آیا استفاده از لینک های همکاری در فروش در وب سایت روش خوبی است؟
مقاله

آیا استفاده از لینک های همکاری در فروش در وب سایت روش خوبی است؟

اگر شما یک وب سایت ایجاد کرده اید، می توانید با استفاده لینک های همکاری در فروش، درآمد بیشتری را کسب کنید.

وب سایت یا وبلاگ شما هزینه ثابتی دارد، اما شما یک دارایی ارزشمند دارید که 24 ساعته کار می کند و دارای مشتریانی است که دائما با آنها سروکار دارد. این مشتریان ممکن است توسط تبلیغات، شبکه های اجتماعی و یا حتی بخاطر وفاداری به سایت شما مراجعه کنند. استفاده از وب سایت برای کسب درآمد بیشتر می تواند یک حرکت هوشمندانه باشد، اما آیا می توان بدون ایجاد حس بی اعتمادی و از دست دادن علاقه کاربران، تبلیغات را به سایت خود اضافه کرد؟

همکاری در فروش چیست؟

همکاری در فروش

تصویر(1)

با استفاده از لینک های همکاری در فروش شما می توانید سرویس ها یا محصولات سایت های دیگر را در وب سایت خود نمایش دهید. اگر کاربران شما بر روی آن لینک کلیک کنند و در سایت مورد نظر خریدی انجام دهند، سایت مذکور مبلغ یا درصد معینی از فروش را به عنوان تشکر به شما ارائه می دهد.

تفاوت این کار با تجارت معمولی در این است که شما یک یا چند کسب و کار را برای تکمیل تجارت خود انتخاب و یک رابطه با سود دو جانبه ایجاد می کنید. این کار نسبت به استفاده از Google AdSense بهتر است زیرا باعث می شود شما کنترل بیشتری بر روی وب سایت خود داشته باشید (Google AdSense به صورت هوشمند تبلیغات متناسب با سایت شما را انتخاب می کند). علاوه بر این ها، روش همکاری در فروش در قبال بازاریابی برای یک کسب و کار دیگر، سایت شما را در معرض خرید و فروش قرار می دهد.

کدام وب سایت ها برای همکاری در فروش مناسب هستند؟

مخاطبین هر سایت مشخصی ممکن است به کالاهای خاصی نیاز داشته باشند. شما نیاز است لینک محصولاتی را که بیشتر از همه به کاربرانتان مرتبط است در سایتتان قرار دهید.

 • وبلاگ های سرگرمی: اگر وبلاگ یا وب سایت شما در مورد غذا های شگفت انگیزی است که خودتان درست می کنید، می توانید لینک محصولات مربوط به آشپزی را در سایت خود قرار دهید. تقریبا اکثر موضوعات همین گونه هستند. به هیچ وجه نیاز نیست سایت خودتان نیز فروشگاهی باشد و یا محصولی برای فروش در سایتتان داشته باشید. البته باید از روشی تاثیر گذار استفاده کنید و برای مثال یک مقاله در مورد مخلوط کن دستی بنویسید و لینک همکاری در فروش مربوط به مخلوط کن دستی را در آن مقاله قرار دهید. اما نکته قابل توجه این است که آن لینک در مقاله شما باقی می ماند و حتی پس از سپری شدن مدت زمان زیادی نیز شما می توانید از آن درآمد کسب کنید. محصولات و خدماتی که معرفی می کنید مکمل مقاله هایی است که منتشر می کنید.
 • سایت های تخصصی: آیا شما یک نویسنده تبلیغاتی هستید؟ در این صورت می توانید در مورد یک شرکت توسعه وب سایت، متخصص سئو و یا هنرمندی که مهارت های مکمل شما را ارائه می دهد محتوا ایجاد کنید. همچنین این متخصصان ممکن است به گذاشتن لینک های سایت شما به صورت متقابل علاقه نشان دهند. 
 • سایت های فروشگاهی: حتی اگر سایت فروشگاهی دارید و از پلتفرمی مانند WooCommerce استفاده می کنید، حتما باید مواردی وجود داشته که شما بتوانید در سایتتان تبلیغ کنید و در فروش شما تاثیر منفی نداشته باشد. یا اگر بخواهید از منظر دیگری به این موضوع نگاه کنید، می توانید لینک سایت یا محصولات خود را در اختیار سایت های دیگر قرار دهید تا برایتان بازاریابی کنند.

اما چگونه باید این کار را انجام دهید؟ در ادامه در مورد آن توضیح داده شده است.

برنامه همکاری در فروش مناسب خود را پیدا کنید

بهترین روش برای پیدا کردن سایت هایی که تمایل به همکاری در فروش دارند، بررسی پلتفرم های همکاری در فروش است. این پلتفرم ها دارای لیستی از هزاران فروشنده ای که لینک همکاری در فروش خود را ارائه کرده اند، هستند. 

تعداد بسیار کمی از این پلتفرم ها رایگان هستند. آنها از راه واسطه گری بین شما و شرکت های دیگر و ارائه نرم افزار به هر دو طرف برای بررسی میزان فروش از یک روش قابل اطمینان کسب درآمد می کنند.

اگر از وردپرس استفاده می کنید راحت ترین روش استفاده از افزونه های وردپرسی مانند AffiliateWP، WP Affiliate Manager و یا  Ultimate Affiliate Pro است که همگی به راحتی با نرم افزاری که برای وب سایت خود استفاده می کنید ادغام می شوند.

مطمئن باشید اجرای یک برنامه در پلتفرم های مختلف کار سختی نیست و مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید کدام برنامه برای شما مناسب تر است. برای این کار بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • قیمت اشتراک: آیا برای شروع نیاز است هزینه زیادی را پرداخت کنید؟
 • ردیابی واقعی: چقدر زمان می برد تا آنها فروش شما را ثبت کنند؟
 • نحوه پرداخت ها: سیستم پرداخت آنها چقدر زمان بر است؟ قطعا شما دوست ندارید زمان زیادی منتظر دریافت پول باشید.
 • نرم افزار و سازگاری: در مورد نوع نرم افزار آنها و چگونگی ادغام آن با اسکریپت سایت خود تحقیق کنید و در نهایت برنامه ای که کاربر پسند تر به نظر می رسد را انتخاب کنید زیرا در غیر این صورت نیاز است ساعت ها برای یکپارچه سازی برنامه های پیچیده زمان صرف کنید.
 • نحوه بروز رسانی برنامه: بروز رسانی های متعدد به این معنی است که خطا ها و اشکالات برنامه مرتبا و به سرعت برطرف می شود.
 • پشتیبانی: آیا هر زمان به کمک نیاز داشته باشید پشتیبانی از جانب آنها صورت می گیرد؟
 • برنامه های جانبی: بعضی از آنها قالب های ایمیل و برخی برنامه های جانبی را ارائه می دهند. در مورد اینکه کدام یک برایتان مفید تر است فکر کنید.

اما بیشتر از همه این ها نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • آیا آنها با انواع کسب و کار ها سازگاری دارند؟ برخی از شرکت ها با بیش از یک پلتفرم کار می کنند. بنابراین بهتر است پلتفرمی را انتخاب کنید که با شرکت های بیشتری کار می کند. 

شایان ذکر است که شما می توانید با چندین شرکت در فروش همکاری کنید و در قسمت های مختلف سایت خود لینک هر کدام را قرار دهید. برای افزایش کارایی لینک های ضعیف بهتر است همواره مکان آنها را تغییر دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. اما چگونه باید تبلیغات را در سایت خود قرار دهید؟

روش های اضافه کردن لینک های همکاری در فروش به وب سایت 

همکاری در فروش

تصویر(2)

خوشبختانه شرکت ها مواردی مانند لوگو، بنر و تبلیغات خود را در لیست پلتفرم درج می کنند بنابراین در این مورد با مشکل مواجه نخواهید شد.

همچنین، اینگونه تبلیغات نیازی نیست مانند بنر های تبلیغاتی که در قدیم استفاده می شدند، باشد. شما می توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و با استفاده از مواردی مانند وبلاگ، ویدئو و … فروش بیشتری داشته باشید.

 • پست های وبلاگ

وقتی صحبت از وبلاگ می شود به این معنی نیست که لزوما سایت شما یک وبلاگ باشد، شما ممکن است سایتی فروشگاهی را مدیریت کنید اما برای بهبود سئوی سایت تصمیم بگیرید بخشی برای وبلاگ سایتتان ایجاد کنید. گذاشتن پست هایی که مربوط به محصولات سایت های دیگر و شامل لینک همکاری در فروش است یک روش خوب برای کسب درآمد از بخش پربازدید سایتتان است.

 • تبلیغات در نوار کناری سایت

همانطور که قبلا به آن اشاره شد بهتر است اطلاعات شرکتی که میخواهید راجع به آن تبلیغ کنید مانند بنر، عکس، لوگو و سایر موارد را بررسی کنید. تبلیغات نوار کناری بسیار عالی هستند زیرا می توانید به سادگی آنها را همزمان در چندین صفحه پیاده سازی کنید. در وردپرس، این گزینه در بیشتر قالب ها در بخش "نمایش" -> "ابزارک ها" وجود دارد.

لازم به ذکر است که در زمان قرار دادن تبلیغ در نوار کناری خیلی با دقت عمل کنید، زیرا در برخی موارد ممکن است به طور کلی مشتریان را از سایت شما دور کند.

 • پس از تسویه حساب

تحقیقات نشان داده است، قرار دادن لینک همکاری در فروش در صفحه پس از پرداخت، به ویژه اگر آن یک محصول مکمل باشد (مثلا یک میز تلویزیون برای تلویزیونی که از شما خریداری کرده اند) می تواند یک روش فوق العاده و بدون ریسک از دست دادن مشتریان و یا کاهش فروش محصولات خودتان باشد. 

اگر از WooCommerce در وردپرس استفاده می کنید افزونه های زیادی برای ایجاد این لینک ها در صفحه پس از پرداخت وجود دارد.

آیا می توان بدون استفاده از شرکت های واسط شرکت هایی که تمایل به همکاری در فروش دارند را پیدا کرد؟

بله همانطور که قبلا به آن اشاره شد در سایت های تخصصی که ممکن است در آنها همکاری به صورت متقابل باشد این مورد زیاد دیده شده است. خیلی از مشارکت های موفق در این زمینه از پلتفرم های رسمی استفاده نمی کنند. البته در این روش مواردی از دست داده می شود: نظارت، ردیابی، سیستم اتوماتیک و غیره.

اما می توانید لینک های تبلیغاتی را توسط خودتان قابل ردیابی کنید. در اینجا می توانید لینک های قابل ردیابی ایجاد کنید تا هر زمان کاربران از سایت های دیگر بر روی آن لینک کلیک کردند و به سایت شما منتقل شدند با استفاده از Google Analytics متوجه شوید که چه فعالیت هایی را انجام می دهند.

ردیابی لینک در این روش کار سخت و پر خطایی است برای مثال ردیابی مشتریانی که در ابتدا خریدی انجام نمی دهند اما بعدا دوباره به سایت باز می گردند تا خرید کنند کار بسیار پیچیده و دشواری است. اما برای شروع می توانید این روش را به کار بگیرید خصوصا اگر از شرکت مقابل شناخت کافی دارید.

تحقیقات خود را ادامه دهید

هنگامی که صحبت از همکاری در فروش به میان می آید نکات زیادی وجود دارند که بهتر است راجع به آنها مطالعه کنید. 

فرقی ندارد چه روشی را انتخاب کنید، در هر صورت استفاده از لینک های همکاری در فروش می تواند سرگرم کننده باشد. شما به سادگی در حال کشف روش های جدید برای به حداکثر رساندن دارایی خود هستید. زمانی که نهایت تلاش خود را برای رسیدن به این مرحله انجام دادید، می توانید از مرحله بعدی لذت ببرید!

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *