رفع مشکل محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل
مقاله

چگونه می توان محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل را برطرف نمود؟

فرقی نمی کند که قصد ارسال یک فایل مهم را دارید یا می خواهید عکس های یک سفر را برای شخصی ارسال کنید. در هر دو صورت، ارسال فایل از طریق ایمیل کاری آسان است اما باید توجه نمایید که حجم این فایل ها بسیار اهمیت دارد. خوشبختانه، دور زدن این مانع امکان پذیر است. پس از آشنایی با محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل، می توانید فایل های حجیم را نیز از طریق ایمیل ارسال نمایید.

با آشنایی روش های دور زدن محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل می توان فایل های سنگین تر را نیز ارسال نمود.

تصویر(1)

در این مقاله، محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل، دقیق تر بررسی خواهد شد. همچنین به محدودیت‌ حجم پیوست در ارائه‌دهندگان و کلاینت های برتر ایمیل، پرداخته می شود. 

چرا ایمیل ها محدودیت حجم فایل دارند؟

محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل، می تواند باعث ایجاد مشکل در ارتباطات شما شود. تفاوتی ندارد که قصد ارسال یک ویدئو را دارید یا می خواهید یک فایل pdf را ارسال نمایید، این محدودیت ها می توانند سد راه شما شوند.

اگر از ایمیل برای کسب وکار خود استفاده می کنید، این موضوع می تواند ناامیدکننده باشد. مطالعات اخیر مزایای بازاریابی ایمیلی، برای کسب و کارها را بسیار مهم نشان داده است. با این وجود اگر برای ارسال ایمیل خود، محدودیت حجم فایل داشته باشید به طبع آن قادر نخواهید بود در بازاریابی ایمیلی خود نیز موفق شوید. بنا بر دلایلی، شرکت های ارائه دهنده سرویس ایمیل این محدودیت ها را اعمال می کنند. یک سرور می تواند بسیاری از درخواست ها را پردازش کند اما نمی تواند هزاران ایمیل حجیم که به صورت همزمان ارسال می شوند را مدیریت نماید. این امر باعث ایجاد تداخل در سیستم خواهد شد.

محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل در ارائه دهندگان برتر ایمیل

هر ارائه دهنده خدمات ایمیل، محدودیت های پیوست مخصوص به خود را اعمال می کند. در ادامه به محدودیت حجم فایل برخی از محبوب ترین ارائه دهندگان ایمیل، پرداخته شده است:

 • Gmail: تا 25 مگابایت. محدودیت حجم پیوست Gmail می تواند فریبنده باشد زیرا Google ایمیل شما را قبل از ارسال، در قالب خاصی رمزگذاری می کند. این فرآیند می تواند حجم پیوست شما را تا دو برابر افزایش دهد. با این وجود می توان عنوان کرد که محدودیت واقعی حجم پیوست در Gmail حدود 12.5 مگابایت می باشد.
 • Outlook: تا 20 مگابایت (در همه نسخه ها).
 • Hotmail: تا 10 مگابایت 
 • Mail.com: تا 50 مگابایت. هر فایل تنها می تواند 10 مگابایت باشد.
 • Yahoo: تا 25 مگابایت
 • Zoho: تا 12 مگابایت. هر فایل فقط می تواند 10 مگابایت باشد.
 • AOL: تا 25 مگابایت
 • ProtonMail: تا 25 مگابایت. می توانید تا 100 فایل مجزا ارسال کنید.

همانطور که مشاهده نمودید، دامنه حجم فایل های پیوستی، نسبتاً گسترده است. با این وجود، شرکت های مختلف علاوه بر محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل، مزایای متفاوتی نیز ارائه می دهند. بنابراین، هنگام انتخاب یک ارائه دهنده ایمیل، تمام جنبه ها را در نظر بگیرید.

محدودیت حجم برای کلاینت های برتر ایمیل

به یاد داشته باشید که ارائه دهنده ایمیل از یک کلاینت ایمیل متمایز است. ارائه دهنده، اطلاعات ایمیل های شما را پردازش می کند اما، کلاینت بیشتر شبیه به یک پیام رسان عمل می نماید. کاربران می توانند برای مشاهده پیام ها به کلاینت های ایمیل خود دسترسی داشته باشند.

کلاینت های ایمیل اغلب به شکل یک نرم افزار هستند. نرم افزاری مانند Microsoft Outlook، هم کلاینت و هم ارائه دهنده سرویس ایمیل است.

محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل در نرم افزار های محبوب، به شرح زیر می باشد:

 • Microsoft Outlook: تا 20 مگابایت
 • Mozilla Thunderbird: نامحدود
 • Windows Live Mail: تا 10 گیگابایت در هر پیام. همچنین، هر فایل نمی تواند بیش از 50 مگابایت باشد.
 • The Bat: تا 25 مگابایت 

به یاد داشته باشید که اگر کلاینت و ارائه دهنده سرویس ایمیل شما متفاوت است، باید از محدودیت هر دو آگاهی داشته باشید. توصیه می شود که مزایا و معایب هر سرویس را به دقت سنجیده و بهترین را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

نحوه ارسال فایل های حجیم از طریق ایمیل

اکنون که محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل را می‌دانید، زمان آن است که یاد بگیرید چگونه این محدودیت ها را دور بزنید. چند گزینه برای انتخاب دارید که در ادامه مقاله به آنها پرداخته می شود:

1. از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده کنید

فضای ذخیره‌سازی ابری، روشی برای ذخیره فایل‌ها روی یک سرور است و زمانی که به اینترنت متصل باشید، از هر جایی امکان دسترسی به آنها را خواهید داشت. همچنین می توانید از فضای ذخیره سازی ابری برای دسترسی افراد دیگر به فایل های خود استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل را در فضای ابری آپلود کرده و لینک را برای گیرندگان خود، ارسال نمایید.

نرم افزارهای زیادی وجود دارند که این خدمات را ارائه می دهند. Google Drive یکی از محبوب ترین آنها می باشد. در ادامه نگاهی گذرا به نحوه استفاده از این ابزار برای اشتراک گذاری فایل های حجیم مانند ویدئو شده است: 

ابتدا به Google Drive مراجعه نموده و در گوشه سمت چپ بالا، روی دکمه "New" کلیک کنید. چند گزینه مشاهده خواهید کرد:

محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل در جیمیل و روش های دور زدن آن

تصویر(2)

در این قسمت می توانید فایل موردنظر را ایجاد کرده یا فایلی که در اختیار دارید را آپلود نمایید. پس از آن، به فایلی که قصد دارید به اشتراک بگذارید مراجعه کنید. در گوشه سمت راست بالا، روی دکمه اشتراک گذاری کلیک نمایید:

با گوگل درایو می توان محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل در جیمیل را برطرف نمود.

تصویر(3)

در این قسمت می توانید افرادی را دعوت کنید تا به این فایل دسترسی داشته باشند. آنها یک دعوت نامه دریافت می کنند و پس از آن به فایل شما دسترسی خواهند داشت. از طرف دیگر، می توانید URL را کپی کرده و لینک را از طریق ایمیل برای آنها ارسال کنید.

ارسال دعوت نامه در زمان استفاده از گوگل درایو برای دور زدن محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل

تصویر(4)

2. فایل های خود را فشرده کنید

روش دیگری که می توانید محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل را دور بزنید، فشرده سازی است. اکثر رایانه ها به شما این امکان را می دهند تا یک فایل را به zip. تبدیل کنید. فایل های zip شده، نسخه فشرده فایل های شما هستند. این فایل ها کوچکتر از فایل های معمولی می باشند. گیرندگان شما به راحتی می توانند فایل را پس از دریافت، از حالت فشرده خارج کرده تا فایل اصلی را مشاهده نمایند. فرآیند فشرده سازی فایل ها ساده است. روی فایلی که قصد فشرده کردن آن را دارید، کلیک راست کرده و گزینه Send to و سپس Compressed (zipped) folder را انتخاب کنید:

محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل و فرآیند فشرده سازی

تصویر(5)

پس از انجام این کار، فایل موردنظر را به صورت فشرده دریافت خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که فشرده سازی معمولاً حجم فایل ها را حدود 30-40 درصد کاهش می دهد اما با توجه به حجم فایل اصلی، ممکن است این مقدار کافی نباشد. اگر هنوز نمی توانید به دلیل محدودیت حجم، فایل خود را از طریق ایمیل ارسال کنید، بهتر است روش زیر را امتحان نمایید:

3. از ابزار اشتراک گذاری آنلاین فایل استفاده کنید

بسیاری از ابزارهای رایگان می توانند به شما در دور زدن محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل، کمک کنند. برخی از آنها ممکن است فایل های شما را بیشتر فشرده کرده یا به شما اجازه دهند از سرورهای آنها برای ارسال ایمیل جداگانه استفاده نمایید. این خدمات رایگان ممکن است با چند اشکال همراه باشند. به عنوان مثال، ممکن است مجبور باشید برای استفاده از یک ابزار، چند آگهی را مشاهده کنید. علاوه بر این، برخی از ابزارها ممکن است محدودیت های اندازه مخصوص خود را داشته باشند.

از طرف دیگر، برخی از خدمات نسبت به سایرین از امنیت کمتری برخوردار هستند. بنابراین، اگر قصد ارسال اطلاعات حساسی را دارید، توصیه می شود از این روش استفاده نکنید. با این حال، رمزگذاری می تواند به کاهش خطر سرقت داده های شما کمک کند.

4. فایل های بزرگ را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید

تقسیم فایل به بخش های کوچکتر ممکن است کاری خسته کننده باشد. بنابراین، توصیه می شود تنها در صورت ارسال یک فایل، از این روش استفاده نمایید. شما باید یک فایل چند صفحه ای را به چندین فایل جداگانه تقسیم کرده و طی چندین ایمیل، ارسال کنید. در هر ایمیل یک پیوست از فایل ارسال می شود. اشکالات قابل توجهی در این روش وجود دارد. بدیهی ترین مشکل این است که اطلاعات شما بخش بندی می شوند و گیرنده باید آن را در طرف دیگر مجددا در کنار یکدیگر قرار دهد.

جمع بندی

محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل می تواند دردسرساز باشد. خوشبختانه راه هایی برای دور زدن این محدودیت ها وجود دارند. با انتخاب بهترین روش با توجه به نیازهای خود، به راحتی می توانید فایل های حجیم را برای افراد دیگر ارسال کنید. توصیه می شود از یک سرویس ذخیره سازی ابری استفاده کنید. اگر به هر دلیلی نمی توانید از آن بهره ببرید، سه روش دیگر دور زدن محدودیت حجم فایل پیوست ایمیل که در این مقاله به آنها اشاره شد را به کار بگیرید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *