3 دلیل برای استفاده از اینفوگرافیک در مطالب خود
مقاله

3 دلیل برای استفاده از اینفوگرافیک در مطالب خود

دنیای دیجیتال امروز پر از اطلاعات است. وجود جمله های طولانی یا درج سایر جزئیات در پست های وبلاگ، مخاطبان را خسته می کند و باعث می شود که آن ها را از دست بدهید، بنابراین یافتن راه دیگری برای جلب توجه آنها مهم است. گنجاندن اینفوگرافیک (اینفوگرافیک ها جهت نشان دادن اطلاعات و داده ها از طریق عکس و یا نمودار هستند) در محتوای شما یک روش هوشمندانه برای انجام این کار است. این کمکهای بصری درک اطلاعات پیچیده را آسان می کند، به این معنی که بازدید کنندگان شما بهتر پیام شما را دریافت کنند. این امر از بسیاری جهات، به ویژه هنگامی که به دنبال کاهش میزان گزاف گویی هستید، ضروری است.

اینفوگرافیک چیست؟

اگر از وب سایت خود به عنوان راهی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد صنعت و حرفه خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد بسیاری از پست های شما جهت اطلاع رسانی هستند. اگرچه این نوع محتوا می تواند بسیار با ارزش باشد، اما باید هنگام ایجاد آن نیازها و توجه مخاطبان خود را در نظر بگیرید. 

اینجا است که اینفوگرافیک ها وارد کار می شوند :

تصویر(1)

اینفوگرافیک نوعی ارتباط بصری است که با هدف جلب توجه مخاطبان شما و علاقه مندی آنها به مطالب واقعی تر و پیچیده تر انجام می شود. اینفوگرافیک ها معمولاً با ترکیبی از داده ها و گرافیک ها تعریف میشوند، اگرچه می توانند اشکال مختلفی از جمله موارد زیر را در بر بگیرند:

  • نمودارهای دایره ای
  • نمودار میله ای
  • اینفوگرافیک مقاله ای 
  • اینفوگرافیک Timeline

اینفوگرافیک ها شامل متنهای کوتاه و گاها بلند هستند که توسط نمادها، اشکال، رنگ ها و سایر عناصر بصری تقویت می شوند. اینکه شما چه سبکی را ایجاد می کنید به محتوایی که در نظر دارید، بستگی دارد. به عنوان مثال، داده هایی که بر درصد متمرکز هستند با استفاده از نمودار دایره ای به بهترین شکل ممکن نمایش داده می شوند:

تصویر(2)

اینفوگرافی ها را می توان به راحتی در پست های سنتی مبتنی بر متن برای پشتیبانی یا توضیح دادن اطلاعات درج کرد اما در صورت استفاده به صورت تکی، نیز به درستی عمل می کنند. این امر آنها را به روشی فوق العاده متنوع برای تولید محتوا تبدیل می کند.

3 دلیل برای استفاده از اینفوگرافیک در مطالب خود

استفاده از اینفوگرافیک در واقع می تواند از روش های مختلف به سایت شما سود رسانی کند. در ادامه بارزترین مزایای اینفوگرافیک ها جهت دستیابی به محتوای بهتر برای خوانندگان، عنوان شده است:

1-اینفوگرافیک ها درک اطلاعات پیچیده را آسان می کنند

یکی از دلایل اصلی استفاده از اینفوگرافیک ها این است که آنها درک داده های پیچیده را آسان می کنند. بسیاری وبلاگ ها صرفاً برای آگاهی دادن به کاربران در مورد موضوعات خاص به وجود آماده اند اما درک این اطلاعات خاص و ویژه ممکن است برای کاربران دشوار باشد.

اینجا است که قدرت اینفوگرافیک ها نمایان می شود. مغز، اطلاعات تصویری را 60000 بار سریعتر از متن پردازش می کند، بنابراین استفاده از این نوع محتوا شما را قادر می سازد تا اطلاعات مربوطه را از طریق روش های قابل درک منتقل کنید.

این امر به ویژه اگر به دنبال کاهش میزان گزاف گویی سایت خود باشید، بسیار مهم است. یک خواننده هنگامی که فقط با یک صفحه در سایت شما ارتباط برقرار می کند، در آن صفحه متوقف میشود و قبل از کلیک روی هر لینک و یا هر محتوای اضافی دیگر از سایت خارج می شود .

نرخ گزاف گویی بالا می تواند نشانه ای باشد که باید چیزی مانند رویکرد فعلی شما برای تولید محتوا  در سایت شما تغییر کند. اگر پست های وبلاگ شما بازدید کنندگان را ترساند، استفاده از روشی بصری و دوستانه تر با خواننده می تواند مخاطبان شما را تشویق به ماندن در سایت نماید.

2. آنها می توانند نتیجه فعالیت های سئو شما را تقویت کنند

ممکن است در ابتدا انتظار آن را نداشته باشید، اما افزودن اینفوگرافیک به مطالب خود می تواند در واقع سئو سایت شما را تقویت کند. این امر عمدتاً به این دلیل است که آنها پتانسیل تبدیل شدن به "محتوای ویروسی" (انتشار شونده) را دارند. محتوای ویروسی به طور مکرر در طیف وسیعی از سیستم عامل ها به اشتراک گذاشته می شود و قابلیت دستیابی به مخاطبان بسیار بزرگ را دارد.

محتوای تصویری مانند اینفوگرافیک به احتمال زیاد این اثر را دارد. در حقیقت، مطالعات نشان داده اند که محتویات حاوی تصاویر یا گرافیک می تواند 94٪ بازدید بیشتر از محتوایی که فاقد تصاویر یا گرافیک هستند، ایجاد کند. نکته دیگر اگر لینکی را به همراه اینفوگرافیک درج کنید، می توانید با افزایش تعداد "بک لینک" تعداد زیادی بازدید کننده جدید را به سایت خود دعوت کنید.

بک لینک های مکرر به Google نشان می دهد که شما یک منبع اطلاعاتی شناخته شده و با ارزش هستید. این کار رباتهای موتور جستجو را ترغیب می کند تا  وب سایت شما را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) بالاتر قرار دهند. 

3. شما قادر به بالا بردن سطح آگاهی در مورد برند خود هستید

اشتراک گذاری مکرر اینفوگرافیک های شما می تواند در ایجاد آگاهی از نام تجاری شما به برندتان کمک کند. اینفوگرافیک ها در رسانه های اجتماعی سه برابر بیشتر از هر نوع محتوای دیگر به اشتراک گذاشته می شوند. از آنها می توان ابزاری عالی برای شناساندن نام برند شما و اطلاع رسانی به مردم نام برد.

به راحتی می توانید اطلاعات مربوط به نام تجاری خود مانند آرم، آدرس وب سایت و هر صفحه مرتبط با رسانه های اجتماعی را در اینفوگرافیک خود درج کنید. نمایش این اطلاعات می تواند حداقل 12٪ میزان ترافیک شما را افزایش دهد، زیرا احتمالاً بسیاری از کسانی که به اینفوگرافیک شما علاقه مند هستند، می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب کنند.

نحوه ایجاد اینفوگرافیک های شخصی خود

اگر می خواهید از مزایای ذکر شده در بالا بهره ببرید، خبر خوب این است که ساخت اینفوگرافیک شخصی شما بطور شگفت آوری ساده است. این امر به لطف طیف گسترده ای از ابزارهای قابل دستیابی است که می تواند در شروع کار به شما کمک کند.

به عنوان مثال ، سرویس های آنلاین مانند Canva و Snappa هنگامی که به دنبال ایجاد گرافیک اطلاعاتی و زمان بندی شده هستید، بسیار مفید هستند:

تصویر(3)

همچنین می توانید از نمودارهای Google برای ساخت نمودارها( bar graphs) استفاده کنید. با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که جمع آوری اینفوگرافیک های شیک، حتی اگر طراح نباشید کار سختی نیست.

نتیجه

برای اینکه بازدید کنندگان سایت را در صفحه خود حفظ کنید تا به آنچه در سایت شما وجود دارد علاقه مند شوند، می توانید از اینفوگرافیک استفاده کنید تا محتوای سنگین تان را «snackable»کنید.(محتوای Snackable یک اصطلاح برای محتوا در اینترنت است که کاربران می توانند به سرعت و بدون دردسر اطلاعات را بخوانند. این محتوا بیشتر در شبکه های اجتماعی در قالب پست / توییت، تصاویر، فیلم ها و فایل های صوتی به اشتراک گذاشته می شود. غالباً این محتوا برای جلب توجه زیاد طراحی می شوند)

در این مقاله، سه دلیل که باید از اینفوگرافیک در محتوای خود استفاده کنید معرفی شده است:

1- عنصر بصری درک محتوای پیچیده را آسانتر می کند.

2- اضافه کردن اینفوگرافیک به سایت شما می تواند به تقویت سئو آن کمک کند.

3- به اشتراک گذاری مکرر اینفوگرافیک شما باعث معرفی هرچه بیشتر برند شما خواهد شد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *