نحوه ایجاد صفحات فرود یا landing page
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

16 نکته کاربردی برای ایجاد صفحات فرود یا landing page

هنگامی که روش های ایجاد صفحات فرود عالی را بدانید، می توانید آنها را در وب سایت خود به کار ببرید. این صفحات می توانند کسب و کار شما را از طریق روش های بازاریابی جدید توسعه دهند. در این مقاله، درباره اینکه چگونه صفحات فرود یا landing page با یک طراحی خوب می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد، توضیحاتی ارائه خواهد شد.

عناوینی که در این مقاله بررسی خواهند شد:

  • صفحات فرود یا landing page عالی چگونه هستند؟
  • چرا باید از صفحات فرود استفاده کرد؟
  • آشنایی با دو نوع از صفحات فرود
  • مزایای صفحات فرود یا landing page 
  • نمونه هایی از صفحات فرود
  • 10 نکته برای ایجاد صفحات فرود یا landing page عالی
  • 6 اشتباه رایج در صفحات فرود یا landing page
  • همین امروز صفحه فرود عالی خود را بسازید

اگر در اینترنت وقت می گذرانید، می دانید که مزاحمین زیادی به سمت شما می آیند. گاهی اوقات آنها موجب حواس پرتی می شوند. در موارد دیگر، نمایش مداوم اطلاعات مزاحم، شما را از یافتن آنچه که به دنبال آن هستید، باز می‌دارد. چه خودتان گرفتار این مزاحمت‌ها شوید و چه مشتریان، باید بدانید که این موارد برای کسب‌وکارتان خوب نیستند و شما را از میدان رقابت خارج می کنند.

به عنوان صاحب کسب‌وکار، قطعا تمایل دارید که بازدیدکنندگان شما به جای اینکه در هنگام بازدید از سایت با مانعی مواجه شوند، آنها را به صفحه موردنظرتان هدایت کنید. پیام های ساده ای که بر پاسخ به یک سوال یا نیاز متمرکز هستند، بازدیدکننده را به خوبی جذب می کنند. با صفحات قدرتمندی که پیام را به خوبی انتقال می دهند، می توانید کاربران را به خواسته خود برسانید و آنها را به صفحه ای که مدنظرتان است، هدایت کنید. اگر می‌خواهید صفحات فرود یا landing page عالی ایجاد کنید که بازدیدکنندگان شما را مطلع، دعوت و درگیر کند، آن را ساده نگه دارید. هرچه بیشتر صفحه را شلوغ کنید، انتقال پیام به کاربر، دشوارتر می شود و احتمال کمتری وجود دارد که نتیجه موردنظر خود را دریافت نمایید.

صفحات فرود یا landing page مناسب می تواند کسب و کار شما را توسعه دهد.

تصویر(1)

صفحات فرود یا landing page عالی چگونه است؟

صفحه فرود یک صفحه وب مستقل است که به شما این امکان را می دهد افراد را به یک مکان واحد هدایت کنید تا بتوانید پیام خاصی را از طریق یک CTA ("فراخوان برای اقدام" یا Call To Action) منتقل نمایید. صفحات فرود را به صورت صفحات فروشگاهی که بر یک شعار بازاریابی خاص تمرکز دارند، در نظر بگیرید. تبلیغ یا پیشنهاد ویژه شما چیست؟ آیا در تلاش برای ایجاد یک لیست ایمیل، نظرسنجی یا ارائه یک منبع رایگان هستید؟ صفحه فرود، دستیابی به یک هدف خاص را از طریق CTA امکان پذیر می کند.

چرا باید از صفحات فرود استفاده کرد؟

صفحات فرود یا landing page برای انجام فرایندی خاص توسط بازدیدکنندگان طراحی شده اند. قبل از اینکه بهترین روش ها را برای ایجاد صفحه فرود خود به کار بگیرید، مهم است که هدف آن را مشخص نمایید. برای هر صفحه باید هدف خاصی داشته باشید. آیا در تلاش برای افزایش فروش هستید و می خواهید از ترافیک برای ایجاد لیست ایمیل خود استفاده کنید؟ آیا قصد دارید که بازدیدکنندگان را وادار به دانلود آخرین محتوای ارتقا یافته یا مطالب اصلی نمایید؟ آیا می خواهید مردم برای وبینار شما ثبت نام کنند؟ دلیل شما هر چه که باشد، می توانید یک صفحه فرود قدرتمند بسازید تا نتایج موردنظر خود را به دست آورید. صفحه فرود مناسب، به عنوان یک ابزار بازاریابی عمل می کند که هدف شما را مشخص خواهد کرد.

آشنایی با دو نوع از صفحات فرود یا landing page

1. بر اساس کلیک

این نوع از صفحات فرود، برای تشویق بازدیدکنندگان به آشنایی با محصول شما و در نتیجه کلیک کردن روی دکمه CTA در صفحه ورود طراحی می شوند.

صفحات فرود یا landing page در سایت معروف MOZ

تصویر(2)

Moz با چندین دکمه CTA در این حوزه بسیار خوب عمل می کند. در این وب سایت علاوه بر دکمه "Try Moz Pro free"، یک دکمه برای کاوش در تمامی امکانات و همچنین یک بخش "بیشتر بدانید" برای هر یک از محصولات مشاهده خواهید کرد.

2. تولید لید یا Lead Generation

در بازاریابی، تولید لید شروع جذب کاربر یا تحقیق در مورد محصولات و خدمات یک کسب و کار می باشد. هدف صفحات فرود یا landing page تولید لید، جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران مانند نام، ایمیل، شماره تلفن و غیره است که از آن برای اهداف بازاریابی استفاده می کنند. اطلاعات بیش از حد و پیمایش اضافی، می توانند تمرکز را از هدف اصلی که جمع آوری اطلاعات کاربر است، منحرف کنند.

صفحات فرود یا landing page در سایت Lyft که از لید استفاده نموده است

تصویر(3)

جدیدترین صفحه فرود وب سایت Lyft، ساده، با جزئیات کم و دارای قابلیت پیمایش آسان است. هر کسی که از صفحه بازدید می کند دقیقاً می داند که چه کاری باید انجام دهد و چه چیزی را انتظار داشته باشد. توصیه می گردد از اطلاعات اضافی یا لینک هایی که کاربر را از صفحه فرود دور می کنند استفاده نکنید. این موضوع شامل لوگوی قابل کلیک نیز می شود.

مزایای صفحات فرود

صفحات فرود یک کمپین بازاریابی خاص را تبلیغ کرده و لیدهای بازاریابی ایجاد می کنند. کسب و کارها می توانند از صفحات فرود برای ارائه پیام های خاص و متمرکز به کاربران، بهره ببرند. محتوای هدفمند به معنای تعامل یا گفتگوی معنادارتر با بازدیدکنندگان سایت است، بنابراین شناسایی و توسعه استراتژی صفحات فرود، مهم خواهد بود. صفحات فرود یا landing page به کسب و کارها اجازه می دهند تا ترافیک را اندازه گیری کرده و موفقیت تبلیغات یا پیشنهادات را ارزیابی کنند.

نمونه هایی از صفحات فرود

Stitch Fix

صفحات فرود یا landing page در سایت Stitch Fix با برگزاری یک مسابقه کوچک

تصویر(4)

صفحه فرود Stitch Fix با هدایت کاربران به یک مسابقه کوچک، بر نیازهای آنها تمرکز می کند. تصویر پس‌زمینه یک ویدیوی تکرارشونده است اما پیامی که آن را پوشش داده، ثابت باقی می‌ماند: "Discovering styles you love just got easier"

Codecademy

صفحات فرود یا landing page  در سایت Codecademy نیز با استفاده از لید ساخته شده است 

تصویر(5)

Codecademy نمونه ای از صفحات فرود یا landing page تولید لید است. تصویر و رنگ ها حرکت را به صفحه اضافه می کنند و به جای دکمه‌های اشتراک‌گذاری در شبکه های اجتماعی، کاربران می‌توانند با استفاده آنها ثبت‌نام انجام دهند.

Trulia

صفحات فرود یا landing page در سایت مسکن یابی

تصویر(6)

Trulia یک شرکت شناخته شده و قابل اعتماد می باشد. صفحه فرود فوق، حاوی یک پیام ساده می باشد که به شما کمک می کند تا یک فرآیند سریع و آسان را طی کنید. همچنین تصویری از یک خانواده در مقابل خانه جدیدشان، نشان می‌دهد که این فرآیند چقدر آسان است.

Uber

صفحات فرود یا landing page در سایت معروف Uber

تصویر(7)

اوبر یکی دیگر از شرکت های محبوب است که صفحه فرود آن می تواند کارهای زیادی را با کمترین جزئیات انجام دهد. این صفحه فرود، از طریق یک CTA ساده، سعی در هدایت کاربرانی دارد که علاقمند به رانندگی در اوبر هستند. همچنین به کاربران این فرصت را می دهد که اطلاعات بیشتری در مورد رانندگی برای Uber بیاموزند. سادگی و دقیق بودن، نه تنها صفحاتی عالی می سازد، بلکه کمک می کند تا صفحات شما همواره بروز به نظر برسند.

10 نکته برای ایجاد صفحات فرود یا landing page عالی 

هنگام شروع ساخت صفحه خود، لازم است روی چندین مولفه کلیدی تمرکز کنید. در طراحی صفحه فرود خود، هدفمند باشید. لازم نیست طراحی را فدای عملکرد کنید اما به یاد داشته باشید که صفحات فرود یا landing page برای دستیابی به یک هدف ایجاد می شوند.

1. سادگی

پیام خود را کوتاه و مختصر بیان کنید و به یاد داشته باشید که سادگی بهتر است.

2. عنوان قوی

سریعا توجه را جلب کنید و باز هم سادگی و صریح بودن، بهترین روش است.

3. استفاده از فهرست ها

فهرست ها، اطلاعات را برای کاربران تجزیه می کنند و یافتن آنها راحت تر می شود.

4. CTA چشم نواز

رنگ هایی را به کار ببرید که واضح باشند تا بتوانید دکمه ها را به راحتی پیدا کنید. مطمئن شوید که رنگ های انتخاب شده، با برند و تصور شما همخوانی داشته باشند.

5. از کلمات کلیدی خوب در CTA استفاده کنید

"رایگان"، "اکنون"، "شروع کنید" و غیره از این دست کلمات می باشند. از کلمه ای استفاده کنید که مرحله بعدی را به بازدیدکننده شرح دهد.

6. نظرسنجی ها

نظرسنجی ها راه ارتباطی خوبی هستند و اعتماد کاربران را جلب می کنند. نظرسنجی درست از مشتری، می تواند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.

7. بدون راه خروج

حواس کاربران را پرت نکنید یا راهی برای خروج از وب سایت در اختیارشان قرار ندهید. تمام هدف صفحه فرود شما این است که کاربران را به سمت CTA ببرید.

8. از تصاویر مرتبط استفاده کنید

از تصاویر به نفع خود استفاده کنید تا توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب نمایید. مطمئن شوید که تصاویر مرتبط هستند تا به جای ایجاد به هم ریختگی، با محتوای شما تلفیق شوند.

9. فیلدهای فرم را محدود کنید

صرفا اطلاعاتی را بخواهید که کاملا ضروری هستند. هرچه بیشتر از بازدیدکنندگان درخواست اطلاعات کنید، آنها را از ادامه مراحل منصرف خواهید کرد.

10. تعریف CTA خوب

ارتباط را آسان کنید.

6 اشتباه رایج در صفحات فرود یا landing page 

1. CTA نامشخص یا غیر جذاب

از کلمات قدرتمندی استفاده نمایید که کاربران را تشویق به انجام یک عمل کند. توجه کاربر را از طریق رنگ، فونت و اندازه جلب کنید. از دکمه ها برای CTA استفاده نموده و آنها را با کنتراست بالایی نسبت به مابقی صفحه، متمایز نمایید. به یاد داشته باشید، اگر ندانید که چه می خواهید، نمی‌توانید پیام خود را به خوبی منتقل نموده و به کاربران بگویید که چه کاری باید انجام دهند.

2. فرمی با فیلدهای زیاد

فقط فیلدهایی را به فرم اضافه کنید که اطلاعات مورد نیاز را از کاربر دریافت می کنند. کاربران تنبل هستند، بنابراین آنها را مجبور نکنید تا بیش از حد نیاز، فعالیت کنند. 

3. استفاده از تصاویری که حواس را از پیام صفحه منحرف می کند

تصاویر می توانند جذابیت و نظم را به پیام اضافه کنند اما باید با موضوع صفحه، مرتبط باشند. شلوغی بیش از حد می تواند زمان بارگذاری را افزایش دهد، توجه را منحرف کند یا موجب شود که کاربران به جای بخش موردنظر، روی بخش های دیگری کلیک کنند.

4. پاورقی حاوی لینک هایی به صفحات دیگر است

هیچ راه خروجی در صفحه فرود ایجاد نکنید. در رسانه‌های اجتماعی، قطعا دنبال این موضوع هستید که بازدیدکنندگان را تشویق به برقراری ارتباط نمایید و تعامل بیشتری ایجاد کنید اما وقتی صحبت از صفحات فرود می شود، هدف حفظ تمرکز روی CTA خواهد بود.

5. یک پیام گیج کننده

در حالی که سعی دارید تا کپی نکنید، مطمئن شوید پیام شما واضح است. کاربران برای مواردی که متوجه نمی شوند ثبت نام نخواهند کرد.

6. شماره موبایل آماده پاسخگویی نیست

موبایل به سرعت در حال تبدیل شدن به وسیله ای محبوب برای وب گردی است. وقتی وب‌سایت‌ها امکان تماس با یک کلیک را برای کاربران فراهم می‌کنند، تجربه کاربری مثبتی را ایجاد خواهند کرد.

همین امروز صفحه فرود عالی خود را بسازید

با تعیین اهداف خود شروع کرده و محتوای شفاف و مختصر ایجاد کنید. هدف و برند خود را به خوبی درک کنید. با ایده های ساده ای که در این مقاله به اشتراک گذاشته شدند، می توانید صفحات فرود یا landing page عالی ایجاد کنید که اهداف شما را برآورده کنند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *