مزایای تگ noopener
مقاله

تگ noopener چیست و چه مزایایی دارد؟

ممکن است از خود بپرسید که "rel="noopener در وردپرس چه معنایی دارد. وقتی لینکی را اضافه می‌کنید که در یک تب جدید باز می‌شود، وردپرس به طور خودکار تگ noopener را به آن می افزاید. در این مقاله، "rel="noopener در وردپرس و نحوه تاثیر آن روی وب سایت، شرح داده خواهد شد.

"rel="noopener در وردپرس

هنگامی که به وب‌سایت وردپرس خود لینک اضافه می‌کنید، می‌توانید از ویژگی‌های HTML برای کنترل آنچه که با کلیک روی لینک اتفاق می‌افتد، استفاده نمایید. به عنوان مثال، وقتی یک لینک ایجاد می‌کنید، سوئیچی نمایش داده می شود که به شما امکان می‌دهد آن را در یک تب (زبانه) جدید باز نمایید.

مزایای تگ noopener 

تصویر(1)

کد HTML تولید شده توسط وردپرس برای این لینک، به شکل زیر است:

<a href="http://example.com" target="_blank" rel="noreferrer noopener">لینک</a>

توجه داشته باشید که ویژگی‌های HTML، جهت رفع آسیب پذیری‌های امنیتی اضافه شده‌اند.

مشکل این است که کدهای جاوا اسکریپت می‌توانند به تب جدید اجازه دهند تا کنترل صفحه ارجاع دهنده را در دست بگیرند. اگر به یک وب سایت خارجی آلوده به کدهای مخرب لینک دهید، می‌تواند از ویژگی window.opener در جاوا اسکریپت، برای تغییر محتوای وب سایت شما، سرقت اطلاعات و انتشار کدهای مخرب، استفاده کند.

وردپرس "rel="noopener را اضافه می‌کند تا از سوء استفاده تب جدید، جلوگیری نماید. به طور مشابه، ویژگی "rel="noreferrer از ارسال اطلاعات ارجاع دهنده به تب جدید، جلوگیری خواهد کرد.

آیا تگ noopener بر سئوی وردپرس تاثیر می‌گذارد؟

تاثیر تگ noopener بر سئو

تصویر(2)

پاسخ کوتاه "خیر" است. حتی با وجود اینکه ویژگی "rel="noopener امنیت وردپرس را بهبود می‌بخشد اما برخی کاربران از آن اجتناب می‌کنند. زیرا تصور آنها این است که بر سئوی وردپرس تأثیر می‌گذارد. با این حال، تگ noopener تاثیری بر رتبه بندی سئو سایت یا عملکرد کلی وردپرس ندارد.

تفاوت بین "noopener" و "nofollow" چیست؟

به راحتی می‌توان "rel="noopener را با "rel="nofollow اشتباه گرفت. با این حال، آنها ویژگی‌هایی کاملا مجزا هستند. ویژگی noopener از هک شدن وب سایت شما جلوگیری می‌کند و امنیت وردپرس را بهبود می‌بخشد.

از طرف دیگر، ویژگی nofollow مانع از انتقال سئو لینک‌های سایت شما به وب سایت مقصد می‌شود. موتورهای جستجو هنگام بررسی یک لینک در وب سایت شما، به دنبال ویژگی nofollow هستند و آن را در نظر می‌گیرند. با این حال، هیچ توجهی به تگ noopener نمی کنند.

به طور پیش فرض، وردپرس ابزار افزودن nofollow به لینک‌های خارجی را ارائه نمی‌کند. اگر می‌خواهید در وردپرس از nofollow استفاده کنید، به یک افزونه نیاز خواهید داشت.

آیا "rel="noopener بر لینک‌های کسب در آمد وردپرس تاثیر می‌گذارد؟

تگ noopener و تاثیر آن بر کسب در آمد 

تصویر(3)

"rel="noopener بر لینک‌های کسب درآمد وردپرس تأثیر نمی گذارد. برخی از کاربران معتقد هستند که در تگ noopener به دلیل عدم انتقال اطلاعات ارجاع دهنده به تب جدید، سیستم کسب درآمد به درستی عمل نخواهد کرد.

با این حال، اکثر سیستم های کسب درآمد یک URL منحصر به فرد را در اختیار شما قرار می‌دهند که دارای شناسه اختصاصی می‌باشد. این بدان معنا است که شناسه کسب درآمد به عنوان یکی از پارامترهای URL، برای مقصد ارسال می‌شود.

همچنین اکثر بازاریابان سیستم‌های کسب درآمد، از یک افزونه پنهان‌سازی لینک استفاده می‌کنند. با این کار، لینک کسب درآمدی که کاربران روی آن کلیک می‌کنند، در واقع URL وب‌سایت شما خواهد بود که آنها را به آدرس مقصد، ریدایرکت می‌کند.

چگونه می‌توان "rel="noopener را در وردپرس غیرفعال کرد؟

نیازی به حذف "rel="noopener از لینک‌های وب سایت نیست. این ویژگی برای امنیت وب سایت شما خوب است و هیچ تاثیری روی عملکرد یا سئو سایت ندارد. با این حال، اگر مجبور به حذف آن هستید، باید ویرایشگر بلوک گوتنبرگ را در وردپرس غیرفعال نموده و از ویرایشگر کلاسیک قدیمی استفاده کنید.

چگونگی حذف تگ noopener

تصویر(4)

اگر تگ noopener را به صورت دستی از لینک حذف کنید، ویرایشگر بلوک به طور خودکار آن را اضافه می‌کند تا وب سایت شما ایمن بماند. پس از غیرفعالسازی ویرایشگر بلوک، باید یک قطعه کد را به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید.

به سادگی می توانید قطعه کد زیر را به انتهای فایل functions.php اضافه کنید:

add_filter('tiny_mce_before_init','wpb_disable_noopener');
function wpb_disable_noopener( $mceInit ) {
    $mceInit['allow_unsafe_link_target']=true;
    return $mceInit;
}

این فایل در مسیر نصبی قالب وردپرس شما قرار دارد که به صورت زیر است:

wp-content/theme/(نام قالب)

این کار، وردپرس را از اضافه کردن "rel="noopener به لینک‌های جدید باز می‌دارد. همچنین باید لینک‌های قدیمی را به صورت دستی ویرایش کنید تا این ویژگی حذف شود.

جمع بندی

تگ‌ها و ویژگی‌های HTML، برای بسیاری از افراد گیج‌کننده هستند اما تگ ه noopener و noreferrer اینطور نیستند. هیچ یک از این دو، تأثیر منفی بر سئو ندارند و می توانید بدون ترس، از آنها استفاده کنید.noopener برای افزایش امنیت وب‌سایت و جلوگیری از دسترسی سایر وب‌سایت‌ها به صفحات شما (از طریق سشن مرورگر)، مورد نیاز است. همچنین به کمک آن به سادگی می‌توانید از باز کردن لینک‌های خارجی در تب جدید اجتناب کنید. این موضوع باعث می شود تا وردپرس noopener را به لینک ها اضافه نکند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *