معرفی ابزارهای ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی
مقاله

نکات و ابزارهایی برای ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی

معمولاً استفاده و ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی، سبب افزایش تعامل و اشتراک گذاری مطالب می شود. با تغییر مداوم الگوریتم های فیسبوک، اینستاگرام و توییتر، افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی، کار دشواری خواهد بود. بنابراین، برای جذب کاربران و افزایش سطح تعامل باید از تصاویر مناسب استفاده نمایید. طبق تحقیقات اخیر، چند نوع تصویر که سبب افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری هر چه بیشتر مطالب می شوند، یافت شد. در ادامه مقاله به بررسی 4 نوع تصویر جذاب برای کاربران، پرداخته می شود.

تاثیر ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی

تصویر(1)

  1. تصاویر هنری و تزئینی

تصاویر هنری، تصاویر ساده ایی هستند که به محتویات متنی شما کمک می کنند. در زیر، چند نمونه از این تصاویر درج شده است. برای جلب توجه کاربران، باید از رنگ های متضاد استفاده نمایید. عکس زیر نمونه ای از تصاویر هنری می باشد که نشان دهنده مقاومت سلول های انسانی در برابر عفونت است.

نمونه ای از ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی

تصویر(2)

نمونه دیگر از تصویر هنری، عکس زیر می باشد، که با هدف ایجاد حس کنجکاوی در کاربران ساخته شده است. احتمال اینکه فردی با مشاهده تصویر کنجکاو شود و در جستجوی محتوای آن باشد، وجود دارد.

افزایش ترافیک با ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی

تصویر(3)

  1. نمایش خلاقانه آمار و ارقام

یک راهکار عالی اطلاع رسانی در خصوص یک موضوع به کاربران، آمار و ارقام است. اکثر برندها از تصاویر با متن زیاد استفاده می کنند که اشتباه می باشد. حین انتشار مطالبی که به صورت آمار و ارقام هستند باید خلاق باشید و بهترین شیوه نمایش را انتخاب نمایید. سه مثال خلاقانه از نمایش اطلاعات و آمار به شرح زیر است.

  1. تصویر زیر گویای این است که چگونه ارتقا شغلی سبب تغییر در نگرش کارکنان نسبت به فرهنگ یک شرکت می شود. عکس زیر، بر اساس تحقیقات و نظرسنجی ها ایجاد شده است. 

ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی به منظور نمایش آمار

تصویر(4)

  1. نمونه دیگر تصویر زیر است که نشان دهنده مدت زمانی می باشد که یک مدیر عامل برای پاسخ دهی به ایمیل هایش صرف کرده است.

چگونگی ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی

تصویر(5)

  1. تصاویر بصری می‌توانند یک داستان را به صورت جذاب و قابل فهم برای کاربران نمایش دهند. به عنوان مثال در تصویر زیر، ایستگاه فضایی بین المللی تعداد ماموریت های انجام شده توسط فضانوردان آمریکایی و روسی را به کاربران خود نشان می دهد.

ابزار های مفید ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی

تصویر(6)

  1. استفاده درست و مناسب از تایپوگرافی

برندها پست های خود در شبکه های اجتماعی را بر اساس منابع معروف یا اصطلاحات مشهور ایجاد و منتشر کنند. معمولاً با این کار، پست منتشر شده سبب افزایش تعامل خواهد شد. به عبارتی، تعداد کامنت و لایک خوبی برای پست شما به ارمغان می آورد. می توانید با استفاده از رنگ ها، الگوها و تایپوگرافی های مختلف و کمک گرفتن از منابع ذکر شده، محتوای اختصاصی و خلاقانه ایجاد کنید.

  1. عکاسی با فیلتر

اگر می خواهید تصاویر خوبی در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید اما مهارت عکاسی ندارید، می توانید به منظور ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی روی تصاویر خود فیلتر بگذارید. به عنوان مثال، تصویر زیر با اینکه حرفه ای نیست اما با فیلتر صورتی، تبدیل به یک عکس جذاب شده است.

روش های گوناگون ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی

تصویر(7)

نمونه دیگر، تصویر زیر می باشد که با ترکیب چند عکس و افزودن چند لایه و حاشیه، ایجاد شده است. رنگ‌های فیلتر عمدا به این صورت انتخاب شده تا تصاویر جذاب و خاص به نظر بیایند و بتوانید آنها را در شبکه های اجتماعی به کار ببرید.

تاثیر شگفت انگیز ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی

تصویر(8)

ابزارهایی به منظور ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی

تا به اینجا، با 4 نوع تصویر که سبب افزایش تعامل در شبکه های اجتماعی می گردند آشنا شدید. در ادامه به بررسی چندین ابزار به منظور ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی  پرداخته می شود.

Canva 

یک ابزار محبوب در این زمینه Canva نام دارد. با Canva به راحتی می توانید پست هایی با ابعاد مختلف در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید. البته، مانند هر نرم افزار دیگری، Canva نیز دارای محدودیت های خاص خود است.

Stencil

یک ابزار مفید دیگر برای ساخت پست های مبتنی بر منابع، Stencil نام دارد. با استفاده از این ابزار ساده می توانید به منابع مدنظرتان دست یافته و آنها را در شبکه های اجتماعی منتشر نمایید.

Piktochart

بهتر است برای نمایش خلاقانه آمار و ارقام، از Piktochart استفاده نمایید. با کمک این ابزار می توانید به صورت بصری و جذاب، آمار و اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

جمع بندی

ساخت تصاویر جذاب برای شبکه های اجتماعی نیاز به تجربه و دانش طراحی دارد اما با استفاده از ابزارهای معرفی شده در این مقاله، ایجاد تصاویر خلاقانه، کار آسانی خواهد بود. در واقع، با بکارگیری این ابزارها می توانید تصاویر جذاب ایجاد و بازخورد کاربران را تجزیه و تحلیل نمایید تا بتوانید بهترین نوع تصویر را برای شبکه های اجتماعی خود بیابید.

اشتراک گذاری:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *