بررسی ترندهای جهان در سال 2020
مقاله

بررسی ترندهای جهان در سال 2020

از اول ژانویه، جهان یک دهه جدید را آغاز کرد و انتظارات زیادی برای سال پیش رو داشت. 2020 به مراتب بیشتر از حد انتظار چالش برانگیز بوده است. مردم در سراسر جهان برای یافتن پاسخ، آرامش و راهنمایی برای آنچه در آینده اتفاق می افتد، به مکان مورد علاقه خود - اینترنت - روی آورده اند.

گرچه ویروس کرونا ذهن تمام مردم در سرتاسر جهان را به خود مشغول کرده است، اما مسائلی مانند برابری اجتماعی، غلبه بر بلایای طبیعی، انتخابات آمریکا و ... ثابت می کند چنین نیست و امسال موضوعات مختلفی باعث ترند شدن در اینترنت شده است.

ترندهای جهان در سال 2020تصویر(1)

20٪ جستجوهای کلمات کلیدی پرطرفدار در سال 2020 مربوط به Black Lives Matter است.

25٪ از مشهورترین افراد امسال ستاره های TikTok بودند.

Netflix با رشد 671٪ جستجو در ماه، از سایر سرویس های پخش فیلم برتر بود.

Spotify به عنوان یک پلتفرم قوی برای پخش موسیقی در صدر جدول قرار دارد و با 91٪ جستجوی ​​ماهانه بیشتر از پلتفرم های دیگر مانند Soundcloud مورد استقبال قرار گرفته است.

آلبوم های موسیقی K-pop BTS و Blackpink با توجه به جستجوهای گوگل، در 10 لیست محبوب ترین آلبوم های موسیقی در سال 2020 قرار گرفته اند.

محبوب ترین بازی های ویدیویی 2020 که ماهانه 68 میلیون جستجو دارند، بازی های معروفی مانند Valorant و Genshin Impact می باشند.

لباس های راحتی با 85٪ رشد در جستجوهای اینترنتی، بیشترین بازدید را در دسته مد در سال 2020 تشکیل می دهند.

سایت آمازون با افزایش 24 درصدی در بازدید، پربازدیدترین سایت تجارت الکترونیکی است.

Nike.com با 30٪ افزایش بازدید نسبت به سال گذشته، پربازدیدترین وب سایت مد است.

سهام، املاک و مستغلات و صندوق های سرمایه گذاری 3 هدف برتر برای سرمایه گذاری در سال 2020 هستند. وقتی نوبت به سرمایه گذاری در سهام میرسد، 3 شرکت برتر، تسلا ، اپل و آمازون حرف اول را می زنند.

سوال "در سال 2021 چه اتفاقی خواهد افتاد؟"، بیش از 18000 جستجو ماهانه در سال جاری داشته است.

اخبار عمومی

پرطرفدارترین جستجوهای گوگل در سال 2020

با توجه به تأثیر جهانی و همه گیری ویروس کرونا، جای تعجب نیست که "COVID-19"بیش از تمامی کلمات کلیدی در سال 2020، با تقریبا 60 میلیون جستجو ماهانه در ماه ژانویه و با 101 میلیون جستجو در ماه مارس، بسیار جلب توجه کرده است.

20٪ از پرطرفدارترین جستجوها، مربوط به جنبش Black Lives Matters است. بالاترین جستجوها برای کلمات کلیدی در سال 2020 "جورج فلوید" می باشد.

Google Doodles در بیش از 25٪ موارد، در لیست کلمات کلیدی پرطرفدار قرار دارد، Dilhan Eryurt ستاره شناس فیزیکی ترک، Vicki Draves ورزشکار المپیکی و Felicitaz Mendez فعال حقوق مدنی پس از انتشار تصاویرشان در Doodles در فوریه، جولای، آگوست و سپتامبر بازدید بالایی داشته اند.

ترندهای جهان در سال 2020تصویر(2)

موضوعات پرطرفدار اخبار سال 2020

با تجزیه و تحلیل تمام مقالات سال 2020 از سایت های خبری BBC و CNN ، موضوعات مختلفی مشاهده شد که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته اند. جای تعجب نیست که ویروس کرونا یک خبر مهم در این سال بود و دومین موضوع مهم که پوشش جهانی داشته است - انتخابات ایالات متحده - می باشد.

رویدادهای مهم سیاسی و انتخابات 40٪ از موضوعات پرطرفدار اخبار را تشکیل می دهند. همچنین در این آمار، بخش "اخبار ناگوار" حدود 30% دیگر را به خود اختصاص می دهند.

ترندهای جهان در سال 2020تصویر(3)

سرگرمی

محبوب ترین سرویس های پخش استریم (VIDEO) در سال 2020

Netflix همچنان به عنوان محبوب ترین سرویس پخش استریم در سال جاری، یکی از اولین انتخاب های مردم است. متوسط جستجوی ماهانه "Netflix"نسبت به Amazon Prime Video حدودا 671٪ بیشتر بوده است، این در حالی است که Amazon Prime Video با میانگین نزدیک به 18 میلیون جست و جوی ماهانه، دومین سرویس استریم ویدیو دنیا است.

با اعمال فاصله اجتماعی در جهان، جای تعجب نیست که همه سرویس های پخش آنلاین بین فوریه و مارس 2020 شاهد افزایش 72 درصدی در حجم متوسط جستجو بوده اند. +Disney بیشترین رشد را در این سال داشته است، این رشد در ماه های فوریه تا مارس، 233 درصد بوده است. این افزایش احتمالاً نتیجه راه اندازی این پلتفرم در هند توسط Disney + Hotstar است. 

ترندهای جهان در سال 2020تصویر(4)

پرطرفدارترین بازی های ویدیویی در سال 2020

با توجه به اقدامات احتیاطی در خصوص همه گیری کرونا، افراد کمتر از خانه بیرون می روند. افراد مختلف در سرتاسر جهان نیز برای فرار از انزوا، به بازی های ویدیویی روی آورده اند. Among Us با رشد 173 درصدی میانگین جست و جوی ، در مقایسه با رشد 6.653 درصدیِ دومین پلتفرم بازی دنیا یعنی Among Us، توانست در صدر بازی های آنلاین قرار بگیرد. در ماه مارس 2020،Genshin Impact نیز با بالاترین حجم جستجوی ماهانه در حدود 24.9 میلیون در کنار Valorant به مقام دوم  رسید.

Among Us در ابتدا در سال 2018 راه اندازی شد اما به عنوان یک بازی عالی اجتماعی، محبوبیت زیادی را شاهد بود. 90٪ از تمام بازی های برتر و پرطرفدار آنلاین شامل گیم پلی چند نفره می باشند، این بازی ها برای افرادی که می خواهند در حین رعایت فاصله اجتماعی با دوستان بازی کنند، طراحی شده اند.

وب سایت های برتر تجارت الکترونیک سال 2020

در ماه مارس 2020، جست و جو برای عبارت "خرید آنلاین" تقریبا دو برابر شد. وقتی بیشتر مصرف کنندگان به چرخهای خرید دیجیتال روی آوردند، برخی از مدیران سایت های تجارت الکترونیک با استفاده از شرایط بوجود آمده، فروش هوشمندانه ای را آغاز کردند و با استفاده از پیشنهادات و تخفیف های شگفت انگیز در روزهایی مانند جمعه سیاه یا تعطیلات آخر هفته، افزایش فروش چشم گیری داشتند.

Amazon.com با بیش از 3.6 میلیارد بازدید در ماه (263٪ بیشتر از eBay) به عنوان برترین وب سایت تجارت الکترونیک در سال 2020 معرفی شد.

تصویر(5)

محبوب ترین سرویس های پخش استریم (MUSIC) در سال 2020

Spotify به عنوان بهترین سرویس استریم موسیقی در جهان در رده اول قرار دارد و با 91٪ جستجوی ماهانه، بیشتر از پلتفرم Soundcloud، بازدید دریافت کرده است.

با افزایش جستجو در سرویس های پخش استریم ویدئو، پلتفرم های موسیقی نیز با افزایش 16 درصدی جستجوها، شاهد رشد محبوبیت در بازه بین ماه های فوریه و مارس بوده اند. با این وجود، از 10 لیست برتر، Soundcloud و Apple Music در ماه های فوریه و مارس با افزایش 13.6 میلیون و 1.2 میلیون جستجو، رشد کرده اند.

ترندهای جهان در سال 2020تصویر(6)

اطلاعات ارائه شده در این مقاله از سایت ها و منابع معتبری جمع آوری شده است تا آمار دقیقی از ترندهای سال 2020 در اختیار کاربران گرامی قرار گیرد.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *