8 نکته ناگفته در خصوص Link Building
مقاله

8 نکته ناگفته در خصوص Link Building

با اینکه ایجاد پیوند ها در مقالات بیش از 1 دهه است که گسترش یافته است اما هنوز سردرگمی های زیادی برای آن مشاهده می شود. SEO یک صنعت همیشگی است. آنچه دیروز فعال بوده، ممکن است امروز کار نکند. بروز بودن در مقوله seo امری اساسی می باشد. پیشنهاد می شود جهت روشن شدن باید ها و نباید های Link Building، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

1- اگر لینک بسازید، بازدید کنندگان خواهند آمد.

در بین بسیاری از بازاریاب های دیجیتال و سئو این سوال وجود دارد که اگر شما محتوای عالی و منابع ارزشمند ایجاد کنید آیا کاربران به سمت شما خواهند آمد؟ چنانچه از قبل یک وب سایت کاملاً شناخته شده دارید، پاسخ سوال قبل می تواند مثبت باشد. با این حال، اگر شما مانند اکثریت قریب به اتفاق وب سایت ها به دنبال بازدیدکننده خارجی می باشید، پاسخ مثبت به این سوال یک ذهنیت کشنده می باشد.

برای اینکه مردم بتوانند شما را بیابند، باید جاده هایی بسازید که آنها را به جایی که می خواهید هدایت کنید. اینجا است که ساختن لینک مفهوم پیدا می کند. اکثر افرادی که در Google جستجو می کنند، روی نتایج ارگانیک کلیک می نمایند. در حقیقت برای هر کلیک روی نتیجه، پولی رد و بدل می شود.

 

تصویر(1)

از تصویر بالا به خوبی قابل درک است که برای دریافت رتبه مناسب از گوگل و سایر موتور های جستجو به ساختن لینک نیاز دارید

2- برای رتبه خوب به پیوندها نیاز دارید.

در سال 2019 تاثیر بک لینک ها به امری ثابت شده تبدیل شده است. هر اندازه بک لینک هایی که ساخته می شوند معتبر تر باشند، جایگاه محتوای شما بالاتر خواهد بود. با استفاده از بک لینک ها کلمات کلیدی شما پر رنگ تر می شوند. در تولید محتوای همیشه سبز سعی نمایید تا به وسیله کلمات کلیدی بک لینک ایجاد نمایید. البته این موضوع بدان معنا نیست که پیوندها تنها عامل مورد ارزیابی الگوریتم های گوگل هستند که اهمیت دارند، اما بی شک تاثیر آنها بسیار زیاد است.

3- بک لینک از دامنه های معتبر ارزشمند تر است.

اگر قصد دریافت بک لینک دارید به دنبال سایت های معتبر باشید. اما این نکته را فراموش نکنید که محتوای یک سایت باید به مقاله شما نزدیک باشد تا تاثیر بک لینک مشاهده شود. گاها یک سایت ممکن است دارای اعتبار کمی باشد اما از لحاظ محتوا به ساختار سایت شما نزدیک باشد، لذا چشم انداز را از خاطر نبرید و بک لینک های سایت های نوپا را نیز در نظر داشته باشید.

4- بک لینک ها را به صفحات پولی در سایت خود مرتبط سازید.

منظور از صفحات پولی، صفحاتی هستند که با ورود کاربر به آنها امکان فروش و درآمد زایی برای شما وجود دارد. البته در سال 2019 وبمستران برای صفحات پولی تعریف دیگری ارائه نمودند. از نظر ایشان صفحات پولی به محتوایی اشاره می کنند که می توانند ترافیک بالایی برای سایت ایجاد نمایند و بازدیدکنندگان را هدایت کنند. آنچه باعث می شود که بازدیدکنندگان به سایت شما علاقه مند شوند، محتوای سایت است لذا باید محتوای ارزشمند ایجاد شود.

5- بهترین مقاله های قابل لینک دادن را ایجاد نمایید.

بسیاری از افراد جهت اعتبار مقاله خود تنها به کلمات کلیدی تکیه می نمایند و بر روی بک لینک آنها تمرکز می کنند. اما در واقع در تولید محتوا می بایست دارایی قابل عرضه داشته باشید. در همین راستا مقالات شما باید معتبر بوده و در انتهای مقالات لینک منابع ذکر گردد.

برای تولید محتوای با ارزش تلاش نمایید تا از لحاظ مفهوم بین مقالات مختلف ارتباط برقرار نمایید تا موتور های جستجوگر متوجه مفهوم مقاله شوند.

تصویر(2)

6- ارسال ایمیل بیشتر منجر به تولید لینک های بیشتر می شود.

یکی از روش های بازاریابی سنتی به این شکل بوده است که صاحبان کسب و کار برای جذب مشتری ایمیل های گروهی به هر قشر و صنفی ارسال می نمودند. اما امروزه تلاش می شود تا بازار هدف شناسایی شود و در واقع ایمیل آگاهانه ارسال گردد.

 برای اینکه اشخاص و وب سایت ها را ترغیب نمایید تا به وسیله پیوند ها با شما مرتبط شوند، لازم است در ایمیل های گروهی دسترسی ویژه برای خوانندگان در نظر بگیرید. این دسترسی شامل پیشنهادات تخفیف و یا ویژگی های خاص می شود.

7- ایجاد الگوریتم با استفاده از link building امری ضروری است.

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، پیوندها برای الگوریتم Google اساسی هستند. هرچه بک لینک با کیفیت بیشتری ایجاد کنید، بیشتر احتمال دارد که برای کلمات کلیدی مورد نظر خود در Google رتبه بالاتری کسب نمایید. الگوریتم خاصی برای مخاطبان خود تعریف نمایید. تلاش کنید تا علایق و خواسته های آن را بشناسید و بر اساس نیاز آنان پیشنهادات ویژه در نظر بگیرید.

در کوتاه مدت link building منجر به دیده شدن سایت شما توسط خواننده و یا رتبه برتر شما از دید google می شود. اما در دراز مدت link building باعث می شود تا محتوا و سایت شما به  عنوان یک برند و یا منبع مورد استفاده قرار بگیرد. از طریق link building این امکان برای وب سایت شما فراهم می آید که اعتبار کسب نموده و در کنار آن بتوانید از روش هایی چون تبلیغات، درآمد زایی داشته باشید.

8- link building نیاز به فردی با استعداد دارد.

بسیاری از افراد تصور می نمایند که برای تکنیک های link building نیاز به فردی متخصص است. هیچ شخصی منکر این مهم نمی باشد اما در link building افراد قبل از داشتن تخصص می بایست بازاریاب خوبی باشند. قبل از کد نویسی حتما باید از خلاقیت و استعداد در یافتن سایت های مهم و معتبر برخوردار باشید. شناختن بازار هدف بسیار مهم می باشد. بسیاری از متخصصین بازاریابی با راه اندازی انجمن های تخصصی و یا مطالعه نظرات کاربران متوجه درخواست و نیاز بازار می شوند.

نتیجه گیری:

در link building که یکی از تکنیک های مهم seo است سردرگمی های بسیار وجود دارد اما در مقاله فوق تلاش شد که چالش های اساسی آن شرح داده شود. واقعیت این است که استاندارد های گوگل به سرعت تغییر می یابند و جهت همسو شدن با آن لازم است تا معنا و مفهوم یک وب سایت برای خزنده های گوگل قابل درک باشد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *