استفاده از تصویر در شبکه های اجتماعی
مقاله

سایز مناسب تصویر در شبکه های اجتماعی

فعالیت کاربران در شبکه های اجتماعی به طور روزافزون در حال افزایش است. با استفاده از این رسانه های اجتماعی، علاوه بر آن که می توانید با خویشاوندان و دوستان خود ارتباط برقرار کنید، قادر خواهید بود کسب و کار، برند و محصولات شخصی خود را تبلیغ نمایید. برای اینکه محتوای شما در شبکه های اجتماعی مختلف به صورت حرفه ای قرار گیرد، باید اندازه استاندارد تصاویر را رعایت نمایید و به مسئله تصویر در شبکه های اجتماعی بسیار اهمیت دهید.

در این مقاله یک لیست کامل از اندازه استاندارد قرار گیری تصاویر در رسانه های اجتماعی گردآوری شده که با رعایت آن، می توانید بدون نگرانی محتوای خود را به بهترین نحوه در همه پلتفرم ها به نمایش بگذارید.

تصویر در شبکه های اجتماعی و استفاده ابزار آنلاین برای بهینه سازی تصاویر

تصویر(1)

آنچه در این مقاله به صورت مختصر خواهید خواند:

  • ابعاد مناسب برای تصاویر در فیس بوک (Facebook)
  • ابعاد مناسب برای تصاویر در اینستاگرام (Instagram)
  • ابعاد مناسب برای تصاویر در پینترست (Pinterest)
  • ابعاد مناسب برای تصاویر در توییتر (Twitter)
  • ابعاد مناسب برای تصاویر در یوتیوب (YouTube)
  • ابعاد مناسب برای تصاویر در لینکدین (LinkedIn)
  • چرا بهینه سازی اندازه تصویر در شبکه های اجتماعی حائز اهمیت است؟
  • معرفی چند ابزار رایگان تغییر اندازه تصاویر به منظور ایجاد عکس های زیبا 

ابعاد مناسب برای تصاویر در فیس بوک (Facebook)

تصویر کاور: 312*820 پیکسل

تصویر در شبکه های اجتماعی فیس بوک در دو قسمت کاور و پروفایل قابل تنظیم است 

تصویر(2)

تصویر در شبکه اجتماعی  فیسبوک به دو قسمت کاور و پروفایل تقسیم می شود. تصویر کاور در فیس بوک، همان عکسی است که در بالای صفحه شما به نمایش گذاشته می شود. ابعاد 312*820 پیکسل برای تصویر کاور مناسب می باشد. در نظر داشته باشید که استفاده از اندازه های کوچکتر موجب کشیده شدن المان ها می شود.

تصویر پروفایل: 170*170 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی فیس بوک و توجه به شکل نمایش تصویر 

تصویر(3)

محل قرار گیری تصویر پروفایل در بخش پایینی کاور است. علاوه بر این، در کنار هر پست یا تبلیغی که در صفحه خود به اشتراک می گذارید، نشان داده می شود. جهت تصویر پروفایل، پیشنهاد می شود در صفحه کاری، از عکسی که نشان دهنده کسب کار شما و در صفحه شخصی از عکس خودتان استفاده کنید. حداقل ابعاد 170*170 پیکسل برای تصویر پروفایل مناسب می باشد.

سایز تصویر پست ها در فیسبوک: 1080*1080 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی متا و شناسایی ابعاد متفاوت تصویر در پست 

تصویر(4)

اگر می خواهید عکسی را به صورت پست در صفحه خود به اشتراک بگذارید، باید ابعاد آن را 1080*1080 پیکسل در نظر بگیرید. این ابعاد در دسکتاپ و گوشی موبایل، استاندارد است.

نکته: اگر در فیس بوک صفحه کاری دارید، پیشنهاد می شود در بخش تصویر پروفایل از لوگو خود و برای کاور از تصویری که نشان دهنده شخصیت یا برند کسب و کارتان می باشد، استفاده نمایید. تصویر در شبکه های اجتماعی نشان دهنده شخصیت حقیقی و حقوقی شما خواهد بود.

ابعاد تصویر کاور در رویداد فیسبوک: 628*1200 پیکسل 

رویداد فیس بوک در واقع قابلیتی می باشد که با استفاده از آن می توانید مخاطبین خود را از اتفاقاتی که قرار است در آینده، چه به صورت آنلاین و چه حضوری رخ دهد، مطلع کنید. به منظور ایجاد لیست رویداد در فیس بوک، نیاز به آپلود عکسی به عنوان کاور می باشد. ابعاد تصویر کاور انتخابی باید 628*1200 پیکسل تنظیم گردد. 

ابعاد مناسب برای تصاویر در اینستاگرام (Instagram)

تصویر پروفایل: 110*110 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی نشان دهنده بعد حقیقی یا حقوقی افراد می باشد

تصویر(5)

ماهیت اصلی محتوا در اینستاگرام بر پایه تصاویر است. بنابراین، ابعاد مناسب از اهمیت زیادی برخوردار می باشد در واقع تصویر در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام محوریت اصلی محتوا را در بر می گیرد. اندازه تصویر پروفایل را 110*110 پیکسل در نظر بگیرید. عکسی که در بخش پروفایل اینستاگرام قرار می گیرد دایره ای شکل است، پس به جزییاتی که در گوشه های عکس وجود دارند و پس از تنظیم آن ممکن است نمایش داده نشوند، توجه نمایید. 

عکس پست های اینستاگرام: 1080*1080 پیکسل

هنگام انتشار تصویر در شبکه های اجتماعی حتما پیش نمایش تصویر را مشاهده و برحسب آن تغییرات را ایجاد نمایید 

تصویر(6)

اگر می خواهید عکسی را به صورت پست در صفحه خود به اشتراک بگذارید، باید ابعاد آن را 1080*1080 پیکسل، در نظر بگیرید. اینستاگرام پیش نمایش تصاویر شما را در نمایه با اندازه 161*161 پیکسل به نمایش می گذارد. 

ابعاد استوری: 1920*1080 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی که قابلیت استوری را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد

تصویر(7)

تصویر در شبکه های اجتماعی استفاده های متفاوتی دارد مثلا در اینستاگرام تصویر پروفایل، استوری، ریلز و IGTV هرکدام سایز متفاوتی دارند. استوری های اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین ابزارهای افزایش تعامل کاربران با پیج شما محسوب می شود. ابعاد مناسب برای استوری اینستاگرام 1920*1080 پیکسل یا نسبت 9:16 می باشد. 

ابعاد ویدیوی IGTV به حالت عمودی: 1920*1080 پیکسل

با قابلیت IGTV امکان آپلود فیلم های طولانی در اینستاگرام میسر است. همانند استوری، ابعاد مناسب برای قرار دادن ویدیو IGTV به صورت 1920*1080 پیکسل یا نسبت 9:16 می باشد. در واقع شرایطی را مهیا می کند که می توانید محتوای خود را به صورت تمام صفحه به نمایش بگذارید. این نحوه نمایش سبب جذب مخاطبین به صفحه شما خواهد شد. 

ابعاد Reels اینستاگرام: 1920*1080 پیکسل 

قابلیت Reels برای تولید محتوای ویدیویی کاربرد دارد. همانند استوری، ابعاد مناسب Reels به صورت 1920*1080 پیکسل یا نسبت 9:16 می باشد. 

نکته: بر اساس تحقیقات انجام شده، بیش از 300 میلیون نفر در روز به تماشای محتوای ویدیویی کوتاه می پردازند بنابراین، استفاده از Reels و استوری اینستاگرام برای محتوای ویدیویی کوتاه، می تواند گزینه خوبی باشد. 

ابعاد مناسب برای تصاویر در پینترست (Pinterest)

تصویر پروفایل: 165*165 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی که قابلیت بیزینس و تجاری دارند بسیار حائز اهمیت و تاثیر گذار است

تصویر(8)

قرار دادن تصویر در شبکه های اجتماعی به عنوان پروفایل، به مخاطبین شما کمک می کند تا برند شما را بهتر بشناسند. ابعاد 165*165 پیکسل، برای تصویر پروفایل مناسب می باشد.

ابعاد تصاویر پست یا پین در پینترست: عرض 236 پیکسل یا ارتفاع 660 پیکسل یا نسبت 2:3 

در پینترست از کلمه "پست" استفاده نمی شود و به جای آن نام "پین" کاربرد دارد. نمایش محتوای شما به صورت پین در صفحه اصلی با عرض 236 پیکسل و ارتفاع کمتری خواهد بود. پس از باز نمودن پین عرض آنها به 660 پیکسل افزایش می یابد. ارتفاع هر پین نیز با همان مقیاس زیاد می شود.

تصویر در شبکه های اجتماعی نظیر پینترست می تواند در معرفی حرفه و تخصص شما تاثیر گذار باشد

تصویر(9)

زمان ایجاد محتوای خود در پینترست به صورت پین، از تصاویر با کیفیت و عمودی با نسبت 2:3 (مانند 1500*1000 پیکسل) استفاده نمایید. 

تصویر در شبکه های اجتماعی فرمت خاص خود را دارند بسته به فرمت و ابعاد برای هر شبکه باید تصویر منحصر بفرد ایجاد شود.

تصویر(10)

ابعاد مناسب برای تصاویر در توییتر (Twitter)

تصویر پروفایل: 400*400 پیکسل

تصویر در شبکه های اجتماعی نظیر توییتر به شناخته شدن و جذب دنبال کننده کمک فراوانی خواهد نمود.

تصویر(11)

ابعاد مناسب برای تصویر پروفایل 400*400 پیکسل و به صورت مربعی می باشد. البته توییتر عکس شما را به صورت دایره ای برش می دهد. پس به جزییاتی که در گوشه های عکس وجود دارند و پس از تنظیم آن ممکن است نمایش داده نشوند، توجه نمایید. 

تصویر هدر: 500*1500 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی در قسمت هدر یا کاور می تواند نشان دهنده تخصص شما باشد

تصویر(12)

تصویر هدر در توییتر، در واقع همان تصویری است که در بالای صفحه شما به نمایش گذاشته می شود. ابعاد 500*1500 پیکسل برای تصویر هدر بسیار مناسب می باشد. در این بخش از تصاویری که نشان دهنده برند و کسب و کارتان است، استفاده نمایید. 

سایز تصاویر در لینک های به اشتراک گذاشته شده:628*1200 پیکسل

تصویر در شبکه های اجتماعی و اصلاح اندازه به وسیله ابزار آنلاین می تواند کار شما بسیار راحت نماید

تصویر(13)

بعد از اشتراک گذاری یک لینک در توییتر، کارتی در توییتر برای نمایش تصاویر به شما نمایش داده می شود. تصاویر این بخش ابعاد 628*1200 را دارا می باشند. 

عکس پست های توییتر: 675*1200 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی را با توجه به محتوا و حرفه خود انتخاب نمایید 

تصویر(14)

تصویر منتشر شده در توییتر با ابعاد 675*1200 پیکسل به نمایش گذاشته می شود. 

نکته: توییتر یک پیش نمایش کلی از تصاویر را نشان می دهد به این صورت که هرگاه تصویری توییت شود، قبل از کلیک کاربر روی آن، به صورت فشرده قابل مشاهده خواهد بود، البته مخاطب می تواند روی عکس موردنظر خود کلیک نموده و تصویر را با اندازه واقعی مشاهده کند. بنابراین از تصاویر افقی استفاده کرده و از برش نادرست آن خودداری نمایید. تصویر در شبکه های اجتماعی باید تمام و کمال نمایش داده شود. لذا نمونه ناقص باعث القای حس بد به کاربر است.

ابعاد مناسب برای تصاویر در یوتیوب (YouTube)

تصویر پروفایل: 800*800 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی نظیر یوتیوب به درآمد شما وابسته است

تصویر(15)

تصویر پروفایل کانال یوتیوب برای هر کاربری که وارد آن می شود، قابل مشاهده است. ابعاد مناسب تصویر پروفایل 800*800 پیکسل می باشد. جهت تصویر پروفایل، پیشنهاد می شود در صفحه کاری، از عکسی که نشان دهنده کسب کار شما و در صفحه شخصی از عکس خودتان استفاده کنید تا مخاطبین به آسانی شما را بشناسند. 

تصویر کاور: 1440*2560 پیکسل

تصویر در شبکه های اجتماعی می تواند منجر به رونق گرفتن یا ورشکسته شدن منجر شود

تصویر(16)

تصویر کاور در یوتیوب، همان عکسی است که در بالای صفحه شما به نمایش گذاشته می شود. در این بخش از تصویری که نشان دهنده برند و کسب و کارتان می باشد، استفاده نمایید. ابعاد مناسب برای کاور 1440*2560 پیکسل یا نسبت 16:9 است. 

نکته: انتخاب تصویر کاور برای کانال یوتیوب کار دشواری است زیرا به یک عکس با سایز بزرگ نیاز دارید و بعد از قرار گیری آن تصویر، در گوشی موبایل و دسکتاپ صرفا بخشی از آن را می توانید مشاهده نمایید. حتما قبل از انتشار، عکس خود را چک کرده و به منظور برش صحیح، از ابزار ویرایش یوتیوب استفاده نمایید. 

ابعاد تصاویر بندانگشتی ویدیو در یوتیوب: 720*1280 پیکسل

تصویر در شبکه های اجتماعی با توجه به محل قرار گیری می تواند متفاوت باشد برای همین باید ابعاد مختلف را آماده داشته باشید

تصویر (17)

استفاده از تصاویر Thumbnail یا "بندانگشتی" به شما این امکان را می دهد که قبل از شروع ویدیو، یک بررسی کلی از محتوای آن داشته باشید. ابعاد مناسب تصاویر بندانگشتی 720*1280 پیکسل است. 

ابعاد مناسب برای تصاویر در لینکدین (LinkedIn)

تصویر پروفایل شرکت در لینکدین: 300*300 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی نظیر لینکدین می تواند مسیر شغلی شما را تغییر دهد

تصویر(18)

در بخش تصویر پروفایل از لوگو خود استفاده نمایید تا صفحه کاری شما برای مشتریان، کارمندان و سایر افراد قابل تشخیص باشد. ابعاد مناسب تصویر پروفایل 300*300 پیکسل است. این مورد که تصویر در شبکه های اجتماعی باید نشان دهنده نوع کار و حرفه شما باشد یک نکته کلیدی و حیاتی است.

تصویر کاور شرکت: 191*1128 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی برندینگ و تجارت را در شبکه اجتماعی می تواند دگرگون نماید

تصویر(19)

تصویر کاور در لینکدین، همان عکسی است که در بالای صفحه شما به نمایش گذاشته می شود. ابعاد مناسب برای کاور 191*1128 پیکسل می باشد. 

سایز تصاویر پست ها: 1200*1200 پیکسل

ابعاد تصویر در شبکه های اجتماعی مثل لینکدین از آن نظر که کاربران در این شبکه ها حرفه ای و متخصص هستند بسیار ریزبینانه بررسی می شود.

تصویر(20)

انتشار پست در لینکدین، یک راهکار عالی برای به اشتراک گذاشتن اخبار هیجان انگیز شرکت است. ابعاد مناسب تصاویر در پست ها، 1200*1200 پیکسل می باشد.

نکته: لینکدین محبوب ترین شبکه حرفه ای جهان است. شما می توانید از لینکدین برای یافتن شغل، برقراری ارتباط و تقویت روابط حرفه ای با مدیران یک شرکت استفاده نمایید. تصویر در شبکه های اجتماعی گاهی می تواند مسیر زندگی تان را نیز تغییر دهد.

تصویر پروفایل شخصی در لینکدین: 400*400 پیکسل 

تصویر در شبکه های اجتماعی به خصوص تصویر پروفایل باید بر حسب نوع حساب کاربری تنظیم شود

تصویر(21)

در بخش تصویر پروفایل، می توانید از عکس شخصی خود استفاده کنید. در این شرایط باید دقت نمایید که عکس وضوح خوبی داشته باشد. همچنین دقت نمایید که نمایه باید به صفحه شرکت شما اشاره نماید و متصل باشد. ابعاد مناسب تصویر پروفایل 400*400 پیکسل می باشد. 

چرا بهینه سازی اندازه تصویر در شبکه های اجتماعی حائز اهمیت است؟

مطالعات نشان داده است که افراد می توانند 65 درصد از محتوای بصری (تصاویر) را که مشاهده کرده اند، تا 3 روز بعد به خاطر بیاورند. این رقم در محتوای نوشتاری خیلی کمتر بوده و کاربران تنها 10 درصد از مطالب را پس از سه روز به یاد می آورند. 

وجود تصاویر در بازاریابی شبکه های اجتماعی حائز اهمیت است. با این حال، ابعاد قرارگیری تصویر در شبکه های اجتماعی مختلف در حال تغییر بوده و شما باید عکس های خود را مطابق با دستورالعمل های آنها، تنظیم نمایید. اگر از تصاویری که به صورت نادرست برش خورده یا در سیستم خاصی قابل مشاهده نیست، استفاده نمایید، در جذب مخاطب به محتوای شما تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین توجه به ابعاد تصویری که قصد انتشار آن را دارید مهم است. با انجام راهکارهای مطرح شده در این مقاله، می توانید ابعاد مناسبی برای انتشار تصویر در شبکه های اجتماعی تنظیم نمایید. 

معرفی چند ابزار رایگان برای تغییر ابعاد تصاویر و ایجاد عکس های زیبا 
اگر مهارت کافی در حوزه عکاسی و ویرایش عکس ندارید جای نگرانی نیست. زیرا با استفاده از چند ابزار رایگان از جمله Canva، Stencil، Snappa، PicMonkey، Pablo و Adobe Spark به آسانی می توانید این کار را انجام دهید. علاوه بر این، ابزارهای ذکر شده الگوهای آماده ای برای اندازه تصویر در شبکه های اجتماعی ارائه می کنند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *