آموزش نحوه حذف یک تصویر از گوگل
مقاله

آموزش نحوه حذف یک تصویر از گوگل

آیا تا به حال این اتفاق افتاده است که بخواهید تصویری را از نتایج گوگل حذف کنید؟ گاهی اوقات تصاویر منفی و نادرستی از منابع مختلف در نتایج گوگل ثبت می شوند. برای حذف این تصاویر از نتایج گوگل، باید آنها را از وبلاگ، وب سایت یا مقاله آنلاینی که مبدا درج می باشند، حذف کنید که به طبع این امر باید توسط مدیر و نویسنده آن سایت انجام  شود. البته معمولا این اتفاق نمی افتد و همکاری لازم صورت نمی گیرد.

علاوه بر این، گوگل هم تحت شرایط خاصی، برخی تصاویر را از نتایج حذف می کند. حالا اگر مدیر یک وب سایت برای حذف تصویر همکاری نکند یا تصویر مشمول شرایط خاص گوگل نشود، چطور باید این تصویر را حذف کرد؟ در ادامه به بررسی مراحل حذف تصاویر در نتایج موتور های جستجو پرداخته می شود. 

چه تصاویری توسط گوگل حذف خواهند شد؟

1. استفاده از تصاویری که دارای نقض علامت تجاری هستند (استفاده بدون اجازه از برند مشابه شرکت های دیگر در گوگل)

2. استفاده از تصاویر غیر اخلاقی

3. رعایت نکردن حریم خصوصی افراد مانند استفاده از شماره کارت اعتباری

4. نقض قوانین مربوط به کپی رایت (حقوق انتشار دهندگان)

در صورت عدم حذف تصویر توسط گوگل چه اقدامی باید صورت گیرد؟

در صورت عدم حذف تصویر توسط گوگل، می توانید شخصا با مالک سایت تماس بگیرید. در این مرحله مالک سایت، ممکن است از شما هزینه ای را بابت خرید مجوز آن عکس دریافت کند. توجه داشته باشید حتی اگر عکاس استخدام کنید و عکستان را ثبت کند باز هم ممکن است صاحب آن عکس نباشید. زیرا عکاس باید صراحتا در توافق کتبی اعلام کند که شما صاحب حقوق نشر آن عکس هستید.

در صورت عدم حذف تصویر توسط ناشر چه اقدامی باید صورت گیرد؟

اگر موفق به حذف تصویر در گوگل یا سایت نگهدارنده آن عکس نشدید، می توانید با انجام راهکارهای ارائه شده در زیر کیفیت تصویر را کاهش دهید با این عمل (کاهش وضوح)، امکان حذف  تصویر به صورت خودکار توسط گوگل وجود خواهد داشت. شما می توانید برای کاهش وضوح یکی از فعالیت های زیر را انجام دهید:

  1. تصاویر با کیفیت تر ایجاد کنید.  
  2. نام صحیح را در تصاویر جایگزین قرار دهید.
  3.  تصویر مناسب را در بخش های مختلف سایت جایگزین نمایید.
  4. عکس های استفاده شده در صفحه را مرتبط با موضوع انتخاب کنید. 
  5. تصویر را در وب سایت های دیگر قرار دهید.
  6. از تصاویر جذاب (تکان دهنده) استفاده کنید. 

به منظور حذف تصویر از نتایج گوگل باید عکس بهتری جایگزین آن شود، در واقع افراد در جستجوی خود، تصاویر با کیفیت تر را انتخاب خواهند کرد. تنها قرارگیری یک دسته از تصاویر در وب سایت های گوناگون کافی نیست بلکه آنها، از لحاظ کیفیت باید مورد قبول گوگل و بازدیدکنندگان قرار گیرند. به نمایش درآمدن یک تصویر منفی و غیر اخلاقی در نتایج گوگل به این دلیل می باشد که موتور های جستجو تشخیص داده اند تصویر منتشر شده به نوبه ی خود بهترین است. 

یکی از عوامل تاثیر گذار که سبب نمایش تصاویر منفی و نادرست به جای تصاویر مربوطه (خوب) می شود، مدیریت شهرت (Reputation Management به معنای مدیریت شهرت یا به عبارتی معرفی شخصیت و ویژگی های افراد و وسیله ای خاص در اینترنت می باشد) است با این عمل نتایج گوگل تغییر خواهد کرد.

چگونگی به نمایش درآمدن تصاویر منفی و نادرست در نتایج گوگل

عموما موتور های جستجو، مطالب و تصاویر مد نظر افراد را نشان خواهند داد. به عنوان مثال، فرض کنید شخصی در گوگل تصویر یک گل معروف را جستجو می کند. در این شرایط موتور های جستجو برخی از تصاویر آن گیاه را به شما نشان خواهند داد. با گذشت مدت زمانی، افراد بیشتری روی تصاویر مرتبط به آن گل کلیک خواهند کرد با هر بار کلیک افراد روی تصاویر مشخص شده، عبارت کلیدی تایپ شده حین جستجو در نتایج گوگل ثبت خواهد شد، بدین ترتیب در دفعات آینده اگر فردی در جستجوی خود از آن عبارت کاربردی استفاده کند گوگل تصاویر قبلی را نشان خواهد داد.

هم اکنون حالتی را در نظر بگیرید که هرگز روی تصویر به نمایش گذاشته شده توسط موتور های جستجو همانند گوگل یا Bing کلیک نشود یا اگر تصویر انتخاب شود، بازدید کننده بلافاصله به عقب برگردد (بازدید پرشی). در این شرایط، موتور های جستجو متوجه بازدید پرشی شده و آن را ثبت خواهند کرد این امر سبب عدم نمایش مجدد آن تصویر در نتایج گوگل خواهد شد.

نمایش بهتر یک تصویر در موتور های جستجو 

برای عدم نمایش تصاویر منفی و نادرست، باید عکسهای جذاب تر و مرتبط تر به  اکوسیستم جستجوی گوگل معرفی شوند. چگونه می توان یک یا چند تصویر مرتبط ایجاد کرد و از آنها برای مدیریت شهرت (Reputation Management) بهره گرفت؟

مرحله اول: تصاویر با کیفیت ایجاد کنید.

در این بین سوالی که ممکن است مطرح شود این است که مردم روی چه محتوایی بیشتر کلیک خواهند کرد. پس از یافتن پاسخ تلاش نمایید تا مطالب و تصاویر بهتری ایجاد کنید. موتور های جستجو صرفا تصاویر را به نمایش خواهند گذاشت و در نهایت، این افراد هستند که عکس بهتر را انتخاب می کنند. عکسهای با کیفیت که دارای زمینه روشن، فرمت بهتر و موارد دیگر هستند تفاوت قابل توجهی برای انتخاب ایجاد خواهند کرد. در بحث هوش مصنوعی، برای اینکه یک تصویر در موتور های جستجو بهتر تعریف شود می بایست عکس های مختلف از زاویه های گوناگون با ترکیب رنگ های زیادی به سیستم هوشمند داد. با این عمل درصد تشخیص سیستم هوشمند افزایش خواهد یافت. 

حذف یک تصویر از گوگل

تصویر(1)

مرحله دوم: نوشتن نام صحیح در تصاویر جایگزین

نرم افزار های مختلفی توسط گوگل معرفی شده اند که در تشخیص تصاویر به شما کمک خواهند کرد علاوه بر این، شما می توانید با نام گذاری صحیح عکسها، به موتور های جستجو کمک کنید تا تصاویر جستجو شده را بهتر نشان دهند. به عنوان مثال، اگر می خواهید موتور های جستجو یک تصویر را بر اساس نام آن پیدا کنند می توانید آن را به صورت عبارت " Orchid-Catalonia-mug-shot.jpg" بنویسید و از نوشتن آن به صورت "image-123.jpg" خودداری نمایید. نام گذاری تصاویر به موتور های جستجو  کمک خواهد کرد تا خزنده ها متوجه شوند تصویر در خصوص چه موضوعی است.  این کار را برای تمامی تصاویر به کار رفته در وب سایت خود انجام دهید، پیشنهاد می شود نام های انتخابی با هم تفاوت داشته باشند. 

مرحله سوم: قرار گیری تصاویر به صورت آنلاین، در بخش های مختلف سایت

تصاویر را در صفحات مختلف سایت ها و پلتفرم های اینترنتی همانند اینستاگرام، Pinterest ، LinkedIn و… قرار دهید. این امر سبب می شود تا تصویر مد نظر شما در رسانه های آنلاین بیشتر مورد توجه قرار گیرد. اگر مدیر یا نویسنده سایت هستید می توانید تصاویر را در صفحات گوناگون وب سایت خود قرار دهید(این عمل در اپلیکیشن فیس بوک میسر نخواهد بود). به منظور کمک به موتور های جستجو می توانید از تگ ALT (مفهوم و کاربرد یک عکس را توصیف می کند) استفاده کنید.

alt=”Orchid  Catalonia image”

در مثال فوق تگ Alt استفاده شده، به موتور های جستجو کمک خواهد کرد تا بهتر متوجه شوند که تصویر متعلق به گل ارکیده کاتالیا است. به منظور درک بهتر، در زیر تصویری از گل ارکیده کاتالیا آورده شده است. 

حذف یک تصویر از گوگل

A picture of Orchid of Catalonia

تصویر(2)

ذیل تصویر فوق، عبارت "A picture of Orchid of Catalonia" درج شده است که کد آن به صورت زیر می باشد:

 

در واقع کل کد به کار رفته به صورت زیر است:

 

 

 

البته اگر از وردپرس یا سایر سیستم های مدیریت محتوا استفاده می کنید، احتمالاً نیازی به تغییر در کد HTML ندارید. در عوض، فقط قسمت هایی که به عنوان "ALT text" مشخص شده است را با متن کلیدی توصیفگر آن تصویر پر کنید. به یاد داشته باشید که نام عکس را بنویسید. (تگ alt سبب می شود اگر یک تصویر به هر دلیلی لود نشد، به کاربر اعلام کند که چه عکسی قرار بود به نمایش گذاشته شود)

مرحله چهارم: از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. 

متن نوشته شده در اطراف یک تصویر به موتور های جستجو کمک خواهد کرد. تلاش کنید تا برای قرار گیری هر تصویر در سایت، از متن مناسب همراه با کلمات کلیدی استفاده نمایید. 

در واقع، موتور های جستجو برای نشان دادن یک تصویر نه تنها خود تصویر و کد html به کار رفته در آن بلکه نوشته اطراف تصویر و موضوع کلی وب سایت را بررسی خواهند کرد. به همین دلیل، می بایست از درستی متن به کار رفته در اطراف تصویر که نشان دهنده خصوصیات آن عکس است مطمئن شوید. 

مرحله پنجم: قرار گیری تصویر در وب سایت های دیگر

مطالب مطرح شده در این مقاله، در خصوص بهینه سازی تصاویر در وب سایت شما می باشد تا موتور های جستجو آسان تر آنها را به بازدیدکنندگان نشان دهند. اگر تصویر شما در وب سایت های دیگر قرار گیرد دیگر شرایط فرق خواهد کرد زیرا در این وضعیت موتور های جستجو تصاویر با کیفیت تر، مرتبط تر، جذاب تر و عکس هایی که بازدید کنندگان بیشتر روی آن کلیک کرده اند را نشان خواهند داد. 

عناصر مخفی برای مدیریت اعتبار عکس ها 

یکی از راهکار هایی که اغلب استفاده نمی شود، قرار گیری تصاویر تکان دهنده (باور نکردنی) و خاص در سایت می باشد. سوالی که ممکن است مطرح شود این است که چرا از این روش  استفاده نمی شود؟ پاسخ واضح است، اکثر مدیران اجرایی نمی خواهند محتوای بحث برانگیز را در وب سایت خود آپلود کنند.

حذف یک تصویر از گوگل

تصویر(3)

در عکس فوق یک فیل مشخص شده است اما تصویر فیلی که روی ابر ایستاده و کلاه پوشیده است بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. هر چقدر یک تصویر جذاب تر بوده و بیشتر به اشتراک گذاشته شود موتور های جستجو رتبه بالاتری برای نمایش به آن اختصاص خواهند داد.

سوالات متداول

چگونه تصاویر از گوگل حذف خواهند شد؟

به منظور حذف تصویر، می توانید شخصا با مالک سایت نشر دهنده تماس بگیرید، اگر با شما همکاری لازم را نداشت در قدم بعد می توانید از تکنیک های کاهش کیفیت تصاویر استفاده نمایید.

تکنیک کاهش کیفیت تصاویر چیست؟

از تصویر با کیفیت تر و جذاب تر استفاده نمایید تا در نتایج گوگل رتبه بالاتری نسبت به عکس قبلی دریافت کنید. مطمئن شوید که تصاویر جایگزین شده به درستی و در مکان مناسب سایت قرار گرفته اند. 

تکنیک بهینه سازی تصاویر چیست؟

از کلمات کلیدی در متن تصاویر و تکنیک های HTML نظیر تگ ALT استفاده کنید. کلمات کلیدی را در اطراف تصاویر و قالب کلی وب سایت خود که تصویر در آنجا است، قرار دهید. 

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *