تاثیر تاریخ ارسال نوشته های وردپرس در سئو
مقالات تخصصی IT و هاستینگ

چگونه می توان تاریخ ارسال نوشته های وردپرس را بروز نمود؟

آیا یک سایت وردپرسی دارید که محتوای آن همیشه ثابت است؟ آیا از الگوریتم جدید گوگل مبنی بر بروز بودن مطالب اطلاعی دارید؟ در اطلاعیه رسمی blogspot گوگل، عنوان شده است که این تغییر 35 درصد از عبارات جستجو را تحت تاثیر قرار می دهد و تقریباً روی 6 الی 10 درصد آنها، تاثیر جدی دارد، بنابراین آشنایی با روش های بروزرسانی تاریخ ارسال نوشته های وردپرس می تواند تا حدودی سایت شما را از یک جریمه گوگل نجات دهد.

تاریخ ارسال نوشته های وردپرس یک ترفند سئو برای از دست ندادن ترافیک سایت

تصویر(1)

در این مقاله چه مواردی بررسی خواهد شد؟

نوشته های وردپرس دو عملکرد مرتبط با زمان دارند:

  • تاریخ انتشار
  • تاریخ ویرایش

بسته به موضوع وب سایت، می توانید هر دوی آنها را به کاربران نشان دهید. اغلب کاربران صرفا زمان بروزرسانی را در نوشته نمایش می دهند اما افزودن تاریخ ویرایش به محتوای قدیمی، به لطف الگوریتم بروزرسانی گوگل منجر به افزایش ترافیک در موتورهای جستجو می شود. به‌ویژه اگر نوشته‌هایی در مورد هدایا و تخفیف‌ها دارید، بروزرسانی زمان انتشار نوشته به دریافت کلیک‌های بیشتر از Google کمک می‌کند. زیرا زمان آخرین بروزرسانی، در موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود. در حالت عادی، همه چیز به صورت دستی انجام می گیرد اما اکنون افزونه هایی برای بروز رسانی خودکار تاریخ ارسال نوشته های وردپرس، وجود دارد.

توجه: از این ترفند با احتیاط و دقت بسیار زیاد و فقط برای موضوعات و سایت‌های خاص استفاده نمایید. زیرا در صورت بروز اشتباه، تأثیر نامطلوبی در سئوی سایت تان خواهد داشت.

تاریخ ارسال نوشته های وردپرس سکه دو رو برای بهبود رتبه سایت

تصویر(2)

افزونه Bulk Post Update Date

Bulk Post Update Date یک افزونه هوشمند وردپرس است که بروزرسانی تاریخ ویرایش یا تاریخ ارسال نوشته های وردپرس را امکان پذیر می کند. با استفاده از این افزونه می توانید به صورت خودکار تاریخ انتشار و ویرایش نوشته ها را بروزرسانی کنید.

نویسنده افزونه توصیه می کند که از ویژگی بروزرسانی تاریخ ویرایش بیشتر استفاده شود. زیرا این اقدام برای موتورهای جستجو مناسب تر است. با این حال بسیاری از کاربران اینترنت، استفاده از این ویژگی را کمتر پیشنهاد می کنند، زیرا می تواند باعث از دست رفتن ترافیک شود. با این حال، این افزونه برای سایت های خاص که در فواصل زمانی طولانی، سایت را بروز می کنند و همیشه در دسترس هستند، بسیار مفید خواهد بود.

این افزونه ساده، رایگان و استفاده از آن آسان می باشد. پس از نصب افزونه، از طریق پیشخوان وردپرس به منوی "تنظیمات" و سپس زیر منوی "Bulk Post Update Date" مراجعه نمایید. در این صفحه گزینه های زیر را مشاهده خواهید نمود:

  • Distribute into last: این گزینه می تواند تاریخ بروز رسانی را برای بازه زمانی مشخصی روی نوشته ها، اعمال کند.
  • Select Categories: در این بخش می‌توانید با انتخاب یک دسته بندی، تاریخ نوشته های آن را بروزرسانی نمایید.
  • Date field to update: می‌توانید مشخص کنید که "Published Date" (تاریخ انتشار) یا "Modified Date" (تاریخ ویرایش) تغییر یابد. پیشنهاد می شود Modified Date را انتخاب نمایید.

افزونه Bulk Post Update Date برای تاریخ ارسال نوشته های وردپرس

تصویر(3)

پس از اعمال تنظیمات، روی گزینه "Update Post Dates" کلیک نمایید.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، پیشنهاد می شود از این افزونه فقط زمانی استفاده گردد که از عواقب آن کاملا آگاهی دارید. این اقدام ممکن است برای تمامی وبلاگ های وردپرسی مناسب نباشد و برای سئوی سایت مشکل ساز شود.

همچنین می توانید از افزونه دیگری به نام Limit modified date نیز استفاده نمایید. این افزونه از بروز شدن تاریخ ویرایش یک نوشته منتشر شده پس از اصلاحات جزئی، جلوگیری می کند.

نحوه استفاده از افزونه Limit modified date

یک وبلاگ وردپرسی را در نظر بگیرید که به صورت مستمر نوشته جدیدی به آن اضافه نمی شود و صرفا محتوای آن به مرور زمان تغییر یافته یا اضافه می گردد. در این صورت می توانید از افزونه Limit modified date برای جلوگیری از بروز شدن تاریخ ارسال نوشته های وردپرس استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که این افزونه صرفا برای سایت هایی مناسب است که نوشته جدیدی به سایت خود اضافه نمی کنند و صرفا نوشته های قدیمی را تغییر می دهند.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *