اضافه کردن حالت تاریک به وب سایت وردپرسی
مقاله

اضافه کردن حالت تاریک به وب سایت وردپرسی

تمایل دارید حالت تاریک را به سایت وردپرس خود اضافه کنید؟

اکنون بسیاری از دستگاه ها با پشتیبانی از حالت تاریک ارائه می شوند. افزودن حالت تاریک به وب سایت به طور خودکار طراحی شما را با مرورگر کاربران سازگار می کند. حتی می توانید یک دکمه تغییر حالت تاریک نیز به سایت خود اضافه کنید. در این مقاله توضیح داده می شود که چگونه می توانید به راحتی حالت تاریک را هم در سایت و هم در مدیریت وردپرس اضافه کنید.

حالت تاریک چیست و چرا باید آن را به وب سایت خود اضافه کنید؟

از حالت تاریک در دستگاه های تلفن همراه و رایانه ها برای کاهش میزان نور سفید صفحه استفاده می شود. برخی از دستگاه ها دارای حالت شب هستند که در واقع از رنگ های گرمتر به جای آن استفاده می شود. حالت تاریک با افزودن رنگهای تیره در پس زمینه از روش دیگری برای حالت شب استفاده می کند. اگر آیفون یا دستگاه Android دارید، شاید بتوانید به سادگی و با استفاده از آیکن سوئیچ به حالت تاریک بروید. متناوباً، در رایانه خود، می توانید وب سایت ها را در حالت تاریک با استفاده از برنامه افزودنی Chrome مانند Night Eye مشاهده کنید. 

افزودن حالت تاریک به سایت شما این امکان را به کاربران می دهد تا هنگام مشاهده سایت، حالت تاریک را روشن و خاموش کنند. همچنین به شما امکان کنترل بیشتر بر نحوه نمایش سایت در حالت تاریک را می دهد. وب سایت های معروف مانند YouTube نیز چنین چیزی را ارائه می دهند. با این کار کاربران می توانند با تجربه راحت تری از تماشای فیلم در اواخر شب لذت ببرند.

تصویر (1)

جدا از افزودن حالت تاریک به نمای وب سایت، می توانید حالت تاریک را به داشبورد وردپرس خود نیز اضافه کنید. اگر عصرها یا شب ها در سایت خود کار می کنید، این گزینه می تواند برای شما بسیار مفید باشد. ابتدا نحوه اضافه کردن حالت تاریک به وب سایت وردپرسی توضیح داده می شود. سپس، اضافه کردن حالت تاریک به داشبورد WordPress آموزش داده خواهد شد.

افزودن حالت تاریک به وب سایت وردپرسی

ابتدا باید پلاگین WP Dark Mode را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، به صفحه "تنظیمات »WP Dark Mode" در داشبورد وردپرس خود بروید و بر روی تب "General Settings" کلیک کنید. بعد از فعال کردن افزونه به طور خودکار به مسیر ذکر شده هدایت می شوید. در اینجا، تنظیم "Enable OS aware Dark Mode" برای شما روشن شده است. این بدان معنا است که بازدیدکنندگان به طور خودکار نسخه حالت تاریک سایت شما را هنگام تنظیم دستگاه خود روی حالت تاریک مشاهده می کنند. تنظیم "Show Floating Switch" نیز روشن شده است. این بدان معنا است که کاربران می توانند هر زمان که تمایل داشته باشند حالت نمایش سایت را به حالت تاریک تغییر دهند، حتی اگر گزینه "Dark Mode" را در دستگاه خود فعال نکرده باشند.

تصویر (2)

فقط کافی است به وب سایت خود مراجعه کرده تا سوئیچ را در گوشه پایین سمت راست مشاهده کنید. برای تغییر فوری سایت خود به حالت تاریک روی دستگاه، روی آن کلیک کنید:

تصویر (3)

گزینه های سفارشی سازی بیشتری در صفحه تنظیمات افزونه وجود دارد. با این حال، با خرید نسخه پولی آن می توانید امکانات بیشتری به افزونه اضافه نمایید، هر چند با نسخه رایگان نیز نیاز شما رفع می شود. در بخش "Display Settings" افزونه میتوانید حالت نمایش سوئیچ را تغییر دهید.

تصویر (4)

همچنین می توانید رنگهای حالت تیره را با استفاده از تب "Style Settings" تنظیم کنید:

تصویر (5)

جهت اعمال تغییرات، پس از انجام هرگونه تغییر بر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

اضافه کردن حالت تاریک به داشبورد وردپرس

وردپرس دارای طرح های رنگی برای داشبورد وردپرس است، اما هیچ یک از طرح های رنگی پیش فرض باعث کاهش نور سفید از صفحه شما نمی شود. خوشبختانه، این افزونه آن مسئله را نیز حل می کند. در ادامه توضیح داده می شود که چگونه می توان به راحتی حالت تاریک را به مدیریت وردپرس اضافه کرد تا در ساعتهای آخر شب تجربه کاربری لذت بخشی داشته باشید. کافی است به صفحه "Settings »WP Dark Mode" بروید و بر روی تب "General Settings" کلیک کنید. سپس، کلید "Enable Backend Darkmode" (شماره1) را به وضعیت روشن تغییر دهید. فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره تنظیمات در پایین صفحه کلیک کنید:

تصویر (6)

اکنون یک سوئیچ جدید در نوار بالای داشبورد وردپرس (شماره2) خود مشاهده خواهید کرد. کافی است بر روی سوئیچ کلیک کنید تا فوراً قسمت مدیر به حالت تاریک تغییر کند.

نکته: اگر سایت شما چندین کاربر وردپرس دارد، هر شخص می تواند حالت تاریک را مطابق میل خود روشن و خاموش کند.

تصویر (7)

مطابق با تصویر فوق هنگام نوشتن پست در ویرایشگر بلوک وردپرس نیز می توانید حالت تاریک را انتخاب نمایید و یا آن را غیرفعال کنید. بر روی نماد مشخص شده در بالا سمت راست کلیک کنید، سپس حالت مورد نظر را انتخاب نمایید. اکنون می توانید بدون اینکه چشم خود را خسته کنید، شب ها به راحتی در وب سایت خود بنویسید و کار کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *