چرا سرویس ایران میهن وب هاست
مقاله

چرا سرویس ایران میهن وب هاست

یکی از چالش هایی که اغلب کاربران و وب مستران با آن دست و پنجه نرم می نمایند، انتخاب سرور و هاست مناسب بین سرویس های ایرانی و خارج از کشور است. هم اکنون دیتاسنترهای نام آشنایی همچون ovh فرانسه یا hetzner آلمان در خارج از کشور در حال خدمات رسانی هستند. از سوی دیگر دیتاسنترهای داخلی نیز دارای جایگاه خوبی می باشند و هم پای دیتاسنترهای خارجی در صحنه رقابت حضور داشته و نظر کاربران را به خود جلب می نمایند.

میهن وب هاست

تصویر(1)

در این بین، میهن وب هاست نیز دارای دیتاسنتر اختصاصی قوی در داخل کشور است که در بستری امن و با شبکه ای قوی، سرویس های مطمئنی را در اختیار کاربران قرار می دهد. اما سوال اینجا است که چرا باید از سرویس های ایران میهن وب هاست در برابر سرویس های خارجی سایر دیتاسنتر ها استفاده نمود؟ در ادامه به این سوال با ذکر دلایل علمی و فنی پاسخ می دهیم که قطعا برای شما نیز جالب خواهد بود.

چرا سرویس های ایران میهن وب هاست؟

  1. پینگ:

به زبانی ساده می توان بیان داشت که پینگ دستوری می باشد که فاصله بین دو دستگاه در شبکه و مدت زمان اتصال آنها به همدیگر را می سنجد. این مورد بر اساس میلی ثانیه اندازه گیری می شود. با این توضیح، اگر که سرور و بازدیدکنندگان یک سایت به یکدیگر نزدیک تر باشند، سرعت بیشتر و میزان پینگ کمتر است. به همین دلیل با اطمینان بیان می کنیم برای وب سایت هایی که بازدیدکننگان آنها داخل کشور هستند، سرویس ایران میهن وب هاست انتخاب بهتری می باشد و سرعت خوبی فراهم می آورد.

تصویر(2)

  1. پایداری:

منظور از پایداری این مهم است که ساختار شبکه تا چه حد ثابت و منظم می باشد که وب سایت های میزبانی شده بر روی آن همشه در دسترس باشند. با در نظر گرفتن این موضوع میهن وب هاست دیتاسنتر اختصاصی خود را راه اندازی نمود تا بتواند در هر شرایط پاسخگوی کاربران باشد و پایداری سرور را به صورت لحظه ای مانیتور نماید.

  1. پهنای باند:

پهنای باند به میزان اطلاعات تبادل شده بین شما و کاربرانتان گفته می شود. از همین رو اگر که پهنای باند شما محدود باشد یا زود به اتمام برسد لازم است تا این مورد را به صورت جداگانه خریداری نمایید که هزینه این گزینه نیز بسیار زیاد می باشد. با در نظر گرفتن این موضوع سرویس های ایران میهن وب هاست با پهنای باند نامحدود ارائه می شوند تا کاربران از پرداخت هزینه های گزاف برای پهنای باند معاف باشند.

  1. خطرات تحریم:

در طول سالیان متمادی این حقیقت حاصل شده است که سرویس دهندگان خارجی به دنبال بهانه های واهی اقدام به تحریم و بلاک نمودن آی پی های ایرانی می نمایند از همین رو استفاده از یک سرویس داخلی خطرات ناشی از تحریم ایران و از دست رفتن اطلاعات و دیتا را که می تواند حاصل چندین سال زحمت و پرداخت هزینه های زیاد باشد، کاهش دهد. میهن وب هاست توانسته است با پیاده سازی زیرساخت لازم تمامی سرویس های ایران اعم از هاست و سرور را به امکان دور زدن تحریم مجهز کند و دغدغه کاربران را از بین ببرد. سرویس های خارجی دارای سیستم آنتی تحریم نیستند و چنانچه تحت شرایط خاص مجبور شوند به کاربران ایرانی خدمات ندهند، امکان اختلال در دسترسی به هاست/ سرور وجود دارد. با این توضیح مشترکین بر روی سرویس های ایران میهن وب هاست می توانند به راحتی به هر سرویس دهنده ای که به کاربران ایرانی سرویس ارائه نمی دهد، متصل شده و خدمات مد نظر را دریافت کنند.

تصویر(3)

  1. رسیدگی به شکایات از مرجع قضایی داخلی:

برای سرویس شما چه در داخل سرور ایران میهن وب هاست و چه در سرور های خارجی این شرکت میزبانی شود، چنانچه دستور از مرجع قضایی دریافت شود، بر اساس آن اقدام خواهد شد.

  1. رسیدگی به شکایات از مراجع خارجی:

چنانچه سرویس شما در داخل دیتاسنتر ایران میهن وب هاست باشد و شکایتی از مراجع قانونی خارجی دریافت شود، ترتیب اثر داده نمی شود. در صورتیکه برای سرویس های خارجی پاسخگویی و رسیدگی به شکایات الزامی است. به عبارت دیگر سرویس های داخلی وارز می باشند.

تصویر(4)

  1. ثبات قیمتی:

با در نظر گرفتن این موضوع که سرویس های ایرانی در دیتاسنتر شخصی میهن وب هاست میزبانی می شوند لذا کمتر درگیر افزایش قیمت ها خواهند شد.  تلاش شرکت ارائه سرویس ها با کمترین هزینه و عدم وابستگی به هر عامل خارجی است. با توجه به اینکه سرویس های خارجی با قیمت روز ارز تهیه و تمدید می شوند لذا هر تغییر قیمت در بازار ارز باعث تغییر و در نتیجه افزایش قیمت ها می گردد که گاها باعث نارضایتی کاربران خواهد شد.

تفاوت بین سرویس های ایران میهن وب هاست و سرویس های خارجی سایر دیتاسنتر ها بسیار است. از همین رو برخی از مهمترین تفاوت ها که موجب ترغیب کاربران به خرید سرویس های ایران میهن وب هاست می شود، در زیر درج شده اند:

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *