13 راهکار مهم برای تمرکز در هنگام کار از خانه
مقاله

13 راهکار مهم برای تمرکز در هنگام کار از خانه

کار از خانه و دورکاری بخشی از زندگی تعداد زیادی از کارمندان شده است. تأمین برق لپ تاپ برای انجام وظایف، بررسی اینترنت خانه، ایجاد یک میزکار مناسب و … از اولویت های دورکاری است.

وقتی در منزل شخصی خود هستید، حالات و رفتارهای که از خود نشان می دهید در مقایسه با محل کار کاملا متفاوت است. وقتی در خانه هستید و قصد دارید دورکاری انجام دهید، تنظیم برنامه ها و کارهایی که باید انجام شود، آسان نحواهد بود. در هنگام دورکاری می بایست رفتارها و کارهای روزمره ای که در خانه انجام می دادید را کنار بگذارید، بازی کردن با سگ و سایر حیواناتی که در خانه نگه داری می کنید، فیلم دیدن، موسیقی گوش دادن و کارهایی از این دست، تمرکز شما را کم می کند.

اگر سرپرست یا فردی بالای سر شما نباشد و مستقیما بر شما نظارت نداشته باشد، اغلب احساس بی هدفی می کنید و به راحتی حواس شما به موارد مختلفی پرت می شود. خوردن میان وعده، تماشا کردن تلویزیون، بازی کردن با کامپیوتر و … از جمله کارهایی است که تاکنون در خانه انجام می دادید اما در حال حاضر نمی توانید چنین کارهایی انجام دهید، زیرا در حال دورکاری هستید و می بایست تمام تمرکز شما بر کار باشد.

اگرچه شاید یک روز در هفته انجام کارهایی که ذکر شد، اشکالی نداشته باشد، اما به مرور زمان می بایست آنها را کنار بگذارید و خود را با شرایط جدید سازگار کنید. به همین دلیل داشتن یک برنامه کاری و پایبند بودن به آن بسیار مهم است.

الن ویلیامز، بنیانگذار The Data Chick، ​​می گوید: "کار در خانه جنبه های تجاری و شخصی زندگی را تحت یک سقف به هم پیوند می دهد." اگر نتوانید بخش کاری و شخصی خود را در خانه تفکیک کنید، قطعا با مشکل مواجه می شوید. 

این 13 نکته را دنبال کنید تا وقتی در خانه کار می کنید تمرکز خود را حفظ کنید.

تمرکز در دورکاری

تصویر(1)

1. فضای کاری اختصاصی داشته باشید.

چه یک دفتر کار خانگی گسترده داشته باشید و چه در یک گوشه آشپزخانه خود کار کنید، داشتن یک محیط کار اختصاصی مهم است. حتی ساکنان شهری با خانه های متراژ محدود، باید محلی را که فقط برای کار است، اختصاص دهند.

پیتر واندندریسی، بنیانگذار و مدیرعامل Guestboard.co، می گوید: "یک فضای کاری اختصاصی مهمترین عنصر است. نشستن با لپ تاپ روی کاناپه آسان است، اما وضعیت بدن و ارگونومی شما درست نخواهد بود و اغلب در مجاورت یک تلویزیون است، که باعث حواس پرتی شما می شود. همانطور که تختخواب شما باید برای خواب اختصاص داشته باشد، فضای کار شما نیز باید برای کار باشد. "

2. از شبکه های اجتماعی دوری کنید.

آیا بررسی شبکه های اجتماعی در ساعات کاری مهم است؟ یک پیمایش سریع در اینستاگرام نیز می تواند برای مدتی حواس شما را پرت کند. لذا اگر کار حساسی انجام می دهید ممکن است در کار خود اشتباه کنید.

Lori Cheek، بنیانگذار و مدیرعامل Cheekd، کارآفرین فناوری ساکن شهر نیویورک می گوید: "یکی از روش های افزایش بهره وری کمک گرفتن از برنامه ای به نام Stay Focusd است." هنگام کار در خانه، فیس بوک و توییتر می توانند عمده حواس شما را پرت کنند. StayFocusd با محدود کردن مدت زمانی که می توانید برای آنها صرف کنید، از این حواس پرتی جلوگیری می کند. افزونه Google Chrome به شما امکان می دهد با یک گزینه پیش فرض 10 دقیقه ای محدودیت های زمانی خاصی را برای وب سایت های خاص تعیین کنید. پس از اتمام وقت، نمی توان به سایتهایی که برای مسدود کردن انتخاب کرده اید تا پایان روز دسترسی داشته باشید. "

تمرکز در دورکاری

تصویر(2)

3. برای موفقیت لباس مناسب بپوشید

در حالی که در هنگام بیرون آمدن از خانه خود اجباری برای پوشیدن کت و شلوار شیک ندارید، اما یک لباس شیک و رسمی می تواند اعتماد بنفس شما را بالا ببرد.

آندره فاشیولا، رئیس و مدیر عامل Matcha Kari می گوید: "همه اینها بخشی از داشتن یک تفکر تجاری و دیدارهای روزمره است." ما موجوداتی دارای عادت هستیم و داشتن عادت های خوب بسیار حیاتی است. مطمئناً نشستن با لباس خواب راحت خواهد بود، اما آیا واقعاً می توانید با پوشیدن لباس خواب، پشت میز کار خود، ذهنیت حرفه ای داشته باشید؟ در واقع مهم نیست که چگونه به نظر برسید، موضوع مهمتر در مورد تنظیم یک ذهنیت حرفه ای است. "

شما مختار هستید هر لباسی که با آن راحت هستید را بپوشید. اما داشتن برنامه صبحگاهی، به معنی مسواک زدن، نرمش کوتاه و تغییر لباس خواب بسیار مهم است.

4- حد و مرزها را تعیین کنید

این یک تصور غلط رایج است که کار از راه دور به این معنی است که شما به سختی کار می کنید. هنگامی که یکی از دوستان شما را برای یک ناهار یا پیاده روی در بعدازظهر دعوت می کند، پاسخ منفی به آنها کمی سخت است.

لمونیان می گوید: "اکثر مردم متوجه نیستند که شما از خانه کار می کنید مگر اینکه به آنها بگویید. "با گفتن زمان در دسترس بودن خود به دوستان و آشنایان، می توانید به تمامی ملاقات های روزانه خود در صورت تمایل پاسخ مثبت دهید. کار در خانه سخت نیست، بنابراین برای آن بهانه نگیرید. چه در دفتر باشید و چه نباشید، همواره در دسترس باشید."

5- از به تعویق انداختن خودداری کنید.

اگر فکر می کنید از زیر کار در رفتن و کارها را به تعویق انداختن در اداره لذت بخش است، قطعا در هنگام دورکاری وضعیت بدتری خواهید داشت.

ویلیامز می گوید: "به راحتی می توانید کار را به صبح فردا، روز بعد یا اولین فرصت موکول کنید زیرا شما به ساعت اداری ملزم نیستید." با این حال، این باعث استرس می شود زیرا در زمان بعدی ممکن است اتفاق غیر منتظره ای رخ دهد - مانند اینترنت شما خراب شود، بیمار شوید یا یکی از اعضای خانواده بیمار شود، در نهایت ممکن است به دلیل به تعویق انداختن زیاد کار مهمی که می خواستید انجام دهید توسط رئیس شرکت توبیخ شوید و یا به کار تجاری شما خسارت وارد شود."

6. کارهای خانه را زمان دیگری انجام دهید

استفاده از ماشین ظرفشویی در حین کار یا جارو کردن خانه از کارهای روزمره شما خواهد بود، اما انجام این کارها می تواند تمرکز شما را بهم بزند.

هر روز زمان مشخصی را برای این كار اختصاص دهید. اگر فرد بسیار مرتبی هستید، برای کارهای خود زمانبندی صحیحی انجام دهید.

تمرکز در دورکاری

تصویر(3)

7. برنامه ریزی داشته باشید

تقویم شما باید به روشی که شما کار می کنید، باشد. این بدان معنا است که اگر دوست دارید برای هر دقیقه خود برنامه ریزی داشته باشید، برنامه روزانه خود را پر کنید.

اگر می خواهید وقت کافی برای انجام تمامی کارهایی که قرار است انجام دهید، داشته باشید، باید برای هر دقیقه آن برنامه ریزی کنید.

پیشنهاد می شود قبل از ناهار جلسات خود را جمع کنید و پس از وعده غذایی به کارهای دیگر خود رسیدگی کنید تا زمان کافی برای انجام تعهدات خود داشته باشید. با پیروی مداوم از برنامه ریزی انجام شده خود، به دیگران آموزش می دهید که به برنامه ریزی شما احترام بگذارند و در نهایت نتایج آن را نیز درک خواهند کرد. 

8- ورزش را ترک نکنید

برنامه ریزی برای یک جلسه ورزش در روز کاری ایده خوبی است به شرطی که آن را درست برنامه ریزی کنید.

سلامت جسمی شما بیش از آنچه هنگام کار در خانه متوجه آن هستیدt در معرض خطر است.

یک استراحت ورزشی باعث تقویت مغز خواهد شد و حواس پرتی را از بین می برد. به جای اینکه یک فنجان قهوه میل کنید، یک تمرین ورزشی ساده می تواند اندورفین ها را به جریان بیندازد و به شما انرژی بیشتری برای ادامه کار بدهد.

9. تا می توانید انجام برخی کارها را خودکار کنید

فناوری یک دستیار عالی برای شما است! برنامه ریزی هشدارها برای کارهای مهم و قرارهای ملاقات، ایجاد قوانین ایمیل برای فیلتر کردن پیام های غیر مهم در ساعات کاری، استفاده از نرم افزاری که کد یا محتوای شما را بررسی و اشتباهات شما را پیدا می کند، تنظیم صورتحساب اتوماتیک مشتری، ارسال ایمیل های برنامه ریزی شده، پست های رسانه های اجتماعی و از آهنگ های زنگ مختلف برای افراد مختلف استفاده کنید تا بدانید چه زمانی لازم نیست تلفن خود را پاسخ دهید.

10. منطقه تمرکز خود را پیدا کنید

داشتن یک فضای کاری تمیز به شما کمک می کند تمرکز و احساس خوبی داشته باشید. برای مثال کارمندی بعد از رفتن به پشت میز خود در خانه، یک فنجان قهوه نیز آماده کرده و به مدت 15 دقیقه سعی می کند به تمرکز کافی برای شروع کار برسد. سپس، لیست کارهای روزمره خود را در اولویت قرار داده و کار خود را شروع می کند. هر فردی ممکن است در محل سکونت خود در فضای خاصی از خانه به آرامش رسیده و برای شروع کار روزانه آماده شود. اگر در منطقه ای از خانه قرار دارید که باعث بهم خوردن تمرکز و حواس پرتی شما می شود، سریعا محل کار خود را تغییر دهید.

11. از وقت استراحت نهایت استفاده را ببرید

مشخص کردن زمان استراحت در حین کار و هنگامیکه دورکاری می کنید، ممکن است کمی سخت باشد. اگر بیش از حد کار کنید و توجهی به استراحت نداشته باشید، کیفیت کار شما پایین آمده و تمرکز خود را از دست می دهید.

ممکن است فکر کنید خوردن یک ساندویچ در مقابل رایانه باعث می شود کارایی بیشتری داشته باشید، اما استراحت بعد ناهار بسیار مهم است، به ویژه هنگامی که در خانه کار می کنید. زمان ناهار صرفا برای غذا خوردن نیست، مغز شما نیز به استراحت نیاز دارد. وقتی بعد از وعده های غذایی کمی استراحت داشته باشید، سرحال تر خواهید شد و احساس رضایت بیشتری دارید.

وقتی که زمان زیادی پشت سیستم نشسته اید، نیاز است برای چند دقیقه از پشت میز بلند شده و چند حرکت کششی و نرمشی انجام دهید، اینکار برای گردش خون در بدن بسیار مهم است.

ویلیامز می گوید: "بعضی اوقات مجبور می شوید که حواس خود را به موضوع دیگری پرت کنید." هنگامی که درگیر مشکلی می شوید، مانند کدی که درست کار نمی کند، داده هایی که به نظر منطقی نیستند یا نوشتن محتوایی که معنی درستی نمی دهد. برخیزید، ذهن خود را خالی، یک میان وعده بخورید، یک بازی سریع انجام دهید و فقط برای چند دقیقه به چیز دیگری فکر کنید. هنگام بازگشت به میز کار خود ممکن است چیزی را ببینید که قبلاً ندیده اید و مشکل ایجاد شده را سریعا رفع کنید. "

12- با همکاران خود ارتباط داشته باشید.

حتی کسانی که از خانه به صورت انفرادی کار می کنند ممکن است دارای یک تیم باشند و تعامل با آنها امری کلیدی است.

مهم است که با همکاران خود به همان اندازه که در یک دفتر کار فیزیکی ارتباط برقرار می کردید، ارتباط داشته باشید. به طور مداوم موارد مختلفی را با همکاران و کارفرمای خود چک کنید. وقتی که در خانه هستید و در حال انجام امورات روزانه می باشید، اما با همکاران و کارفرمای خود ارتباط برقرار نمی کنید، ممکن است تصور کنند شما به درستی کارها را انجام نمی دهد، در حالی که شما برنامه ریزی کاملی انجام داده اید و نسبت به گذشته بهره وری بیشتری نیز دارید. کارهایی که انجام می دهید و نتایج آنها را به صورت شفاف در اختیار همکاران و کارفرمای خود قرار دهید.

13. ابزار مناسب برای کار را تهیه کنید.

داشتن ابزارهای مناسب برای کار می تواند بهره وری شما را افزایش دهد. داشتن میز تحریر مناسب و Wi-Fi پرسرعت باعث می شود که کار بدون دردسر انجام شود. سعی کنید همواره قبل از شروع کار لپ تاپ خود را به صورت کامل شارژ نمایید. همچنین بهتر است که از یک اینترنت پشتیبان ( مانند اینترنت موبایل ) استفاده کنید تا در زمان قطعی برق و یا اینترنت اصلی بتوانید از آنها استفاده کنید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *