معرفی سرویس دهندگان ایمیل ایرانی
مقاله

معرفی سرویس دهندگان ایمیل ایرانی و نحوه عضویت در آنها

ایمیل یکی از مهمترین راههای ارتباطی می باشد که از گذشته تا کنون بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. این راه ارتباطی دارای کاربردهای بسیار زیادی است و طرفداران انبوهی در سراسر دنیا دارد. از مهم‌ترین ارائه دهندگان سرویس ایمیل در دنیا می توان به یاهو، جیمیل و hotmail اشاره نمود. کاربران زیادی در سراسر جهان از این سرویس دهندگان برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده می کنند. کاربران ایرانی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. طی چند سال گذشته، ارائه دهندگان ایمیل ایرانی مختلفی نیز شروع به کار کرده اند. ممکن است برخی افراد بنابر دلایلی، تمایل به استفاده از این ارائه دهندگان ایمیل ایرانی داشته باشند. در این مقاله چند نمونه از سرویس دهندگان ایمیل ایرانی و نحوه ثبت نام در آنها آورده شده است.

انواع سرویس دهندگان ایمیل ایرانی

همانطور که در ابتدای مقاله عنوان شد سرویس دهندگان خارجی ایمیل مانند یاهو، جیمیل و hotmail، از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردار هستند. در داخل کشور نیز سرویس دهندگان ایمیل ایرانی همچون چاپار، ایران، ایمیل فارسی و غیره راه اندازی شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از آنها، ادامه مقاله را مطالعه نمایید:

چاپار

این سرویس دهنده ایمیل ایرانی، توانست در مدت زمان اندکی به محبوبیت زیادی میان کاربران دست پیدا کند. چاپار، هم اکنون بیش از سه میلیون کاربر دارد. از ویژگی های بارز آن می توان به امنیت بالای سرویس اشاره نمود. برای ثبت نام و ایجاد آدرس ایمیل در چاپار، می توانید به سایت آن مراجعه کنید. با توجه به پلن های موجود، مناسب ترین گزینه را انتخاب کرده و ثبت نام نمایید. این سرویس دهنده ایمیل سه نوع خدمات را به کاربران عرضه می کند که عبارتند از:

  • کاربر حقیقی رایگان
  • کاربر حقیقی ویژه
  • کاربر حقوقی ویژه

تنها یک پلن در این سرویس‌دهنده به صورت رایگان ارائه می‌شود. مشخصات مربوط به هر پلن را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید.

بررسی سرویس دهندگان ایمیل ایرانی

تصویر(1)

ایران

از دیگر سرویس دهندگان ایمیل ایرانی می توان به "ایران" اشاره کرد. لازم به ذکر است که مالک این سرویس یا به عبارت دیگر اداره کننده آن، سازمان فناوری اطلاعات ایران می باشد. پس از مراجعه به سایت این سرویس دهنده و ثبت اطلاعات خود، ایمیل شما پس از گذشت 24 ساعت فعال و راه اندازی می شود. یکی از ویژگی‌های مهم سرویس‌دهنده ایمیل "ایران" این است که می‌توان از آن برای ارسال ایمیل به سازمان‌های دولتی و دستگاه‌های اجرایی استفاده نمود.

این سرویس دهنده ایمیل نیز مانند چاپار، سه پلن را به کاربران خود ارائه می دهد. کاربر حقیقی رایگان، کاربر حقیقی ویژه و کاربر حقوقی ویژه، از پلن های مختلف این ارائه دهنده هستند. لازم به ذکر است که برای ثبت در دو پلن کاربر حقیقی ویژه و کاربر حقوقی ویژه، باید احراز هویت انجام شود. ویژگی ها و خدمات ارائه شده در هر پلن را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

آشنایی با سرویس دهندگان ایمیل ایرانی

تصویر(2)

ایمیل فارسی

"فارسی" یا "میل فا" از دیگر سرویس دهندگان ایمیل ایرانی است که به نوعی می توان آن را قدیمی ترین سرویس دهنده در کشور نیز نامید. "فارسی" به دلیل سهولت استفاده، طرفداران زیادی را جذب کرده است. اگر در این سرویس دهنده اقدام به ثبت ایمیل کنید می توانید از مزایایی همچون یادآور پیامکی، درایو مجازی و قابلیت چت نیز برخوردار شوید. همچنین این امکان فراهم شده است تا در عرض یک دقیقه، ایمیل خود را ایجاد کرده و مراحل ثبت نام را تکمیل نمایید.

معرفی سرویس دهندگان ایمیل ایرانی

تصویر(3)

میهن میل

این سرویس دهنده با بیش از 500 هزار کاربر ایرانی، خدمات مناسبی را به ایرانیان ارائه کرده است. از مزیت های ایجاد آدرس ایمیل در میهن پنل می توان به موارد زیر اشاره نمود: 

  • ارائه 600 مگابایت فضای ذخیره سازی رایگان
  • امکان همگام سازی ایمیل های میهن میل با نرم افزارهایی مانند outlook
  • امکان ایجاد چندین ایمیل برای یک کاربر
  • ارائه پشتیبانی مناسب به کاربران

برای ثبت نام در میهن میل می توانید پس از مراجعه به سایت، گزینه "نام نویسی" را انتخاب کرده و مشخصات خود را وارد کنید.

عضویت در سرویس دهندگان ایمیل ایرانی

تصویر(4)

وطن میل

این سرویس دهنده، خدمات خود را به صورت رایگان و ویژه در اختیار کاربران قرار داده است. به این نکته توجه داشته باشید که بسته های ویژه این سرویس دهنده ایمیل، دارای امنیت بالاتری نسبت به نوع رایگان آن می باشند. در بسته رایگان وطن میل، می توان به صورت روزانه 200 ایمیل ارسال نمود. توجه داشته باشید که فضای اختصاص داده شده، 500 مگابایت می باشد. جهت بهره مندی از امکانات بیشتر، می توانید از بسته های ویژه آن استفاده نمایید.

مزایای سرویس دهندگان ایمیل ایرانی

تصویر(5)

صبا میل 

این نمونه از سرویس دهندگان ایمیل ایرانی نسبت به مواردی که تاکنون معرفی گردید، خدمات کمتری را به کاربران ارائه می دهد. با توجه به نوع نیاز خود می توانید از این سرویس دهنده ایمیل ایرانی استفاده نمایید. جهت ایجاد ایمیل لازم است تا به سایت صبا میل مراجعه کنید. 

نام سرویس دهندگان ایمیل ایرانی

تصویر(6)

بهترین سرویس دهندگان ایمیل ایرانی

فاکتورهای مختلفی برای انتخاب بهترین سرویس دهنده ایمیل ایرانی وجود دارند که از جمله آنها می توان به میزان امنیت، فضای ارائه شده، رضایت کاربران، پشتیبانی و غیره اشاره نمود. به این نکته نیز توجه داشته باشید که ممکن است یک سرویس دهنده ایمیل ایرانی، تمامی این موارد را شامل نشود. بنابراین بهتر است با توجه به هدف و نیاز خود، سرویس دهندگان ایمیل ایرانی را بررسی نموده و مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *