ترفندهای لایو اینستاگرام
مقاله

ترفندهای لایو اینستاگرام

ویژگی Live Instagram یک قابلیت پخش ویدئو به صورت زنده است که از طریق برنامه اینستاگرام پخش می شود و از طریق بخش Stories Instagram قابل دسترسی است. با استفاده از ویژگی داستان زنده، می توانید همزمان با طرفداران خود ارتباط برقرار کنید و به نظرات آنها پاسخ دهید. Live Story یکی از ساده ترین و لذت بخش ترین ابزارهای ضبط و پخش فیلم است که امروزه در دسترس می باشد.

این ویژگی در بین کاربران و خصوصاً افراد مشهور بسیار محبوب است. به عنوان مثال، یک شخصیت مشهور می تواند زمان شروع لایو را از پیش اعلام کند، با طرفدارانش زنده صحبت کند و به سوالات آنها پاسخ دهد. همچنین، Live Story از ظرفیت فوق العاده ای برای تبلیغات و بازاریابی در اینستاگرام برخوردار است. 

برنامه اینستاگرام زنده چیست؟

نحوه استفاده از این ویژگی بستگی به نوع فعالیت شما در اینستاگرام دارد. به عنوان مثال، اگر صاحب یک تجارت هستید، هنگام معرفی یک محصول جدید، می توانید فیلم های زنده را برای جذب مشتری به اشتراک بگذارید. یا می توانید از پس زمینه فعالیتهایی که انجام می دهید به صورت زنده توضیح دهید. این روش یک رابطه گرم و صمیمی با مخاطب ایجاد می کند. مهم است که بدانید چگونه از اینستاگرام به طور زنده استفاده کنید.

چگونه یک فیلم زنده در اینستاگرام را شروع کنید؟

نماد دوربین را در سمت چپ بالای صفحه اصلی اینستاگرام لمس کنید یا صفحه را از راست به چپ بکشید. راه دیگر برای دسترسی به این بخش لمس نماد به علاوه در عکس پروفایل شما است.

روی گزینه live که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید و سپس شروع به پخش زنده فیلم را لمس کنید. (اگر نمی توانید این ویژگی را پیدا کنید، بدان معنی است که Live Instagram هنوز برای شما فعال نشده است و باید منتظر بمانید). می توانید مخاطبان آنلاین را در بالا و نظرات را در پایین صفحه مشاهده کنید. برای ارسال نظر یا نمایش بیشتر مخاطبان، نظرات را لمس کرده و نگه دارید. 

تصویر (1)

با لمس نماد لایو، می توانید ببینید چه کسی در حال تماشای ویدیوی زنده شما می باشد.

اگر می خواهید ارسال نظر توسط مخاطبان خود را ممنوع کنید، روی نماد چرخ دنده در بالای صفحه کلیک کنید و سپس گزینه "خاموش کردن نظر" را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید هر زمانی که لایو شما به اتمام رسید، روی گزینه "پایان" در بالای صفحه کلیک کنید و به مراحل بعدی بروید. 

چگونه LIVE سایر کاربران را مشاهده نمایید؟

وقتی یکی از کاربرانی که در اینستاگرام دنبال می کنید، یک لایو را شروع می کند، در حالی که دایره رنگی با کلمه "Live" در بالای فید اینستاگرام نمایش داده میشود، عکس پروفایل آنها ظاهر می شود. فیلم های زنده همیشه جلوتر از داستان ها هستند (از سمت چپ اولین حلقه ها هستند). برای شروع تماشای فیلم زنده، فقط حلقه رنگی را لمس کنید.

تصویر (2)

در حالی که اینستاگرام را به صورت زنده مشاهده می کنید، می توانید گزینه اظهار نظر را انتخاب کرده و پاسخ خود را ارسال کنید. از طرف دیگر، با لمس "نماد قلب" در بخش لایو می توانید نشان دهید که از آن خوشتان آمده است. توجه داشته باشید که شخصی که لایو را  به اشتراک می گذارد و همه افرادی که به طور زنده در اینستاگرام مشاهده می کنند، می توانند نظرات شما و امثال شما را مشاهده کنند و همچنین وارد صفحه ویدیوی زنده شوند. اگر نظری نامناسب بود، می توانید روی صفحه ویدیوی زنده ضربه بزنید و گزینه "Report comment" را انتخاب کنید.

اگر کاربری که در حال پخش لایو در اینستاگرام است، قسمت نظر را بسته است و شما نمی توانید نظر خود را ارسال کنید، می توانید نظر خود را در قسمت دایرکت برای او ارسال کنید.

تصویر (3)

چگونه می توانید اعلان های لایو اینستاگرام را برای فالوورهای خود غیرفعال کنید؟

اگر نمی خواهید از لایو فالوورهای خود مطلع شوید، فقط به صفحه خود بروید و روی نماد چرخ دنده در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. سپس به "Push Notifications Settings" وارد شده و گزینه "Live Video" را تنظیم کنید.

چگونه با یکی از دوستانتان لایو مشترک داشته باشید ؟

یکی از ویژگی های جدید در بروزرسانی های اینستاگرام "Live video with a friend" است. دو راه برای ایجاد یک لایو مشترک با دوستتان وجود دارد:

 • می توانید یکی از دوستان خود را برای پیوستن به لایو خود دعوت کنید.
 • می توانید از یکی از دوستانتان که در حال ضبط یک لایو است، درخواست کنید تا در ویدیو وی به او بپیوندید.

تصویر (4)

چگونه می توانید شخصی را به طور مستقیم به لایو اینستاگرام خود دعوت کنید؟

 • آیکون سمت چپ بالای صفحه اصلی را لمس کنید (یا می توانید صفحه را از راست به چپ بکشید) تا به صفحه لایو اینستاگرام بروید.
 •  گزینه "Live" را در پایین انتخاب کرده و "Start live video" را لمس کنید.
 • نماد LIVE را انتخاب کنید.
 • نام کاربری را که قصد دارید با وی لایو مشترک داشته باشید، انتخاب کنید. توجه کنید که فقط می توانید افرادی را انتخاب کنید که در حال تماشای لایو شما هستند.
 • اگر درخواست دعوت شما پذیرفته شود، لایو شما با کاربر در صفحه نمایش تقسیم شده اعمال می شود. همچنین در صورت رد درخواست، شما متوجه خواهید شد.
 • سرانجام، می توانید با لمس نماد "X" در سمت راست بالای صفحه، لایو مشترک خود را به پایان برسانید.

برای درخواست و پیوستن به لایو یکی از دوستان خود در اینستاگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اگر  Request option را در اینستاگرام از شخصی که به دنبالش هستید، می بینید، آن را لمس کنید.
 • سپس درخواست را ارسال کنید. (فرستادن درخواست)
 • در صورت پذیرش درخواست شما، با نمایش اعلان به لایو می پیوندید.

چگونه لایو اینستاگرام خود را به دوستان خود معرفی کنید ؟

می توانید لایو خود را برای دوستان معرفی کنید. برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

آیکون گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش اینستاگرام را انتخاب کنید.

نام کاربری که قصد ارسال لایو خود به او را دارید انتخاب کنید.

اگر می خواهید به یک نفر نشان داده شود، گزینه "ارسال جداگانه" را انتخاب کنید. اگر می خواهید به گروه های خود ارسال کنید، "ارسال به یک گروه" را انتخاب کنید.

همچنین می توانید فیلم های لایو دیگران را مانند آنچه گفته شد به دایرکت دوستانتان ارسال کنید.

تصویر (5)

چگونه می توان لایو اینستاگرام را دانلود نمود ؟

همانطور که قبلاً گفته شد، اینستاگرام ویدیوهای زنده شما را ذخیره نمی کند و دیگر قادر به تماشای آنها نخواهید بود. بنابراین سوال اینجا است که چگونه آن ها را دانلود کنید؟ جواب ساده است! شما می توانید یکی از برنامه هایی که صفحه تلفن شما را ضبط می کند، استفاده کنید.

برای کاربران اندرویدی این کار به راحتی انجام می شود، اما کاربران دارای آیفون یا آی پد نمی توانند از چنین برنامه هایی استفاده کنند (اپل به دلایل امنیتی چنین اجازه ای را نمی دهد) و برای ذخیره لایو اینستاگرام آنها باید iPhone یا iPad خود را به MacBook متصل کنند.

پخش مجدد لایو اینستاگرام چیست؟

شما می توانید گزینه پخش زنده ویدیو را فعال کنید تا مخاطبان خود که شانس تماشای ویدیو لایو شما را از دست داده اند، تا حداکثر 24 ساعت پس از انتشار آن با تمام کامنت های ارسال شده، مشاهده کنند. همچنین، می توانید فیلم زنده خود و داستان های خود را هایلایت کنید. بنابراین مخاطبان شما می توانند در بخش "Highlight Stories" به آنها دسترسی داشته باشند.

تصویر (6)

چگونه پس از به پایان رسیدن لایو اینستاگرام، آن را تماشا کنید ؟

اگر هنگام باز کردن برنامه اینستاگرام، ویژگی "پخش مجدد ویدیوی زنده" فعال شود، فیلم زنده ضبط شده در بالای صفحه با یک کلمه "پخش" روی آن ظاهر خواهد شد. در حالی که مشغول تماشای پخش زنده مشترک فیلم هستید، می توانید با لمس کردن سمت چپ و راست ویدیو، جدول زمانی را تغییر دهید. 

Top Live اینستاگرام چیست؟

Top Live اینستاگرام فیلم هایی هستند که به صورت عمومی منتشر شده اند. هنگامی که به صفحه Explorer میروید، گزینه Top Live را در بالای صفحه پیدا کنید. با لمس آنها می توانید به فیلم های لایو جدید دسترسی پیدا کنید. با کشیدن صفحه به سمت چپ و راست، می توانید لایو جدید را مشاهده کنید.

تصویر (7)

چگونه لایو اینستاگرام را در رایانه شخصی مشاهده کنید؟

متاسفانه، شاید نتوانید فیلم های زنده را از طریق نسخه تحت وب اینستاگرام مشاهده کنید. بنابراین، نمی توانید به طور معمول لایو اینستاگرام را از طریق کامپیوتر مشاهده کنید، اما یک ترفند ویژه برای تماشای آنها در رایانه شخصی شما وجود دارد.

کافی است نسخه توسعه یافته google chrome free را بر روی رایانه خود نصب کنید و سپس به سایت اینستاگرام (Instagram.com) بروید. از تماشای فیلم های زنده با رایانه خود لذت ببرید.

تصویر (8)

چرا با وجود به روز رسانی اینستاگرام به جدیدترین نسخه، ویژگی ویدیوی زنده را در تلفن خود ندارید؟

ویژگی لایو اینستاگرام در تلفن های قدیمی یا نسخه های قدیمی تر اندرویدی فعال نیست و در صورت نصب سیستم عامل (تلفن های بلک بری) یا ویندوز روی گوشی شما، ممکن است در تماشای Live Story و به طور کلی داستانهای اینستاگرام مشکل داشته باشید.

یکی دیگر از مشکلاتی که به ویژه در بین کاربرانی که با IOS کار می کنند دیده شده است، این می باشد که آنها باید VPN یا پروکسی فعال خود را در دستگاه خاموش کنند. همچنین توجه داشته باشید که اگر می خواهید ویدیوهای زنده را تماشا کنید، باید سرعت اینترنت خوبی داشته باشید در غیر این صورت کیفیت فیلم شما پایین خواهد بود یا متوقف می شود.

نتیجه

بازار Live Story این روزها در بین کاربران اینستاگرام (مخصوصاً کسانی که می خواهند دنبال کننده زیادی در اینستاگرام داشته باشند) بسیار داغ است و به ابزاری کارآمد برای کسب درآمد در اینستاگرام تبدیل شده است. انتشار لایو اینستاگرام یکی از روش های بازاریابی ویدیویی است و می توانید با کمی خلاقیت از آن استفاده کنید تا شغل خود را معرفی کرده و مشتری را جذب نمایید. هنگام انتشار داستان زنده بسیار مراقب باشید زیرا مخاطب شما را زنده تماشا می کند و شما حق ندارید اشتباه کنید. همچنین اگر آماده دریافت نظرات از مخاطبان خود هستید، باید خطر دریافت نظرات بی ربط و بی ادبی را که برای همه مخاطبان زنده شما نمایش داده می شود، بپذیرید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *