نحوه تغییر نام فرستنده در ایمیل های ارسالی از وردپرس
مقاله

نحوه تغییر نام فرستنده در ایمیل های ارسالی از وردپرس

آیا می خواهید نام فرستنده و آدرس ایمیل پیش فرض را در ایمیل های ارسالی از وردپرس تغییر دهید؟

به طور پیش فرض، وردپرس از "WordPress" به عنوان نام فرستنده برای همه ایمیل های اطلاع رسانی ارسالی استفاده می کند. ممکن است، خیلی حرفه ای به نظر نرسد و بخواهید آن را به نام تجاری خود تغییر دهید. در این مقاله، توضیح داده خواهد شد که چگونه به راحتی نام فرستنده و آدرس ایمیل پیش فرض را در ایمیل های خروجی وردپرس تغییر دهید.

چرا باید اطلاعات پیش فرض فرستنده ایمیل را در وردپرس تغییر دهید؟

وردپرس ایمیل های اطلاع رسانی مختلفی برای مدیر سایت و همچنین سایر کاربران وب سایت شما ارسال می کند. این ایمیل ها شامل اطلاع رسانی های بسیار مهمی مانند ایمیل های فراموشی رمز عبور، خطاهای وب سایت، ایمیل های بازیابی، ثبت نام کاربر جدید و موارد دیگر است.

به طور پیش فرض از "WordPress" به عنوان نام فرستنده و یک آدرس ایمیل (wordpress@yourdomain.com) به عنوان ایمیل فرستنده استفاده می شود. بسیاری از فیلترهای اسپم، ایمیل های وردپرس شما را به عنوان اسپم مسدود می کنند. حتی گاهی اوقات ایمیل ها به پوشه اسپم نیز نمی رسند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع به آموزش وب سایت میهن وب هاست در مورد چگونگی رفع مشکل ارسال ایمیل از طریق وردپرس مراجعه نمایید:

آموزش تنظیم افزونه ارسال ایمیل WP-Mail-SMTP

ایمیل های ارسالی مهم هستند و شما باید از نام برند و آدرس ایمیل خود استفاده کنید. این موضوع باعث می شود، اعتبار برند شما افزایش یافته و در بین کاربران شناخته تر شود. به عنوان مثال، اگر یک فروشگاه اینترنتی را اداره می کنید، نیاز است تا مشتری اطلاع رسانی های ایمیل را با نام فروشگاه شما به عنوان فرستنده دریافت کند. در این خصوص می توایند آموزش های زیر در مورد نحوه ایجاد اکانت ایمیل در سی پنل و دایرکت ادمین را مطالعه نمایید:

ساخت اکانت ایمیل در سی پنل

ساخت اکانت ایمیل در دایرکت ادمین

در ادامه نحوه تغییر نام فرستنده و آدرس ایمیل پیش فرض در ایمیل های اطلاع رسانی ارسالی از وردپرس شرح داده شده است.

روش 1. تغییر نام و ایمیل فرستنده پیش فرض با استفاده از WP Mail SMTP

این روش به همه کاربران وردپرس توصیه می شود. برای این کار از WP Mail SMTP استفاده خواهد شد که بهترین افزونه SMTP وردپرس بوده و بیش از دو میلیون بار توسط کاربران دانلود شده است.

این افزونه به شما امکان می دهد، نام فرستنده و آدرس پیش فرض ایمیل های ارسالی از وردپرس را به راحتی تغییر دهید. همچنین به شما کمک می کند تا مشکل تحویل ایمیل وردپرس را نیز برطرف کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعال سازی افزونه WP Mail SMTP است. جهت نصب افزونه ابتدا نام افزونه را در مخزن وردپرس جستجو نموده و سپس بر روی "نصب" کلیک نمایید.

تصویر (1)

پس از فعال سازی، برای پیکربندی تنظیمات افزونه باید از منوی "ایمیل" سپس "تنظیمات" استفاده کنید. در بخش "ایمیل"، می توانید آدرس ایمیل و نامی را که می خواهید برای ارسال ایمیل های وردپرس استفاده نمایید، وارد کنید.

تصویر (2)

در زیر آن، می توانید گزینه های راه اندازی یک سرور SMTP برای ارسال ایمیل های وردپرس را مشاهده کنید. به طور پیش فرض، این افزونه از روش PHP استفاده می کند که از اعتبار کمتری برخوردار است. توصیه می شود برای ارسال صحیح ایمیل های وردپرس با قابلیت تحویل تضمین شده، یکی از خدمات SMTP موجود را استفاده کنید.

تصویر (3)

برای مثال، اگر گزینه جیمیل را انتخاب کنید، با تصویر زیر روبرو خواهید شد:

تصویر (4)

اگر سرویس SMTP را انتخاب کردید، دستورالعمل های بر روی صفحه را دنبال کنید تا افزونه را به ارائه دهنده خدمات SMTP متصل کنید. همچنین می توانید از آموزش موجود در سایت میهن وب هاست استفاده نمایید:

آموزش تنظیم افزونه ارسال ایمیل WP-Mail-SMTP

فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات بر روی دکمه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید.

ایمیل های وردپرس خود را آزمایش کنید

WP Mail SMTP به شما امکان می دهد، تنظیمات ایمیل وردپرس خود را نیز آزمایش کنید. کافی است در صفحه تنظیمات WP Mail SMTP به تب "آزمایش ایمیل" مراجعه کنید.

تصویر (5)

در این بخش، فقط باید یک آدرس ایمیل که به آن دسترسی دارید را وارد نموده و سپس بر روی دکمه "ارسال ایمیل" کلیک کنید. اکنون این افزونه یک ایمیل آزمایشی به آدرسی که وارد نموده اید، ارسال می کند. می توانید صندوق ورودی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مشکلی در دریافت ایمیل های وردپرس وجود ندارد و همچنین ایمیل دریافتی دارای نام و آدرس ایمیل موردنظرتان است.

WP Mail SMTP با تمام افزونه های محبوب وردپرس مانند WPForms، ووکامرس و افزونه های دیگر سازگار است.

روش 2: تغییر نام و ایمیل پیش فرض فرستنده با استفاده از CB Change Mail Sender

استفاده از CB Change Mail Sender، فقط در صورتی توصیه می شود که سرور شما از SMTP پشتیبانی نکرده یا روش اول برای شما به درستی کار نکند. این روش تاثیری در بهبود تحویل ایمیل وردپرس نداشته و کمکی به عیب یابی مشکلات ایمیل نمی کند. با این حال، اگر ایمیل های وردپرس شما به درستی عمل می کنند به شما این امکان را می دهد که نام فرستنده و آدرس ایمیل را تغییر دهید.

اولین کاری که باید انجام دهید، نصب و فعال سازی CB Change Mail Sender است. می توانید با جستجوی آن در مخزن وردپرس این افزونه را نصب نمایید.

تصویر (6)

پس از فعال سازی، در نوار مدیریت وردپرس خود متوجه یک گزینه جدید با عنوان "CB Mail Sender" خواهید شد. با کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می شوید.

تصویر (7)

شما باید نام و آدرس ایمیلی را که می خواهید برای ایمیل های ارسالی وردپرس استفاده شود، وارد کنید. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود، بر روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید. با اعمال این تغییرات، ایمیل های اطلاع رسانی وردپرس شما اکنون نام و آدرس ایمیل وارد شده در تنظیمات افزونه را نمایش می دهند.

در این افزونه برای آزمایش تنظیمات ایمیل هیچ روشی ارائه نشده است. این کار را می توانید با انجام اقداماتی که باعث ارسال ایمیل های اطلاع رسانی توسط وردپرس می شود، مانند ایجاد کاربر جدید، درخواست تنظیم مجدد رمز عبور و موارد دیگر انجام دهید.

روش 3: تغییر نام و آدرس ایمیل ارسالی به صورت دستی

این روش برای مبتدیان توصیه نمی شود زیرا شما را ملزم می کند که قطعه کدی را در فایل های وردپرس خود وارد کنید. همچنین مشکلات تحویل ایمیل را رفع نمی کند و عیب یابی آن دشوارتر است. اگر در افزودن کد به فایل های وردپرس تازه وارد هستید، پیشنهاد می شود از یک برنامه نویس کمک بگیرید.

شما باید کد زیر را در فایل functions.php پوسته یا در افزونه اختصاصی سایت خود اضافه کنید.

// Function to change email address

function wpb_sender_email( $original_email_address ) {

    return 'test@example.com';

}

// Function to change sender name

function wpb_sender_name( $original_email_from ) {

    return 'example';

}

// Hooking up our functions to WordPress filters

add_filter( 'wp_mail_from', 'wpb_sender_email' );

add_filter( 'wp_mail_from_name', 'wpb_sender_name' );

به جای ایمیل "test@example.com" می بایست ایمیل مدنظرتان و به جای "example" نام فرستنده ایمیل را وارد نمایید.

این کد به سادگی نام فرستنده و آدرس ایمیل پیش فرض وردپرس را با نام فرستنده و آدرس ایمیل موردنظر شما جایگزین می کند. با افزودن کاربر جدید، تغییر گذرواژه ها یا هر عملی که باعث ارسال ایمیل اطلاع رسانی توسط وردپرس می شود، می توانید صحت اجرای این کد را امتحان کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *