چند نمونه از ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام
مقاله

ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام برای مشاغل آنلاین

از رایج ترین انواع تعامل در اینستاگرام، لایک و درج کامنت است. برای لایکها، نمیتوانید کار زیادی انجام دهید که تاثرگذار تر باشند اما از کامنت‌های اینستاگرام می‌توانید برای ایجاد تعامل بیشتر، ایجاد روابط با فالوورها، افزایش اعتماد مشتری و حتی افزایش نرخ تبدیل استفاده نمایید. اگر به دلیل کسب و کار خود حضور پررنگی در اینستاگرام دارید، احتمالا نظرات زیادی در پست های خود دریافت می کنید. این بدان معنا است که شانس بیشتری برای استفاده بهینه از این فرصت دارید.

اما گاهی اوقات، برای پاسخگویی به حجم بالای کامنت ها ممکن است دچار مشکل شوید. به همین دلیل، این مقاله برای شما مفید خواهد بود. در ادامه ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام، به منظور تعامل با فالوورها و چند نکته مفید جهت نظارت بر کامنت ها را خواهید آموخت.

ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام می تواند کسب و کار شما را متحول نماید

تصویر(1)

چرا باید به نظرات اینستاگرام اهمیت دهید؟

به طور میانگین هر پست اینستاگرام با در نظر گرفتن پست های اینفلوئنسر ها، 285.48 کامنت دریافت می کند. طبق تحقیقات انجام شده توسط یک وب سایت، 26 درصد از کاربران اینستاگرام تمایل دارند در استوری های شخصی نظر بدهند یا آنها را به اشتراک بگذارند.

چرا افراد در پست های دیگران نظر می دهند؟

دلایل بسیاری برای این پرسش وجود دارد. برای مثال، قصد دارند تا سوالی مطرح کنند، واکنش نشان بدهند، دیدگاه شخصی خود را به اشتراک بگذارند، در بحث ها شرکت نمایند یا با سایر افراد تعامل داشته باشند. گاهی کاربران آنقدر از طریق یک استوری برانگیخته می شوند که خودشان آغاز کننده یک گفتگو هستند. هر دلیلی که وجود داشته باشد، بخش کامنت های اینستاگرام به شما فرصتی برای برقراری ارتباط با فالوورهای خود و جذب مشتری می دهد. در ادامه سه دلیل برای درج کامنت در پست های اینستاگرام آورده شده است.

کامنت ها نشان دهنده تعامل هستند

اگر پس از آپلود یک عکس داخل اینستاگرام در عرض 5 دقیقه تعداد زیادی کامنت دریافت کرده اید، دو حالت وجود دارد، یا فالوورهای زیادی دارید یا مطلب شما برای مخاطبان بسیار جذاب بوده است. عکس این قضیه نیز صدق می کند و اگر با وجود تعداد زیادی فالوور، پس از انتشار یک پست تعداد اندکی کامنت دریافت می کنید، نرخ تعامل شما پایین می باشد. در این صورت نیاز است تا استراتژی خود را تغییر دهید.

پاسخ به کامنت ها باعث ایجاد اعتماد به برند می شود

هنگامی که یک کاربر در پست اینستاگرام، شما را منشن می کند، توجهات زیادی به سمت تان جلب خواهد شد. نحوه برخورد با این موضوع می تواند اطلاعات مفیدی در مورد مدیریت رسانه های اجتماعی و خدمات مشتری شما، به دیگران ارائه دهد. اگر با درایت به کامنت ها پاسخ دهید، نشان می دهد که برای مشتریان خود اهمیت قائل هستید و کنترل اوضاع را در دست دارید.

از طرف دیگر اگر در مقابل منشن کاربر سکوت کنید، باعث می شود تا دیگران در خصوص محصول یا برندتان بدگویی کرده و به ضرر شما باشد.

با ارائه خدمات مناسب به مشتریان از طریق کامنت اینستاگرام، نه تنها مشتریان فعلی خود را حفظ می کنید، بلکه مشتریان جدیدی را نیز به دست خواهید آورد.

نکات مفید و ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام

در ادامه نکات و ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام آورده شده است که می توانید از آنها بهره ببرید. توجه داشته باشید که پاسخ یکسانی برای همه کامنت ها وجود ندارد و هر نظر با توجه به موقعیت، پاسخ متفاوتی خواهد داشت. از نکات ذکر شده در این مقاله، می توانید به عنوان مرجعی برای ایجاد یک استراتژی مناسب استفاده کنید.

1. به نظرات در مدت زمان مناسب پاسخ دهید

زمانی که مشتری سوالی را مطرح می کند، انتظار پاسخ در کمترین زمان ممکن را دارد. به خصوص اگر پرسش کاربر در خصوص موجود بودن محصول، قیمت یا روند ارسال آن باشد. تلاش کنید تا در کمتر از 24 ساعت به نظرات اینستاگرام پاسخ دهید. به این ترتیب، می توانید اعتماد فالوورها را جلب کرده و تصویر خوبی از کسب و کارتان برای آنها ایجاد نمایید. استفاده از Quick Reply (پاسخ های سریع و آماده) راهی عالی برای انجام این کار می باشد. این ویژگی جالب به شما امکان می دهد تا پاسخ هایی برای سوالات متداول مانند "هزینه ارسال چقدر است؟" یا "آیا می توان کالا را برگرداند؟" ایجاد نمایید.

استفاده از قابلیت quick reply  یکی از ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام

تصویر(2)

زمانی که قصد پاسخ به کامنت های خود را دارید، به جای اینکه یک پیام را چندین بار تایپ کنید، می توانید صرفا "quick reply" را وارد نمایید. قابلیت Quick Reply اینستاگرام، در گوشی های آیفون و اندرویدی، در دسترس است. البته این ویژگی تنها برای حساب های business یا تجاری فعال می باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که حساب خود را به business تغییر داده اید.

2. پاسخ های خود را مانند ربات ننویسید

در اینستاگرام نیز همانند سایر شبکه های اجتماعی می توان گفتگوی دو طرفه انجام داد اما کاربر اینستاگرام تمایلی ندارد که به جای انسان با ربات گفتگو کند. افراد به دنبال ارتباط با انسان های واقعی هستند.

به همین دلیل لازم است تا برندها به این نکته پایبند باشند و هنگام گفتگو با فالوورهای خود، مانند ربات پاسخ ندهند. باید به گونه ای با کاربران ارتباط برقرار کنند که گویا از قبل با آنها آشنایی دارند و از لحن خیلی جدی و رسمی دوری نمایند. سعی کنید از ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام استفاده نمایید تا نشان دهید کاربر با یک انسان طرف است و حس برخورد با یک ربات را نداشته باشد.

3. در کامنت های خود کمی طنز به کار ببرید

سوالات و شکایات مشتریان باید جدی گرفته شود اما در برخی موارد می توانید کمی طنز به گفتگوی خود اضافه نمایید. با توجه به تحقیقات انجام شده، می توان گفت که محتوای سرگرم کننده یکی از پنج دلیل اصلی بوده که کاربران، برندها یا افراد خاصی را به صورت آنلاین دنبال می کنند.

یک شوخی مناسب منتشر کنید تا فالوورها آن را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند. برخی از این فالوورها، شما را دنبال خواهند کرد تا بیشتر به مطالبتان دسترسی داشته باشند و تعداد فالوورهای شما به طور تصاعدی افزایش می یابد. فالوورهای بیشتر به معنی مشتریان بیشتر است. 

یکی از ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام استفاده از ایموجی ها می باشد

تصویر(3)

4. از ایموجی های مرتبط استفاده کنید تا کامنت ها جذاب تر شوند

استفاده از ایموجی ها در پست های اینستاگرام خیلی رایج نیستند اما در کامنت ها اینطور نمی باشد. بیشتر برندها در پاسخ به کامنت ها از ایموجی ها استفاده می کنند و استفاده از ایموجی یکی از ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام است که این روز ها طرفداران زیادی نیز دارد.

ایموجی ها دوستانه، سرگرم کننده و جذاب هستند. از آنها برای برقراری ارتباط و ابراز احساسات خود در کامنت ها استفاده کنید. نکته قابل توجه در خصوص ایموجی ها این است که ایموجی درستی را برای کامنت خود بکار بگیرید. مطمئن شوید که معانی ایموجی‌های مختلف را درک کرده‌اید تا بتوانید از آنها در موقعیت های مناسب بهره ببرید.

این مورد نیز مهم است که بدانید پاسخ کامنت چه شخصی را می دهید. تنها به این دلیل که سایر افراد از ایموجی استفاده می کنند نمی توان گفت که می توانید از آنها برای تمام فالوورهای خود بهره ببرید. مخاطب خود را بشناسید تا بتوانید از طریق ایموجی یک استراتژی بازاریابی ایجاد نمایید که مناسب کسب و کار شما باشد.

5. تشکر کنید

هنگامی که شخصی از شما تعریف می کند و در استوری یا پستی شما را منشن می نماید، از او تشکر کنید. جملاتی مانند "متشکرم" یا "خوشحالم که این موضوع را دوست دارید" بسیار مناسب هستند. اگر در کامنت به موارد خاصی اشاره شد، تلاش کنید تا در همان سطح پاسخ کاربر را داده و قدردانی خود را نشان دهید.

نکته دیگر این است که هنگام تشکر از فالوورهای خود، سعی کنید مکالمه را ادامه دهید. برای مثال اگر دنبال کننده ای عنوان کرد که از سفارش شما راضی است، می توانید علت رضایت را جویا شوید و به آنها اطلاع دهید که هر زمان به کمک نیاز داشتند برای حمایت از آنها در دسترس هستید.

6. برای مشکلات به وجود آمده عذرخواهی کنید

اگر مخاطب با سوال یا مشکلی در زمینه خدمات مشتری به اینستاگرام شما مراجعه کرد، باید پاسخگوی او باشید و حمایت کافی را انجام دهید.

چند نکته مفید برای رسیدگی به شکایات فالوورها در اینستاگرام، به شرح ذیل می باشد:

  • آرامش خود را حفظ کرده، عذرخواهی کنید و مسئولیت خود را در قبال موضوع بر عهده بگیرید.
  • به سوالات کاربر دقیق و سریع پاسخ دهید.
  • راه حلی مفید به مخاطب ارائه کنید.
  • به کاربر خود قولی ندهید که توان انجام آن را نداشته باشید مگر اینکه 100% مطمئن باشید می توانید آنچه را که می خواهند برآورده نمایید.
  • در صورت لزوم با ارائه هدایا یا تخفیفات مناسب، مخاطب را راضی نگه دارید.

7. در صورت نیاز، آدرس ایمیل فالوورهای خود را بپرسید

اگر پرسش مخاطبی پیچیده بود و نیاز به جملات، توضیحات و زمان بیشتری برای پاسخگویی داشت، می توانید از او درخواست کنید که آدرس ایمیل خود را اطلاع دهد تا پاسخ کامل را برای او ارسال نمایید. از این فرصت برای ارائه خدمات سطح بالا به مشتری استفاده کنید و مخاطب خود را تحت تأثیر قرار دهید. 

8. کامنت ها را حذف یا پنهان نکنید

شاید خیلی از افراد به شما بگویند که کامنت های منفی پست های اینستاگرام خود را حذف کرده یا پنهان نمایید اما پیش از انجام این کار، خوب به آن فکر کنید. البته برخورد با مشتریان ناراضی آسان نیست و زمانی که هیچ یک از طرفین صحبت های یکدیگر را درک نکنند یا مخاطب انتظاری فراتر از توان شما داشته باشد، چالش برانگیز تر نیز می شود.

با این وجود حذف یا پنهان کردن کامنت ها ایده هوشمندانه ای نیست. زیرا مشتریان ناراضی ممکن است کارهای زیر را انجام دهند:

  • خرید از شما را متوقف کرده و در ذهن دیگران نسبت به برندتان ذهنیت منفی ایجاد نمایند.
  • در رسانه های اجتماعی درباره برند شما بدگویی کنند.
  • درج کامنت های منفی را تا جایی ادامه دهند که شما مجبور شوید آنها را بلاک کنید.

در نتیجه با توجه به مواردی که عنوان شد، بهتر است تا به جای حذف نظرات منفی، یک استراتژی برای مدیریت آنها ارائه دهید. یکی از تاکتیک ها و ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام این است که به آن نظرات یا پیام های مستقیم، پاسخ داده و از آنها عذرخواهی نمایید. سپس علت نارضایتی آنها را جویا شوید و توضیح دهید که برای ارائه خدمات بهتر، به این اطلاعات نیاز دارید.

اگر بعد از تلاش برای حل این موضوع، همچنان فرد ناراضی بود، سعی کنید مکالمه را به یک فضای خصوصی مانند ایمیل انتقال دهید یا در صورت لزوم او را بلاک نمایید. به نظر کار دشواری می رسد اما تمرین کنید. زیرا این امر به بهبود فعالیت آنلاین برندتان کمک کرده و باعث می‌شود که مخاطبان، خدمات عالی شما را به خاطر بسپارند.

یکی از ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام عدم حذف کامنت ها یا مخفی کردن آن ها می باشد

تصویر(4)

9. صرفا در پست های خود کامنت درج نکنید

اگر به تازگی کسب و کار خود را در اینستاگرام آغاز کرده اید، درج کامنت در پست های دیگران می تواند به شما کمک کند. با انجام این کار مخاطب خود را شناسایی کرده و نیازهای آنها را درک خواهید کرد. از طرف دیگر میزان تعامل پیج خود را نیز افزایش می دهید. می‌توانید از درج کامنت در پست‌های فالوورها، اینفلوئنسرها یا برندهایی که با شما نقطه مشترک دارند آغاز کنید. اگر در شناسایی افرادی که می توانید با آنها تعامل داشته باشید مشکل دارید، می توانید به پیج برندهایی که اخیرا با آنها همکاری کرده اید، سر بزنید.

چگونه کامنت های اینستاگرام را مدیریت کنید؟

آیا تا کنون با این مشکل مواجه شده اید که صدها نوتیفیکیشن اینستاگرام دریافت کنید و امکان پاسخگویی به تمامی کامنت های دریافتی را نداشته باشید؟ در این موقع نمی دانید که از کجا و کدام کامنت شروع نمایید.

اگر در این موقعیت قرار گرفتید، سعی کنید رسیدگی به کامنت ها را زمان بندی نمایید. انجام این کار در یک بازه زمانی مشخص به شما کمک می کند تا از حواس پرتی جلوگیری کرده و تمرکز خود را حفظ کنید و بتوانید موارد مد نظر و ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام را که اتخاذ نموده اید پیاده سازی نمایید.

نظرات اینستاگرام را نادیده نگیرید

برای رسیدگی به کامنت ها و پاسخ به آنها، وقت بگذارید. به فالوورهای خود ثابت کنید که به آنها اهمیت می دهید، از مشارکت آنها قدردانی و برای حفظ تعامل با آنها تلاش می نمایید. هرچه بیشتر در این کار موفق باشید، مخاطبان خود را حفظ کرده و آن ها نیز از کسب و کار شما حمایت می کنند. حتما از این 9 نکته و ایده های کاربردی برای درج کامنت در اینستاگرام استفاده نمایید و در طولانی مدت بازخورد خود را مقایسه و بررسی نمایید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *