آموزش روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام
مقاله

روشهای افزایش فالوور در اینستاگرام

امروزه همه به این موضوع واقف هستند که فرصت های تجاری در اینستاگرام، به سرعت در حال رشد می باشند. می توان گفت که تقریبا 90 درصد از 1 میلیارد کاربر فعال اینستاگرام، یک حساب تجاری را در این رسانه اجتماعی دنبال می کنند و از طرف دیگر بیش از 200 میلیون حساب تجاری در این پلتفرم وجود دارد.

اما مسئله این است که چگونه می توان فالوورهای زیادی به دست آورد. بدون فعالیت زیاد در رسانه فوق، رسیدن به این مهم بسیار دشوار است. خوشبختانه می توانید با انجام چند فعالیت، حداقل 1000 فالوور واقعی برای حساب شخصی یا حرفه ای اینستاگرام خود به دست آورید. در این مقاله، استراتژی و روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام، آورده شده است:

روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام چیست؟

 1. برای افزایش فالوور در اینستاگرام حساب خود را به پروفایل تجاری تبدیل نموده و توضیحات مناسب در آن درج کنید.
 2. از یک تولیدکننده محتوای با تجربه کمک بگیرید.
 3. برای افزایش فالوور در اینستاگرام بهترین شیوه های عکاسی و ویرایش عکس را بیاموزید.
 4. به یک برنامه منظم در انتشار پست ها پایبند باشید.
 5. از کپشن های جذاب با امکان اشتراک‌گذاری استفاده کنید.
 6. از هشتگ های مناسب و مرتبط بهره ببرید.
 7. برای افزایش فالوور در اینستاگرام از محتوای ترند و پرطرفدار استفاده کنید.
 8. محتوایی را منتشر کنید که فالوور های شما به آن علاقمند هستند.
 9. سرعت افزایش فالوور در اینستاگرام خود را با تبلیغ بالا ببرید.
 10. برای افزایش فالوور در اینستاگرام از طریق فالو، لایک و کامنت با کاربران در ارتباط باشید.
 11. از طریق اینفلوئنسرها و برندهایی با مخاطبان مشابه، پیج خود را تبلیغ کنید.
 12. مسابقات اینستاگرامی اجرا نمایید.
 13. برای افزایش فالوور در اینستاگرام ویژگی های تعاملی استوری های اینستاگرام را بررسی کنید.
 14. از قابلیت لایو استفاده نمایید.
 15. لینک پروفایل خود را در وب سایت و کانال های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.
 16. محتوای تولید شده توسط کاربر را به اشتراک بگذارید.
 17. با افزایش فالوور در اینستاگرام و گسترش مخاطبین خود با طیف بیشتری از افراد در ارتباط باشید.
 18. با افزایش فالوور در اینستاگرام برای دریافت تیک آبی اقدام کنید.
 19. فیلترها و امضای خاص خود را داشته باشید.
 20. کاربران مرتبط را تگ کنید.
 21. محتوایی را منتشر کنید که قابلیت انتشار مجدد داشته باشند.
 22. استفاده از صفحه اکسپلور برای افزایش فالوور در اینستاگرام تاثیر بسزایی دارد. 
 23. محتوای آموزشی را از طریق اسلایدهای اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

 

 1. حساب خود را به پروفایل تجاری تبدیل نموده و توضیحات مناسب در آن درج کنید.

پروفایل اینستاگرام را متناسب با فعالیت خود تغییر دهید تا زیباتر به نظر برسد. نام کاربری خود را طوری برگزینید که به راحتی بتوان آن را جستجو کرد. اگر نامی که مدنظر دارید قبلا توسط شخص دیگری انتخاب شده است، سعی کنید نام کسب و کار خود را در بخش اول نام کاربری اینستاگرام استفاده نمایید تا در زمان جستجو بتوان به راحتی آن را پیدا نمود. تغییر حساب شخصی به تجاری یا ایجاد آن اولین قدم شما در استفاده از روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام می باشد.

تغییر حساب کاربری به تجاری

مرحله 1. نام کامل کسب و کار خود را در قسمت "Name" و در بخش "Edit profile" موجود در زیر تصویر پروفایل وارد نمایید. 

مرحله 2. پروفایل خود را در حالت عمومی قرار دهید تا همه بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. جهت انجام این کار، اینستاگرام را باز کرده، روی علامت سه خط در گوشه سمت راست بالا کلیک نمایید. پس از انتخاب "Setting" به "Privacy" مراجعه و "Private Account" را غیر فعال کنید.

تبدیل حساب کاربری به تجاری یکی از روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام

تصویر(1)

مرحله 3. تصویر پروفایل خود را به گونه ای انتخاب کنید که با عکس های شما در سایر شبکه های اجتماعی ای یکی باشد. می توانید از لوگوی برند خود استفاده نمایید.

مرحله 4. بیوگرافی خود را با اطلاعات مفید، کاربردی و با معنی پر کنید. این اطلاعات به افراد دیگر اجازه می دهد تا در مورد شما بیشتر بدانند و دلیلی برای دنبال کردن شما داشته باشند. 

مرحله 5. لینک سایر رسانه های اجتماعی خود را در قسمت بیو درج کنید تا بازدیدکنندگان در صورت تمایل بتوانند مستقیما از طریق اینستاگرام به سایر پلتفرم ها مراجعه کنند. 

مرحله 6. اعلان ها را فعال نمایید تا متوجه شوید چه زمانی افراد عکس های شما را به اشتراک گذاشته یا کامنت درج می کنند. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا سریع‌تر با سایرین ارتباط برقرار کنید. برای فعال کردن اعلان‌ها، روی سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه زده و سپس به "Setting" مراجعه کنید. "Notifications" را انتخاب نموده و اطمینان حاصل نمایید که "Pause All" در حالت غیر فعال قرار داشته باشد. 

نکته: بهتر است تا حساب اینستاگرام خود را به توییتر و فیس بوک (یا دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی) لینک دهید. این کار موجب می شود تا پس از انتشار پستی در اینستاگرام، در پلتفرم های دیگر نیز به طور خودکار انتشار پیدا کند.

 1. از یک تولیدکننده محتوای با تجربه کمک بگیرید

مانند سایر رسانه های اجتماعی که یک یا دو نفر آن را مدیریت می کنند، در اینستاگرام نیز بهتر است یک نفر یا در نهایت دو نفر مدیریت یک پیج را بر عهده داشته باشند. در صورت امکان، از فردی با تجربه کمک بگیرید و اطمینان حاصل کنید که در مورد تمام ویژگی‌های جدیدی که اینستاگرام ارائه کرده است مانند Reels تا IGTV اطلاعات لازم را دارد.

 1. بهترین شیوه های عکاسی و ویرایش عکس را بیاموزید

در اینستاگرام کیفیت تصاویر بسیار مهم است. خوشبختانه، لازم نیست برای داشتن عکس های با کیفیت حتما دوره عکاسی بگذرانید یا هفته ها تمرین کنید اما بهتر است تا با نکات اولیه عکاسی و برنامه های ویرایش عکس آشنا شوید.

بهترین شیوه های عکاسی

از آنجایی که اینستاگرام یک نرم افزار مخصوص موبایل است، به احتمال زیاد بیشتر محتوایی که در اینستاگرام منتشر می کنید از طریق موبایل تولید می شود. اگر مشکل پرداخت هزینه ندارید می توانید از یک عکاس حرفه ای برای تهیه تصاویر اینستاگرام خود استفاده کنید. این کار باعث ارتقای پروفایل شما نیز می شود. در غیر این صورت، یک گوشی هوشمند و چند برنامه ویرایش کفایت می کند.

 • هر بار روی یک موضوع تمرکز کنید.
 • فضای منفی را از بین ببرید.
 • منظره های جالب پیدا کنید.
 • به دنبال تناسب باشید.
 • به جزئیات دقت کنید.
 • لبخند را بر لب های فالوور های خود بیاورید.

قبل از انتشار، عکس ها را ویرایش کنید

اینستاگرام دارای امکانات اولیه ویرایش است اما این مورد به تنهایی برای بهبود تصاویر کافی نمی باشد. بیشتر عکس‌ها تا پیش از انتشار در اینستاگرام، نیاز دارند تا حداقل توسط یک یا دو نرم افزار ویرایش عکس در تلفن همراه شما، اصلاح شوند. علاوه بر این، یک تم منسجم برای محتویات اینستاگرام خود در نظر بگیرید تا شخصی که نخستین بار از صفحه بازدید می نمایند بتواند به راحتی با برند شما آشنا شود.

 1. به یک برنامه منظم در انتشار پست ها پایبند باشید

پس از ایجاد پروفایل، بهینه کردن و یافتن شخصی که بتواند آن را مدیریت کند و ایده های خلاقانه داشته باشد، زمان انتشار پست ها فرا می رسد. ایده خوبی است که پیش از شروع فعالیت و تعامل با سایر افراد، تعدادی پست را در پروفایل خود منتشر کنید. زیرا زمانی که افراد از صفحه شما دیدن می کنند متوجه نوع و کیفیت فعالیت تان می شوند. برای شروع انتشار مطالب در اینستاگرام، ابتدا یک تقویم مناسب رسانه های اجتماعی دانلود و پست های خود را برنامه ریزی نمایید. بهتر است مطالب از قبل تهیه و در روز تعیین شده منتشر شوند.

آماده سازی مطالب از قبل، به شما کمک می کند تا همیشه، حتی در ایام تعطیلات، بتوانید محتوا منتشر کنید. هنگام برنامه‌ریزی زمان‌ انتشار پست‌های خود، منطقه زمانی مخاطبان خود را در نظر داشته باشید، زیرا این نکته می‌تواند بر میزان دیده شدن پست ها و روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام شما بسیار تاثیر بگذارد.

بهینه‌سازی زمان انتشار برای مخاطبان، ممکن است به تست و بررسی نیاز داشته باشد. با تداوم و تکرار انتشار پست در زمان های مختلف، می توانید متوجه شوید که کاربران شما در چه زمان هایی فعال‌تر و پویاتر هستند.

5. از کپشن های جذاب با امکان اشتراک‌گذاری استفاده کنید

کپشن ها یا زیر نویس های عکس ها یا ویدیو ها، بخش مهمی از پست ها به شمار می روند. استفاده از زیرنویس‌های مناسب یکی از روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام بوده و می تواند به بازنشر بیشتر محتوای شما کمک کند و بیشتر در معرض دید قرار گیرند. در ادامه چند نکته وجود دارد که ممکن است در کپشن های موفق اینستاگرام مشاهده کنید:

 • نظرات هوشمندانه یا همراه با شوخ طبعی
 • فراخوان برای اقدام (Calls to action)
 • ایموجی های مرتبط
 • هشتگ ها

نظرات هوشمندانه یا همراه با شوخ طبعی

برخی از برندها و اینفلوئنسرها از کپشن های هوشمندانه یا طنزآمیز یا حتی جوک‌های مناسب مخاطبان، برای تعامل بیشتر در اینستاگرام استفاده می کنند.

فراخوان برای اقدام (Calls to action)

یکی دیگر از روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام این است که از مخاطبان خود سوال بپرسید یا نوعی فراخوان برای اقدام را در زیرنویس عکس‌های خود به کار بگیرید.

ایموجی های مرتبط

افزودن چند ایموجی مرتبط با موضوع، می تواند شخصیت بیشتری به پست های شما بدهد و آنها را جذاب تر نماید. 

6. برای افزایش فالوور در اینستاگرام از هشتگ های مناسب و مرتبط بهره ببرید

یک هشتگ، مکالمات کاربران مختلف را که پیش از آن به یک موضوع در اینستاگرام پرداخته اند، مرتبط می کند. اگر از هشتگ‌های مرتبط استفاده نمایید، پست‌های خود را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار می دهید. نکته کلیدی در استفاده موثر از هشتگ ها، انتخاب هشتگ های برگزیده و به تعداد کم است. سعی کنید تعداد هشتگ های هر مطلب را به حداکثر سه مورد محدود نمایید.

جهت یافتن هشتگ های مناسب برای مخاطبان خود، بهتر است درباره هشتگ های مرتبط در حوزه یا صنعت خود تحقیق کنید. ساده ترین روش برای انجام این تحقیق در برنامه اینستاگرام، تب Explore (یعنی نماد ذره بین) می باشد. در زمان جستجوی یک هشتگ، لیستی از هشتگ های مرتبط، در بالای صفحه به شما نمایش داده می شود.

پس از جذب فالوور، می توانید هشتگ های مخصوص به خود مانند نام شرکت یا شعار مربوط به برند خود را ایجاد کنید. این روش یک راه حل مناسب جهت منسجم کردن نام شرکت یا برند خود و یکی از بهترین روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام  می باشد.

7. برای افزایش فالوور در اینستاگرام از محتوای ترند و پرطرفدار استفاده کنید

با ورود TikTok به صحنه رسانه های اجتماعی، انتشار ویدئوهای کوتاه به یکی از بهترین فرمت ها در رسانه های اجتماعی تبدیل شده اند. به همین دلیل، پیروی از فرمت تولید محتوای ترند و پرطرفدار، مهم می باشد. پس از TikTok، اینستاگرام با معرفی IG Reels راهی عالی برای انتشار محتوا به صورت ویدئو ارائه کرده است.

8. محتوایی را منتشر کنید که فالوور های شما به آن علاقه مند هستند

پس از جذب فالوور واقعی در اینستاگرام، مهم است که در مورد سلیقه کاربران اطلاعاتی کسب کنید. پس از ایجاد حساب اینستاگرام خود، لازم است تا در مورد اینکه کدام پست ها بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته اند، تحقیق نمایید.

اینستاگرام ابزارها و ویژگی‌های بسیاری مانند IGTV، IG Reels، Instagram Stories، Instagram Live، Highlights و غیره ارائه کرده است که می‌توانید از آنها استفاده کنید. با انتشار محتوای خود در قالب های مختلف، می توانید بررسی نمایید کدام یک در میان مخاطبان بیشترین محبوبیت را دارند. سپس، تلاش کنید تا بر آن ابزار مسلط شوید. انجام این کار به شما کمک می کند تا محتوایی را تولید نمایید که فالوورها به آن علاقمند هستند و در پی آن فالوورهای جدیدی نیز به دست خواهید آورد.

9. سرعت افزایش فالوور در اینستاگرام خود را با تبلیغ بالا ببرید

یکی از بهترین راه ها برای جذب فالوور واقعی، تبلیغ اکانت اینستاگرام می باشد. پست‌های منتشر شده در اینستاگرام را در مقاله های وبلاگ‌ خود به کار بگیرید و لینک آنها را قرار دهید. همچنین می توانید در دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، آنها را به اشتراک بگذارید. یک راه ایده آل جهت افزایش فالوور در یک پلتفرم، این است که از فالوورهای خود در سایر رسانه های اجتماعی بپرسید که آیا تمایل دارند شما را در پلتفرم موردنظر نیز دنبال کنند. علاوه بر این، برای تبلیغ پیج اینستاگرام خود، بهتر است که با تبلیغات اینستاگرام آغاز کنید. این نکته به شما کمک می کند تا مخاطبان بیشتری را جذب نمایید. 

10. برای افزایش فالوور در اینستاگرام از طریق فالو، لایک و کامنت با کاربران در ارتباط باشید

اینستاگرام کاملا عمومی بوده و یک راه مناسب برای تعامل با افراد دیگر می باشد. پیج هایی را که تصاویر مورد علاقه شما را به اشتراک می گذارند یافته و آنها را دنبال کنید. این روش یکی از بهترین راه حل ها برای جلب توجه دیگران نسبت به حساب شما می باشد. 

این راهکار دو نکته را به دنبال دارد، اولین نکته این است که وقتی آنها را فالو می کنید، اعلان برای آنها نمایان می شود. احتمال زیادی وجود دارد که آنها پس از مشاهده اعلان، پیج شما را بررسی کرده و آن را فالو کنند. این نکته به اهمیت داشتن محتوای مناسب در حسابتان پیش از شروع ارتباط با دیگران، مربوط می شود.

دومین نکته این است که پست‌های اخیر را در اینستاگرام خود مشاهده خواهید کرد، بنابراین می‌توانید آنها را لایک کرده و در صورت تمایل با آنها ارتباط برقرار کنید. تعامل با پیج های دیگر یکی از روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام است که بسیار پرکاربرد و زودبازده می باشد که بسیار پرکاربرد و زودبازده است.

11. از طریق اینفلوئنسرها و برندهایی با مخاطبان مشابه، پیج خود را تبلیغ کنید

وقتی با اکانت‌هایی که مخاطبینی مشابه اکانت شما دارند، ارتباط برقرار کردید، به فکر همکاری با آنها باشید. مشارکت با اینفلوئنسرها و برندها به دیده شدن اکانت تان کمک می کند. از طریق مشارکت و تبلیغ، هر دو اکانت می توانند فالوورهای جدیدی به دست آورند. این روال یک فرآیند برد-برد می باشد. 

12. برای افزایش فالوور در اینستاگرام و تشویق مشارکت در فالوورها، مسابقات اینستاگرامی اجرا نمایید

یکی دیگر از روش های عالی برای جذب و همچنین افزایش تعامل با مخاطبان، برگزاری یک مسابقه یا اهدای جایزه است. می توانید در طی روند مسابقه از کاربران درخواست کنید که پیج شما را دنبال کرده، پست ها را لایک کنند یا کامنت ثبت نمایند تا در مسابقه شرکت داده شوند. همچنین می توانید محتوای تولید شده توسط کاربر را نیز به مسابقه اضافه کنید. به عنوان مثال، افراد عکسی از خود همراه با یک هشتگ خاص که مربوط به برند شما باشد را به اشتراک بگذارند.

13. ویژگی های تعاملی استوری های اینستاگرام را بررسی کنید

اینستاگرام این بستر را برای برندها مهیا کرده است تا بتوانند عکس های زیبا و مناسب خود را در آن به اشتراک بگذارند. با استفاده از قابلیت استوری اینستاگرام شرکت ها و برند ها می توانند به مدت 24 ساعت پشت صحنه ای از آن عکس های زیبای منتشر شده، به کاربران نمایش دهند که ممکن است به اندازه عکس پست شده زیبا نباشد اما برای کاربران جذاب به نظر برسد. در استوری های اینستاگرام، کاربران می توانند از نظرسنجی ها، یادآور رویدادها و ابزار "Ask a Question"، برای جذب افراد و کسب اطلاعات در مورد مخاطبان خود استفاده نمایند. همچنین می توانید از قابلیت اضافه کردن لینک یک وب سایت در استوری خود نیز بهره ببرید.

چگونه برندها می توانند از استوری های اینستاگرام استفاده کنند

استوری های اینستاگرام بعد از 24 ساعت حذف می شوند، مگر اینکه آنها را در قالب "Highlights" در پیج خود ذخیره نمایید. استوری های هایلایت شده در بالای پروفایل و بین پست ها و بیوگرافی نمایش داده می شوند.

استفاده از قابلیت استوری به منظور تعامل یکی از روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام

تصویر(2)

14. برای افزایش فالوور در اینستاگرام از قابلیت لایو استفاده نمایید

اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار داده است تا ویدیوها را آنلاین به اشتراک بگذارند. این فرمت اشتراک گذاری نیز در بین مخاطبان محبوب می باشد و به برندها این اجازه را می دهد تا لحظات ناب و بدون هیچ گونه فیلتری را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. از وقتی که قابلیت لایو ارائه گردید، اینستاگرام ویژگی های بیشتری را معرفی نموده است که می تواند باعث ایجاد تعامل بیشتری شود، از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درخواست لایو با دیگر کاربران
 • پین کردن یک کامنت
 • باکس پرسش و پاسخ
 • امکان شرکت 4 اکانت در لایو به صورت همزمان 
 • فیلتر ها

لایو اینستاگرام روند رو به رشدی در انواع پلتفرم های رسانه های اجتماعی در پیش گرفته است. بنابراین اگر در حال تماشای اتفاق جالبی هستید، می توانید آن را به صورت زنده به مخاطبان خود نیز نمایش دهید. می توانید از یک برند یا شرکت نیز برای شرکت در لایو خود دعوت کنید. این عمل علاوه بر پاسخ به سوالات کاربران منجر به افزایش فالوور در اینستاگرام، نیز می شود.

15. لینک پروفایل خود را در وب سایت و کانال های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

اگر وب سایت، خبرنامه یا کانال یوتیوب خود را دارید، بهتر است تا یک لینک از پیج اینستاگرام خود در هر کدام از آنها قرار دهید. اولین مکانی که می بایست پیج اینستاگرام خود را قرار دهید، وب سایتتان می باشد. بهتر است تا آن را در فوتر و در بخش "درباره ما" جایگذاری نمایید.

استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام

تصویر (3)

اگر برند شما دارای دفتر کار می باشد، می توانید از طریق تبلیغات فیزیکی و اطلاع رسانی آدرس اکانت، اینستاگرام خود را به افراد معرفی و آنها را تشویق به دنبال کردن نمایید. همچنین می توانید نام پیج را روی کارت ویزیت خود نیز درج کنید. 

16. محتوای تولید شده توسط کاربر را به اشتراک بگذارید

برندها می توانند جهت نشان دادن قدردانی از کاربران خود، محتوای تولید شده توسط آنها را منتشر نمایند. اگر شما نظر یک شخص عادی را در یک پیج اینستاگرام مشاهده کنید که از یک محصول راضی است، احتمالا به آن محصول روی خواهید آورد. در نتیجه، محتوای تولید شده توسط کاربر، می تواند یک استراتژی خوب جهت افزایش شناخت در مورد برند شما و اعتماد به محصولات یا خدماتی باشد که ارائه می دهید.

17. با افزایش فالوور در اینستاگرام و گسترش مخاطبین خود با طیف بیشتری از افراد در ارتباط باشید

با افزایش فالوور در اینستاگرام شما، تشخیص این موضوع که چه نوع محتوایی جهت جلب رضایت آنها نیاز است نیز دشوار خواهد شد. با در نظر گرفتن این موضوع، مخاطبان خود را به چند دسته تقسیم کرده و محتوای خود را برای گروه های مختلف تولید نمایید. به عنوان مثال، اگر 200 هزار فالوور دارید، احتمالاً این افراد از نقاط مختلف جهان هستند. در نتیجه علایق و سرگرمی های متفاوت و مشاغل گوناگونی دارند. به جای انتشار محتوایی که به یکباره تمامی فالوورهای شما را تحت تاثیر قرار دهد، تحقیق انجام دهید و آنها را به گروه های کوچکتری تقسیم نمایید.

استارباکس را می توان مثالی در این خصوص عنوان نمود که نزدیک به 18 میلیون دنبال کننده دارد و مطمئنا با این حجم از فالوور نمی تواند محتوایی تولید کند که مورد پسند همگان باشد. به جای تولید یک محتوا برای 18 میلیون فالوور، مرتباً تلاش می کند تا محتوای انحصاری برای گروه‌های خاص منتشر نماید، مانند پستی که به مناسبت هفته قدردانی از معلم با هشتگ TeacherAppreciationWeek# منتشر کرده است.

ممکن است این پست برای اکثر فالوورهای استارباکس که معلم نیستند جذاب نباشد اما اشکالی ندارد. همیشه نمی توان تمامی افراد را راضی نمود اما می توان ارتباط و تعامل خود را با گروه های کوچک تر بیشتر کرد و پست هایی را منتشر نمود که دارای ارزش خاصی برای برند شما هستند. آموزش برای استارباکس مهم و با ارزش است. بنابراین با انتشار پست در مورد معلمان، بیشتر از آنکه به دنبال جلب توجه تمام دنبال کنندگان باشد، آن کاری را انجام داده که برای خود برند دارای ارزش است.

18. با افزایش فالوور در اینستاگرام برای دریافت تیک آبی اقدام کنید

هنگامی که یک حساب کاربری در اینستاگرام تایید می گردد، یک تیک آبی رنگی به نام "badge"در کنار نام کاربری نمایش داده می شود. در حالی که دریافت این نشان مستلزم داشتن شرایطی است اما این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد برای دریافت آن اقدام کرده و درخواست خود را ارسال نمایند.

19. فیلترها و امضای خاص خود را داشته باشید

هنگام تبلیغ یک محصول یا ابزار جدید، ایجاد فیلترها، تگ ها یا نشان های مخصوص، می تواند در جذب فالوور واقعی به شما کمک کند. می توانید نحوه ایجاد فیلتر یا استیکر مختص به خود را یاد گرفته و استوری های خود را جذاب تر کنید.

20. برای افزایش فالوور در اینستاگرام کاربران مرتبط را تگ کنید

یکی دیگر از روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام، تگ کردن افراد مرتبط در پست ها می باشد. بدین ترتیب پست‌ها در بخش پست های تگ شده آن شخص نمایش داده می‌شوند و هر کاربری که آن بخش را مرور کند، ممکن است پیج شما را نیز دنبال نماید. دقت داشته باشید که فقط افرادی را تگ کنید که در عکس حضور داشته یا به نوعی با آن مرتبط هستند. به عنوان مثال، اینفلوئنسرها برندهای لباس یا آرایشی را که استفاده می کنند در یک عکس تگ می‌کنند.

21. محتوایی را منتشر کنید که قابلیت انتشار مجدد داشته باشند

هر پستی که در اینستاگرام منتشر می کنید هدفی دارد. این هدف می تواند دریافت لایک، کامنت، تعامل، اشتراک گذاری و غیره باشد. نمی توانید بی دلیل از فالوورها انتظار داشته باشید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند. از مهندسی معکوس برای پست های اینستاگرام خود استفاده نمایید. این گونه فکر کنید که "مخاطبان شما چه نوع محتوایی را دوباره به اشتراک خواهند گذاشت؟" سپس، محتوای مناسب را ایجاد نمایید. برای افزایش فالوور در اینستاگرام، لازم است تا محتوایی را منتشر کنید که اطمینان دارید مجدداً به اشتراک گذاشته می شود. وقتی دیگران پست تان را مجددا در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند و شما را تگ کنند، مخاطبان جدیدی از پیج تان دیدن کرده و آن را دنبال خواهند کرد.

22. استفاده از صفحه اکسپلور برای افزایش فالوور در اینستاگرام تاثیر بسزایی دارد  

ورود به صفحه اکسپلور در اینستاگرام ساده است. ایجاد پست هایی با هدف قرار گرفتن در صفحه اکسپلور، به این معنی است که محتوای شما باید به راحتی قابل اشتراک گذاری و ترند باشد. به موضوعات پرطرفدار فکر کنید و ویدیویی تولید نمایید که مخاطبان را جذب کند. از هشتگ ها استفاده نموده و سایر کاربران و برندها را در آن پست ها تگ کنید.

الگوریتم صفحه اکسپلور اینستاگرام به گونه ای است که مطالب با تعامل بیشتر را جذب می کند. به خصوص اگر این تعامل در چند ساعت اول انتشار پست، اتفاق بیفتد. در اینستاگرام، کیفیت مهم تر از کمیت است و دریافت تعامل از سوی کاربران، یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به این صفحه می باشد.

23. برای افزایش فالوور در اینستاگرام محتوای آموزشی را از طریق اسلایدهای اینستاگرام به اشتراک بگذارید

می‌توانید محتوای آموزشی را در قالب اسلایدهای اینستاگرام ایجاد کنید. اسلایدهای اینستاگرام به راهی ایده آل جهت آموزش کاربران در خصوص یک ایده یا موضوع، تبدیل شده اند.

در مورد موضوعی که می توانید به مخاطبان خود آموزش دهید، از طریق اسلاید اینستاگرام یک پست ایجاد نموده و عنوانی جذاب برای آن برگزینید تا کاربران ترغیب به کلیک روی آن شوند. می توانید پست را در استوری های خود به اشتراک گذاشته و از فالوورهای خود نیز بخواهید تا آن را در استوری خود به اشتراک بگذارند.

کیفیت بر کمیت ارجحیت دارد

بهتر است تا به جای تمرکز بر تعداد فالوورهای خود، بر کیفیت محتوایی که تولید می نمایید، متمرکز شوید. اگر برای ایجاد محتوای جذاب، آموزنده یا الهام‌بخش بدون دغدغه افزایش فالوور، وقت صرف کنید، مطمئن باشید که به طور طبیعی افراد به سمت محتوا و در نهایت پیج شما جذب خواهند شد و با استفاده از روش های افزایش و جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام که در این مقاله بیان شد می توانید سریعتر از زمان پیشبینی شده به هدفتان برسید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *