راهکارهای هدایت بازدیدکنندگان به سایت | 10 راهکار کاملا عملی
مقاله

راهکارهای هدایت بازدیدکنندگان به سایت | 10 راهکار کاملا عملی

 یک ایده خوب برای راه اندازی سایت دارید، یک دامنه مناسب انتخاب کرده اید، پوسته زیبایی برای سایت طراحی کرده اید و مطالب زیادی را نوشته اید. اما علی رغم تمام این تلاش ها، تحلیل های شما هنوز بازدید بالایی را نشان نمی دهد. این مایوس کننده است. وقت آن است که روش کار خود را تغییر دهید. در این مقاله ، 10 گام آسان برای هدایت ترافیک به وب سایت توضیح داده خواهد شد.

انواع مختلف ترافیک

نکته: برای تجسم مراحل مورد نظر باید انواع مختلف ترافیک را بدانید.

دو نوع ترافیک اصلی وجود دارد که باید بدانید - ترافیک عادی و یا دریافت ترافیک با پرداخت هزینه.

اصطلاح "ترافیک ارگانیک" به بازدیدکنندگان سایت اطلاق می شود که از موتورهای جستجو مانند Google یا Bing سرچشمه می گیرند.

از طرف دیگر، بازدید کننده هایی که به عنوان ترافیک پولی در نظر گرفته می شوند ، افرادی هستند که از طریق تبلیغات (مانند Google Adwords و آگهی های فیس بوک) و یا سایر روش های پرداختی به سایت شما مراجعه می کنند .

آمار ثابت کرده است که 51 درصد از کل ترافیک وب سایت به صورت طبیعی است. به همین دلیل بسیاری از وبمسترها برای بهینه سازی SEO وب سایت خود، به بهترین شکل در حال رقابت هستند.

اما ترافیک طبیعی یک سرمایه گذاری بلند مدت است. کسب رتبه سایت شما در اولین صفحه نتایج موتورهای جستجو ، رقابت سختی است. ممکن است ماهها نتایج قابل توجهی نبینید، به خصوص اگر در کسب و کار شما رقابت شدید باشد.

اگر می خواهید نتایج فوری مشاهده نمایید، بر روی دریافت ترافیک با پرداخت هزینه هدف گذاری کنید. می توانید آن را در عرض چند دقیقه تنظیم کنید و در همان روز ترافیک دریافت کنید.

سرویس های تبلیغاتی گزینه های مختلفی برای هدف گذاری نیز دارند. می توانید انتخاب کنید که چه کسی تبلیغات شما را بر اساس مکان، سن، جنس و معیارهای دیگر مشاهده نماید.

هر چقدر رقابت در کسب و کار شما بیشتر باشد می بایست هزینه بیشتری را برای تبلیغات پرداخت نمایید.

بهترین راه برای هدایت ترافیک به وب سایت شما

اگر وب سایت شما دارای بازدید کمی است نگران نباشید، دستورالعمل های زیر را بخوانید و یاد بگیرید که چگونه ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید.

تصویر(1)

1. بهینه سازی SEO

بهینه سازی SEO وب سایت ، به معنای بهتر دیده شدن سایت شما برای موتورهای جستجو و بازدید کنندگان است.

بهینه سازی SEO به وب سایت شما کمک می کند تا در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بالاتری داشته باشد و باعث افزایش ترافیک وب سایت شما شود.

یک شروع ساده برای بهینه سازی وب سایت، تحقیق در مورد کلمات کلیدی برای محتوای سایت شما می باشد. افراد زیادی هستند که به جستجوی یک کلمه کلیدی خاص می پردازند، باید بدانید که چه رقابت سختی وجود دارد.

شما می دانید که کدام کلید واژه ها را می خواهید استفاده کنید که می تواند در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد.

ابزارهای زیادی برای این منظور وجود دارد که معروفترین آنها Google Keyword Planner است. می توانید کلمات کلیدی را با معیارهای مختلفی (میانگین جستجوهای ماهانه، رقابت و غیره) مشاهده نمایید.

هنگامی که شما می دانید از چه کلمات کلیدی می خواهید استفاده کنید، زمان آن است که وب سایت خود را بهینه کنید. فرآیند بهینه سازی را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

سئو خارج از سایت: به هر کاری که می توانید برای تبلیغ وب سایت های خود انجام دهید - مانند ایجاد لینک، بازاریابی رسانه های اجتماعی، نشانه گذاری های اجتماعی و موارد دیگر اشاره دارد.

سئو در سایت: به معنی بهینه سازی بخش های مختلف وب سایت شما از جمله محتوا است.

هنگام ایجاد محتوا برای وب سایت خود، ابتدا به سئو داخلی توجه کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای بهبود SEO داخلی خود انجام دهید.

عنوان برچسب ها : با کلمات کلیدی خود در آن یک عنوان جذاب ایجاد کنید. عنوان می بایست حدود 70 کاراکتر یا کمتر باشد.

توضیحات متا : شرح مختصری از صفحات وب است که در SERP ها نشان داده شده است. مانند برچسب ها، این مورد نیز باید دارای کلمات کلیدی اصلی باشد تا موتورهای جستجو و کاربران بتوانند صفحات سایت شما را درک کنند.

برچسب های هدر : محتوای خود را با استفاده از برچسب های هدر (H1 تا H6) منتشر کنید.

متن Alt برای تصاویر : برای توصیف تصاویر در وب استفاده می شود. این کار به خزنده های موتور جستجو کمک می کند تا تصاویر را درک کنند. ابزارهای خواندن صفحه نیز از این متن برای توصیف تصویر به نابینایان استفاده می کنند.

تصویر(2)

2. کمپین های بازاریابی ایمیل

اگرچه SEO راهی عالی برای نشان دادن پتانسیل سایت شما برای مشتریان است، اما باید مطمئن شوید که آنها فقط یک بار به سایت مراجعه نمی کنند. با ارسال خبرنامه ها و تبلیغات منظم از طریق ایمیل با بازدید کنندگان تعامل داشته باشید.

برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان موجود، کاربران سایت شما را حفظ می کند و آنها را ترغیب می کند که مجدداً به سایت شما مراجعه کنند و در نهایت به یک کاربر وفادار به سایت شما تبدیل شوند. این یک روش خارق العاده برای هدایت ترافیک به وب سایت شما است.

برای شروع یک کمپین بازاریابی ایمیل، باید از خدمات بازاریابی از طریق ایمیل مانند MailChimp استفاده کنید. می توانید نسخه های رایگان آنها را امتحان کنید.

اما به یاد داشته باشید که مشترکین خود را با ایمیل های خیلی زیاد بمباران نکنید. با ارسال ایمیل های هفتگی یا دو هفته ای که حاوی گزیده ای از مهمترین مطالب سایت است با کاربران خود ارتباط موثر برقرار کنید.

10 نکته حرفه ای ایمیل مارکتینگ برای افزایش ترافیک سایت

3. رسانه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای هدایت ترافیک به وب سایت شما هستند. اگر درست از آنها استفاده کنید در مدت کوتاهی بازدیدکنندگان بسیار زیادی را بدست می آورید.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که محتوای شما ارزش به اشتراک گذاشته شدن را داشته باشد. مردم دوست دارند پست های جالبی را که در اینترنت پیدا می کنند با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارند. این فرصت را از دست ندهید و ابزارهای اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی را در پست های وبلاگ خود قرار دهید اما منتظر نمانید تا افراد محتوای شما را به اشتراک بگذارند. در شبکه های اجتماعی فعالیت زیادی داشته باشید. هر بار که محتوای جدید را بارگذاری می کنید، آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این کار هیچ هزینه ای برای شما ندارد و در عین حال می تواند باعث افزایش چشمگیر ترافیک به وب سایت شما شود.

در اینجا تبلیغ برخی مطالب در سایت های شبکه های اجتماعی آورده شده است.

عناصر بصری را اضافه کنید : افراد به احتمال زیاد بر روی پست های با جذابیت های بصری کلیک می کنند، تصاویر و ویدیو های جذاب باعث جذب کاربران می شود.

استفاده از هشتگ : هشتگ باعث می شود پست های شما برای افرادی که آن کلمه کلیدی را جستجو می کنند قابل نمایش شود.

شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب کنید : شبکه های اجتماعی مختلف، مخاطبین مختلفی در رده های سنی دارند. بزرگسالان بیشتر از فیس بوک استفاده می کنند، در حالی که نوجوانان و افراد در 20 سالگی تمایل به استفاده از اینستاگرام و توییتر دارند. برخی از شبکه های اجتماعی را امتحان کنید و ببینید کدام یک بهترین بازخورد را برای وب سایت شما دارد.

تصویر(3)

4- مطالب عالی بنویسید

محتوا قلب هر سایت است. انتشار مطالب جذاب و آموزشی باعث می شود بازدید کنندگان شما بارها و بارها به سایت شما بازگردند. علاوه بر این، آنها محتوای شما را به اشتراک می گذارند. این عالی است، تصور کنید کاربرانی هستند که به صورت رایگان مطالب شما را به اشتراک می گذارند و بازدید سایت شما روز به روز بیشتر می شود بدون آنکه هزینه ای پرداخت کرده باشید.

چند نکته زیر را در مورد چگونگی نوشتن مطالب عالی که باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود، بررسی کنید.

کلمات کلیدی مهم : محتوای شما باید حول کلمات کلیدی اصلی ساخته شود. به عنوان موضوع فکر کنید. از این رو، کلمات کلیدی را انتخاب کنید که در حال حاضر مرتبط هستند و دارای ترافیک کاملاً بالایی می باشند. می توانید از Google Keyword Planner - همانطور که قبلاً ذکر شد، استفاده کنید یا از Semrush برای آنالیز کلمات کلیدی عمیق تر استفاده نمایید.

تیترهای قوی ایجاد کنید : این همان چیزی است که افراد در SERP ها می خوانند ، بنابراین انتخاب درستی انجام دهید.

از جملات طولانی و کلمات بزرگ استفاده نکنید : بیشتر افراد برای یافتن اطلاعات مهم از محتوای شما استفاده می کنند. سادگی و وضوح مهم هستند.

تصاویر و فیلم ها را اضافه کنید : متن زیاد و پشت سرهم خواننده را کلافه می کند، بنابراین بهتر است از تصاویر جذاب و مرتبط در بین پاراگراف ها استفاده کنید.

پیشنهاد می شود مطلب چگونه نویسنده خوبی شویم ؟ را حتما مطالعه نمایید.

5- سایت خود را با حالت موبایل سازگار کنید

تلفن های همراه 52٪ از کل ترافیک وب را به خود اختصاص می دهند پس بسیار مهم است که سایت شما در تلفن های همراه به خوبی نمایش داده شود. اگر بازدیدکنندگان، تجربه ی بدی از مراجعه به سایت شما با موبایل داشته باشند، ممکن است هرگز به سایت شما برنگردند. قطعا بخش عظیمی از ترافیک بالقوه را از دست خواهید داد.

ممکن است از شما سوال شود که چه نوع وب سایتی سازگار با موبایل محسوب می شود؟ خوب ، باید ریسپانسیو باشد؛ یعنی باید به طور خودکار صفحه نمایش را بر اساس اندازه صفحه دستگاه تنظیم کنید.

به این ترتیب، بازدید کنندگان می توانند بدون نیاز به لمس کردن صفحه نمایش خود، به راحتی در وب سایت شما حضور داشته باشند. جهت سازگاری وب سایت با موبایل از ابزار تست تلفن همراه Google استفاده نمایید.

برای تست موبایل فرندلی بودن سایت خود می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

کلیک نمایید

برای ساختن یک وب سایت ریسپانسیو، یا باید یک طراح سایت را استخدام کنید یا از پوسته های ریسپانسیو استفاده نمایید. مورد دوم البته گزینه ارزانتری است.

یک وب سایت سازگار با تلفن همراه رتبه بالاتری در جستجوهای تلفن همراه دارد. بنابراین حتی اگر شما محتوای با کیفیت بالا تولید می کنید، اما سایت شما با تلفن همراه سازگار نباشد ، ترافیک وب سایت شما افزایش پیدا نخواهد کرد.

بهترین راهکارهای افزایش سرعت بارگذاری سایت در موبایل

6. بررسی محتوای قدیمی

مطمئناً برای جذب بازدید کنندگان جدید باید همیشه مطالب جدید بنویسید. با این حال، ویرایش محتوای قدیمی نیز راهی عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما است.

موتورهای جستجو دائماً در جستجوی مطالب جدید در سایت های مختلف هستند. هر بار که محتوای جدید خود را بروزرسانی می کنید، اساساً مانند قرار دادن یک علامت بزرگ است که می گوید "دوباره به من بخزید!". موتورهای جستجو بر اساس بروزرسانی ها رتبه بندی صفحه شما را متوجه می شوند.

برای به دست آوردن نتایج سریعتر، محتوای قدیمی را مجدد ویرایش و منتشر کنید. این کار باعث ایجاد ترافیک قابل توجهی برای وب سایت شما می شود. بسیار محتمل است آنهایی که قبلاً در SERP رتبه خوبی دارند، بازیابی شوند، بنابراین بروزرسانی آنها شانس کسب رتبه بالاتر را در موتورهای جستجو افزایش می دهد.

از Google Analytics استفاده کنید تا محتوای محبوب خود را پیدا کنید ، سپس برای ویرایش و انتشار مجدد آن اقدام نمایید.

بروزرسانی های غیر ضروری را انجام ندهید. هدف کیفیت است، کمیت نیست. در زیر بروزرسانی هایی وجود دارد که می توانید در مقالات خود اعمال نمایید:

  • غلط های املایی را اصلاح کنید

  • لینک دهی های خراب را بررسی نمایید و یا حتی مطالب خود را به منابع جدید پیوند دهید.

  • تصاویر، اینفوگرافیک ها یا فیلم های جدید اضافه کنید.

  • با به روز کردن اطلاعات منسوخ شده، محتوای خود را بهبود بخشید.

تصویر(4)

7. پیوند داخلی

به دلایلی نامعلوم، بسیاری از طراحان وب سایت تمایل دارند که بر روی لینک های برگشتی متمرکز شوند و پیوند داخلی را فراموش می کنند. این کار اصلا صحیح نیست، زیرا هر دو برای هدایت ترافیک به وب سایت شما به همان اندازه مهم هستند.

Google برای تعیین اعتبار یک صفحه از پیوندها (داخلی و خارجی) استفاده می کند. اگر پیوندهای زیادی به یک صفحه وجود داشته باشد، گوگل آن صفحه را مهم می داند و رتبه خوبی به آن می دهد.

بنابراین مشخص است که پیوند داخلی چقدر اهمیت دارد. به همین دلیل است که هر بار که محتوای جدیدی ایجاد می کنید، همیشه پیوندهای داخلی را با مقالات مرتبط قرار دهید. اگر سایت شما در شروع کار است می توانید به صفحات درباره ما، تماس با ما و ... لینک دهید.

یکی دیگر از مزایای پیوند داخلی، نگه داشتن بازدید کنندگان در وب سایت شما می باشد. با ارائه لینک های داخلی به صفحات مرتبط، بازدید کنندگان اطلاعات مورد نیاز خود را سایت های رقیب جستجو نمی کنند.

تاثیر لینک های داخلی بر سئو سایت : چرا و چگونه ؟

8. برای بهبود سرعت سایت از CDN استفاده کنید

Google می خواهد بهترین تجربه مرور را به کاربران خود بدهد، بنابراین سرعت سایت در رتبه بندی جستجو اهمیت دارد. به همین ترتیب اگر می خواهید ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید، بهبود سرعت سایت ضروری است.

یک راه عالی برای افزایش سرعت سایت استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) می باشد. CDN متشکل از گروهی از سرورها در سراسر جهان است.

هنگامی که کاربری درخواست بازدید از سایت شما را داشته باشد، نزدیکترین سرور با ارسال محتوای استاتیک پاسخ خواهد داد. در نتیجه زمان بارگذاری به دلیل فاصله کم بین بازدیدکنندگان و سرورها سریعتر است.

بیشتر ارائه دهندگان CDN پولی هستند ، اما می توانید با Cloudflare خدمات CDN را به صورت رایگان دریافت کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام دامنه خود را به Cloudflare اضافه کنید و نیم سرورها را به روز کنید.

آموزش ثبت نام و کار با پنل کلودفلر

9. تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام یکی دیگر از رسانه های اجتماعی است که برای تبلیغات بسیار محبوب می باشد. برای کسانی که مخاطبان جوان را هدف قرار می دهند مناسب است زیرا 71٪ از کاربران آن زیر 35 سال سن دارند.

از آنجا که این بستر اجتماعی متعلق به فیس بوک است، نحوه عملکرد آن تقریباً مشابه تبلیغات فیس بوک می باشد. شما باید اهداف را از سه دسته انتخاب کنید و از گزینه های هدفمند زیادی مانند (سن، جنسیت، زبان، کشور و موارد دیگر) استفاده کنید.

با انتخاب گزینه های مناسب برای اهداف برند خود تبلیغ هدفمند ایجاد کنید. در غیر این صورت، پول شما هدر می رود.

پیشنهاد می شود در مورد محتوای تبلیغ خود بررسی زیادی انجام دهید. از آنجا که اینستاگرام یک پلت فرم بصری است ، داشتن کمپین های جذاب از نظر بصری بسیار مهم است.

می توانید از نقل قول ها، فیلم های کوتاه آموزنده، تصاویر خنده دار، اینفوگرافیک و غیره استفاده کنید.

اینستاگرام راهی عالی برای هدایت ترافیک به وب سایت شما است!

10. از LinkedIn استفاده کنید

LinkedIn یک سایت بسیار منحصر به فرد در رسانه های اجتماعی بوده زیرا دارای یک گروه کاربری خاص است. افراد ماهر و حرفه ای در سراسر جهان در این سایت حضور دارند. بنابراین، این بستر مکانی مناسب برای هدایت ترافیک به وب سایت شما می باشد.

اول از همه، مشخصات LinkedIn شما باید کامل باشد. اطمینان حاصل کنید که موارد ابتدایی را پوشش داده اید (مانند خلاصه، عکس نمایه، پیوند وب سایت و موارد دیگر). نمایه خود را شخصی کنید اما آن را حرفه ای نگه دارید.

ارسال محتوای مربوط به مشاغل در لینکدین، بازدید کنندگان را به وب سایت شما سوق خواهد داد. نکته جالب این مورد است که می توانید مخاطبان خاصی را که علاقه مند به کسب و کار شما هستند هدف قرار دهید.

اشتراک گذاری:

نظرات

ممنون از مقاله خوبتون ، خیلی جامع و کاربردی بود . ♥
بسیار عالی و کاربردی بود، اطلاعات خوبی منتشر میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *