بروز رسانی پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

چگونه می توان از پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت استفاده نمود؟

همانطور که وبلاگ شما ارتقا می یابد، پست های قدیمی زیادی نیز در صفحات خود خواهید داشت که اگر از آنها به درستی استفاده نکنید، فرصتی عالی برای افزایش ترافیک وبلاگ خود را از دست خواهید داد.

هر مقاله در وبلاگ شما حاوی اطلاعات بسیار مفیدی می باشد و کاربران ممکن است نتوانند آن را بیابند. تمام بازدیدکنندگان وبلاگ شما فرصت مرور صفحات و بررسی مقالات قدیمی را ندارند. علاوه بر این، استایل نگارشی یا قالب‌بندی مقاله‌های قدیمی، نسبت به مقالات جدید متفاوت است.

به همین دلیل، بازیافت یا استفاده مجدد از پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت، راهی عالی برای کمک به بازدیدکنندگان جدید شما می باشد تا آن اطلاعات با ارزش را بیابند. از این روش نه تنها ترافیک بیشتری دریافت خواهید کرد، بلکه رتبه بندی وب سایت شما در صفحه جستجوی نتایج، افزایش خواهد یافت.

پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت و بهبود رتبه سئو

تصویر(1)

چرا لازم است پست های قدیمی  وبلاگ را بازیافت کنید؟

حتماً با این موقعیت مواجه شده اید که دیگر موضوعی برای ارائه پیدا نمی کنید یا حتی  ممکن است برای مدتی حوصله ای برای نوشتن موضوع جدید نداشته باشید. در بدترین حالت، وبلاگ شما بدون هیچ مقاله جدیدی، برای ماه ها از یاد خواهد رفت و در نهایت با افت ترافیک و رتبه بندی مواجه خواهد شد.

بهترین راه حل در این شرایط، مرور پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت می باشد. رفتن به آخرین صفحه وبلاگ و خواندن مقالات آن، افکار شما را تازه نموده و باعث می شود نسبت به تغییر یا بروزرسانی آن مقالات اقدام کنید.

چگونه پست های قدیمی وبلاگ را بازیافت کنید؟ راه های مختلف آن چیست؟

در ادامه فهرستی از 9 روش که می‌توانید از طریق آنها پست‌های قدیمی وبلاگ را برای کارایی بهتر بازیافت کنید، گردآوری شده است. این روش ها به شما کمک می‌کنند تا ترافیک بیشتر و رتبه‌ بهتری به دست آورید.

9 روش برای بازیافت پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت

1. ایجاد لینک داخلی در مقالات جدید

در هنگام نوشتن مقالات جدید، می توانید لینک مقالات قدیمی وبلاگ خود را در آن درج کنید. این روش یک ترفند مناسب برای سئو است که به خزنده‌های موتورهای جستجو فرصتی می‌دهد تا مقاله های قدیمی را مجددا بخزند.

در زمان ایجاد مقاله جدید، به دنبال کلمات مرتبط با مقالات قبلی خود باشید. به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن مقاله جدیدی در مورد "مد مردانه" هستید و با کلماتی مانند "اصول مد" و "ایده های مد" مواجه شدید، می توانید آنها را به مقالات قبلی خود لینک دهید.

نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کنید این است که متن های لنگر یا انکر تکست باید مرتبط با مقاله ای باشند که به آن لینک می دهید. سعی کنید تا حد امکان از کلیک کردن روی این صفحه یا انکر تکست های صفحه خودداری کنید. بدین منظور، از کلمات کلیدی ثانویه یا بلند استفاده کنید زیرا به شما کمک می کنند انکر تکست های متعادلی اضافه نمایید. به خاطر داشته باشید، پست خود را با لینک های داخلی پر نکنید و تعادل مناسبی بین آنها برقرار نمایید.

۲. ایجاد محتوای جدید براساس مقالات قدیمی

از ویژگی های عمومی یک وبلاگ نویس هوشمند این است که تا حد امکان از پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت استفاده می کند. ایجاد پست های متوالی بهترین راه برای رسیدن به این هدف است.

می توانید با استفاده از مقالات قدیمی که موضوعی را به صورت گام به گام توضیح داده اند، مقالات جدیدی ایجاد نمایید.

بهترین مثال برای این کار، ساخت یک راهنما برای شروع وبلاگ است که در آن تمام مقالات خود را در رابطه با نام دامنه، میزبانی وب، SEO، تبلیغات و غیره لیست کرده اید.

یکی دیگر از مزایای ساخت مجموعه این است که اگر موضوع مهمی را فراموش کرده باشید، می توانید با ایجاد یک مقاله جدید، آن را توضیح دهید و از پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت خود بهره ببرید.

3. اشتراک گذاری مجدد در رسانه های اجتماعی

قدرت رسانه های اجتماعی را دست کم نگیرید. لازم نیست تا فقط مقالات جدید را به اشتراک بگذارید، بلکه مقاله های قدیمی را بازنویسی کرده تا توجه کاربران را به خود جلب نمایید. توجه داشته باشید در صورت استفاده از توییتر، یک مقاله را مکررا توییت نکنید. ممکن است حساب شما به دلیل توییت تکراری در حالت تعلیق قرار گیرد.

استفاده از شبکه های مجازی برای استفاده مجدد از پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت 

تصویر(2)

4. ایجاد اسلاید و آپلود در ShareSlide

ShareSlide محبوب ترین پلتفرم اشتراک گذاری اسلاید می باشد که میلیون ها کاربر به صورت ماهانه از آن استفاده می کنند.

ایجاد اسلاید زمان زیادی از شما نمی گیرد و نیازی به مهارت خاصی ندارد. می توانید اسلایدهای ساده با نکات مفید اما مختصر ایجاد کرده و آن را در ShareSlide آپلود نمایید. به غیر از دریافت بک لینک، ترافیک بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. یکی از روش های مناسب این است که از فونت های مناسب و قالب حرفه ای استفاده نمایید.

5. ایجاد ویدئو و آپلود در یوتیوب

می توانید ویدیوهای ساده ای از پست های قدیمی خود ایجاد کنید. ویدئوهای ساده، مانند آموزش ها یا اسلایدهای انیمیشنی برای این کار مناسب هستند. حتی می توانید این ویدیوها را به مقالات جدید و قدیمی خود اضافه کنید تا زمان مطالعه بازدیدکنندگان، افزایش یابد. 

6. یک کتاب الکترونیکی بنویسید

مشابه ایجاد یک مجموعه، می توانید یک کتاب الکترونیکی نوشته و از مقالات خود در آن استفاده کنید. کتاب های الکترونیکی روز به روز محبوب تر می شوند و وبلاگ های محبوب در اینترنت، کتاب های الکترونیکی را نیز به فروش می رسانند.

7. یک صفحه FAQ یا سوالات متداول ایجاد کنید

صفحه For Any Questions می تواند برای وبلاگ نویسان جدید مفید باشد و به سوالات اساسی پاسخ دهد. فهرستی از 10 تا 15 سوال پرطرفدار تهیه کرده و با استفاده از پست های قدیمی خود به آنها پاسخ دهید.

با رشد و ارتقا سایت خود، می توانید صفحه سوالات متداول خود را بروزرسانی نمایید. فراموش نکنید که صفحه سوالات متداول را در منوی اصلی وبلاگ خود اضافه کرده و به بازدیدکنندگان اطلاع دهید که این صفحه وجود دارد.

پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت

تصویر(3)

8. مقالات پیشنهادی را در زیر پست نشان دهید

بسیاری از وبلاگ ها، در ابتدا یا انتهای صفحه چند مقاله پیشنهادی به کاربر نمایش می دهند. این ابزارک یا بخش ساده، به بازدیدکنندگان مقالات بیشتری برای خواندن ارائه می کند و آنها را برای مدت زمان طولانی تری در وبلاگ شما نگه می دارد. می توان از این طریق برای نمایش پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت استفاده نمود.

9. درج پست های محبوب در گزارش های ماهانه وبلاگ

اگر وبلاگ نویسی هستید که تمایل دارد دستاوردها و اهداف ماهانه خود را پیگیری نماید، انتشار گزارش های ماهانه راه بسیار خوبی برای انجام این کار است. این کار اعتماد کاربران را جلب کرده و بسیاری از آنها جهت بررسی گزارش های ماهانه، از وبلاگ شما دیدن خواهند نمود.

کلام آخر

اگر پست های قدیمی وبلاگ خود را بازنگری نمی کنید، بخش بزرگی از ترافیک خود را از دست داده اید، پس در اسرع وقت شروع به انجام این کار نمایید.
مواردی که نام برده شدند برخی از راه هایی هستند که می توانید برای بازیابی پست های قدیمی در جهت افزایش ترافیک سایت، استفاده کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *