Video Blogging چیست و چه کاربردهایی دارد؟
مقاله

Video Blogging چیست و چه کاربردهایی دارد؟

تصویر(1)

به صورت کلی، وبلاگ نویسی ویدیویی (vlog) با کمک فیلم ها انجام می شود. شما یا شخصا میزبان ویدیوی خود هستید و یا از خدمات رایگان مانند YouTube ، Vimeo برای میزبانی فیلم های خود استفاده می کنید. مانند یک وبلاگ معمولی، فیلم شما برای عموم قابل مشاهده خواهد بود که می توانند ویدیوهای شما را رتبه بندی کنند، نظر دهند و به اشتراک بگذارند. تنها تفاوت بزرگ آن در استفاده از فیلم ها برای به اشتراک گذاری اطلاعات به جای متن خواهد بود.

یک برند، می تواند در مورد نحوه استفاده از محصول و سایر اطلاعات خود صحبت کند. از آنجا که فیلم ها تعاملی هستند و اطلاعات دقیق تری ارائه می دهند، افراد اغلب به دنبال بررسی فیلم هستند.

مزایای استفاده از Video Blogging:

تصویر(2)

 می توانید ویدیوهایی را در سایت میزبانی ویدیو رایگان مانند YouTube (با محدودیت های اندک)، Vimeo ،metacafe داشته باشید و به کاربران اجازه دهید ویدیوها را در سایت خود نمایش داده  که این امر باعث می شود برند شما بیشتر در معرض دید افراد قرار بگیرد. 

شرکت های معتبر و برند ها می توانند حرفه ای ها را برای ایجاد فیلم های جذاب استخدام کنند و همچنین می توانند برای ایجاد یک محتوای مرتبط برای وبلاگ ویدیویی تلاش کنند تا به بینندگان خود آموزش داده و افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنند. به عنوان مثال: اگر شما در حال فروش خدمات میزبانی ویدیو هستید، می توانید فیلم هایی را تهیه کنید که همه ویژگی هایی که یک میزبان ارائه می دهد را به نمایش بگذارد. به این ترتیب، شما نه تنها به مردم آموزش می دهید بلکه مشتری را به سمت سایت خود هدایت می کنید. شما می توانید استراتژی مشابهی را برای برند خود اعمال کنید.

  • در معرض دید قرار گرفتن 

تصویر(3)

با انتشار هرچه بیشتر وبلاگ ها به صورت روزانه (با توجه به رشد روزافزون وبلاگ ها)، وبلاگ نویسان ترجیح می دهند کانالهایی را در وب سایت های اشتراک گذاری ویدیو مانند YouTube ایجاد کنند تا در معرض دید بیشتری قرار بگیرند. با این حال تحقیقات اخیر نشان داده اند که فیلم ها بیشتر از محتوای متنی تماشا شده، لذت بخش بوده و به اشتراک گذاشته می شوند. اگر یک فیلم و یک محتوای متنی تهیه کنید، محتوای تصویری بازدید بیشتری از محتوای متنی خواهد داشت. همچنین وقتی ویدئویی را در فیس بوک می بینید، احتمالاً ترجیح می دهید تا به تماشای ویدئو بنشینید تا اینکه یک متن طولانی درج شده در زیر یک عکس را بخوانید. مردم از تماشای فیلم به جای خواندن مطالب لذت می برند. همچنین فیلم ها جلوه های تصویری بیشتری نسبت به محتوای متن به همراه تصاویر دارند.

  • فیلم های عالی به راحتی مورد توجه عموم قرار می گیرند

تصویر(4)

فیلم ها بیشتر از یک محتوای متنی منتشر می شوند. اخیراً اسپم های ویدیویی در فیس بوک فراگیر شده اند. همه آنها مانند یک فیلم آماده برای پخش بودند. این نکته  ثابت می کند که مردم به احتمال زیاد به تماشای فیلم در فیس بوک بیشتر راغب هستند تا خواندن متن. این استراتژی وقتی برای تبلیغ یک وبلاگ اتخاذ می شود می تواند یک نتیجه باورنکردنی در پی داشته باشد. پس چرا با این استراتژی پیش نمی روید؟ بسیاری از شرکتهای وب کانالهای ویدیویی در YouTube دارند. این کار به آنها کمک می کند تا ترافیک بیشتری داشته باشند و با خواننده های خود که در YouTube فعال تر از هر شبکه اجتماعی دیگر است، ارتباط برقرار کنند.

  • تعاملی و توصیفی:

تصویر(5)

وبلاگ های ویدیویی تعاملی و توصیفی تر هستند. با استفاده صحیح از جلوه های بصری می توانید به روشی بهتر به مخاطبان خود آموزش دهید. وبلاگ نویسی ویدئویی توانایی متقاعد سازی شما را افزایش داده و شانس نرخ تبدیل را بالا میبرد. می توانید بینندگان را متقاعد کنید و فروش خود را افزایش دهید.

  • برای آموزش مناسب تر می باشد

تصویر(6)

وبلاگ های ویدیویی برای آموزش بهترین گزینه هستند. وبلاگ های آموزش معمولاً به متن زیادی نیاز دارند. اگر می خواهید به کسی آموزش دهید می توانید از وبلاگ های ویدئویی استفاده کنید و به جای انتشار مجموعه ای عظیم از متن از ویدئو کمک بگیرید. این به خوانندگان شما کمک می کند تا درگیر محتوا باشند.

وبلاگ نویسی ویدیوی زنده:

تصویر(7)

با پیشرفت در فناوری های ویدیویی، وبلاگ نویسی لایو آسان شده است. اکنون مردم می توانند با کمک فیلم ها این رویداد را به طور زنده وبلاگ کنند. این موضوع  با کلمه "live streaming" مشهور است. وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران می توانند از این تکنیک برای وبلاگ نویسی اخبار استفاده کنند. لایو به اندازه یک وبلاگ نویسی متنی نیاز به زمان  ندارد. تمام آنچه شما نیاز دارید مهارت صحبت کردن خوب است که به شما امکان می دهد ویدیوی خود را منتشر کنید. اما هنگامی که نوبت به وبلاگ نویسی می رسد، باید با پیش نویس های مختلف ابتدا خطاهای نوشتاری خود را از بین ببرید.

از ویدیو درآمد کسب کنید:

تصویر(8)

تبلیغات فیلم ها رواج پیدا کرده اند  به خصوص تبلیغات YouTube Instream بسیار محبوب شده اند و پاسخ خوبی دریافت کرده اند. شما همیشه می توانید پلت فرم خود را برای اضافه کردن تبلیغات در فیلم ها ایجاد کنید یا می توانید به سادگی برای برنامه مشارکت در YouTube اقدام کنید و از محتوای ویدیوی خود با استفاده از Adsense کسب درآمد کنید.

برای مشاهده بهتر موتور جستجوگر ویدیو، پیشنهاد می شود  نقشه سایت ویدیویی را برای وب سایت خود ایجاد کنید و مانند سایر نقشه های سایت به Google ارسال کنید. این راهنما از ReelSEO به شما کمک می کند تا فیلم های خود را برای مشاهده بهتر بهینه کنید.

وبلاگ نویسی ویدئویی نیز معایبی دارد که باید قبل از جستجوی لیست Blogger های ویدیویی، ذهن خود را آماده کنید.

معایب وبلاگ نویسی:

  • هزینه

اگر فیلم ها را خودتان میزبانی می کنید، هزینه پهنای باند و ذخیره سازی آن ممکن است دشوار باشد. ابزارهای رایگان زیادی وجود دارند که می توانید از آنها برای ایجاد فیلم استفاده کنید اما برای یک آموزش تصویری حرفه ای، به نرم افزارهای غیر رایگان مانند Camtasia نیاز دارید.

  • ایجاد محتوای ثابت

ویرایش و نهایی کردن ویدیو به زمان زیادی نیاز دارد. همچنین، برای فیلم های بهتر باید روی رونوشت کار کنید، که این کار نیز زمان بیشتر لازم دارد، اما در صورت جاسازی فیلم ها در فضای میزبانی وبلاگ خیلی به کمکتان خواهد آمد.

به هر حال، در مورد وبلاگ نویسی ویدیو نکات منفی چندانی وجود ندارد و به شما کمک می کند تا شناخته تر شوید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *