روش های تبدیل شدن به یک کاربر مطرح توییتر
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

چگونه یک کاربر مطرح توییتر شوید؟

در زمان نگارش این مقاله توییتر بیش از 192 میلیون کاربر فعال دارد و پیش‌بینی می‌شود این تعداد در سال‌های آینده افزایش یابد. با وجود اینکه توییتر میلیون‌ها کاربر دارد، نمیتوان تضمین کرد که هر شخصی بتواند به راحتی به یک کاربر مطرح توییتر تبدیل شود و هزاران دنبال‌کننده داشته باشد، حتی اگر به طور مستمر توییت منتشر کند.

به دست آوردن فالوور و تعامل در توییتر، چندان آسان نیست. علیرغم تلاش‌های مکرر ممکن است به این نتیجه برسید که در حال فریاد زدن در یک فضای خالی هستید اما خبر خوب این است که امکان افزایش فالوور و تبدیل شدن به یک کاربر قدرتمند در توییتر وجود دارد. در این مقاله، آنچه که کاربران قدرتمند توییتر را از بقیه متمایز می‌کند و اینکه چگونه می‌توانید به یک کاربر قدرتمند تبدیل شوید توضیح داده شده است.

منظور از کاربر قدرتمند یا مطرح چیست؟

کاربر قدرتمند شخصی است که با ویژگی های غیر معمول یا پیشرفته یک برنامه، سیستم یا ابزار آشنا است. این اصطلاح به افرادی اطلاق می شود که زمان زیادی را صرف استفاده از یک سیستم، برنامه یا ابزار می کنند و این موضوع به آنها تسلط بیشتری نسبت به کاربران معمولی می دهد.

یک کاربر مطرح توییتر کیست؟

یک کاربر مطرح توییتر، به کاربری اطلاق می شود ک فعال بوده و حداقل چندین بار در روز توییت منتشر کند. وجود کاربران قدرتمند برای توییتر ضروری است زیرا توییت های آنها باعث می شود که افراد و کاربران عادی، از این برنامه بازدید نمایند.

بر اساس تحقیقات انجام شده، 10 درصد از کاربران توییتر، کاربران قدرتمند هستند و همین تعداد اندک، حدود 80 درصد از توییت ها را به خود اختصاص داده اند. آنها به عنوان SuperTweeters نیز شناخته می شوند. توییت کاربران قدرتمند به تعداد خاصی محدود نمی شود. تعداد توییت‌های آنها به ده‌ها هزار یا حتی بیشتر نیز می‌رسد.

با توجه به اینکه اکثر آنها از روزهای اولیه توییتر فعالیت داشته اند، این عدد خیلی زیاد نیست. از آنجایی که آنها برای مدتی طولانی در این شبکه اجتماعی حضور دارند و فوق العاده فعال بوده اند، منطقی است که تعداد زیادی توییت داشته باشند. به عنوان مثال، Naval کاربر مطرح توییتر، بیش از 200000 توییت دارد.

اکانت ناوال به عنوان یک کاربر مطرح توییتر

تصویر(1)

از طرف دیگر، ذکر این نکته نیز مهم است که اکثر سلبریتی هایی که در توییتر هستند جزو کاربران قدرتمند محسوب نمی شوند. به عنوان مثال، تیلور سویفت، ستاره موسیقی پاپ، بیش از 90 میلیون دنبال کننده دارد اما از سال 2008 تا کنون حدود 700 توییت منتشر کرده است. بنابراین مطمئناً اکانت او به عنوان یک حساب کاربر مطرح توییتر شناخته نمی شود. از سوی دیگر، کاربران قدرتمند ممکن است از همان ابتدا افراد یا برندهای معروفی نباشند اما با انتشار توییتهای مکرر طی سال ها، حساب های کاربری شان به طور شگفت انگیزی ارتقا یافته است.

ویژگی های یک کاربر مطرح توییتر چیست؟

حال این پرسش مطرح می شود که چه مواردی کاربران قدرتمند توییتر را از کاربران معمولی متمایز می کند؟ در ادامه پنج ویژگی آورده شده است که می تواند تفاوت میان آن ها را بیان نماید.

1. آنها چندین بار در روز توییت می کنند

ایلان ماسک یک کاربر مطرح توییتر که در دنیای دیجیتال کسی نیست او را نشناسد

تصویر(2)

کاربران مطرح توییتر، صرفا یک بازدیدکننده نیستند. آنها به جای اینکه بنشینند و توییت های دیگران را بخوانند، خودشان فعال هستند و روزانه تعداد زیادی توییت منتشر می کنند. علاوه بر این، اکثر توییت‌های آن‌ها تعامل چشمگیری دارند مانند ریتوییت‌ها و پاسخ‌های متعددی که دریافت می نمایند.

2. تعداد فالوور بالایی دارند

اسکوبل یک کاربر مطرح توییتر که در زمینه تکنولوژی فعالیت می نماید.

تصویر(3)

یکی دیگر از ویژگی های کاربر مطرح توییتر این است که فالوورهای زیادی دارد. منظور اکانت هایی با صدها هزار دنبال کننده و حتی برخی با میلیون ها فالوور می باشد.

3. هدف دارند

کاوازاکی نویسنده و کاربر مطرح توییتر که در زمینه های مختلف توییت می نماید.

تصویر(4)

به ندرت کاربر قدرتمندی در توییتر یافت می شود که در خصوص موضوعات مختلف صحبت کند زیرا در بیشتر موارد، فقط در مورد یک موضوع خاص مانند بازاریابی، سیاست، فناوری یا تجارت توییت منتشر می کند. از همین رو هدف باید مشخص باشد.

4. احتمالا یک وبلاگ یا وب سایت دارند

کاربران قدرتمند، اغلب مشهور هستند زیرا در محیط های دیگر نیز فعالیت می کنند. تعدادی از آنها معمولا یک وبلاگ یا وب سایت دارند که درباره افکار و توییت های خود، مطالب گسترده تری منتشر می نمایند.

5. به ویژگی های منحصر به فرد دسترسی دارند

از زمان انتشار Twitter Blue، یکی از مشخصات کاربران قدرتمند این است که به ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند پوشه‌ بوک مارک ها، آیکون‌های سفارشی‌شده و موارد دیگر دسترسی دارند.

نمونه هایی از کاربران قدرتمند توییتر

در ادامه برخی از کاربران قدرتمند توییتر معرفی شده اند:

1. Elon Musk

آیا در حال حاضر فردی قدرتمندتر از ایلان ماسک از لحاظ تجاری روی کره زمین وجود دارد؟ برخی از مردم ممکن است او را دوست داشته باشند و برخی دیگر علاقه ای به او نداشته باشند. توییت های او بازارها را متحول می کنند. به همین دلیل، بدون شک او یک کاربر مطرح توییتر است.

2. Robert Scoble

این حساب کاربری یکی از شناخته شده ترین کاربران قدرتمند در توییتر است. اغلب در مورد فناوری توییت می کند. حساب او از جدیدترین و ممتازترین ویژگی های توییتر استفاده می کند.

3. Guy Kawaski

او نویسنده چندین کتاب پرفروش بوده و مطالب ارزشمندی در مورد موضوعات مرتبط با اقتصاد، فناوری و تجارت به اشتراک می گذارد.

چگونه کاربر توییتر شوید

شما نیز می توانید یک کاربر مطرح توییتر شوید. ممکن است تعداد فالوورهای شما به میلیون ها نفر نرسد اما می توانید دسترسی و تعامل خود را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشید. در ادامه برخی از نکاتی که می تواند به شما کمک کند، آورده شده است.

1. توییت در زمان مناسب

توییت کردن در زمان مناسب سنگ بنای تبدیل شدن به یک کاربر مطرح توییتر است. باید بهترین زمان را برای منتشر کردن توییت خود انتخاب کنید، زمانی که مخاطبان بیشتری آنلاین هستند و با توییت شما تعامل خواهند داشت. هر مخاطب ساعت متفاوتی دارد، بنابراین مشخص کردن زمانی که اکثر مخاطبان آنلاین هستند، بر عهده شما می باشد. برای به دست آوردن بهترین زمان، می توانید از Twitter analytics tools کمک بگیرید.

2. روی کاربران موبایل تمرکز کنید

وقتی صحبت از توییتر می شود، استفاده از موبایل در اولویت است. اکثر مردم از این برنامه در تلفن های همراه خود استفاده می کنند، بنابراین باید روی جذب این افراد تمرکز کنید. توییتر فعالیت های زیادی جهت بهینه سازی توییت ها برای موبایل انجام می دهد اما اگر می خواهید به یک کاربر مطرح توییتر تبدیل شوید، باید فراتر از آنچه توییتر ارائه می دهد، پیش بروید.

یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که از تصاویر با کیفیت استفاده کنید. همچنین، اگر به وب‌سایت یا وبلاگ خود لینک می‌دهید، مطمئن شوید که سایت برای کاربران تلفن همراه بهینه شده باشد.

3. از کاربران بخواهید تعامل برقرار کنند 

اگر می‌خواهید کاربران توییت‌های شما را لایک کرده، بازتوییت کنند یا به آنها پاسخ دهند، به سادگی از آنها درخواست کنید. افزودن عبارت "لطفا ریتوییت کنید"، "لایک کنید" یا "پاسخ دهید"، نسبت به توییت‌هایی که فاقد این عبارات هستند، تعامل بیشتری دریافت می کنند.

دقت داشته باشید که در مقابل این درخواست از کاربران، شما نیز باید محتوای ارزشمندی را به آنها ارائه دهید. این به معنای شروع زنجیره لایک یا ریتوییت نیست. ارائه محتوا یا اطلاعات ارزشمندی که کاربران تمایل داشته باشند آن را به اشتراک بگذارند و بازتوییت کنند، امری حیاتی است.

4. از کلماتی که دعوت به اقدام کاری می کنند استفاده نمایید

اگر از مردم درخواست کنید که کاری را انجام دهند احتمال بیشتری وجود دارد که به آن عمل کنند، بنابراین توصیه می شود از کلمات محرک در توییت های خود استفاده نمایید. درخواست‌های غیر مستقیم و ریزبینانه یا حتی مستقیم، باعث می‌شوند افراد متوجه توییت‌های شما شده و آنها را دنبال کنند. به یاد داشته باشید که این روش در صورتی بهترین عملکرد را دارد که برای فالوورهای خود ارزش قائل شوید.

Slim Jim نمونه ای عالی از کاربر مطرح توییتر است که از این تکنیک استفاده می کند. در زیر می توانید مشاهده کنید که چگونه از فالوورها می خواهد به توییت پاسخ دهند. شما هم می توانید همین عمل را تکرار کنید.

نمونه از دعوت به اقدام کاری نظیر ریتوییت کردن از جانب کاربر مطرح توییتر

تصویر(5)

جوانب مثبت تبدیل شدن به یک کاربر مطرح توییتر

1. به معرفی برند شما کمک می کند

اگر کسب‌وکاری را اداره می‌کنید، تبدیل شدن به یک کاربر مطرح توییتر و دیده شدن شما می تواند به استراتژی بازاریابی توییتر کمک شایانی کند.

2. ترافیک وب سایت شما را افزایش می دهد

یک کاربر قدرتمند توییتر، می تواند ترافیک ارجاعی به وب سایت شما را افزایش دهد. به عنوان مثال، می توانید لینک وب سایت خود را در مشخصات پروفایل یا توییت های خود درج کنید. 

3. ممکن است تیک آبی دریافت کنید

به عنوان یک کاربر مطرح توییتر، می‌توانید برای تایید حساب خود درخواست دهید. اگر از توییتر استفاده می کنید، می دانید که داشتن تیک آبی به اکانت شما قدرت و اقتدار خواهد داد. این مورد نشان می دهد که پروفایل شما یک حساب معتبر است.

4. به شما کمک می کند تا در جریان ترند ها و اخبار باشید

توییتر منبع مهمی از اخبار و اتفاقات روز است. با داشتن یک حساب قدرتمند، همیشه در جریان امور جاری خواهید بود.

معایب تبدیل شدن به یک کاربر مطرح توییتر

1. باید دائما توییت منتشر کنید

اگر تازه شروع به کار کرده‌اید، قطعا یکی از چالش برانگیزترین نکات و مطمئناً از معایب تبدیل شدن به یک کاربر مطرح توییتر، این است که در بازه های زمانی منظم نیاز به انتشار محتوا دارید. ممکن است چندین بار در روز و حتی چندین بار در ساعت، نیاز به انتشار توییت داشته باشید.

2. خطر اعتیاد وجود دارد

جهت تبدیل شدن به یک کاربر قدرتمند، لازم است بیشتر اوقات آنلاین باشید. در نتیجه، خطر اعتیاد به توییتر وجود دارد و در صورت عدم کنترل، می تواند مضر باشد. بنابراین، تلاش متعادل و آگاهانه برای پیشگیری از اعتیاد ضروری است.

3. محدودیت درج کاراکتر دارید

از آنجایی که توییتر دارای محدودیت 280 کاراکتری است، بیان منسجم افکار ممکن است چالش برانگیز و دشوار باشد.

4. توییت ها ممکن است در شلوغی ها گم شوند

روزانه میلیون‌ها توییت منتشر می‌شود و با انتشار توییت‌های جدید در هر ثانیه، توییت‌های شما ممکن است نادیده گرفته شوند. می توانید با ارائه محتوای بسیار ارزشمند و استفاده از هشتگ های توییتر، این مسئله را کاهش دهید.

مسیر شما برای تبدیل شدن به یک کاربر مطرح توییتر از اینجا شروع می شود

این مقاله می تواند یک نقطه شروع برای هر شخصی که قصد تبدیل شدن به یک کاربر مطرح توییتر را دارد، باشد. اگرچه نکات مربوط به توییتر بسیار بیشتر از مواردی است که ذکر شدند اما رعایت این دستورالعمل‌ها به شما کمک می‌کند تا تعامل حساب توییتر خود را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که هدف، رسیدن به یک میلیون فالوور نیست. هدف این است که محتوای ارزشمندی ارائه دهید که سایر کاربران آن را ریتوییت کرده و شما را در مسیر تبدیل شدن به یک کاربر قدرتمند قرار دهند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *