10 مورد از برترین افزونه های ریدایرکت وردپرس
مقاله

10 مورد از برترین افزونه های ریدایرکت وردپرس

با استفاده از افزونه های ریدایرکت می توان در سایت های وردپرسی، لینکهای شکسته را ریدایرکت کرده و به مسیر جدیدی اشاره نمود. به این ترتیب، اگر یک کاربر بر روی یک لینک شکسته کلیک کند، به سادگی به URL جدیدی هدایت شده و می تواند به بازدید خود ادامه دهد. این مورد به حفظ اعتبار و جلوگیری از تنزل رتبه سایت بسیار کمک خواهد نمود. 

در ادامه نحوه ریدایرکت URL در وردپرس بررسی خواهد شد و سپس برترین افزونه‌های این حوزه، معرفی می شود. 

نحوه ریدایرکت URL در وردپرس

برای این منظور می توان از دو روش برای ریدایرکت URL در وردپرس استفاده نمود:

 1. ویرایش فایل های سرور
 2. استفاده از یک افزونه ریدایرکت

هنگام استفاده از یک افزونه، باید به تنظیمات آن در پنل مدیریت وردپرس خود دسترسی داشته باشید، URL مورد نظر برای ریدایرکت را انتخاب نموده و سپس URL جدید را مشخص و جایگزین کنید. توجه نمایید برای اکثر ریدایرکت ها، می توانید از ریدایرکت دائمی 301 استفاده نمایید.

ریدایرکت 301 چیست؟

کد وضعیت 301 به مرورگر اعلام می کند که URL موردنظر، به صورت دائمی به صفحه جدیدی منتقل شده است. به عنوان مثال، در نظر بگیرید ایمیلی به آدرس ایمیل قدیمی شما ارسال می شود ولی می توان تنظیمات را به نحوی اعمال نمود که به طور خودکار، ایمیل به آدرس جدید منتقل گردد.

نحوه ریدایرکت دستی صفحه در وردپرس

 1. بررسی نمایید وب سرور میزبان شما از نوع آپاچی است یا لایت اسپید.

وب سرور میزبان (هاست) خود را بررسی نمایید و مطمئن شوید که روی وب سرور آپاچی یا لایت اسپید قرار دارد یا از مورد دیگری استفاده می نماید(هاست های لینوکس میهن وب هاست از وب سرور لایت اسپید استفاده می کنند). این مورد به شما در ریدایرکت کمک می نماید تا کد مناسب را انتخاب نمایید.

 1. از فایل های سرور خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

اگر به فایل‌های سرور خود دسترسی دارید و سرور شما بر روی آپاچی یا لایت اسپید اجرا می‌شود، نیاز است قطعه کدی را به فایل htaccess. اضافه کنید تا ریدایرکت ها را به‌ صورت دستی تنظیم نمایید.

با توجه به اینکه یک اشتباه در این فایل می تواند کل سایت شما را خراب کند، ابتدا پیش از انجام هر کاری از این فایل و همچنین کل هاست یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

با توجه به نوع کنترل پنل هاست خود یکی از آموزش های زیر را استفاده نمایید:

نحوه گرفتن نسخه پشتیبان در سی پنل

نحوه گرفتن نسخه پشتیبان در دایرکت ادمین

در ادامه باید نام فایل htaccess. موجود را تغییر نام دهید و یک فایل جدید با همین نام ایجاد نمایید. 

برای این منظور همانند تصویر زیر به File Manager مراجعه و فایل "htaccess." موجود در مسیر اصلی وردپرس را بیابید. برای تغییر نام آن به htaccess_old. یا هر نام دیگری، راست کلیک نموده و گزینه "Rename" را انتخاب نمایید.

معرفی افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(1)

 1. یک فایل متنی جدید ایجاد کنید

حال در "File Manager" به "public_html" یا مسیر اصلی وردپرس مراجعه کنید و همانند تصویر زیر گزینه "File" را انتخاب نموده و یک فایل متنی جدید با نام "htaccess." ایجاد نمایید.

آموزش استفاده از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(2)

 1.  کد ریدایرکت 301 را اضافه کنید

اکنون جهت ریدایرکت یک پست قدیمی به پست جدید، لازم است تا کد مخصوص این عملیات را به فایل htaccess. جدید اضافه نمایید. جهت ریدایرکت یک پست قدیمی به پست جدید، در قسمت "old-post" از کد دستوری زیر، مسیر صفحه قبلی و در بخش "example.com/new-post"، آدرس URL صفحه جدید را جایگزین نمایید. سپس کد موردنظر را در فایل htaccess. که پیشتر ایجاد نمودید قرار داده و ذخیره نمایید.

نکته: در بخش old-post صرفا نام صفحه موردنظر قرار داده شود و نیازی به درج نام دامنه نیست.

RewriteEngine On

Redirect 301 /old-post/ http://example.com/new-post

مثال: در صورتیکه بخواهید صفحه https://example.com/home را به https://example.com/home1 ریدایرکت نمایید می بایست کد ریدایرکت را به صورت زیر در فایل htaccess. قرار دهید، در صورتیکه سایت شما تحت HTTPS فعالیت می نماید به جای HTTP در کد فوق از HTTPS بهره ببرید:

RewriteEngine On

Redirect 301 /home/ https://example.com/home1

 1.  فایل را ذخیره کرده و خارج شوید

اکنون فایل را ذخیره کرده و از File Manager خارج شوید. همانطور که مشاهده می نمایید مراحل بیان شده نسبتا ساده است اما تکرار آن برای هر لینک وقت گیر و طاقت فرسا خواهد بود. به همین دلیل وبمستر هایی که سایت خود را با وردپرس طراحی نموده اند از یک افزونه استفاده می کنند. 

چرا به افزونه های ریدایرکت وردپرس نیاز دارید؟

افزونه ها، فرآیند ریدایرکت را خودکار انجام می دهند و سلامت سایت شما را در بهترین شکل ممکن حفظ می کنند.

از آنجایی که لینک های شکسته می توانند به رتبه بندی سایت شما و همچنین تجربه بازدیدکنندگان (User experience) آسیب بزنند، یافتن و برطرف نمودن این نوع لینک ها، بسیار مهم است. به طور منظم وب سایت خود را برای لینک های شکسته بررسی نمایید، این امر به ویژه در هنگام مهاجرت سایت به وردپرس بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین اگر قصد دارید ساختار URL صفحات خود را برای حذف زیر پوشه ها تغییر دهید، استفاده از افزونه بسیار مهم بوده و می تواند کار شما را راحت تر نماید.

پیدا کردن و تعمیر لینک های شکسته به صورت دستی خسته کننده و مستعد خطا است به همین منظور افزونه های ریدایرکت می توانند این فرآیند را برای شما ساده تر کرده و درصد ارتکاب خطا را به میزان چشمگیری کاهش دهند.

در ادامه، بهترین افزونه های ریدایرکتی که می توانید در سایت وردپرس خود استفاده کنید، گردآوری شده است.

برترین افزونه های ریدایرکت وردپرس

وردپرس به صورت پیش فرض عملکرد مجزایی برای بررسی و جایگزینی لینک های شکسته ارائه نمی دهد. به همین منظور مجموعه گسترده ای از افزونه های وردپرس ایجاد شده است که در ادامه بهترین افزونه های موجود در این زمینه لیست شده اند. 

1. Redirection

افزونه Redirection یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(3)

این افزونه در مدیریت خطاهای 404 و ریدایرکت های 301 به شما کمک خواهد نمود و قابلیت های بسیاری را ارائه می دهد. با افزونه Redirection، برای انجام این موارد نیازی به دانش کار با Apache یا Nginx ندارید. می‌توانید این افزونه را به گونه‌ای تنظیم کنید که به‌طور خودکار هنگام تغییر لینک دائمی یک پست یا صفحه، ریدایرکت را ایجاد و اجرا نماید.

همچنین می‌توانید از قابلیت پیکربندی ورود به سیستم Redirection، برای مشاهده همه ریدایرکت هایی که در سایت شما رخ می‌دهد، پیگیری اطلاعات مربوط به کاربر، مرورگری که استفاده می‌کند و ارجاع‌دهنده کاربر بهره ببرید.

این افزونه به چندین زبان از جمله فارسی موجود بوده و کاملا رایگان می باشد. بنابراین، اگر قصد دارید محتوای خود را از یک سایت به سایت دیگر منتقل کنید یا دایرکتوری نصب وردپرس خود را تغییر دهید، افزونه Redirection ایده آل است.

تنظیمات افزونه Redirection یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(4)

مزایا:

 • این افزونه تمام قابلیت های ریدایرکتی را که برای مدیریت و ایجاد ریدایرکت در پیشخوان وردپرس نیاز دارید ارائه خواهد داد.
 •  می توانید ریدایرکت ها را بر اساس شرایط خاص مانند مرورگر کاربر یا وضعیت ورود به سیستم تنظیم نمایید.
 •  این افزونه کاملا رایگان خدمات ارائه می دهد و نیازی به تهیه نسخه پولی این افزونه نمی باشد.

موارد استفاده:

 • در نظر داشته باشید این افزونه برای ریدایرکت 301 (دائمی) ایده آل می باشد و برای ریدایرکت های موقت(302 و …) توصیه نمی شود.
 • Redirection برای صاحبان مشاغل کوچک، مشاغل متوسط ​​و فریلنسر هایی که صاحب یک وب سایت کوچک تا متوسط ​​هستند توصیه می شود.

2. 301 Redirects

افزونه 301 Redirects یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(5)

مانند افزونه Redirection این افزونه نیز کاملا رایگان می باشد. همانطور که از نام آن مشخص است،  به شما امکان ایجاد ریدایرکت 301 و همچنین ریدایرکت 302 و 307 را می دهد. می توانید URL های قدیمی را بر اساس عنوان، پست ها، دسته ها یا برچسب ها به پست های مشابه دیگر هدایت کرده یا یک URL سفارشی جدید ایجاد کنید. 

این افزونه یک گزارش خطای 404 ارائه می دهد که می تواند به شما در پیگیری صفحات خطا کمک کند. به این ترتیب، لازم نیست هر بار یک ممیزی دستی انجام دهید یا برای اطمینان از فعال بودن صفحات وب سایت، از آنها بازدید نمایید. 

هنگامی که افزونه Redirection صفحات 404 را شناسایی کرد، می توانید آن صفحات را به مقصد مناسب هدایت نمایید. همچنین یک ابزار ریدایرکت انبوه ارائه می دهد تا امکان مدیریت صدها و هزاران ریدایرکت را به طور همزمان داشته باشید. اگر می‌خواهید همه URL های سایت خود را ریدایرکت نموده و آنها را به صورت انبوه ویرایش کنید، این افزونه بسیار مفید خواهد بود.

تنظیمات افزونه 301 Redirects یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(6)

مزایا:

 • افزونه 301 Redirects به دلیل قابلیت‌های قدرتمند ریدایرکت در لیست بهترین افزونه های ریدایرکت قرار دارد. 
 • این افزونه رایگان بوده و نیاز به پرداخت هزینه برای استفاده از قابلیت های آن نمی باشد.

موارد استفاده:

 • با استفاده از این افزونه می‌توانید ریدایرکت‌های 301، 302 و 307 ایجاد کنید، که اگر قصد ایجاد ریدایرکت های دائمی و موقت را دارید، این افزونه یک انتخاب عالی می باشد.
 • همچنین برای صاحبان وب سایت هایی که قصد دارند ریدایرکت ها را به صورت انبوه ویرایش کنند، انتخاب خوبی است.

3. Safe Redirect Manager

افزونه Safe Redirect Manager یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(7)

Safe Redirect Manager یکی دیگر از افزونه های ریدایرکت رایگان می باشد. با استفاده از این افزونه، می‌توانید به راحتی هر صفحه و پستی را به URL جدید با کدهای وضعیت HTTP، مانند 302 و 301 هدایت کنید. قابلیتی که این افزونه را از سایرین متمایز می‌کند این است که گزینه‌هایی برای تنظیم ریدایرکت در صفحه ویرایش پست، در اختیار شما قرار می‌دهد.

Safe Redirect Manager برای مدیریت ترافیک سنگین طراحی شده و به زبان انگلیسی و سایر زبان‌ها موجود می باشد، البته این افزونه فعلا به زبان فارسی ترجمه نشده است.

مزایا:

 • Safe Redirect Manager شامل همه امکاناتی که برای ایجاد ریدایرکت 301 نیاز دارید، می شود.
 •  این افزونه برای وبمستر هایی که میخواهند با اجتناب از افزونه های سنگین، عملکرد وب سایت خود را بالا نگه دارند ایده آل است.
 • این افزونه کاملا رایگان می باشد.

موارد استفاده:

 • Safe Redirect Manager را برای صاحبان وب‌سایت‌هایی که نگران نصب افزونه دیگری در وب‌سایت وردپرسی خود هستند و نصب افزونه های اضافی برای آنها دغدغه فکری ایجاد می نماید، توصیه می‌ شود.
 • اما از آنجایی که هیچ قابلیتی برای ویرایش انبوه یا گروهی ارائه نمی دهد، برای سایت های بزرگ توصیه نمی شود.

4. All in One SEO

افزونه All in One SEO یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(8)

All in One SEO یکی از بهترین افزونه های سئو وردپرس است. این افزونه یک نسخه رایگان دارد که همه قابلیت های سئو را که برای بهینه سازی وب سایت خود نیاز دارید در اختیار شما قرار خواهد داد. یک نسخه پرمیوم نیز ارائه می دهد که قابلیت های بیشتری از جمله ریدایرکت را دارا می باشد.  با قابلیت ریدایرکت، می توانید به راحتی ریدایرکت 301 را مدیریت، خطاهای 404 را ردیابی و مشکلات حاد را برطرف نمایید. 

حتی می توانید هر زمان که یک URL را حذف کرده یا تغییر می دهید، کاربران و موتورهای جستجو را به طور خودکار به محتوای جدید خود هدایت کنید. همچنین All in One SEO به شما امکان ارجاع چندین URL به URL موردنظرتان را می دهد و یک گزارش کامل از همه ریدایرکت ها و خطاهای 404 سایت شما نیز ارائه می کند.

مزایا:

 • All In One SEO تمامی قابلیت ها، از جمله مدیریت ریدایرکت 301 را که برای ایجاد یک وب سایت با کارایی بالا نیاز دارید، فراهم می کند.
 •  همچنین می توانید ریدایرکت هایی از نوع 301، 307 و 410 ایجاد کنید، بنابراین اگر به دنبال ایجاد طیف گسترده ای از ریدایرکت ها و در عین حال بهینه سازی سئوی وب سایت خود هستید، قطعا این افزونه برای شما مناسب است.
 •  این افزونه به طور کلی یکی از قدرتمندترین افزونه های ریدایرکت می باشد.

موارد استفاده:

 • All in One SEO برای صاحبان وب سایت هایی که علاوه بر افزونه ریدایرکت به دنبال افزونه SEO هستند، توصیه می شود.
 •  شما می توانید هر نوع ریدایرکتی را که نیاز دارید ایجاد کنید و همچنین سایر عناصر SEO مانند توضیحات متا، نقشه سایت و کلمات کلیدی را مدیریت نمایید.

5. Yoast SEO Premium

افزونه Yoast SEO Premium یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(9)

Yoast SEO یکی از پرکاربردترین افزونه های ریدایرکت وردپرس است. این افزونه یک نسخه رایگان ارائه می دهد که دارای ویژگی های بسیاری می باشد اما نسخه پریمیوم آن، امکان مدیریت ریدایرکت را نیز فراهم می کند.

مدیریت ریدایرکت به شما این امکان را می دهد که به راحتی صفحات خود را به لینک دیگری در سایت وردپرس خود هدایت کرده و از کدهای وضعیت 301 (ریدایرکت دائمی)، 302 (ریدایرکت موقت)، 307 (ریدایرکت موقت)، 410 (خطا حذف شده) و 451 (به دلایل قانونی در دسترس نیست) استفاده کنید.

حتی می توانید این فرآیند را برای محتوای موجود در سایت خود به صورت خودکار تنظیم نمایید. اگر URL یک پست یا صفحه موجود را تغییر دهید، Yoast SEO Premium به طور خودکار یک ریدایرکت از آدرس قبلی به آدرس جدید ایجاد می کند. از طرف دیگر، اگر پست یا صفحه ای را حذف کنید، افزونه بلافاصله به شما اطلاع می دهد که یک ریدایرکت ایجاد نمایید.

مزایا:

 • Yoast SEO یکی از بهترین افزونه های این حوزه بوده که در این مقاله معرفی شده است.
 •  اما هزینه ۸۹ دلاری در سال، این افزونه را جزء گرانترین انتخاب ها قرار می دهد.
 •  اگر قصد دارید ریدایرکت 301، 302، 307، 410 و 451 ایجاد کنید، این افزونه قطعاً برای شما مناسب است.

موارد استفاده:

 • Yoast SEO برای وبمسترهایی توصیه می‌شود که علاوه بر یک افزونه ریدایرکت با کارایی بالا به یک افزونه SEO قدرتمند نیاز دارند.
 •  اگر پیش‌بینی می کنید در آینده صفحه‌های سایت خود را بازسازی کرده یا URL‌ های قدیمی را حذف و آدرس‌های جدید را جایگزین خواهید نمود، به سراغ Yoast SEO بروید.
 •  هنگامی که URL را تغییر دهید به طور خودکار یک ریدایرکت ایجاد شده و هنگام حذف یک صفحه به شما اطلاع داده می شود.
 •  با این حال، اگر یک فریلنسر یا وبلاگ نویس هستید، توصیه می شود به جای آن، از یک ابزار رایگان استفاده کنید.

6. SEO Redirection

افزونه SEO Redirection یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(10)

با استفاده از افزونه SEO Redirection می توانید ریدایرکت های مختلفی را برای سایت خود تنظیم کنید و همچنین می توانید صفحات دارای خطای 404 را نیز کنترل کرده و به راحتی آنها را به لینک دیگری هدایت نمایید. حتی می‌توانید کل پوشه‌ها و هر اطلاعاتی که در آنها وجود دارد، مانند فایل index.html را ریدایرکت کنید.

مانند سایر افزونه های ذکر شده در این مقاله، SEO Redirection نیز هنگامی که URL یک پست تغییر می کند به طور خودکار یک ریدایرکت 301 اضافه می نماید. همچنین تمام ریدایرکت های سایت شما را در یک مکان نمایش می دهد.

مزایا:

 • SEO Redirection به دلیل ویژگی های قدرتمند و رابط بصری خوبی که دارد، یک انتخاب آسان برای جمع بندی است.
 • این افزونه کاملا رایگان می باشد.

موارد استفاده:

 • SEO Redirection برای فریلنسرها، وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت های کوچک توصیه می شود که به ویژگی های گسترده ای مانند ثبت خطای 404، آپلود و بکاپ گیری و ریدایرکت خودکار پس از تغییر URL صفحه، نیاز دارند.
 •  اگر به دنبال ابزار ساده تری هستید که ریدایرکت 301 را ارائه می دهد، به جای این افزونه به سراغ افزونه Safe Redirect Manager، که پیشتر به آن پرداخته شد، بروید.
 •  می توانید خطاهای خزیدن را در گوگل سرچ کنسول برطرف نموده و ریدایرکت ها را به افزونه منتقل نموده یا از آنها خروجی تهیه نمایید.
 •  می توانید ریدایرکت های خود را هم در تنظیمات پست و هم در تنظیمات ابزار در پنل مدیریت وردپرس، ویرایش کنید.

7. Simple Website Redirect

افزونه Simple Website Redirect یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(11)

قابلیتی که افزونه Simple Website Redirect را از سایر افزونه های ریدایرکت وردپرس موجود در این لیست متمایز می کند مقیاس آن است. در حالی که سایر افزونه ها به شما اجازه می دهند ده ها لینک را به صدها URL در سایت خود هدایت کنید، Simple Website Redirect به شما امکان می دهد کل وب سایت را به دامنه دیگری ارجاع دهید. می توانید این کار را هم به صورت موقت و هم دائم انجام دهید.

برای ریدایرکت های کلی که در آن می‌خواهید URL یک صفحه قدیمی را به صفحه جدید هدایت نمایید، می‌توانید از افزونه های دیگری که در این لیست ذکر شده است استفاده کنید. 

مزایا:

 • Simple Website Redirect یک افزونه ضروری برای هدایت یک وب سایت به وب سایت دیگر است. 
 • این افزونه روند ریدایرکت دامنه را آسان تر می کند زیرا برای ریدایرکت دامنه مجبور نیستید به میزبان(هاست) خود وارد شوید.
 •  لازم به ذکر است این افزونه نیز جزء افزونه های رایگان این لیست می باشد.

موارد استفاده:

 • Simple Website Redirect برای فریلنسرها، وبلاگ نویسان و صاحبان وب سایت های کوچک تا متوسط که به دنبال ریدایرکت یک دامنه قدیمی به یک دامنه جدید هستند، توصیه می شود.
 •  با این حال، اگر یک سایت سازمانی در اختیار دارید، دامنه خود را با استفاده از تنظیمات ارائه دهنده میزبانی(هاست) خود، ریدایرکت دهید.

8. Broken Link Checker

افزونه Broken Link Checker یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(12)

Broken Link Checker توسط WPMU DEV ایجاد شده است تا به وبمسترها کمک کند تا علاوه بر پست ها و صفحات سایت خود، نظرات، فیلدهای سفارشی و وبلاگ را نیز بررسی نمایند. پس از نصب، این افزونه رایگان به طور خودکار، سایت وردپرس شما را برای یافتن لینک های شکسته (404) اسکن می کند.

پس از پایان اسکن، از طریق ایمیل یا اعلان پیشخوان به شما اطلاع داده می شود. در یک برگه جدید در پیشخوان خود با عنوان بررسی کننده پیوند، می توانید لینکها را مستقیماً بدون نیاز به بروزرسانی دستی، ویرایش نمایید. اگر ترجیح می‌دهید یک URL جدید برای ریدایرکت اضافه نکنید، می‌توانید آن را به سادگی حذف نموده و در این موارد، متن نیز تغییر نخواهد کرد.

مزایا:

 • Broken Link Checker نه تنها در ایجاد ریدایرکت های 301، بلکه در شناسایی لینک های شکسته داخلی و خارجی نیز کمک می کند.
 •  این افزونه یک قابلیت قدرتمند برای به روز نگه داشتن پست های وب سایت شما و اطمینان از ارائه محتوای با کیفیت بالا به بازدیدکنندگان سایت است.
 •  این افزونه قدرتمند می تواند با افزونه های سئو مانند All In One SEO یا Yoast SEO ادغام شود.

موارد استفاده:

 • به صاحبان مشاغل کوچک تا متوسط که نیاز به نظارت مداوم بر سلامت لینک های خارجی و داخلی خود دارند، Broken Link Checker توصیه می شود.
 •  این افزونه به ویژه برای وب سایت های فهرستی مفید است، جایی که امکان دارد کاربران روی لینک صفحات قدیمی یا شکسته کلیک کنند.
 •  Broken Link Checker به شما امکان حذف لینکهای شکسته را می دهد تا سایت شما بدون لینک شکسته باقی بماند.

9. 404 Solution

افزونه 404 Solution یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(13)

افزونه 404 Solution که به صورت رایگان در مخزن رسمی وردپرس موجود است، لینک های 404 را به طور خودکار به صفحات فعال در سایت شما ریدایرکت نموده و خطاها را ثبت می کند.

اگر ترجیح می دهید ریدایرکت ها را به صورت دستی تنظیم کنید یا به سادگی ریدایرکت های خودکار را مرور نمایید، می توانید خطاهای ثبت شده را در پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید. همچنین افزونه 404 Solution لیستی از URL های پیشنهادی را ارائه می دهد تا به شما در یافتن صفحه ای که بیشترین تطابق را با آدرس وارد شده بازدیدکننده دارد، کمک کند.

مزایا:

 • اگر اخیراً سایت خود را تغییر داده اید و انتظار دارید بازدیدکنندگان با خطاهای 404 مواجه شوند، 404 Solution برای شما مناسب است.
 •  این ابزار صرفاً به شناسایی خطاهای 404 و هدایت خودکار کاربران به صفحه‌ای که قصد دسترسی به آن را داشتند اختصاص داده شده است.
 •  همچنین اگر صفحه یا پست قبلی را بازیابی کنید، ریدایرکت ها را حذف می کند.

موارد استفاده:

 • 404 Solution برای صاحبان مشاغل کوچک که اخیراً کل وب سایت خود را به سایت دیگری منتقل نموده اند یا مسیر فایل ها را در سایت خود تغییر داده اند، توصیه می شود.
 •  به این ترتیب، اگر کاربر به طور تصادفی به صفحه خطای 404 برخورد کرد، لازم نیست نگران باشید. این افزونه به شما کمک می کند تا تجربه بازدیدکنندگان وب سایت شما، ایده آل و بدون خطا باشد.

10. 404to301

افزونه 404to301 یکی از افزونه های ریدایرکت وردپرس

تصویر(14)

مانند ابزار 301 Redirects که قبلاً ذکر شد،404to301 یک گزارش از خطاهای 404 در وب سایت شما ثبت می کند و به طور خودکار خطاهای 404 را به یکی از صفحات موجود ریدایرکت می کند. لحظه ای که یک پست یا صفحه را حذف می کنید، این افزونه تغییر را دریافت نموده و به طور خودکار یک ریدایرکت 301 به صفحه اصلی شما یا صفحه دیگری که انتخاب کرده اید ایجاد می نماید.

مزایا:

 • 404to301 ابزاری قدرتمند برای ریدایرکت صفحات خطای 404 به مناسب ترین URL است. 
 • همچنین می توانید ریدایرکت های دلخواه را تنظیم نموده و بر تمامی خطاها نظارت کنید، به طوری که بهترین ریدایرکت 301 را برای هر خطا انتخاب نمایید.
 •  404to301 نیز گزینه های مختلفی را برای ریدایرکت در اختیار شما قرار می دهد، مانند کدهای 301، 302 و 307.

موارد استفاده:

 • 404to301 برای فریلنسرها و وبلاگ نویسانی که مسیر اصلی فایل های وب سایت خود را تغییر داده اند یا در حال برنامه ریزی برای تغییر دامنه هستند توصیه می شود.
 • این ابزار تشخیص خطاهای 404 را آسان‌تر از همیشه نموده و به‌طور خودکار کاربرانی را که به صفحه‌ای ناموجود وارد شده‌اند، ریدایرکت می‌کند.
 • همچنین برای صاحبان وب سایت هایی که قصد ایجاد ریدایرکت های موقت را دارند بسیار مناسب است.
 • لازم به ذکر است این افزونه نیز رایگان می باشد.

نتیجه گیری:

افزونه های ریدایرکت، یک قابلیت مهم برای هر وب سایت به شمار می روند. همه پلاگین‌های معرفی شده در این لیست می‌توانند به ساده‌سازی فرآیند راه‌اندازی ریدایرکت ها در سایت کمک کنند تا شما و بازدیدکنندگان نگران هیچ مشکلی نباشید. بسیاری از این افزونه ها با سایر افزونه ها سازگار هستند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *