مرورگر Chrome بزودی HTTPS را به عنوان پروتکل پیشفرض سایت ها در نظر خواهد گرفت
مقاله

مرورگر Chrome بزودی HTTPS را به عنوان پروتکل پیشفرض سایت ها در نظر خواهد گرفت

با شروع انتشار نسخه 90 مرورگر کروم، نوار آدرس Chrome به طور پیش فرض از https: // استفاده می کند و باعث بهبود حریم خصوصی و حتی سرعت بارگیری برای کاربرانی می شود که از وب سایت های پشتیبانی کننده HTTPS بازدید می کنند. کاربران Chrome که با تایپ دستی URL به وب سایت ها مراجعه می کنند، معمولاً قبل از درج آدرس سایت، "http: //" یا "https: //" را تایپ نمی کنند. به عنوان مثال، کاربران اغلب در نوار آدرس به جای "https://example.com" "example.com" را وارد می کنند. در این حالت، اگر اولین بازدید کاربر از وب سایت باشد، Chrome قبلاً http: // را به عنوان پروتکل پیش فرض انتخاب می کرد. این یک حالت پیش فرض بود، زمانی که اکثر وبسایت ها از HTTPS پشتیبانی نمی کردند.

اکنون Chrome برای اکثر آدرس های تایپ شده که در آن پروتکل http یا https مشخص نمی شود، پروتکل HTTPS را به صورت پیش فرض، قبل از آدرس سایت قرار می دهد. HTTPS امن ترین و پرکاربردترین پروتکلی است که توسط Chrome در همه پلتفرم های بزرگ استفاده می شود. این تغییر علاوه بر اینکه امنیت و حریم خصوصی کاربران را تضمین می کند، سرعت بارگیری اولیه سایتهایی را که از HTTPS پشتیبانی می کنند نیز بهبود می بخشد، زیرا Chrome مستقیماً به HTTPS متصل می شود بدون اینکه نیازی به هدایت از http: // به https: // باشد. برای سایتهایی که هنوز از HTTPS پشتیبانی نمی کنند، در صورتیکه Chrome نتواند به HTTPS متصل شود، مجدد به HTTP بازمیگردد (از جمله در صورت وجود خطاهای مربوط به گواهی SSL مانند صحیح نبودن نام دامنه، استفاده از گواهینامه self-signed نا امن یا خطاهای اتصال، مانند خرابی DNS). این تغییر در ابتدا در Chrome Desktop و Chrome برای Android در نسخه 90 اجرا می شود، همچنین پس از مدت کوتاهی بر روی نسخه های جدید Chrome برای iOS نیز اعمال خواهد شد.

HTTPS با رمزگذاری ترافیکی که از طریق شبکه ارسال می شود، از کاربران محافظت می کند، بنابراین اطلاعات حساس کاربران که در وب سایت ها وارد می کنند توسط مهاجمین یا هکرها قابل رهگیری و ویرایش نیست. Chrome از اینکه توانسته HTTPS را پروتکل پیش فرض وبسایت ها کند، یک قدم به جلو در خصوص امن کردن اتصالات بین سایت و کاربران برداشته است. هم اکنون نیاز است تا به فکر امن نمودن وب سایت خود از طریق پروتکل HTTPS باشید تا سایت شما توسط مرورگر های دنیا امن تشخیص داده شود. میهن وب هاست می تواند با ارائه انواع SSL ها نیاز شما را مرتفع سازد لذا از طریق ارسال درخواست پشتیبانی می توانید با همکاران پشتیبانی در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *