معرفی 9 افزونه عالی وردپرسی برای ایجاد دانشنامه
مقاله

معرفی 9 افزونه عالی وردپرسی برای ایجاد دانشنامه

آیا به دنبال یک افزونه وردپرسی برای ایجاد دانشنامه هستید؟ 

یک افزونه دانشنامه در ایجاد و انتشار آموزش ها و مقالات به شما کمک می کند. با جدا کردن این موارد از وبلاگ و صفحات اصلی خود به راحتی می توانید آنها را مدیریت کنید.

در این مقاله بهترین افزونه های وردپرسی که می توانید از آنها استفاده کنید معرفی شده اند.

چرا باید از یک افزونه دانشنامه استفاده کرد؟

بخش دانشنامه (بلاگ) برای انواع وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. حتی اگر یک فروشگاه آنلاین داشته باشید نیز کاربران جواب سوالات خود را بدون اینکه نیاز باشد درخواست پشتیبانی ارسال کنند و یا تماس بگیرند، از این طریق پیدا خواهند کرد.

لذا با کاهش تعداد درخواست های پشتیبانی رضایت کاربران را بیشتر جلب خواهید کرد و با افزایش رضایت کاربران فروش شما نیز افزایش می یابد.

به صورت معمول می توان راهنمای پشتیبانی را در صفحات جداگانه و یا به صورت پست منتشر کرد و با استفاده از دسته ها و برچسب ها آنها را مدیریت نمود.

البته، در این روش جدا کردن بخش پشتیبانی از صفحات اصلی سایت کار دشواری است. بنابراین یک افزونه دانشنامه کمک می کند تا این قسمت ها را از هم جدا کنید و راحتتر بتوانید آنرا مدیریت کنید.

1. Heroic KB Plugin

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر (1)

Heroic KB plugin یک افزونه ساده وردپرسی بسیار قدرتمند است و دارای ویژگی های برجسته ای می باشد.

این افزونه به شما امکان می دهد تا یک پایگاه دانش قابل جستجو به سایت خود اضافه کنید تا کاربرانتان بتوانند به راحتی پاسخ سوالات خود را پیدا کنند. این بخش توسط یک AJAX سریع کار می کند که پاسخ سوالات را بی وقفه پیدا می کند.

تمام ویژگی هایی که از یک افزونه قدرتمند انتظار دارید در Heroic KB plugin وجود دارد، مانند: دسته بندی محتوا، قابلیت کشیدن و رها کردن جهت مرتب سازی محتوا، ضمیمه مقاله، ابزارک های نمایش و غیره.

بهترین ویژگی این افزونه قابلیت تجزیه تحلیل و بازخورد کاربران است که شما را قادر می سازد تا بتوانید اقداماتی را برای بهبود عملکرد دانشنامه انجام دهید. بنابراین می توانید پشتیبانی را کاهش داده، زمان را ذخیره کنید و فروش را افزایش دهید.

2. BetterDocs

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(2)

BetterDocs یک افزونه وردپرسی می باشد که بسیار فراگیر شده است. این افزونه از صفحه ساز و ابزارک ها نیز پشتیبانی می کند. همچنین می توانید از کد های کوتاه برای ساخت طرح بندی های خود و قرار دادن دانشنامه در هر بخشی از سایت استفاده کنید.

این افزونه شامل ابزار جستجوی قدرتمند، فهرست مطالب شناور و یک ربات دانشنامه برای پیدا کردن پاسخ سوالات کاربران جهت جلوگیری از ارسال درخواست های پشتیبانی می شود. همچنین دارای قابلیت کنترل دسترسی کاربران برای اینکه متوجه شوید کاربران در حال جستجو در کدام بخش از سایت هستند، می باشد.

3. Echo Knowledge Base

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(3)

Echo Knowledge Base یکی از بهترین افزونه های وردپرسی برای ایجاد دانشنامه است. این افزونه شامل یک راهنمای راه اندازی است که در قسمت تنظیمات افزونه، شما را راهنمایی می کند. همچنین می توانید طرح های چند منظوره را انتخاب کنید تا بتوانید گزینه های مد نظرتان را به دلخواه خود تغییر دهید و آن را سفارشی کنید.

شما می توانید از میان طرح های Basic، Tabs یا Category یکی را انتخاب کنید. هر طرح یک نوار جستجوی سریع دارد که به کاربران کمک می کند به سرعت پاسخ سوالات خود را پیدا کنند. همچنین می توانید مقالات را با استفاده از دسته ها و برچسب ها مرتب کنید.

این افزونه دارای بیش از 500 آیکون است که می توانید از آنها استفاده کنید. همچنین شامل کد های کوتاه و الگو هایی برای راه اندازی بخش سوالات متداول و نمایش بخش مقالات در وب سایت است.

4. weDocs

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(4)

یکی دیگر از افزونه های عالی دانشنامه وردپرسی، weDocs است. استفاده از آن بسیار ساده است و به شما اجازه می دهد تا صفحه های مستندات خود را براساس بخش ها، اسناد سلسله مراتبی و برچسب ها مرتب کنید.

weDocs یک رابط کاربری ساده دارد که با استفاده از آن می توانید همه اسناد خود را در یک صفحه مدیریت کنید. این افزونه دارای الگو های اضافی نیست اما به خوبی با کلیه قالب های معروف وردپرسی سازگاری دارد. 

طرح دانشنامه آن ساده است اما با توجه به دارا بودن نوار منوی کناری و منوی bread crumbs (یک منوی افقی شامل لینک صفحات مسیر است که نشان می‌دهد شما در چه نقطه‌ای از وب‌سایت قرار گرفته‌اید) بسیار کارآمد است.

5. Encyclopedia / Glossary / Wiki

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(5)

Encyclopedia / Glossary / Wiki plugin یک افزونه وردپرسی انعطاف پذیر است که به شما امکان می دهد تا مستندات و مقالات خود را به صورت یک فهرست سازماندهی کنید.

این افزونه شامل یک الگوی ساده برای لیست کردن تمام مقاله ها به صورت فهرستی است. امکان ایجاد یک ابزارک جستجو، فعال کردن کامنت برای هر مقاله و تنظیم یک فیلتر برای مرتب سازی موارد بر اساس حروف الفبا نیز در آن وجود دارد.

اگر می خواهید صفحات پشتیبانی یا مقالات خود را به سبک فهرست و یا دایره المعارف مرتب کنید این افزونه یک گزینه مناسب است. همچنین از WPML پشتیبانی می کند در نتیجه امکان استفاده از آن در وب سایت های چند زبانه وجود دارد.

6. WP Knowledgebase

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(6)

یکی دیگر از گزینه های عالی برای ایجاد یک بخش دانشنامه وردپرسی افزونه WP Knowledgebase است که با توجه به تنظیمات ساده ای که دارد استفاده از آن بسیار آسان می باشد. 

شما می توانید مقالات خود را بر اساس دسته ها و برچسب ها سازماندهی کنید. این افزونه دارای یک قالب ساده به همراه یک گزینه ی جستجوی سریع است و بلافاصله پس از فعالسازی به صورت خودکار یک صفحه دانشنامه ایجاد می کند که می توانید عنوان و یا آدرس URL آن را تغییر دهید. 

همچنین دارای ابزارک جستجو، دسته ها و برچسب ها است که به شما اجازه می دهد به راحتی دانشنامه خود را در وب سایتتان ایجاد کنید. علاوه بر این ها شما می توانید بخش نظرات را برای هر مقاله فعال کنید و با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن موقعیت مکانی آن را تغییر دهید.

7. BasePress

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(7)

BasePress یک افزونه وردپرسی مفید برای ایجاد دانشنامه و مدیریت مقالات است. با استفاده از آن می توانید به راحتی صفحات پشتیبانی و بخش مقالات را برای خدمات یا محصولات خود ایجاد نمایید.

دارای سه قالب متفاوت به همراه نوار جستجوی پیشرفته است که به کاربران کمک می کند تا به راحتی پاسخ سوالات خود را پیدا کنند. شما می توانید مقالات را در دسته ها، بخش ها و برچسب ها با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن سازماندهی کنید.

به هر بخش می توانید یک عکس و توضیح اضافه نمایید تا یک صفحه قابل درک برای جستجوی کاربران ایجاد گردد. همچنین با استفاده از ابزار هایی که در اختیار شما گذاشته است می توانید ظاهر صفحات مقاله های خود را تغییر دهید.

8. KB Support

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(8)

KB Support یک افزونه وردپرسی دیگر برای راه اندازی دانشنامه است که نحوه استفاده از آن بسیار ساده است. این افزونه دارای سیستم مدیریت تیکت و دانشنامه است که توسط آن می توانید در وب سایت وردپرسی خود یک سیستم پشتیبانی کامل داشته باشید. 

به راحتی می توانید مقاله ها را به بخش دانشنامه اضافه کنید و آنها را بر حسب برچسب ها و دسته ها مرتب کنید. سپس قطعه کد کوتاهی به شما ارائه می دهد که می توانید به وردپرس خود اضافه کنید تا به وسیله آن مقاله های دانشنامه را در سایت نمایش دهید.

بنابراین هر زمان کاربران نتوانند پاسخ سوالات و مشکلات خود را پیدا کنند، می توانند درخواست پشتیبانی (تیکت) ثبت کنند. این تیکت در داشبورد وردپرس شما نمایش داده می شود و می توانید به صورت مستقیم پاسخ کاربر را ارسال نمایید. همچنین دارای قابلیت های اضافی است که برای استفاده از آن ها نیاز است هزینه ای مجزا پرداخت کنید، مانند قابلیت ارسال ایمیل، اتصال به WooCommerce، پاسخ های آماده و غیره.

9. Very Simple Knowledge Base

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(9)

افزونه Very Simple Knowledge Base همانطور که از اسمش پیدا است یک افزونه بسیار ساده دانشنامه وردپرسی است. 

اساس کار آن به این صورت است که به شما اجازه می دهد از پست های موجود در سایتتان برای دانشنامه استفاده کنید و به کمک یک قطعه کد کوتاه دانشنامه را در سایت خود نمایش دهید. سپس مقالات را بر اساس دسته ها مرتب می کند و می توانید طرح های چند ستونی را برای نمایش دسته ها و مقالات بیشتر انتخاب کنید.

این افزونه با هر نوع پستی از جمله محصولات و رویداد ها سازگاری دارد. در واقع انعطاف پذیری بالایی دارد اما برخی از ویژگی هایی که سایر افزونه های موجود در لیست داشتند را در آن پیدا نخواهید کرد. همچنین امکان جدا کردن پست های روزمره از مقالات دانشنامه به راحتی وجود ندارد. 

افزونه های بیشتر

ممکن است کاربران نتوانند پاسخ سوالات خود را در دانشنامه شما پیدا کنند. برای مثال ممکن است سوالات پیش از خرید داشته باشند، بخواهند یک مشکل را در سایت شما گزارش کنند یا اینکه درخواست خود را به صورت مستقیم با شما مطرح کنند.

افزونه های زیر به شما کمک می کنند تا در کنار مقالات دانشنامه خود سیستم پشتیبانی داشته باشید و رضایت کاربران را بیشتر جلب نمایید.

10. WPForms

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(10)

WPForms یکی از بهترین افزونه های صفحه ساز وردپرسی است که به شما امکان ایجاد هر فرم دلخواهی از جمله فرم درخواست پشتیبانی را می دهد.

برخی از کسب و کار های کوچک ممکن است نتوانند هزینه یک سیستم پشتیبانی با امکانات کامل را پرداخت کنند. اما با کمک این افزونه می توانند یک فرم پشتیبانی ساده به سایت خود اضافه کرده و پاسخ کاربران را از طریق ایمیل ارسال نمایند.

همچنین این افزونه دارای سیستم مدیریت داخلی است که توسط آن می توانید همه درخواست های کاربران را ثبت کنید. علاوه بر این می توانید از آن خروجی بگیرید و از آنها در سیستم CRM خود استفاده نمایید.

11. LiveChat

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(11)

LiveChat یکی از بهترین افزونه های چت آنلاین برای کسب و کار های کوچک است. به شما امکان می دهد تا یک چت آنلاین به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید تا کاربران بتوانند بدون وقفه از شما راهنمایی بگیرند.

افزونه چت آنلاین به شما کمک می کند که کاربران زیادی را به مشتری خود تبدیل کنید. با استفاده از این افزونه یک پنجره چت آنلاین در وب سایت شما باز می شود لذا کاربرانی که به دنبال پاسخ سوال خود می گردند و آنان را در دانشنامه شما پیدا نکرده اند، بدون جواب سایت شما را ترک نخواهند کرد.

12. ChatBot

آموزش ایجاد دانشنامه

تصویر(12)

امروزه بسیاری از وب سایت ها ترجیح می دهند بجای LiveChat از ChatBot استفاده کنند، زیرا مقرون به صرفه تر است.

ChatBot.com از یک الگوریتم هوشمند استفاده می کند تا شما بتوانید در کنار افزایش فروش محصولات خود، بهتر به کاربرانتان خدمت رسانی کنید. این افزونه بهترین گزینه برای کسب و کار های کوچک است.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *