خستگی از تبلیغات چیست؟ چگونه می توان آن را تشخیص و برطرف کرد!
مقاله

خستگی از تبلیغات چیست؟ چگونه می توان آن را تشخیص و برطرف کرد!

برای بررسی اینکه خستگی از تبلیغ چیست، یک مثال در زیر درج شده است.

دفعاتی را به خاطر بیاورید که کانال تلویزیونی را تغییر داده اید زیرا همان شب ده بار یک تبلیغ تکراری را مشاهده کرده اید. همچنین به مواردی فکر کنید که از شنیدن تبلیغات خاصی خسته شده اید و رادیو خود را خاموش کرده اید. این موارد هر دو نمونه ای از خستگی تبلیغات هستند. زمانی که کاربران بیش از حد با نوع خاصی از تبلیغات روبرو می شوند، این مسئله از اثربخشی آن تبلیغ می کاهد.

تصویر(1)

به عنوان بازاریاب، بسیار مهم است که تبلیغات تازه، با کیفیت و هدفمند را ارائه دهید تا اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به جای اینکه باعث ناامیدی شود، به مخاطبان شما الهام می بخشد. در ادامه، درباره خستگی از تبلیغات، علائم رایج منتسب به خستگی از تبلیغات و مواردی که می توانید برای رفع آن انجام دهید بحث خواهد شد.

خستگی از تبلیغات چیست؟

خستگی از تبلیغات زمانی اتفاق می افتد که مخاطب شما آنقدر تبلیغات شما را ببیند که از دیدن آن خسته شده و دیگر به آن توجه نکند. این مسئله باعث می شود که فعالیت های شما کمتر موثر واقع شوند. هدف از تبلیغات، تبدیل بینندگان جدید به مشتری است، اما اگر تبلیغات خود را بیش از حد به همان بینندگان ارائه دهید یا تبلیغاتی با کیفیت پایین ایجاد کنید، این اتفاق نمی افتد. خوشبختانه، اگر خستگی از تبلیغات را زود تشخیص دهید، می توانید با ایجاد کمپین های جدید، تأثیرات آن را معکوس کنید. این کار ممکن است به سادگی تغییر تصویری باشد که در تبلیغات فیس بوک خود استفاده می کنید یا استفاده از ویژگی های تبلیغات Google برای تطبیق متن براساس عادت ها و تنظیمات مخاطبان باشد.

قطعا باید از یک برنامه استراتژیک استفاده کنید تا مطمئن شوید تبلیغات شما فقط در مناسب ترین زمان ارائه می شود تا بتوانید به ROI (بازگشت سرمایه که مخفف عبارت Return on investment ROI می باشد و به نسبت بین سود خالص (طی یک دوره) و هزینه سرمایه گذاری عنوان می شود) مطلوب برسید.

تصویر(2)

چند نکته و ترفند برای کمک به شما جهت به حداکثر رساندن موفقیت در بازاریابی وجود دارد که در ادامه آمده است :

3 نشانه خستگی مخاطب شما

1. نرخ کلیک پایین (CTR)

نرخ کلیک شما (CTR) مسلماً از مهمترین معیارها برای اندازه گیری هنگام پیگیری و رفع خستگی از تبلیغات است. CTR میزان جذابیت تبلیغات شما را نشان می دهد، به ویژه اینکه نشان دهنده آن است که تبلیغات شما چه اندازه قانع کننده است تا بازدیدکنندگان را مجبور کند که بیشتر برند شما را جستجو کنند.

به عنوان مثال، اگر تبلیغ شما 10٪ تخفیف در خرید کفش جدید پاییزی را نشان می دهد و CTR بالایی دارد، می توانید انتظار داشته باشید که این تبلیغ بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا کاری را که در حال انجام آن هستند متوقف کرده و به محصولات تازه تخفیف خورده نگاهی بیندازند. اگر با گذشت زمان تعداد CTR شما به میزان قابل توجهی کاهش یابد، می تواند به این دلیل باشد که مخاطبان خود را خسته کرده  و آنها دیگر تمایلی به تعامل با نام تجاری شما ندارند.

2. تعامل کمتر

آیا تاکنون دقت کردید که میزان تعامل افراد با تجارت شما در شبکه های اجتماعی تا چه حد است ؟ اگر متوجه کاهش مشارکت اجتماعی افراد شده اید، می تواند نشانه این باشد که شما خستگی از آگهی را به دنبال کنندگان خود تحمیل کرده اید، به گونه ای که انگیزه آنها برای تعامل با محتوای شما کمتر شده است.

3. تاثیر کمتر

الگوریتم های شبکه های اجتماعی به گونه ای تنظیم شده اند که مرتبط ترین محتوا در بالا ظاهر می شود. همین امر در مورد تبلیغات نیز وجود دارد. این بدان معنا است که اگر افراد با پست های شما تعامل نداشته باشند، به احتمال زیاد در آینده آنها را مشاهده نخواهند کرد. بنابراین، اگر به مرور بازدیدهای شما کاهش یافته است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که کمپین های تبلیغاتی خود را تغییر دهید. مانند بیشتر موانع دیگر در زندگی، تا زمانی که تشخیص ندهید که این نیز یک مشکل است، نمی توانید خستگی از تبلیغات را برطرف کنید. با بررسی معیارهای ذکر شده در طول زمان به طور مداوم، درک بهتری از احساس مخاطب نسبت به نام تجاری خود پیدا خواهید کرد. هنگامی که دانستید خستگی از تبلیغات ممکن است باعث کمتر درخشیدن برند تجاری شما شود، می توانید با تغییرات کوچک اما استراتژیک روح تازه ای به استراتژی بازاریابی خود ببخشید.

چگونه می توانید خستگی از تبلیغات را برطرف کنید؟

همیشه برای کاهش خستگی از تبلیغات یک تغییر بزرگ لازم نیست. گاهی اوقات، یک تغییر کوچک تمام آن چیزی است که شما به آن نیاز دارید.

در زیر سه مرحله وجود دارد که می توانید برای تازه کردن کمپین های خود انجام دهید تا مخاطبان شما بیشتر به محتوایی که به اشتراک می گذارید، علاقه مند شوند.

1. رنگ پس زمینه تبلیغات خود را به روز کنید.

هر شخصی به تغییر منظره نیاز دارد. بارها و بارها اتفاق افتاده است که افراد در معرض تصویری قرار بگیرند که ممکن است خسته کننده باشد و آن ها را مجبور کند که دفعه بعد که تبلیغات را دیدند از آنها چشم پوشی نمایند. تبلیغات نمایشی هم می تواند در معرض خستگی از تبلیغات قرار بگیرند. زیرا شما چندین بار به همان مخاطب تبلیغات یکسانی را نشان می دهید.

خوشبختانه یک راه حل ساده برای جلوگیری از این مسئله وجود دارد: با تغییر رنگ پس زمینه تبلیغات، می توانید علاقه مخاطبان خود را به مطالب خود تازه کنید. این تغییر کوچک کافی است تا تبلیغات شما کاملاً جدید جلوه کند.

2. تبلیغات خود را با استفاده از پلاگین ها تبلیغات سفارشی کنید.

چند سالی است که ابزارهای سفارشی سازی تبلیغات Google به وجود آمده اند. آنها ابزارهای قدرتمندی برای افزایش تغییر و حفظ شادابی تبلیغات هستند. اگر تبلیغات (Pay-per-Click (PPC انجام می دهید، ممکن است از قدرتی که ابزارهای سفارشی ساز دارند، آگاه نباشید، اما زمان آن رسیده است که در روند کار خود تغییر ایجاد نمایید. در نهایت، استفاده از یک گرافیست یا نرم افزارهای سفارشی سازی تبلیغات، به شما کمک می کند تا تبلیغات خود را جذاب کرده و در فواصل زمانی مختلف آن ها را تغییر و یا به صورت تصادفی به مشتریان نمایش دهید.

به عنوان مثال، تصور کنید شما در حال حاضر زمان محدودی دارید که تبلیغات پایان سال را انجام دهید. نرم افزارهای سفارشی به شما این امکان را می دهند تا در زمان واقعی تبلیغات خود را بیشتر از همه به کاربران نشان دهید. می توانید از این ویژگی برای موقعیت هایی که یکبار اتفاق می افتند، وقایع تکراری یا موقعیت های خاص مکانی استفاده کنید.

3. تبلیغات خود را مرتباً بچرخانید.

به عنوان یک بازاریاب، می دانید که برنامه ها مهم هستند: شما به یک برنامه مشخص نیاز دارید تا تمام کمپین های خود را مدیریت کنید. همانطور که گفته شد، نشان دادن بیش از حد تبلیغ  به افراد به راحتی منجر به خستگی از تبلیغات می شود.

با ایجاد چندین تبلیغ و چرخش آنها از این مسئله جلوگیری کنید. این نسخه ها می توانند همه محتوای یکسانی را ارائه دهند، اما باید در متن یا طرح تفاوت داشته باشند. این مورد  به تازه نگه داشتن محتوای شما کمک می کند و به شما این امکان را می دهد تا کمپین های خود را بر اساس بهترین عملکرد تبلیغات، بهینه کنید. (آزمایش A / B این تبلیغات می تواند یک گزینه موثر برای اطمینان از ارائه تبلیغات با بالاترین عملکرد به بازدیدکنندگان باشد.)

به خاطر داشته باشید که هنگام چرخش تبلیغات، باید اطمینان حاصل کنید که پیام های خود را در مناسب ترین زمان روز (و در مناسب ترین روزها) انتشار دهید. برای مشاهده نتایج بهتر، چرخش های خود را در تقویم بازاریابی خود بگنجانید.

4. کمپین های خود را کنترل کنید.

نوشتن نسخه جدید یا مبادله محتوای خلاقانه برای تبلیغات کافی نیست، برای پیگیری مداوم تبلیغات خود باید اطمینان حاصل کنید که خستگی از تبلیغات در کمپین های شما به وجود نمی آید. اگر بر عملکرد تبلیغات خود نظارت نکنید، نمی توانید تشخیص دهید که مخاطبان به تبلیغات شما علاقه مند هستند یا از آن خسته شده اند.

برای جلوگیری از خستگی از تبلیغات خود، حتماً فرکانس (تعداد دفعات مشاهده تبلیغات توسط کاربران) و CTR (تعداد دفعات کلیک افراد بر روی تبلیغات شما بر تعداد نمایشات) را کنترل کنید. این دو فاکتور به شما این امکان را می دهند که خستگی از تبلیغات را زود تشخیص دهید و استراتژی خود را متناسب با آن تنظیم نمایید.

نتیجه:

مهم نیست که چه نوع شغلی را اداره می کنید، زیرا هدف نهایی شما ایجاد آگاهی از نام تجاری و تبدیل کاربران به مشتریان وفادار است. البته، یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار تبلیغات تازه و مرتبط است. همانطور که استراتژی تبلیغات دیجیتال خود را پیش می برید، حتماً هر از گاهی کمپین های خود را به روز کرده تا اطمینان حاصل کنید که مخاطبان همچنان به تبلیغات شما توجه میکنند. به این ترتیب می توانید از اثرات منفی خستگی از تبلیغات جلوگیری کرده و موفقیت بیشتری در بازاریابی به دست آورید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *