نحوه شروع تجارت حمل و نقل قطره ای
مقاله

نحوه شروع تجارت حمل و نقل قطره ای

ممکن است شما در آرزوی داشتن یک تجارت آنلاین حمل و نقل قطره ای باشید اما دقیقا ندانید از کجا شروع کنید. دیگر نگران نباشید، زیرا این مقاله تمام جزئیات را برای شما توضیح می دهد.

تجارت حمل و نقل قطره ای چیست؟
به طور خلاصه، یک نوع مدل تجاری است که می توانید بدون داشتن کالا، محصولات را بفروشید. تامین کننده محصول پس از انجام معامله، آن را مستقیماً به مشتری ارسال می کند.

تصویر(1)

چگونه می توانید کسب درآمد کنید؟

شما می توانید با قیمت گذاری بر روی محصول این کار را انجام دهید. این بدان معنا است که شما باید قیمتی بالاتر از قیمت ارائه شده از سوی تامین کننده ارائه دهید.

مکانیسم حمل و نقل قطره به شرح زیر است:

 1.مشتری محصول را از خرده فروش خریداری می کند.

 2. خرده فروش کالا را به تامین کننده سفارش می دهد.

 3.تامین کننده محصول را برای مشتری ارسال می کند.

علیرغم محبوبیت این نوع تجارت، مزایا و معایبی وجود دارد که باید در نظر گرفت. نکاتی که در زیر عنوان شده است، باید قبل از ورود به دنیای حمل و نقل قطره ای در نظر داشته باشید.

مزایا
در زیر، برخی از عواملی لیست شده اند که موجب می گردد این نوع تجارت بسیار جذاب شود:

شروع کار آسان است

برخلاف مشاغل دیگر، شما را ملزم به پیروی از برخی روشهای پیچیده نمی کند. ایجاد یک تجارت آنلاین حمل و نقل قطره ای فقط نیاز به داشتن لپ تاپ و اتصال به اینترنت پایدار دارد.

کم ریسک بودن

تنها هزینه ای که باید در نظر بگیرید، هزینه کالاهایی است که به مشتری پیشنهاد می دهید.

کاهش هزینه سربار

از آنجا که نیازی به هزینه های جانبی نیست و مجبور نیستید کارمندانی را در راستای انجام کار استخدام نمایید، هزینه سربار شما بسیار کمتر از آنچه فکر می کنید خواهد بود.

محصولات مختلف را بفروشید

به عنوان یک واسط ، می توانید محصولات خود را به بیش از یک تامین کننده بفروشید. این بدان معنی است که شما می توانید در مورد انواع کالاهایی که می خواهید به مشتریان خود ارائه دهید خلاق باشید.
معایب
اگرچه این تجارت به طرز باورنکردنی امیدوارکننده به نظر می رسد ، اما مواردی وجود دارد که قبل از ورود به تجارت باید در نظر داشته باشید.

رقابت شدید

افراد زیادی هستند که در مشاغل حمل و نقل قطره ای شرکت می کنند ، بنابراین شما باید سخت تلاش کنید تا به پایداری برسید.

حاشیه های کم سود

از آنجا که در این رقابت با فروشندگان زیادی روبرو هستید ، احتمالاً جنگ قیمت وجود دارد. این بدان معنا است که شما باید قیمت خود را تا حد ممکن پایین بیاورید تا پیشنهادات خود را بسیار قانع کننده تر کنید.

مشکلات مربوط به تامین کننده

اگر تامین کننده بدقولی را انتخاب کنید، خود را برای شکست خوردن آماده کرده اید. یک تامین کننده بد می تواند شهرت شما را با خطاهای حمل و نقل، بسته بندی بد و پاسخ های طولانی خراب کند. 

بررسی موجودی محصول سخت است

برای اینکه بتوانید موجودی محصولات تامین کننده را با تعداد محصول موجود در فروشگاه خود تنظیم کنید ، باید مرتباً از موجودی تامین کننده خود اطلاع داشته باشید.

خدمات مشتری

شما شخصی هستید که مستقیماً با مشتری در ارتباط هستید. بنابراین اگر مشکلی پیش آمد ، باید با صبر و حوصله به شکایات گوش دهید.
چگونه تجارت آنلاین را شروع کنید؟
هم اکنون شما در مورد اصول کار تجارت حمل و نقل قطره ای آگاهی پیدا کرده اید اما در ادامه متوجه خواهید شد که برای شروع یک تجارت جدید باید چه کاری انجام دهید.

1. ایجاد ایده کسب و کار حمل و نقل قطره ای
قبل از ورود به بازار باید بدانید که چه چیزی را می خواهید بفروشید. چنانچه تنها به خواست خودتان محصولات را انتخاب کنید، نتیجه مثبتی نمی تواند داشته باشد.

در ابتدا می بایست بازار هدف را شناسایی نمایید و مشکلات احتمالی را در نظر بگیرید و محصولی را به فروش برسانید که توسط مشتریان بیشترین ارزش را داشته باشد.

محصول انتخابی شما باید هم برای خریدار و هم برای فروشنده با ارزش باشد. به همین دلیل شما باید بررسی کنید آیا محصولی که می خواهید ارائه دهید سودآور است  یا خیر و در صنعت چه چشم اندازی دارد

با Google trends، می توانید در مورد محصولات انتخابی و کلمات جستجو شده توسط کاربر، اطلاعات مفیدی کسب نمایید.

تصویر(2)

گام بعدی پیدا کردن یک تامین کننده است. شما باید تامین کننده ها را از نظر اعتبار، سیاستهای تجاری و کیفیت کالاهایی که ارائه می دهند مقایسه کنید.

اطمینان حاصل کنید که تامین کننده در دراز مدت به تجارت شما آسیب نمی رساند. علاوه بر این، شما باید تامین کننده را متقاعد کنید که شریک بزرگی خواهید بود. به عبارت دیگر، این رابطه باید سودآوری داشته باشد.

در  زیر سوالاتی وجود دارد که باید قبل از انتخاب محصول به آنها توجه کنید:

  • محصول برگزیده شما تا چه اندازه محبوب است ؟
  • با چه نوع تأمین کننده هایی می خواهید کار کنید؟
  • در کدام منطقه جغرافیایی می خواهید محصول خود را به فروش برسانید؟
  • پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا کالای مناسبی را برای تجارت خود پیدا کنید.

2. انتخاب یک دامنه مناسب
هر فروشگاه دارای یک آدرس فیزیکی است. به همین ترتیب، یک تجارت آنلاین به یک آدرس دامنه نیاز دارد.

نکته این است که شما باید تا حد ممکن، دامنه منحصر به فردی انتخاب کنید و آن را به مشتریان هدفمند خود معرفی کنید تا در صورت نیاز به محصول شما، بتوانند آدرس شما را به راحتی پیدا کنند.

ممکن است قبلاً ایده هایی در مورد نام دامنه داشته باشید. اما، آیا دامنه شما برای ثبت آزاد است؟ نگران نباشید، زیرا می توانید در دسترس بودن نام دامنه خود را در جستجوگر دامنه mihanwebhost بررسی کنید.

تصویر(3)

فقط کافی است نام دامنه خود را تایپ کنید تا آزاد و قابل ثبت بودن آن بررسی شود. در مقاله "آشنایی با دامنه های اینترنتی" می توانید دانش خود را در این زمینه ارتقا دهید.

3. ایجاد یک فروشگاه آنلاین
پس از انتخاب یک دامنه، می بایست به منظور ایجاد یک سایت فروشگاهی اقدام نمایید.

ساختن یک فروشگاه آنلاین با استفاده از وردپرس به راحتی محقق می شود. به همین دلیل، اولین مرحله نصب وردپرس است. پس از موفقیت و راه اندازی سایت وردپرس ، می توانید افزونه Woocommerce را نصب کنید. این افزونه، امکان راه اندازی یک فروشگاه آنلاین را در وب سایت می دهد.

(برای راحتی بیشتر می توانید از خدمات طراحی سایت میهن وب هاست استفاده نمایید.)


تصویر(4)

4. بر روی جزئیات تمرکز کنید
اضافه کردن محصولات به فروشگاه اینترنتی می تواند مشکل باشد. زیرا مواردی وجود دارد که باید آنها را مدنظر داشته باشید. برخی از این موارد در زیر لیست شده اند:

هزینه حمل و نقل

شما باید در نظر بگیرید که چه نوع حمل و نقلی به مشتریان خود ارائه می دهید. گاهی اوقات مشتریان قبل از خرید ، هزینه حمل و نقل را ابتدا بررسی می کنند. سه نرخ مختلف حمل و نقل وجود دارد که می توانید انتخاب کنید:

نرخ بر اساس نوع محصول
نرخی که براساس اندازه محصولات ، هزینه را طبقه بندی می کند. این بدان معنی است که محصول کوچکتر می تواند هزینه کمتری نسبت به محصول بزرگتر داشته باشد.

نرخ زمان واقعی محصول
این گزینه انعطاف پذیرتر است. زیرا هزینه بر اساس وزن و مقصد محصول خواهد بود. از این رو ، هزینه حمل و نقل بین محصولات ممکن است متفاوت باشد.

نرخ ثابت محصول

نرخ ثابت یکی از ساده ترین نرخ ها برای اعمال است. زیرا فقط یک هزینه برای هر نوع حمل و نقل تعیین می کند.
مالیات
اگر در کشوری زندگی می کنید که شما را ملزم به پرداخت مالیات بر فروش می کند ، باید بررسی نمایید که این مالیات چقدر خواهد بود. برای این کار همیشه بهتر است که با یک متخصص مالیات مشورت کنید.

روش های پرداخت
روش پرداخت بر تجربه خرید مشتری تاثیر می گذارد. هرچه این روش راحت تر باشد ، مشتریان خوشحال تر خواهند بود.

5. بازاریابی محصولات فروشگاه
در این مرحله ، باید به فکر ارتقاء تجارت حمل و نقل خود باشید. شما می توانید از برخی شیوه های بازاریابی دیجیتال برای معرفی تجارت خود به جهان استفاده کنید.

سئو

مردم دائماً در اینترنت جستجو می کنند و اگر از تبلیغات استفاده می کنید، مطمئناً این امکان را به شما می دهد که توسط مشتریان دیده شوید.

یکی از محبوب ترین روش ها، بهینه سازی وب سایت جهت موتورهای جستجو (SEO) است. این روش، راهی برای بالا بردن رتبه سایت شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو محسوب می گردد. بنابراین، برای مدیریت عملکرد سئوی وب سایت خود، باید تحقیقاتی در مورد نحوه عملکرد موتورهای جستجو انجام دهید.

شما می توانید در آموزش"30ترفند مهم سئو برای افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو" مطالب مفیدی را در این حوزه فرا بگیرید.

تبلیغات کلیکی (PPC)
روش دیگری برای قرار دادن وب سایت شما در نتایج اول موتورهای جستجو وجود دارد که به آن بازاریابی موتور جستجو (SEM) گفته می شود. این راه حل می تواند به عنوان یکی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد.

PPC مخفف Pay Per Click و به معنی پرداخت به ازای (هر) کلیک است. در این روش، شما به ازای هر بار کلیک بر روی تبلیغات، مبلغی را پرداخت می‌کنید. در واقع PPC یک روش است که شما با آن می‌توانید برای وب‌سایت خود بازدید بخرید.

بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
با برقراری ارتباط با مشتریان از طریق ایمیل، می توانید آنها را حفظ کنید. اولین قدم در بازاریابی ایمیل ،تهیه لیست جامعی از آدرس ایمیل های مشتریان خود است. شما می توانید با ارائه کالاهای رایگان، تخفیف ها و سایر معاملات جذاب، به مشتریان خود اطلاع رسانی کنید.

تمام نکات مربوط به بازاریابی ایمیل در مقاله"10 نکته حرفه ای ایمیل مارکتینگ برای افزایش ترافیک سایت" خدمتتان شرح داده شده است.

نتیجه گیری
شما قبل از اینکه به گروه مشاغل حمل و نقل قطره ای وارد شوید، باید مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید.

در این مقاله، شما برخی از مراحل ساخت کسب و کار حمل و نقل قطره ای را آموخته اید، آنچه در این راه باعث موفقیت شما میشود، توجه به موارد زیر است:

 1. ایجاد ایده های کسب و کار حمل و نقل قطره ای

 2. انتخاب یک دامنه

 3. راه اندازی یک فروشگاه آنلاین

 4. تمرکز روی جزئیات

 5. بازاریابی

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *