویدیویی، نظرسنجی، تعامل با نام تجاری و ثبت نام برای محصول جدید پاداش دهید.

10.  به عنوان ارزیاب موتور جستجو کار کنید

می توانید از طریق اینترنت به عنوان ارزیاب موتور جستجو درآمد کسب کنید. Google این موقعیت را "رتبه دهنده کیفیت تبلیغات" می نامد و یکی از معدود فرصت های شغلی آنلاین با Google است.

این کار شامل بررسی و تجزیه و تحلیل محتوای تبلیغاتی، تصاویر و متن است. ارزیاب برای اطمینان از مرتبط، جامع، به موقع بودن نتایج جستجو، بدون هرزنامه  از نظر هدف جستجوگر، بازخورد و پاسخ ارائه می دهد. به طور خلاصه، آنها به عنوان یک بررسی انسانی برای بهبود الگوریتم پیچیده موتور جستجو عمل می کنند.

با این حال، Google ارزیاب کنندگان موتور جستجو را مستقیماً استخدام نمی کند بلکه آژانس های خارجی مانند زیر، آنها را استخدام می کنند:

 • Appen
 • Leapfrog
 • Lionbridge
 • ZeroChaos

11.  فروش کتاب در Google Play

کسب در آمد از گوگل

تصویر(7)

می توانید با انتشار کتاب در Google Play از طریق Books Partner Center درآمد کسب کنید.

Google Play به شما کمک می کند تا به یک میلیارد کاربر اندروید در 50 کشور و چندین سیستم عامل برای تبلیغ کتاب خود دسترسی پیدا کنید.

اگر کتاب الکترونیکی دارید یا مایلید کتاب جدیدی بنویسید، قطعاً باید آن را در Google Play ثبت کنید. 

نتیجه

با استفاده از ابزار Google میتوانید درآمد خوبی کسب کنید و موفقیت در تجارت دیجیتالی خود را به دست آورید. برای شروع می توانید با شرکت در Google Survey یا مراجعه به Google Pay، که به کاری غیر از دانلود برنامه نیاز ندارد، آغاز کنید.

بهترین کار این است که یک وبلاگ یا یک کانال یوتیوب ایجاد کنید و از Google برای ایجاد ترافیک ارگانیک و سپس کسب درآمد برای درآمد طولانی استفاده کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *