بهترین افزونه های Chrome در سال 2020 (قسمت 2)
مقاله

بهترین افزونه های Chrome در سال 2020 (قسمت 2)

در ادامه بخش اول "افزونه های پر کاربرد مرورگر Chrome"، پرکاربردترین افزونه های Chrome برای رسانه های اجتماعی معرفی خواهد شد. افزونه های کروم عمکلرد شما را در انجام کارهای مختلف سریعتر کرده و باعث می شود، نتیجه کار بسیار مطلوب گردد.

1. Bitly

کاربران: 447 هزار

این افزونه به فروشگاه های آنلاین اجازه می دهد تا لینک ها را به سرعت و به راحتی کوتاه کنند و آنها را مستقیماً از طریق مرورگر خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. در صورتیکه پلن خود را از رایگان به Enterprise ارتقا دهید امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد.

تصویر(1)

2. BuzzSumo

کاربران: 20 هزار

BuzzSumo تصویری در مورد نحوه عملکرد محتوا ارائه می دهد. وقتی در یک صفحه وب هستید، روی برنامه مذکور کلیک کنید تا معیارهایی مانند تعداد اشتراک های اجتماعی و بک لینک های مربوط به یک قطعه را مشاهده نمایید. این ابزار روشی آسان برای دیدن این مورد است که چقدر تولید محتوای شما کاربر را درگیر خواهد کرد. همچنین می توانید از BuzzSumo برای انجام تجزیه و تحلیل رقبا استفاده کنید.

تصویر(2)

3. Pinterest

کاربران: 10+ میلیون

این افزونه به شما این امکان را می دهد تا بدون مراجعه به سایت اصلی، به راحتی موارد مختلف را در Pinterest به اشتراک بگذارید. نکته جالب در مورد این ابزار این است که چندین آیتم قابل استفاده در هر وب سایت را به شما نشان می دهد تا بتوانید بیش از یک مورد را در هر بار ذخیره کنید. (به طور معمول، شما باید روی هر نوشته یا تصویر بلاگ کلیک کنید تا بتوانید هر کدام را جداگانه روی تابلوهای خود بچسبانید.)

تصویر(3)

4. ذخیره در فیس بوک

کاربران: 2.4 میلیون

ویژگی جدید "ذخیره کردن" در فیس بوک به شما این امکان را می دهد تا لینک ها، تصاویر و فیلم هایی که در فیس بوک پیدا می کنید را در یک مکان در حساب خود جمع کنید. این نشانک به شما امکان می دهد از هر کجای وب همین کار را انجام دهید و فیس بوک را به مکانی متمرکز تبدیل کنید تا بتوانید مطالبی را که بعداً می خواهید برای بررسی مرور کنید ذخیره نمایید. 

تصویر(4)

5. RiteTag

کاربران: 22 هزار

RiteTag پیش از پست کردن مطالب به شما نشان می دهد که هشتگ ها در توییتر و فیس بوک چگونه عمل میکنند. هنگامی که با استفاده از اطلاعات ناحیه کاربری توییتر یا فیس بوک خود به RiteTag وارد شوید، هشتگ هایی را که شروع به تایپ کردن آن ها می کنید بررسی کرده و کد رنگی مربوط به آن ها  را مرور میکند.

  • اگر هشتگ شما سبز است، این بدان معنی است که  این هشتگ به شما کمک می کند تا محتوای شما هم اکنون دیده شود.
  • اگر هشتگ شما به رنگ آبی باشد، به این معنی است که این هشتگ به شما کمک می کند تا محتوای شما به مرور زمان دیده شود.
  • اگر هشتگ شما خاکستری است، باید هشتگ جدیدی را انتخاب کنید زیرا این هشتگ دارای میزان جلب توجه کم می باشد.
  • اگر هشتگ شما قرمز است، باید یک هشتگ جدیدی انتخاب کنید، زیرا این هشتگ بسیار محبوب است و محتوای شما در میان شلوغی ناپدید می شود.

تصویر(5)

6. List Builder for Twitter

کاربران: 1 هزار

اگر در توییتر هشتگ یا رویدادی را دنبال می کنید، ممکن است بخواهید لیستی از کاربرانی را که در مورد مباحث مورد علاقه شما توییت می کنند، ایجاد نمایید که انجام آن به صورت دستی وقت گیر است. با استفاده از List Builder برای توییتر، می توانید به یک هشتگ یا موضوع بروید و لیستی از همه کاربرانی که آن موضوع را  توییت کرده اند، داشته باشید.

تصویر(6)

7. اینستاگرام برای Chrome

کاربران: 603 هزار

آیا می خواهید زبانه ها را در اطلاعیه های اینستاگرام نگه دارید بدون اینکه دائماً تلفن خود را چک کنید؟ با استفاده از این افزونه، کاربران می توانند آنچه در محتوای اینستاگرام آنها اتفاق می افتد را مستقیماً در مرورگر خود مشاهده کنند.

تصویر(7)

افزونه های Chrome برای SEO

در ادامه افزونه های پر کاربرد گوگل کروم برای بحث سئو معرفی می شود:

1. MozBar

کاربران: 546 هزار

MozBar یک افزونه Chrome است که به علاقه مندان SEO کمک می کند تا بدون ترک مرورگر وب خود، به راحتی اطلاعاتی در مورد وب سایت های مختلف کسب کنند. با یک کلیک می توانید رتبه بندی و جزئیات کاملی از وضعیت یک سایت را پیدا کرده و اطلاعات مربوط به بک لینک ها و اعتبار دامنه را مشاهده کنید.

تصویر(8)

2. Check My Links

کاربران: 177 هزار

Check My Links دقیقا چیزی را انجام می دهد که در نام آن آمده است. به سرعت صفحات وب را اسکن می کند و به شما نشان می دهد که چه لینک هایی به درستی کار می کنند و کدام یک از آنها عمکلرد مناسبی ندارند. با استفاده از این افزونه، بازاریاب ها می توانند از عملکرد صحیح وب سایت ها برای بازدید کنندگان خود اطمینان حاصل کنند. علاوه بر این، بازاریاب ها می توانند لینک های ناقص به محتوای خود را در وب سایت های دیگر بررسی کنند و لینک هایی به محتوای خود اضافه نمایند تا قدرت دامنه خود را افزایش دهند.

تصویر(9)

3. NoFollow

کاربران: 70 هزار

NoFollow به سرعت صفحات وب را فهرست بندی می کند و پیوندهایی را که با متا تگ nofollow رمزگذاری شده اند، شناسایی می کند. با استفاده از NoFollow، بازاریاب ها می توانند نمای کلی از صفحات وب‌سایت را مشاهده کنند که با متاتگ nofollow کدگذاری شده‌اند. از آنجایی که لینک‌های Nofollow به معیارهای سئو اضافه نمی‌شوند، کاربران می‌توانند هر صفحه وب خارجی را که با لینک های نمایه شده به وب سایت های خود در ارتباط هستند، شناسایی کنند. برای صفحاتی که نمی‌خواهید ایندکس شوند، NoFollow را بررسی می‌کند که آیا آن صفحات به درستی کدگذاری شده‌اند یا خیر و هر لینکی را که به درستی کار نمی‌کند، بلافاصله مشخص می‌کند.

تصویر(10)

4. Impactana

کاربران: 2 هزار

نوار ابزار Impactana در Chrome ،ارزش سئو، رسانه های اجتماعی و اطلاعات بازاریابی محتوا را در مورد هر صفحه وب ارائه می دهد. دو معیار بزرگ آن یکی "Buzz" است که میزان دسترسی یک وب سایت به رسانه های اجتماعی را اندازه گیری نموده و "Impact"، که معیارهای SEO از قبیل نرخ کلیک، دستیابی به لینک و زمان را در صفحه اندازه گیری می کند. همچنین جزئیاتی مانند اطلاعات تماس نویسنده و ناشر را که برای متخصصان روابط عمومی مفید است، به اشتراک می گذارد.

تصویر(11)

5. GrowthBar

کاربران: 260

GrowthBar ابزار برای سئو بوده که برای مبتدیان و متخصصان بسیار عالی است. GrowthBar یک افزونه Google Chrome است که در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) قرار دارد، بنابراین می توانید در هر جستجوی Google، تصویر سئو را برای هر وب سایت و کلمه کلیدی دریافت کنید.

تصویر(12)

افزونه های Chrome برای وبلاگ نویسی

شما می توانید در ادامه افزونه های پر کاربرد کروم برای وبلاگ نویسی را مشاهده نمایید:

1. Grammarly

کاربران: 10+ میلیون

Grammarly برنامه ای برای بررسی پست های وبلاگ از جهت املای مناسب، دستور زبان و استفاده از کلمات است. می توانید بخش بزرگی از متن را برای بررسی به برنامه دسکتاپ بکشید، یا می توانید از برنامه افزودنی Chrome استفاده کنید تا خطاهای گرامری را که هنگام تایپ کردن در وب انجام داده اید، پیدا کنید. در اینجا مثالی از گرامری با اشاره به خطایی که قرار بود در توییتر ایجاد شود، آورده شده است:

تصویر(13)

 

تصویر(14)

2. فرهنگ لغت Google

کاربران: 4.6 میلیون

آیا تاکنون در هنگام انجام تحقیقات آنلاین به کلماتی که با آن آشنا نیستید برخورد کرده اید؟ به جای اینکه آن را در یک برگه جداگانه جستجو کنید، به سرعت کلمه را انتخاب کرده و بر روی افزونه Google Dictionary کلیک نمایید تا تعریف آن را دریافت نمایید.

تصویر(15)

3. Office Editing for Docs, Sheets & Slides

کاربران: 5.4 میلیون

برای مواقعی که شما و همکارانتان روی رایانه هایی با سیستم عامل های مختلف کار می کنید یا می خواهید با هم در یک سند مشترک همکاری کنید، Office Editing را بررسی نمایید. این افزونه به شما امکان می دهد تا بدون نیاز به نرم افزار نصب شده روی سیستم عامل خود، به راحتی پرونده های Microsoft Office را در Google Drive کشیده تا آنها را مشاهده و ویرایش کنید.

تصویر (16)

4. Quick Write Text Editor

کاربران: 9 هزار

گاهی اوقات خلاص کردن ذهن از حواس پرتی برای تولید محتوا کاری دشوار است، خصوصا اگر به صورت آنلاین می نویسید. این افزونه به سرعت یک برگه جدید یا یک ویرایشگر متن کامل باز می کند که در صورت استراحت در زمان کار، متن را به صورت خودکار ذخیره خواهد کرد.

تصویر(17)

نتیجه:

اکنون مرورگر شما با برنامه های افزودنی بارگذاری شده است تا روز به روز بازاریابی را آسانتر کند، آنها را امتحان کنید تا متوجه  شوید که در چه زمان و کارهایی میتوانید صرفه جویی کنید. 

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *