معرفی شبکه اجتماعی TikTok و روش های تبلیغ وبلاگ در آن
مقاله

معرفی شبکه اجتماعی TikTok و روش های تبلیغ وبلاگ در آن

در حال حاضر اغلب افراد با Facebook ،Instagram ،Twitter ،Pinterest و SnapChat آشنایی دارند و از آنها استفاده می کنند. اکنون TikTok این جسارت را دارد که خودی نشان دهد و جهان را دگرگون کند. TikTok به قدری محبوب است که سرعت رشد آن حتی از Facebook و SnapChat نیز بالاتر است.

البته با ظهور TikTok یک روش جالب دیگر برای ایجاد محتوا به وجود آمده و به این معنا است که وبلاگ نویسان باید نحوه استفاده از این پلتفرم جدید را یاد بگیرند.

ممکن است به این فکر کنید که آیا TikTok ارزش وقت گذاشتن را دارد؟ بله.

در ادامه به موارد زیر پرداخته شده است که پاسخ جامع تری در این زمینه به شما می دهد:

 • TikTok  چیست؟
 • چرا باید برای وبلاگ خود از TikTok استفاده کنید؟
 • ایده هایی برای تبلیغ وبلاگ شما در TikTok

TikTok چیست؟

اگر در مورد TikTok اطلاعاتی ندارید می توانید جزو افراد سالمند در رسانه های اجتماعی قرار بگیرید. البته به این معنا نیست که شما پیر هستید. ولی با توجه به اینکه 60 درصد از کاربران TikTok بین سنین 16 تا 24 سال هستند، نشان می دهد که شما بالای 25 سال سن دارید. نگران نباشید، در ادامه به بیان کلیه نکات در مورد این رسانه اجتماعی پرداخته شده است.

 • ویدیوها

TikTok به مانند فرزند Instagram و YouTube است که هویت منحصر بفردی دارد. این رسانه اجتماعی برای ایجاد فیلم های کوتاه و به اشتراک گذاشتن آنها به کار می رود. کاربران می توانند از انواع مختلف فیلتر ها، جلوه ها، سرعت های مختلف، الگو ها و موارد دیگر در ویدیو های خود استفاده کنند تا آنها را زیباتر جلوه دهند و نظر افراد را جلب نمایند.

 • بالا کشیدن صفحه

در TikTok برای پیمایش در ویدیو ها باید صفحه را به سمت بالا بکشید.

 • شخصی سازی

با وجود بیش از 800 میلیون کاربر، چگونه باید با مخاطبین مناسب ارتباط برقرار کرد؟

TikTok با استفاده از الگوریتم خود تجربه منحصر بفرد شما را بر اساس تنظیمات دستگاه، حساب کاربری و تعاملات شما مانند آنچه که تماشا می کنید، می پسندید و به اشتراک می گذارید شخصی سازی و ثبت می کند. همچنین این الگوریتم ویدیو ها را بر اساس اطلاعاتی نظیر هشتگ، موسیقی، زیرنویس و … به کاربران پیشنهاد می کند و محتوایی که به نظر می رسد علاقه ای به آن ندارید را به خاطر می سپارد.

 • جستجو کردن

TikTok دارای یک ابزار جستجوی قدرتمند است که به وسیله آن می توانید افراد، موضوعات، ویدیو ها، موسیقی ها، هشتگ ها و غیره را  پیدا کنید.

 • پروفایل

هر کاربر یک پروفایل مجزایی دارد که می تواند در آن عکس یا ویدیو منتشر کند و 

دنبال کنندگان خود، فیلم ها و like ها را مشاهده کنند.

 • هشتگ ها

هشتگ ها نقش مهمی را در TikTok ایفا می کنند. کاربران از هشتگ ها برای مشارکت در چالش ها، سازماندهی و تعامل با یکدیگر استفاده می کنند.

به چه دلیل باید از TikTok برای تبلیغ وبلاگ خود استفاده کنید؟

 1. ایجاد آگاهی از وبلاگ و برند شما

ممکن است بلافاصله پس از تبلیغ در TikTok شاهد میلیون ها کلیک در  وبلاگ خود نباشید اما به این معنا نیست که افراد با برند شما آشنا نمی شوند.

TikTok دارای الگوریتمی است که برای ترویج محتوای هر شخصی تلاش می کند، حتی افرادی که تنها چند دنبال کننده دارند.

نکته قابل توجه در TikTok این است که حتی ویدیو های حساب های کاملا جدید نیز ممکن است میلیون ها بازدید کننده داشته باشد. در واقع هر چقدر حساب شما جدید تر باشد، احتمال فراگیر شدن ویدیو های شما بیشتر است.

همچنین الگوریتم TikTok در تلاش است که محتوای متناسب با علایق مخاطبین را پیدا کند. یعنی بدون شک اولین باری که در TikTok شروع به تولید محتوا می کنید ویدیوی شما را به دست مخاطبینی که به آن علاقه مند هستند، می رساند. وقتی که در TikTok ثبت نام می کنید بهترین زمان برای این است که به محتوای وبلاگ خود نگاهی بیندازید. برای تولید اولین ویدیوی خود وقت زیادی بگذارید و حتما اسم وبلاگ خود را در آن ذکر کنید.

 1. ارتباط با مخاطبین جدید

TikTok بیش از 800 میلیون کاربر فعال دارد. هر روزه تعداد زیادی از افراد آنرا دانلود می کنند و سریع تر از هر شبکه اجتماعی دیگری در حال رشد است.

اگرچه درست است که TikTok در سنین زیر 24 سال بیشتر محبوبیت پیدا کرده اما این مورد تنها بخشی از جمعیت علاقه مند به TikTok است.

تعداد زیادی از خوانندگان ایده آل شما که ممکن است در رنج سنی مورد نظرتان قرار نداشته باشند نیز وقت خود را در TikTok می گذرانند. TikTok به شما امکان می دهد علاوه بر اینکه نظر کاربران در رنج سنی مورد نظرتان را جلب کنید بتوانید با مخاطبین جوان نیز ارتباط برقرار کنید.

 1. با ویدیو به تمام مخاطبین اجتماعی خود دسترسی پیدا کنید

یکی از بهترین ویژگی های شبکه های اجتماعی این است که نیازی به ایجاد محتوای جدید برای هر پلتفرم نیست. در زمان به اشتراک گذاری فیلم در TikTok امکان انتشار آن به صورت خودکار در Facebook, Instagram SnapChat و غیره وجود دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ویدیوی خود را ایجاد کنید، جلوه های مد نظرتان را در آن اعمال کنید، سپس بر روی گزینه “next” کلیک نمایید، جزئیات را به ویدیو اضافه کنید، پس از آن بر روی گزینه "automatically share to" کلیک کرده و شبکه اجتماعی مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

 

روش های تبلیغ در tiktok

تصویر(1)

اگر مراحل فوق را دنبال کنید علاوه بر TikTok ویدیوی خود را در هر شبکه اجتماعی دیگری که انتخاب کرده باشید مشاهده خواهید کرد.

روش دیگر برای انتشار محتوا در سایر شبکه های اجتماعی، پس از بارگذاری ویدیو در TikTok است. وقتی ویدیوی شما بارگذاری شد اعلان “:Uploaded! You can share to” را مشاهده می کنید که لیستی از شبکه های اجتماعی دیگر زیر آن قرار دارد.

روش های تبلیغ در tiktok

تصویر(2)

انتشار فیلم ها در Pinterest نیز اهمیت زیادی دارد. Pinterest یک شبکه اجتماعی فعال است که ماهانه بیش از 2 میلیارد جستجو در آن ثبت می شود. Pinterest برای صاحبان وبلاگ بسیار مفید است، زیرا کاربران آن تمایل دارند برای مشاهده اطلاعات بیشتر به وبلاگ مراجعه کنند.

آمار نشان میدهد:

 • 90 درصد افراد اعلام کرده اند Pinterest به آنها در تصمیم گیری برای خرید کمک می کند.
 • 72 درصد افراد گزارش کرده اند زمانی که قصد خرید ندارند نیز Pinterest آنها را مشتاق به خرید می کند.
 • 78 درصد افراد گفته اند مشاهده برند ها در Pinterest مفید است.

ناگفته نماند، محتوای ویدیویی در میان کاربران Pinterest محبوبیت زیادی دارد و یک ابزار سازنده است، زیرا 67 درصد افراد می گویند ویدیو به آنها انگیزه و ایده می دهد.

در زیر نحوه ذخیره و به اشتراک گذاری ویدیو های TikTok شما در Pinterest توضیح داده شده است:

 • وارد Tik Tok شوید و فیلم خود را به عنوان یک live photo ذخیره کنید.
 • وارد camera roll شوید.
 • بر روی live photo کلیک نمایید.
 • ویدیو را ذخیره کنید.
 • ویدیو را با عنوان، توضیحات و لینک مقصد در Pinterest بارگذاری کنید.

هنگام تولید محتوا به خاطر داشته باشید که هر چه فعالیت بیشتری در شبکه های اجتماعی صورت گیرد، به کاربران بیشتری دست می یابید.

روش های تبلیغ وبلاگ در TikTok

واضح است که TikTok تعدادی مخاطب رو به افزایش دارد که مشتاق دیدن پست های شما هستند.

در ادامه روش های استفاده از TikTok به عنوان ابزاری برای تبلیغ وبلاگ را می توانید مطالعه کنید:

 1. حساب شبکه های اجتماعی خود را به هم متصل کنید

بهترین راه برای شروع کار با TikTok اتصال سایر شبکه های اجتماعی شما به یکدیگر است. انجام این کار در TikTok بسیار ساده است.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که وارد صفحه پروفایل خود در TikTok شوید، سپس بر روی گزینه “Edit Profile” کلیک نمایید، به انتهای صفحه بروید، حساب های Instagram و YouTube خود را متصل کنید.

زمانی که حساب های دیگر را متصل کنید آیکون مربوط به هر شبکه اجتماعی را در پروفایل خود مشاهده خواهید کرد.

وقتی کاربران از پروفایل شما بازدید می کنند، می توانند بر روی حساب های Instagram و YouTube شما کلیک کنند و سایر محتوا های مربوط به برند شما را مشاهده کنند.

 1. لینک وب سایت خود را در bio وارد کنید

در حال حاضر TikTok تنها به بعضی از اکانت ها اجازه اضافه کردن لینک قابل کلیک در قسمت bio را می دهد.

در زیر نمونه اکانتی از شکل ظاهری این مورد در TikTok را می توانید مشاهده کنید:

 

روش های تبلیغ در tiktok

تصویر(3)

اگر بر روی گزینه “Edit Profile” کلیک نمودید و گزینه ای برای وب سایت مشاهده کردید، حتما از فرصت استفاده کنید و وب سایتتان را در آن بخش درج کنید. اما اگر این قابلیت برایتان وجود نداشت نیاز است به برنامه TikTok Testers بپیوندید.

برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • وارد پروفایل TikTok شوید.
 • بر روی سه نقطه ای که در گوشه بالا سمت راست وجود دارد کلیک کنید.
 • به پایین صفحه بروید تا گزینه “Join TikTok Testers” را مشاهده کنید.
 • بر روی گزینه “TestFlight” کلیک نمایید و برنامه را دانلود کنید.
 • گزینه “Start Testing” را انتخاب کنید.
 • نسخه جدید TikTok را دانلود کنید.
 • به پروفایل خود در TikTok برگردید.
 • بر روی “Edit Profile” کلیک کنید.
 • نام وبلاگ خود را در بخش website وارد کنید.

توجه داشته باشید که در مواردی هنوز TikTok اجازه قرار دادن لینک وب سایت را نداده است. با این حال، از آنجا که اضافه کردن یک لینک قابل کلیک راهی مطمئن برای افزایش ترافیک وبلاگ است، ارزش امتحان کردن را دارد.

 1. چالش های TikTok را دنبال کنید و در آنها شرکت کنید

مهم نیست که در چه حیطه ای فعالیت می کنید، بدست آوردن مخاطب در واقع ارائه محتوای سرگرم کننده، جالب و کاملا مرتبط است. این به معنی شرکت در چالش ها و موضوعات پرطرفدار است. مشاهده بخش “Discover” را جزو اولویت های خود قرار دهید تا متوجه شوید که چه نوع محتوایی در حال حاضر داغ است. محتوای پرطرفدار مثلا می تواند فیلم های جالبی که بر روی آهنگ با صدای خاصی گذاشته می شود، یک هشتگ یا یک چالش باشد. هنگامی که متوجه شدید چه موضوعی در حال حاضر پرطرفدار است، یک پست منحصربفرد مرتبط با وبلاگ خود ایجاد کنید و از آن لذت ببرید.

این یک روش عالی برای جلب توجه الگوریتم TikTok و سایر کاربران به پروفایل شما است.

 1. با دیگران همکاری کنید

در دنیای TikTok، افرادی که در زمینه کار شما فعالیت می کنند رقبای شما نیستند. آنها دوستانتان هستند. یک روش عالی این است که از بخش “Discover” همکاران خود را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید. آنها را Follow  کنید و با لایک کردن ویدیو ها، ثبت نظر در مورد پست هایشان، ذکر کردن نام آنها در برخی از ویدیوهایتان با آنها تعامل داشته باشید. زمانی که ارتباط برقرار کنید، می توانید برای رشد یکدیگر همکاری کنید.

 1. از هشتگ استفاده کنید

به سادگی می توان گفت در TikTok هشتگ ها بیش از هر چیز دیگری مفید و کاربردی هستند. زمانی که ویدیو های خود را ایجاد می کنید فراموش نکنید که از هشتگ های مرتبط و پرطرفدار استفاده کنید. این کار به TikTok کمک می کند تا بفهمد ویدیوی شما را چگونه ارائه کند و همچنین مخاطبین می توانند با جستجوی آن هشتگ ویدیوی شما را پیدا کنند.

 1. از قوانین وبلاگ نویسی تبعیت کنید

همان قوانینی که برای وبلاگ نویسی رعایت می کردید، برای پروفایل TikTok و توضیحاتی که زیر ویدیو ها می نویسید اعمال کنید. در پروفایل خود به مخاطبانتان بگویید که چه کسی هستید، وبلاگ شما در رابطه با چه موضوعی است و به آنها اجازه دهید بدانند که چگونه می توانند وب سایت شما را پیدا کنند. در توضیحات مربوط به ویدیو نیز از اینکه با زبان ساده صحبت کنید خجالت نکشید و از کاربران خود بخواهید بازخورد داشته باشند. اگر می خواهید مخاطبینتان از وبلاگ شما بازدید کنند به آنها بگویید. اگر می خواهید از اکانت اینستاگرام شما دیدن کنند به آنها اطلاع دهید. هر عملی که می خواهید مخاطبینتان انجام دهند، مستقیما به آنها اطلاع دهید.

 1. برای تبلیغات در TikTok هزینه کنید

اگر در پیدا کردن مخاطب از TikTok مصمم هستید، بهتر است در مورد خرید آگهی فکر کنید. با تبلیغات TikTok می توانید یک لینک قابل کلیک به ویدیو های خود اضافه کنید. در حال حاضر تنها با پرداخت هزینه می توانید لینک قابل کلیک در ویدیوی خود درج کنید. یکی از مزایای استفاده از تبلیغ این است که TikTok تضمین می کند که فیلم های شما دیده شود. زمانی که هزینه ای پرداخت نمی کنید تنها از لطف الگوریتم و هشتگ ها بهره مند می شوید و هیچگونه تضمینی برای به نمایش گذاشتن پست های شما وجود ندارد.

 1. از live استفاده کنید

یکی از روش های دیگر برای افزایش بازدید استفاده از Live است. برای استفاده از این قابلیت باید بیش از هزار دنبال کننده داشته باشید. پس از اینکه به این تعداد کاربر دست یافتید می توانید با به اشتراک گذاری ویدیو های زنده، ارتباطات معنی دار ایجاد کنید و اقدام به آگاهی دادن در مورد برند خود نمایید. با اینکار نه تنها باعث ایجاد حس نزدیکی افراد به برند خود می شوید بلکه دنبال کنندگان بیشتری را جذب می کنید. در صفحه "inbox" کاربران، در زیر گزینه “All activity” گزینه ای به نام “Top LIVEs” وجود دارد. Top LIVEs فیلم های زنده را به افراد مختلف نمایش می دهد و بازدید را افزایش می دهد. برای استفاده از قابلیت Live نیاز است بر روی دکمه بعلاوه کلیک کنید، صفحه را به سمت برگه ی Live بکشید و بر روی گزینه "GO LIVE" کلیک نمایید. ممکن است نتوانید لینک های قابل کلیک به ویدیو های خود اضافه کنید، اما با استفاده از Live می توانید به کاربرانتان بگویید که چگونه از وبلاگ شما استفاده کنند.

وبلاگ خود را در TikTok به اشتراک بگذارید

TikTok یک روش عالی برای تبلیغ وبلاگ است، زیرا کمک می کند تا مخاطبین جدیدی پیدا کنید، از محتوای خود دوباره استفاده کنید و نام تجاری خود را بسازید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *