گفتگو با آقای مهندس سعید رحمت مدیرعامل شرکت ارتباطات نت میهن (میهن وب هاست) و کارآفرین برتر استان گیلان در حوزه فناوری اطلاعات
خبر

گفتگو با آقای مهندس سعید رحمت مدیرعامل شرکت ارتباطات نت میهن (میهن وب هاست) و کارآفرین برتر استان گیلان در حوزه فناوری اطلاعات

کارآفرینان آنهایی هستند که با اهرم نمودن توانایی های یک گروه و با تکیه بر منابع انسانی و تخصصی، تحت اندیشه ای پویا و گسترده، دست به کارهای بزرگ چون خلق یک جامعه شغلی می زنند. آقای سعید رحمت مدیرعامل شرکت ارتباطات نت میهن ( میهن وب هاست)، کارآفرین برتر استان گیلان در گفتگویی که به مناسبت روز فناوری اطلاعات با صدا و سیمای شبکه 5 استان گیلان (شبکه باران) داشت، بیان نمود که وظیفه نهاد های سرویس دهنده در سطح اینترنت بسیار مهم و حساس می باشد. با توجه به امر خطیر ذخیره، پردازش و انتشار اطلاعات توسط این نهاد ها، لذا نیاز است تا تمهیدات لازم من باب حفظ امنیت و سلامت داده ها اندیشیده شود. خوشبختانه با تلاش شبانه روزی تیم فنی میهن وب هاست، اولین دیتاسنتر اختصاصی در شمال کشور با همت این جوان 32 ساله و در نظر گرفتن تمام جوانب امنیتی لازم، بنا نهاده شد که امروزه بتوان به واسطه آن جز برترین ها در سطح کشور بود.

ایشان در ادامه صحبت های خود بیان داشتند که علاقه و پشتکار از یک سو و شکست های فراوانی که به دلایل مختلف از جمله نبود امکانات فنی لازم و فقدان دانش علمی در سایر سرویس دهنده ها برای وی به وجود آمد، از 15 سالگی او را به سمت و سویی سوق داد که جرقه ایجاد یک سرویس دهنده امن با سرعت بالا و البته دانش فنی کافی در ذهن وی زده شود. ایشان در زمینه ارائه هاست و سرور، فعالیت خود را از دهه دوم زندگی خویش با تهیه سرویس های نمایندگی هاست آغاز نمود. اما چندی نگذشت که تحریم های سخت افزاری و نرم افزاری صورت گرفته علیه ایران، دامان فعالیت های این جوان خلاق را گرفت. آن زمان چاره ای جز انتقال مشتریان و اطلاعاتشان به سرویس دهنده دیگر وجود نداشت. با این حال مشتریان به دلیل خدمات خوب دریافتی و صداقت در عملکرد، مجدد به سمت ایشان بازگشته و جوانه حرکتی نو را در دل وی آبیاری نمودند تا با تکیه بر آنها باز برخیزد و با وجود همه مشکلات مالی، به تلاش ادامه دهد.

در ادامه داستان موفقیت، ایشان عنوان داشتند که اگر چه ایران تحریم شد، اگر چه حملات تحت شبکه علیه ایران زیاد بود و اگر چه دانش و منابع علمی افراد آگاه در آن برهه ناچیز بود تا به وی کمک نماید، اما به واسطه تلاش های شبانه روزی توانست راهکار فائق آمدن بر تمام آنها اعم از استفاده از پروتکل های امن دیوار آتش، نحوه بکارگیری تجهیزات مدرن در داخل دیتاسنتر اختصاصی و آگاهی لازم به واسطه تجربیات گذشته را به دست آورد تا گامی موثر در راستا رسیدن به قله های خود اتکایی و خود اکتفایی بردارد.

آقای مهندس رحمت در خلال صحبت های خود بارها و بارها از حمایت های معنوی خانواده یاد کرده و دلیل این جایگاه موفق را پشتیبانی همیشگی عزیزانی چون پدر، مادر و همسر دانستند.

برای مشاهده ویدیو مصاحبه آقای مهندس رحمت با صدا و سیمای شبکه 5 استان گیلان (شبکه باران) به لینک زیر مراجعه کنید:

https://aparat.com/v/KGtk9

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *